Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy władzy...

IP: *.net.stream.pl 30.11.12, 21:17
Ja mam i powiem TAK !!!
Obserwuj wątek
    • wojteksta Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład 30.11.12, 21:41
      Wcześniej ten sam facet, czyli Frankiewicz zlikwidował w mieście tramwaje, które dawały połaczenie z innymia miastami - i co? W referendum wygrał, bo niestety nie ma dobrego konkurenta na stanowisko. Jest jeszcze więcej przykładów działań ministerstwa głupich kroków magistratu gliwickiego i jaśnie panującego Zygmunta.
    • Gość: sss9 Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.centrum.gliwice.pl 30.11.12, 22:16
      ja się wcale nie dziwię, że ten tekst jest podpisany przez Jacka Madeję, który zna Gliwice i potrafi krytycznie opisać rzeczywistość Gliwic. ja się dziwię, zastanawiam i pytam, dlaczego nie napisał go Przemysław Jedlecki, który niedawno z okazji referendum robił w Gazecie za eksperta od jakości prezydenta Frankiewicza i jego standardów komunikacji z mieszkańcami? jakoś Przemysław przestał się interesować Gliwicami. peanów o prezydencie nie pisze, nie zachwyca się miastem, nie współczuje ciężkiej doli ojca założyciela GZM - Frankiewicza - tylko ubolewa nad utratą znaczenia Uszoka, któremu ten los zgotował przede wszystkim Frankiewicz. dla niektórych dziennikarstwo, panie, to fach trudny, jak k u re w s t w o. Ale chętnych nie brakuje. :)
    • Gość: sas Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.grakom.pl 01.12.12, 00:39
      Można się tylko cieszyć, że coraz większej ilości mieszkańcom Gliwic otwierają się oczy i zauważają problem: obecny prezydent Gliwic i jego świta. Niestety, odkąd przekonali się, że są nieruszalni - wydaje się im że mogą wszystko. Pal licho tramwaje. Jest wiele innych spraw które można wygrać, chociażby utopijny pomysł budowy hali Podium która w rzeczywistości będzie kosztować krocie, zamykając tym samym wiele inwestycji tak potrzebnych mieszkańcom niekoniecznie związanych ze sportem. Czekam na nowe drogi, trasy dla rowerzystów - bezpieczne !
    • stropendorfer Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład 01.12.12, 09:39
      Przeczytałem i nie wierzę. Czyżby politbiuro gazety się zmieniło? Czyżby Kortko uznała, że nie ma co już stawiać na Frankensteina?

Zawsze byłem zdumiony, ze tekst o Gliwicach pisze Jedlecki. Oczywiście można stwierdzić, że mieszkaniec Katowic, będzie miał świeże spojrzenie na Gliwice. Można także stwierdzić (i tak było w 100 procentach), że napisze wiernopoddańcze teksty, a o realiach miasta g.. wie.

Frankenstein to osoba wykorzystująca demokrację instrumentalnie. Gdy ludzie chcieli jego odwołania mówił o skoku na miejskie urzędy, każdy widać sądzi po sobie.

W przypadku pomnika podium powinno być referendum. Wiem niestety koszta, ale Frankensteinowi trzeba patrzeć na ręce. Konsultacje to okazja do manipulacji.
    • Gość: Bartek Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.antsatgor.pl 01.12.12, 09:52
      Witam,
      a ja uważam od wielu lat, że p. Frankiewicz jest dobrym prezydentem i bardzo wiele dla tego miasta zrobił przez okres sprawowania urzędu. Wystarczy wspomnieć choćby stworzenie SSE i wykreowanie wielu miejsc pracy czy rozwój Politechniki Śląskiej i związanych z nią podmiotów. Wskazywanie zamknięcia nierentownej linii tramwajowej czy pojawienia się bramek na autostradzie jako powodów odwołania prezydenta jest jakimś absurdem. Na żadne referenda nie chodzę i jak większość mieszkańców Gliwic (co pokazują kolejne wybory i referenda) mówię Zygmuntowi Frankiewiczowi: TAK!
      Moje miasto, mój prezydent :-)
      Pozdrawiam, Bartek
      • sss9 Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład 01.12.12, 11:35
        Gość portalu: Bartek napisał(a):

> Witam,
        > a ja uważam od wielu lat, że p. Frankiewicz jest dobrym prezydentem i bardzo wi
        > ele dla tego miasta zrobił przez okres sprawowania urzędu. Wystarczy wspomnieć
        > choćby stworzenie SSE i wykreowanie wielu miejsc pracy czy rozwój Politechniki
        > Śląskiej i związanych z nią podmiotów. Wskazywanie zamknięcia nierentownej lini
        > i tramwajowej czy pojawienia się bramek na autostradzie jako powodów odwołania
        > prezydenta jest jakimś absurdem. Na żadne referenda nie chodzę i jak większość
        > mieszkańców Gliwic (co pokazują kolejne wybory i referenda) mówię Zygmuntowi Fr
        > ankiewiczowi: TAK!
        > Moje miasto, mój prezydent :-)
        > Pozdrawiam, Bartek

szczególnie spodoba ci się scena na kładce dla pieszych. od 2 minuty:
        www.youtube.com/watch?v=IzByohhhVZ4
    • Gość: gość Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.play-internet.pl 01.12.12, 11:09
      Przyp. franc. allée ? droga ? reprezentacyjna ulica w mieście wysadzana po obu stronach drzewami i krzewami. Karl Schabik, Hans Sattler i Richard Riegel urbaniści, projektanci Gustav Feytag Allee w Gliwicach pewnie przewracają się w grobach widząc z góry poczynania władz Gliwic. Dla włodarzy miasta najlepszym sposobem na problemy komunikacyjne jest pilarka i inne tego typy podobne pomysły jak niedawna likwidacja tramwaju. To wizja krótkowzroczna i można tu mówić o zbrodni na żywym organiźmie miejskim. Czego nie zniszczono w mieście za 40 lat PRL-u próbuje się zniszczyć teraz.
    • Gość: a.w. Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.play-internet.pl 01.12.12, 11:23
      Fontanna z trzema faunami w Gliwicach - według legendy fauny przedstawiają właścicieli trzech firm budowlanych, którzy według pierwotnych planów mieli wybudować nowoczesny jak na lata trzydzieste XX wieku Hotel Oberschlesien (Haus Oberschlesien) na tyłach dzisiejszego placu Piłsudskiego, w okolicach skrzyżowania ulic Powstańców i Orlickiego. Były to tereny bagienne i podczas trzykrotnie ponawianych prac budowlanych doszło do przerwania robót z powodu podmokłego gruntu i wysokiego stanu wód gruntowych. Wszystkie trzy firmy splajtowały, a ich właściciele do dzisiaj tańczą pod postaciami faunów wokół studni i wypatrują w niej utopionych w wodzie pieniędzy. To nawiązanie do obecnej sytuacji i budowy hali Podium.
      • st-ach Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład 01.12.12, 11:46
        Gość portalu: a.w. napisał(a):
        >
        Były to tereny bagienne i podczas trzykrotnie ponaw
        > ianych prac budowlanych doszło do przerwania robót z powodu podmokłego gruntu i
        > wysokiego stanu wód gruntowych. Wszystkie trzy firmy splajtowały, a ich właści
        > ciele do dzisiaj tańczą pod postaciami faunów wokół studni i wypatrują w niej u
        > topionych w wodzie pieniędzy. To nawiązanie do obecnej sytuacji i budowy hali P
        > odium.
        Ja bym to odniósł raczej do jedynie słusznego przebiegu DTŚ przez centrum miasta.

Zobaczymy budząc się z ręką w nocniku, jakie ogromne koszty i następstwa pociągnie za sobą ten DRENAŻ budżetu Miasta i terenu.
        wstępne szacunki to tylko cypiskowe pojęcie, mające zamydlić problem.
    • Gość: felek Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.centrum.gliwice.pl 01.12.12, 12:35
      Jeśli chcecie żeby było lepiej to zainteresujcie sie wszyscy akcją dotycząca podium w mieście i sprzeciwieniu się jego budowy (za kredyty bo pieniędzy oczywiście na to nie mamy ale nasz jaśnie Pan mimo ze kasy na to nie ma to co tam - zadłużę miasto, ściągnie się z miejsc postojowych, przecież frajerstwo i tak zapłaci!). Za tydzień będą zbierane podpisy na ten temat w UM i innych miejscach miasta, dajcie znać znajomym może uda nam się powiedzieć NIE dla Podium i tego nie liczącego się z naszym zdaniem miernego prezydenciny.
    • Gość: gość Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.welnowiec.net 01.12.12, 16:39
      Po co nam w Gliwcach Podium, skoro ulice połatane, w wielu miejscach brakuje latarni, chodnikow. Brakuje miejsc w złobkach i przedszkolach a Franek sadzi się na halę za taka kasę. Najpierw trzeba stworzyć miejsce przyjzne do życia dla mieszkanców a potem budować hale za grube miliony. Boso ale w ostrogach? takie mają plany nasi włodarze?Ja nie chce hali ja chcę ładnego , przyjaznego miasta, mijesca dla dziecka w zlobku a potem w przedszkolu, chodnika na drodze na ktorej chodze kazdego dnia a latarni w mojej okolicy.Nie potrzebuję prestizu i hali Podium bo one nie poprawią jakości mojego życia w Gliwcach.
    • Gość: gmG Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.techmedia.com.pl 02.12.12, 08:27
      70% populacji na świecie to podobno idioci, Gliwice sa wysoko w rankingach i mają ich jak zwykle więcej. Wybudujmy sobie halę. Piszę wybudujmy, bo pieniądze będą NASZE, z NASZYCH PODATKÓW a nie Frankiewicza. Będzie ich za mało do dopłacimy: podatkami z grunt, opłatą za odbiór śmieci, dziurawymi drogami, opłatami za parkowanie w mieście itd, itp, itd... Dlatego radujmy się jak światłego mamy Prezydenta.
    • Gość: łabędziak Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.12, 12:05
      gdyby spojrzeć na PODIUM a właściwie na brak tej hali.. tak w szerszej perspektywie..
      to mam wrażenie że Bruksela..i i nasi włodarze szczebla wojewódzkiego i centralnego..mają Śląsk w dupie !!
      Było EURO w Polsce i co..?
      Śląsk nie powąchał tej imprezy... Stadion Śląski.. cały region mocno piłkarski (pełno klubów ligowych wszystkich szczebli) został olany...
      Zostaliśmy ze starym, mało funkcjonalnym a na razie nieczynnym Stadionem Ślaskim..
      Został nam stary ..wyremontowany ale też mało funkcjonalny Spodek..
      i to właściwie wszystko...
      A w Polsce.. hale powstają jak grzyby po deszczu... Najnowsza w Częstochowie..
      Jesteśmy zadupiem Panie i Panowie...
      Nie mamy nic nowego.. starocie nam się sypią.. (jakaś hala gdzie miała być m.in wystawa gołębi w tych dniach... została zamknięta bo zapada się konstrukcja dachu)
      Jak tak dalej pójdzie to Śląsk będzie omijany tranzytem na A1 i A4..
      bo tu NIC już ciekawego nie będzie co przyciągnie ludzi..kibiców, imprezy, kasę i pracę...
      zostały nam blaszane centra handlowe, z których i tak cały zysk płynie za granicę... a jak kończą się ulgi, firmy sie zwijają.. REAL najświeższy przykład !!!
      Degradacja Śląska jest faktem....
      Zaoszczędzimy te 300 baniek w Gliwicach... ale i tak zadupiem..z dziurawymi chodnikami i ulicami zostaniemy..

• Gość: dp Re: Mieszkańcy mają głos? Tylko wtedy, kiedy wład IP: *.sikornik.net 02.12.12, 14:25
      Na chol.re Podium? Czy cierpicie na brak takiego ośrodka??? A gdzie jakaś koncepcja rewitalizacji całej dzielnicy, aż po śródmieście. Mieszkam przy pszczyńskiej i większego smrodu i brudu nie znajdę na śląsku. Podium ma być wisieńka na torcie dla zadowolonej elity z Żernik. Syty ma niestety inne potrzeby niż człowiek głodny. Człowiek z wybrukowanych i zielonych przedmieść tego nie zrozumie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka