Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w tym ...

IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.11, 15:55
Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Gliwice są jednym z najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce:
turystyka.wp.pl/gid,11237372,title,najbardziej-zanieczyszczone-miasta-w-polsce,zdjecie,rsqqlqko,galeria_zdjecie.html
Nie ma innego zasadniczego powodu tego zanieczyszczenia, jak ruch tranzytowy tirów, których przez centrum przejeżdża średnio 3000 w ciągu doby. Dodatkowym źródłem zanieczyszczenia są pobliskie 2 autostrady, A4 i A1. W niedługim czasie przez centrum poprowadzona zostanie kolejna droga szybkiego ruchu o parametrach autostrady DTŚ. Rok temu dodatkowo prezydent zlikwidował ekologiczny środek transportu tramwaj i wprowadził w to miejsce zatruwające powietrze autobusy. Wszystko to w najwyższym stopniu zagraża zdrowiu i życiu ludzi. Niestety, za kadencji tego prezydenta, nie ma co liczyć na poprawę sytuacji.
    • adlerpl Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty 21.12.11, 16:40
      Jednak wypadałoby podać, że przed nami (czyli na gorszych miejscach) w tym nieprzyjemnym rankingu są:
      - Katowice
      - Zabrze
      - Rybnik
      czy nawet
      - Kraków

      Zresztą GOP jest grupą miast leżących blisko siebie i trudno tu stwierdzić, kto zatruwa kogo, gdyż powietrze nie zna granic :-) Tak więc niemądrze stawiać tezy że wszystko jest powodem ZŁEGO PREZYDENTA ;-)
      • Gość: kibic Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: *.dip.t-dialin.net 21.12.11, 20:40
        adlerpl co ty jadasz, ze nam tutaj takie pierdoły pociskasz? :-)
        Jako etatowy magistracki dyżurny na tym forum dobrze wiesz przecie, ze przeważająco przez cały prawie rok, nasze miasto wietrzą wiatry południowo-zachodnie, dlatego miasta śląskie, które tutaj wymieniłeś mają więcej tego smrodu. A wiec, nie ciesz tak zabawnie z gliwickiego wyniku, bo np. Zabrze w takiej sytuacji żadnego wyboru nie mają . Kapujesz?
    • Gość: @gliwiczanin Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: *.net.brewet.pl 21.12.11, 18:10
      Tobie ktoś płaci za wypisywanie takich bredni??
    • Gość: 90%gliwiczan Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.12.11, 18:41
      Mamy nadzieje,że DTŚ w Gliwicach powstanie szybko o odciąży choć troche Strzody,Dworcową,Przczyńską. :D
    • Gość: ziom Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: *.play-internet.pl 21.12.11, 20:52
      Te - gliwiczanin - poducz sie to dowiesz sie ze pyl to glownie sprawka niskiej emisjji czyli jesien i zima sa winne a nie Franca. Chociaz On wienie jest wszystkiemu zlu...
      A tak wracajac do A1 - szkoda tylko ze ronda na zjazdach sa nadal w powijakach. Nie wiem jak chca otworzyc A1 kiedy rondo w Wieszowej/Zabrzu to jakis dramat jest.... Jechalem w sobote ostatnia to wiem co pisze.
      • Gość: ed Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.11, 22:40
        ziom, jechałeś w sobotę to się nie mądrzyj, jakbyś jechał we wtorek to byś wiedział że ronda już są otwarte
    • niniwa-is-me Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty 22.12.11, 16:44
      już jest otwarta
    • Gość: mieszkaniec Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: 195.37.234.* 22.12.11, 17:49
      Frankiewicz powiedzial, ze moze byc jeszcze 100 autostrad, a on zakazu wjazdu tirow do miasta nie da.
    • Gość: zniesmaczony Re: Autostrada A1 wydłuży się o 8 km jeszcze w ty IP: 193.221.89.* 23.12.11, 11:46
      Kazdy moze na forum pisac dowolne brednie. Klasycznym przykladem jest osobnik podpisujacy sie gliwiczanin. Trzeba byc kompletnym nieukiem lub ignorantem lub wykazywac maksimum zlej woli aby stwierdzic ze glownym czynnikiem zanieczyszczenia powietrza w Gliwicach jest ruch samochodowy.
      Glownym powodem sa zanieczyszczenia z tzw niskiej emisji, czyli piecow sluzacych do ogrzewania w ktorych pali sie weglem, czesto niskiej jakosci, spalajac rozne wynalazki, smieci i odpady. Dodatkoym efektem spalania odpadow w domowych piecach jest plaga nowotworow, alergii i schorzen ukladu oddechowego.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja