Dodaj do ulubionych

sa wyniki konkursu na haslo

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.05, 08:05
wedlug mnie to te haslo jest niespecjalne, nie wiem o co tworcy chodzilo, a moze chcial wykorzystywac nazwy ulic? STARE MIASTO - ZWYCIĘSTWA, STARE MIASTO - KACZYNIEC ;-) a co wy myslicie o zwycieskim haśle?STARE MIASTO – NOWY ŚWIAT

Rozstrzygnięto konkurs na hasło promujące walory turystyczne - historyczne, architektoniczne, kulturalne lub rekreacyjne miasta Gliwice. Zwyciężyło hasło „GLIWICE. STARE MIASTO, NOWY ŚWIAT”, zaproponowane przez gliwiczankę Mayę Kowalczyk. Pomysłowa autorka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1.500 zł.
Konkurs został zorganizowany przez gliwicki samorząd i ogłoszony w sierpniu br. Zainteresowanie rywalizacją było duże – do magistratu wpłynęło 130 kopert zawierających łącznie 485 haseł. Propozycje zostały rozpatrzone przez komisję, zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami (identyfikacja tematyczna z miastem Gliwice, oryginalność i nowatorstwo, wartości językowe i artystyczne, możliwość przekładu hasła na języki obce). Ostateczną decyzję podjął prezydent miasta. – Wśród nadesłanych haseł, kilka było rzeczywiście niebanalnych i niosło ze sobą element zaskoczenia. Były to te zestawienia słów, które z jednej strony łatwo się zapamiętuje, z drugiej od razu skłaniają do zastanowienia i nasuwają natychmiastowe pozytywne skojarzenia. Wybrane hasło jest proste, ale mówi wiele. Zbudowano je na zasadzie kontrastu, a to się zwykle sprawdza. Odbiorca otrzymuje informację o szacunku dla tradycji, a równocześnie o dalekosiężnym spojrzeniu w przyszłość. Takiemu ładunkowi optymizmu trudno się oprzeć – wyjaśnia Sylwia Banaszewska, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta UM. Hasło będzie wykorzystywane w działaniach promocyjnych, szczególnie związanych z popularyzacją walorów turystycznych miasta. Jak brzmi to hasło w języku angielskim i niemieckim? „GLIWICE. OLD CITY, NEW WORLD” oraz „GLIWCE. ALTE STADT, NEUE WELT”. (al)

Informacje : Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta UM, tel. 231-28-32
28 listopada 2005
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka