Dodaj do ulubionych

Gdzie i ile dorabiają prezydenci miast?

07.09.12, 11:01
na przykład, w 2011 r. Rafał Dutkiewicz, prezydent stolicy Dolnego Śląska zarobił ze stosunku pracy 170 tys. 504 zł. Z umów o dzieło otrzymał 250 zł, a dzięki umowom-zleceniom dorobił dodatkowo 5 tys. zł. Bezpartyjny prezydent miasta od 2002 r. nie zasiada w żadnej radzie nadzorczej czy zarządzie spółki.

trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/56,35612,12438653,Gdzie_i_ile_dorabiaja_prezydenci_najwiekszych_miast.html
uposażenie prezydenta Frankiewicza, to kwota 16684,18 zł, dodatkowo z KZK GOP otrzymuje rocznie 31729zł, w oświadczeniu podał kwoty dochodu 4416 zł (?) oraz dochód z umowy zlecenia dla Politechniki Śl. 1971,76 zł
info-poster.eu/wp-content/uploads/2012/09/Gliwice-Strefa-Sukcesu1.pdf
może zastanawiać, dlaczego prezydent Gliwic zarabia więcej niż prezydent Katowic i niemal tyle, ile prezydent Wrocławia, ale najprawdopodobniej Gliwice są po prostu znacznie bogatsze niż Katowice, czy Wrocław. o skali ważnych dla mieszkańców inwestycji podejmowanych w tych miastach możemy, co prawda, tylko pomarzyć, ale za to musimy skakać ze szczęścia, bo co chwilę "miasto o miliardowym budżecie" uszczęśliwia nas nowymi "rzeźbami" z kwiatków lub każe sobie bić pokłony za wyremontowanie (często dyskusyjne) jakiejś ulicy.

w tym kontekście, zupełnie nowego znaczenia nabiera odpowiedź Zygmunta Frankiewicza na list jednego z mieszkańców Gliwic, której fragment przytoczę:

"Odpowiedź na korespondencję inr UM-220826/2011
[…] Proponowałbym Panu zorientować się jak kształtują się wynagrodzenia kadry menadżerskiej średniej wielkości przedsiębiorstw prywatnych, zanim zacznie Pan kierować tak ciężkie oskarżenia pod adresem ludzi zarządzających i odpowiadających za miasto o miliardowym budżecie. Warto byłoby również zastanowić się jak wysokich kompetencji wymaga ta praca oraz jak bardzo jest obciążająca i stresująca."

--
"Jest to zapewne jakiś pomysł, który trzeba dokładnie rozeznać, bo nie zawsze to, co wygląda atrakcyjnie jest do końca pomyślane" – Zygmunt Frankiewicz
(cytat na tyle uniwersalny, że pasuje chyba do wszystkiego, co firmuje ten prezydent)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka