Dodaj do ulubionych

Co się stało z tym miastem??

07.04.09, 14:34
W ostatni weekend miałem okazję przespacerować się po Gliwicach z małżonką i bylismy przygnebieni tym, co zobaczyliśmy. Nieremontowane od lat ulice, zapuszczone, brzydkie kamienice, brud, śmieci... W niedzielę nie było nawet dokąd pójść - jedynymi otwartymi lokalami były bary z kebabami. Czulismy się, jak na jakiejś totalnie zapuszczonej prowincji, a zupełnie inaczej pamiętam to miasto. Co się dzieje?? Narzekałem na Katowice, ale po tym, co zobaczyłem w Gliwicach, chyba znów zagłosuję na Uszoka ;)
Obserwuj wątek
              • kronopio77 Re: Co się stało z tym miastem?? 07.04.09, 15:30
                No nie do końca - w centrum Katowic wyremontowano kilka (kilkanascie?) kamienic, odnawia się fasady chyba dwóch kolejnych. Wyremontowano też ul. Chopina, Mariacką, odnowiono fasadę Skarbka i wyczyszczono kościół Mariacki. Po południowej części dworca PKP wyremontowano większość uliczek (zaczęło sie chyba od ul. Wojewódzkiej i uliczek od niej odchodzących). Przy Sokolskiej z "Kosmosu" zrobiono "Centrum Sztuki Filmowej" (nie oceniam teraz tych inwestycji - po prostu wyliczam z pamięci, co zrobiono), odnowiono wieżowiec na przeciwko Chorzowskiej 50, teraz buduje obok hotel. W porównaniu z Gliwicami - rewelacja :)
                • Gość: centros Re: Co się stało z tym miastem?? IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.09, 22:01
                  Ja myślę, że jakbyś się dobrze rozejrzał, to zauważyłbyś, że w Gliwicach też są
                  odnowione kamienice, jest gruntownie zmodernizowany Biprohut przy dworcu, na
                  Starym Mieście knajp też nie brakuje (nie tylko kebab barów). Wydaje mi się, że
                  twój ogląd miasta jest zbyt powierzchowny. Co oczywiście nie oznacza, że nic tu
                  już nie ma do zrobienia. Jest sporo, ale na tle śląskiej mizerii Gliwice i tak
                  prezentują się całkiem nieźle.
                • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 07.04.09, 23:21
                  > No nie do końca - w centrum Katowic wyremontowano kilka
                  (kilkanascie?) kamienic

Sukces murowany? Na 10 tysiecy już kilkanaście! Dowcip jakiś?

> wyczyszczono kościół Mariacki

Magistrat pobłogosławił proboszcza?

> Przy Sokolskiej z "Kosmosu" zrobiono
                  > "Centrum Sztuki Filmowej"

Zrobiono kosmiczny kicz, jak kiedyś przeczytałem w Gazecie.

> po prostu wylic
                  > zam z pamięci, co zrobiono

Wysil się troche bardziej, bo jak na razie pocisz się na poziomie
                  słabego kabaretu.
                  • kronopio77 Re: Co się stało z tym miastem?? 08.04.09, 08:43
                    Pisałem wyraxnie, że nie oceniam tych inwestycji, tylko je WYMIENIAM bo o to mnie tu poproszono. Zupełnie nie rozumiem twojego ataku na moją osobę, skąd te nerwy? :)

> Wysil się troche bardziej, bo jak na razie pocisz się na poziomie
                    > słabego kabaretu.

A może ty spróbujesz to zrobić i wymienisz inwestycje w Gliwicach?
                    • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 09.04.09, 18:28
                      > Pisałem wyraxnie, że nie oceniam tych inwestycji, tylko je
                      WYMIENIAM bo o to mn
                      > ie tu poproszono.

Nawet jak wymieniasz, to powinieneś pomyśleć, czy ktoś Cię nie
                      wrabia w głupie sytuacje.

> Zupełnie nie rozumiem twojego ataku na moją osobę, skąd te ne
                      > rwy? :)

Bardzo mało rozumiesz, a powinieneś, zanim zabierzesz głos na Forum.
                      Wypisywanie głupot zawsze wnerwia i to nie tylko mnie, a mam
                      wrażenie, że wypisujesz je świadomie i celowo.

> A może ty spróbujesz to zrobić i wymienisz inwestycje w Gliwicach?

Mam zżynać ze strony UM? Sam nie potrafisz przeczytać?
                      • kronopio77 Re: Co się stało z tym miastem?? 14.04.09, 08:45
                        > Nawet jak wymieniasz, to powinieneś pomyśleć, czy ktoś Cię nie
                        > wrabia w głupie sytuacje.

Może to naiwne podejście, ale nie znam tego forum i zakładam, że po drugiej stronie są normalni ludzie, których "wrabianie" nie jest jedynym celem ich obecności w tym miejscu.

> Bardzo mało rozumiesz, a powinieneś, zanim zabierzesz głos na Forum.
                        > Wypisywanie głupot zawsze wnerwia i to nie tylko mnie, a mam
                        > wrażenie, że wypisujesz je świadomie i celowo.

Swoje wrażenia odnośnie mojej osoby zostaw dla siebie. Przedstawiłem tu subiektywne odczucia dwóch osób spoza Gliwic, którzy zapamiętali je trochę inaczej. Jeśli to dla Ciebie głupoty - nie czytaj, nie komentuj.

> > A może ty spróbujesz to zrobić i wymienisz inwestycje w Gliwicach?
                        >
                        > Mam zżynać ze strony UM? Sam nie potrafisz przeczytać?

Interesuje mnie zdanie mieszkańca, nie UM.
                        • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 14.04.09, 16:21
                          > Swoje wrażenia odnośnie mojej osoby zostaw dla siebie.

Masz jakiś kompleks?

> Przedstawiłem tu subiekt
                          > ywne odczucia dwóch osób spoza Gliwic, którzy zapamiętali je
                          trochę inaczej. Je
                          > śli to dla Ciebie głupoty - nie czytaj, nie komentuj.

A niby czemu nie? Chyba w tym celu jest Forum, żeby czytać i
                          komentować.

> > Mam zżynać ze strony UM? Sam nie potrafisz przeczytać?
                          >
                          > Interesuje mnie zdanie mieszkańca, nie UM.

Uważasz,ze wykazy na stronie UM są nieprawdziwe?
                            • pr51 sss9 powiedział co wiedział 15.04.09, 10:45
                              a że nic mądrego nie wiedział, to w praktyce nic mądergo nie
                              powiedział.

> różowe
                              > okulary propagandy magistratu

To znaczy w którym miejscu zauwazyłeś niby te okulary? Krytyka
                              czarnowidztwa co poniektórych, to jeszcze nic różowego, nieprawdaż?
                              • sss9 Re: sss9 powiedział co wiedział 15.04.09, 11:25
                                "krytyka czarnowidztwa"? :D sorry Winnetou, ale jeżeli ty naprawdę przeczytałeś
                                na stronie magistratu o jakichś inwestycjach miejskich w centrum miasta, które
                                od czasu do czasu ktoś spoza Gliwic postanawia zwiedzić, to sypnij przykładami,
                                bo jakoś ani gliwiczanie, ani turyści ich nie widzą co jak widzę bardzo cię
                                frustruje. a jeśli nie czytałeś o takich inwestycjach, ale je na własne gały
                                widziałeś, to tym bardziej nie krępuj się i przedstaw je światu, temu służy
                                forum, a nie temu, aby paru zakompleksionych prostaków udowadniało, który z nich
                                jest głupszy. daj świadectwo prawdy, albo zajmij się pszczelarstwem. :)

ilekroć ktoś mówi, że miasto jest brudne, zaniedbane i nic interesującego się w
                                nim od lat nie wydarzyło, zaraz pojawiają się "krytykanci czarnowidztwa",
                                których jedynym argumentem jest napisanie o autorze takich "czarnych opinii", że
                                głupio gada. ale jeszcze nigdy nie przedstawili konkretnych dowodów na to, że
                                jest inaczej. no to mnie ciekawi, czy na stronie UM nie ma tych dowodów, czy
                                "krytykanci czarnowidztwa" nie znają Gliwic?
                                • pr51 Re: sss9 powiedział co wiedział 15.04.09, 12:47
                                  > "krytyka czarnowidztwa"? :D sorry Winnetou, ale jeżeli ty naprawdę
                                  przeczytałeś
                                  > na stronie magistratu o jakichś inwestycjach miejskich w centrum
                                  miasta

To chodziło o ścisłe centrum? Była mowa o całych Gliwicach. A tak to
                                  w ogóle nie czytałem niczego na stronie magistratu, bo mnie to nie
                                  interesuje. Teraz może sprawdzę przez ciekawość bo widzę, że są z
                                  tym jakieś kłopoty.

> a jeśli nie czytałeś o takich inwestycjach, ale je na własne gały
                                  > widziałeś, to tym bardziej nie krępuj się i przedstaw je światu

Jeżdżę dużo po mieście i ciągle gdzieś coś budują, ale nie robię
                                  spisu, więc i przypomnieć sobie trudno, a zwłaszcza rzucać datami.

> ilekroć ktoś mówi, że miasto jest brudne, zaniedbane i nic
                                  interesującego się w
                                  > nim od lat nie wydarzyło, zaraz pojawiają się "krytykanci
                                  czarnowidztwa",

Jaki koń jest każdy widzi, a od mówienia koń się nie zmieni. To samo
                                  mozna obserwować prawie wszędzie, gdzie się przejeżdża, nie tylko w
                                  Gliwicach. Za śmiecie nikt nikogo nie wytyka palcami, a jak wytyka,
                                  to robi to tak, że wychodzi wyłącznie na oszołoma, bo wcale mu nie
                                  zależy na czystości, a na wytykaniu czegokolwiek, co się nawinie.

> jedynym argumentem jest napisanie o autorze takich "czarnych
                                  opinii", że
                                  > głupio gada

Jedynym sensownym argumentem. Jak już napisałem, od pisania na Forum
                                  czyściej nie będzie, a temat dawno przewałkowany. Są 2 wyjścia: albo
                                  zmienić prezia na lepszego, a na razie i tak nie ma żadnego
                                  kandydata, albo samemu posprzątać, na co krytykanci wcale nie mają
                                  ochoty. To i jaki cel jest tej nieustającej pisaniny o brudach? Żeby
                                  odstraszyć czytelników od Gliwic?
                                  • sss9 Re: pr51 powiedział o czym nie wiedział 15.04.09, 14:36
                                    pr51 napisał:

> To chodziło o ścisłe centrum? Była mowa o całych Gliwicach. A tak to
                                    > w ogóle nie czytałem niczego na stronie magistratu, bo mnie to nie
                                    > interesuje. Teraz może sprawdzę przez ciekawość bo widzę, że są z
                                    > tym jakieś kłopoty.

nie, skądże, geniuszu! chodziło o peryferia, odległe dzielnice miasta, czyli te
                                    rejony, które są najchętniej odwiedzane przez jednodniowych turystów
                                    przybywających tu by podziwiać Gliwice. każdy kto przyjedzie do Gliwic od razu
                                    zamyka oczy i każe się wieźć taksówkarzowi w pola i łąki, byle dalej. przecież
                                    to jasno stoi w otwierającym wątek poście.
                                    a tak w ogóle, to logicznie byłoby najpierw wiedzieć co jest na tej
                                    magistrackiej stronie internetowej i odsyłać do niej wtedy, kiedy jest do czego.
                                    przecież tak chętnie i często do niej odsyłasz, jakbyś był jej niedocenionym
                                    twórcą.

> Jeżdżę dużo po mieście i ciągle gdzieś coś budują, ale nie robię
                                    > spisu, więc i przypomnieć sobie trudno, a zwłaszcza rzucać datami.

buuuu... "ciągle ktoś mówi coś, ja naprawdę mam już dość"? :D nawet nie
                                    zauważyłeś drzew vis-a-vis magistratu, jedynych na ul. Zwycięstwa. gliwiczanin
                                    (z) pełną gębą słów bez pokrycia.

> Jedynym sensownym argumentem. Jak już napisałem, od pisania na Forum
                                    > czyściej nie będzie, a temat dawno przewałkowany. Są 2 wyjścia: albo
                                    > zmienić prezia na lepszego, a na razie i tak nie ma żadnego
                                    > kandydata, albo samemu posprzątać, na co krytykanci wcale nie mają
                                    > ochoty. To i jaki cel jest tej nieustającej pisaniny o brudach? Żeby
                                    > odstraszyć czytelników od Gliwic?

co to znaczy "temat dawno przewałkowany" najlepiej wiedzą w magistracie. to tam
                                    przez kilkanaście lat nie widzieli problemu pomimo stałej krytyki ich indolencji
                                    na różnych forach i w mediach. aż tu nagle, kilka tygodni temu gruchnęło aż miło
                                    - w MSI ogłoszono z patosem i pompą, w ekstra odświętnym tonie: koniec z brudem
                                    na Zwycięstwa! od teraz będzie czysto, bo nie może być tak, żeby było brudno. -
                                    artykulik ktoś walnął taki, jakby do tej pory za stan czystości w mieście
                                    odpowiadał ktoś inny, ktoś nieprzeciętnie nieudolny i dopiero teraz kiedy to już
                                    zależy od prezydenta, będzie inaczej, w sensie lepiej. :D no jaja, panie!
                                    a mowa jest przecież o raptem paru ulicach w ścisłym centrum, bo o tym, żeby
                                    było czysto w całym centrum, to już chyba musimy zapomnieć, chociaż miasto nie
                                    zapomina o ściąganiu z nas podatków, również na sprzątanie.
                                    cechą dobrego prezydenta jest reagowanie na głosy krytyki, branie ich pod uwagę
                                    i wyciąganie wniosków z tej krytyki. nasz prezio najwyraźniej _każdą_ opinię pod
                                    swoim adresem odczytuje jako pochwałę. to nie jest zdrowy objaw.
                                    • pr51 Re: pr51 powiedział o czym nie wiedział 16.04.09, 16:53
                                      > nie, skądże, geniuszu! chodziło o peryferia, odległe dzielnice
                                      miasta, czyli te
                                      > rejony, które są najchętniej odwiedzane przez jednodniowych
                                      turystów

Pytanie było retoryczne, bo i wybrzydzacz sam nie umiał określić, o
                                      czym właściwie pisze.

> a tak w ogóle, to logicznie byłoby najpierw wiedzieć co jest na tej
                                      > magistrackiej stronie internetowej

Na stronie UM jest MSI, a w MSI jest podobno wszystko - przynajmniej
                                      osiągnięcia, bo o syfach tam pewnikiem nic nie ma. Masz wątpliwości?

> nawet nie
                                      > zauważyłeś drzew vis-a-vis magistratu, jedynych na ul. Zwycięstwa

Kwestia gustu i perspektywy. Dla mnie skwer przy ulicy, to nie
                                      ulica. Masz prawo uważać inaczej. Podobno o gustach się nie
                                      dyskutuje.

> co to znaczy "temat dawno przewałkowany" najlepiej wiedzą w
                                      magistracie. to tam
                                      > przez kilkanaście lat nie widzieli problemu pomimo stałej krytyki
                                      ich indolencji

Jakbyś nie wiedział, że najciemniej jest pod latarnią. Dziwisz się?
                                      Z tego nie wynika, że ponowne wałkowanie tematu coś zmieni.

> cechą dobrego prezydenta jest reagowanie na głosy krytyki

Kolejny temat dawno przewałkowany. Szukaj dobrego kandydata na
                                      prezydenta. Może coś z tego wyniknie. Jak tak sobie biadolisz, to
                                      łączę się z tobą w żalu. Akurat robię coś dla magistratu i grzęznę w
                                      tym bagnie bałaganu i niekompetencji. Pozostaje tylko założyć na
                                      buzię uśmiech nr 1 i udawać, że jest dobrze, żeby niepotrzebnie nie
                                      zagęszczać atmosfery.
                                      • sss9 Re: pr51 powiedział o czym dobrze wie 19.04.09, 02:30
                                        pr51 napisał:
                                        Akurat robię coś dla magistratu i grzęznę w
                                        > tym bagnie bałaganu i niekompetencji. Pozostaje tylko założyć na
                                        > buzię uśmiech nr 1 i udawać, że jest dobrze, żeby niepotrzebnie nie
                                        > zagęszczać atmosfery.
                                        >

tyle godzin każdego dnia, bez wolnych weekendów, od świtu do nocy "walka z
                                        duchami" na Forum Gliwice. atmosfera jest gęsta i jeszcze to bagno bałaganu i
                                        niekompetencji w magistracie... jedna myśl - jak tej gęstej atmosfery nie
                                        zagęścić jeszcze bardziej?
                                        to musi być mucho upierdliwa maskarada. nie znam się na numeracji fałszywych
                                        uśmiechów, możesz nam je zaprezentować? normalnie żal mi ciebie. chyba, że foty
                                        dadzą radę, kapujesz? :D
                                        • pr51 sss9 sądzi podług siebie i wyszedł mu idiotyzm 19.04.09, 19:58
                                          > pr51 napisał:
                                          > Akurat robię coś dla magistratu i grzęznę w
                                          > > tym bagnie bałaganu i niekompetencji.

> tyle godzin każdego dnia, bez wolnych weekendów, od świtu do
                                          nocy "walka z
                                          > duchami" na Forum Gliwice

Masz prawo sobie pobredzić, popieprzyć i upichcić dowolny idiotyzm.
                                          Ale uważam, że niepotrzebnie z tego prawa korzystasz.

> nie znam się na numeracji fałszywych
                                          > uśmiechów, możesz nam je zaprezentować?

Może skorzystasz z jakiegoś podręcznika dla aktorów?

> normalnie żal mi ciebie.

Przysłowiowe krokodyle łezki?
                                            • pr51 sss9 pieprzy jak małe dziecko 20.04.09, 09:32
                                              > nic dziwnego, że magistrat jest taki do dupy, skoro wynajmuje
                                              takie jak ty
                                              > łajzy,

Czy pieprzenie na Forum sprawia ci przyjemnośc?

> marnotrawią czas na wypisywanie
                                              > idiotyzmów na forum

Tekścik godny każdego idioty. Może byś tak napisał coś bardziej
                                              inteligentnego?

> skup się na pszczelarstwie, wsioku. :)

Skup się na kulturze chamie.
                                              • sss9 Re: pr51 się pogubił :) 21.04.09, 01:33
                                                logiki wsioku, logiki! jak sam napisałeś o magistrackim bagnie, to dla
                                                normalnego czytelnika nie jest to pochwała, kapujesz, czy potrzeba dalszych
                                                wyjaśnień?
                                                a jeżeli każdego dnia widać na forum twoje pozbawione pierwiastka inteligencji i
                                                kultury wpisy dokonywane w godzinach pracy, to kogo i czym chciałbyś przekonać,
                                                że ma do czynienia z inteligentnym i kulturalnym specjalistą w swojej dziedzinie?
                                                no chyba tylko w magistracie mogą mieć takie standardy, o których już pisałeś,
                                                żeby podobnym tobie patafianom zlecać cokolwiek poza sprzątaniem.
                                                ejże... a właśnie, czy twoja praca na rzecz magistratu nie ogranicza się do tego
                                                ostatniego? :)
                          • kronopio77 kompleks? 15.04.09, 10:21
                            Na kompleksy wskazuje raczej to, gdy ktoś, zamiast udzielać merytorycznej odpowiedzi, próbuje zdyskredytować rozmówcę poprzez osobiste wycieczki i insynuacje. Masz jakiś problem, chłopie, ale na tym forum go nie rozwiążesz.
                            • pr51 Re: kompleks? 15.04.09, 10:48
                              > Na kompleksy wskazuje raczej to, gdy ktoś, zamiast udzielać
                              merytorycznej odpow
                              > iedzi

Zadaj mądre pytanie, to dostaniesz mądrą odpowiedź. Zgadzasz się?

A jak ci rzeczywistość nie pasuje, to najwyraźniej masz jakiś
                              kompleks.

> próbuje zdyskredytować rozmówcę poprzez osobiste wycieczki i
                              insynuacje.

Trudno nazwać fakty próbą. Wycieczki to i owszem, a insynuacji
                              żadnej, niestety.

> Masz jakiś problem, chłopie, ale na tym forum go nie rozwiążesz.

Masz rację. Rozumu oszołomów nie wyprostuje.
                                    • kronopio77 przykład chamstwa pr51 17.04.09, 10:08
                                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=94064899&a=94069312
                                      Przykład pokazuje także, że z logiką też u ciebie nie najlepiej. Uwierz mi - zrujnować można każdą najlepiej działającą instytucję :)
                                      • pr51 Re: przykład chamstwa pr51 17.04.09, 13:32
                                        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=94064899&a=94069312
                                        > Przykład pokazuje także, że z logiką też u ciebie nie najlepiej.

Zapewniam cię, że z logiką jest OK. Przeczytałes jakiś urywek
                                        wyrwany z kontekstu i nawet sam nie bardzo wiesz, co komentujesz, a
                                        już wiesz, że z logiką jest coś na bakier. Masz nagle duzo fantazji,
                                        jak na osobę, która nie umiała znaleźć w Gliwicach czynnej
                                        restauracji.
                                          • pr51 Re: idiotyzm pr51 18.04.09, 07:14
                                            > Napisałeś, że nie da się zrujnować dobrze działającej placówki
                                            słuzby zdrowia,
                                            > co jest idiotyzmem na potęgę :)))

Zapomniałem, że można ją podpalic lub wysadzić. Sorry! Nie myślałem,
                                            że masz takie katastroficzne skojarzenia.

A tak wracając do prozy zycia, to z zewnątrz moze ją zrujnować tylko
                                            ten, kto ją dotuje, a magistrat ponoć nie dotuje z założenia, tylko
                                            NFZ, nieprawdaż? Posądzanie Frankiewicza, że ma macki w NFZ jest
                                            niepoważne, zgadza się?
                                        • kronopio77 Wyrwany z kontekstu? :)) 17.04.09, 14:42
                                          Wyobraź sobie, że zadałem sobie ten trud i przeczytałem cały wątek, nie jest zbyt rozbudowany :) Dziewczyna pisze (nieważne nawet co), a ty już w tytule odpowiedzi nazywasz ja idiotką? I ty masz czelność wytykać innym brak kultury? Ty śmiesz mówić innym, jak nie należy dyskutować (forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=93791123&a=94150697 )? :))

Bawisz mnie coraz bardziej, wiesz? :)
                                          • pr51 Re: Wyrwany z kontekstu? :)) 18.04.09, 07:17
                                            > Dziewczyna pisze (nieważne
                                            nawet co), a ty już w tytule odpowiedzi nazywasz ja idiotką?

Bardzo ważne co, bo od tego zalezy moja reakcja, kapujesz?
                                            Próbujesz spłycać wywód, bo inaczej wniosek by ci nie pasował.
      • Gość: kusy smieszni t jestescie wy z UM jak clowny w cyrkusie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:59
        opserfer napisał:
        > zagłosuj zatem - to twoja sprawa.
        oczywiscie ze glosowanie jest przywilejem, ale poniewaz wynik wyborczy jest od 18 lat fałszowany, gliwiczanie przestali chodzic na wybory. moze z tymi latami- ze 18- jest troche przesady, ale taka krazy po gliwicach opinia, i tego nikt nie zmieni dopoki na stanowisku prezia bedzie frankiewicz, trzymajacy na pasku wszystkich bez wyjatku, odpowiedzialnych za to by tak nie bylo.
        A wszystkie wnioski o brzydocie
        > miasta musisz zgłaszać bezpośrednio do radnego z LPR Marka
        > Berezowskiego.
        a dlaczego niby do profesora Berezowskiego, umiesz to jakoś logicznie podeprzec cmoku?<br />
        kto kasuje szmalec? nie prezio przypadkiem i jego podopieczni z towarzystwa WAiRT?
        > Nie masz co strzępić języka na forum
        bez wysilku nawet kupki nie zrobisz, bo do tego tez trzeba sie sprezyc!
        narażać się na śmieszność.
        na smiesznosc skazani jestescie ty i twoje towarzystwo WAiRT, a za to ze przy okazji narazacie nas na smiesznosc w obliczu innych miast i calej Polski -> wyplacimy wam kiedys sowity rachunek!
        >
    • sss9 Re: Co się stało z tym miastem?? 07.04.09, 15:14
      kronopio77 napisał:

> W ostatni weekend miałem okazję przespacerować się po Gliwicach z małżonką i by
      > lismy przygnebieni tym, co zobaczyliśmy. Nieremontowane od lat ulice, zapuszczo
      > ne, brzydkie kamienice, brud, śmieci... W niedzielę nie było nawet dokąd pójść
      > - jedynymi otwartymi lokalami były bary z kebabami. Czulismy się, jak na jakiej
      > ś totalnie zapuszczonej prowincji, a zupełnie inaczej pamiętam to miasto. Co si
      > ę dzieje?? Narzekałem na Katowice, ale po tym, co zobaczyłem w Gliwicach, chyba
      > znów zagłosuję na Uszoka ;)

wiesz, twoja obserwacja nie jest czymś nowym dla gliwiczan. mogłaby być nowa dla
      ludzi z zarządu miasta, gdyby nie byli od lat bombardowani takimi spostrzeżeniami.
      a z tym oddawaniem głosu na Uszoka jest dokładnie tak samo jak z oddaniem go na
      Frankiewicza. przecież oni, poza fizis, niczym się nie różnią. ;)
    • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 07.04.09, 23:15
      > W niedzielę nie było nawet dokąd pójść
      > - jedynymi otwartymi lokalami były bary z kebabami

Polecam palmiarnię ze świeżymi listkami, a jak się już najesz, to
      popatrzysz na palmę, co ci od razu odbije. A restauracje powstają w
      Gliwicach jak grzyby po deszczu i trzeba mieć dużo złej woli, żeby
      ich nie zauważyć.

> Czulismy się, jak na jakiej
      > ś totalnie zapuszczonej prowincji

Czy rżnięcie głupa, to twój zawód?
        • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 09.04.09, 18:24
          > O co ci chodzi? Opisałem moje subiektywne odczucia po kilkuletniej
          nieobecności
          > w mieście, które mnie rozczarowało. Nie mam do tego prawa?

Masz prawo do pisania dowolnych bredni i dość dziarsko korzystasz z
          tego prawa.
          • kronopio77 Co nazywasz brednią? 15.04.09, 10:28
            Opis moich subiektywnych wrażeń? Twierdzisz, że razem z żoną ulegliśmy zbiorowej halucynacji, czy zarzucasz mi kłamstwo polegające na tym, że w rzeczywistości centrum Gliwic rzuciło mnie na kolana i kierowany tylko czystą zawiścią napisałem tu, że jest paskudne? :)
            • pr51 Re: Co nazywasz brednią? 16.04.09, 13:13
              > zarzucasz mi kłamstwo polegające na tym, że w rzeczywistości
              > centrum Gliwic rzuciło mnie na kolana

Zarzucam ci kłamstwo polegające na podawaniu nieprawdziwego opisu
              Gliwic. Oczywiście, że masz prawo widzieć to, co chcesz, albo nie
              widzieć tego, co jest, a ja mam prawo napisać, że piszesz nieprawdę.
              Jasne?

Dla przykładu piszesz, że nie ma w centrum restauracji, a tylko
              jakieś bary, a jakbyś wszedł na Rynek, to byś się od razu potknął o
              kilka restauracji. Jeżeli ich nie widziałeś, to najwyraźniej nie
              chciałeś widzieć, albo po prostu rżniesz głupa, że ich nie widziałeś.
              • sss9 Re: Co nazywasz restauracją? 16.04.09, 14:23
                jestem ciekawy czym jest dla ciebie restauracja i gdzie na Rynku jest ich kilka?
                gdybyś nagle miał problem z wymienieniem tych kilku restauracji, to możesz
                jeszcze wyjaśnić ile minimalnie może zawierać w sobie określenie "kilka". chyba,
                że wpadłeś znowu tylko tak, żeby sobie pobredzić, wtedy możesz się nie wysilać. :)
                • pr51 sss9 nie umie uzywać googli 16.04.09, 16:40
                  > jestem ciekawy czym jest dla ciebie restauracja

Nie ważne, czym jest dla mnie. Ważne, czy jest, a raczej w tym
                  przypadku nawet kilka.

> gdzie na Rynku jest ich kilka

Gwoli ścisłości, to na pewno nie jest jedna na drugiej, ale to tak
                  żartem przy okazji. Koniec języka (googli) za przewodnika:
                  Hemingway Club. Restauracja, Gliwice, Rynek 8-9
                  3M. Pub, restauracja, imprezy okolicznościowe, Gliwice, Rynek, Ratusz
                  Restauracja Pod Arkadami, Gliwice, Rynek 24/26
                  Restauracja Spartan, Gliwice, Rynek 11
                  Restauracja Orientalna Kim-Lan. Ai Phan Quang. Rynek 21, Gliwice
                  Restauracja włoska "Il palazzo", Gliwice, Rynek 14

A w poblizu jeszcze:
                  Stara Chata - Naleśnikarnia, Plebańska 14, Gliwice
                  U Lorda - Restauracja, Raciborska 2, Gliwice
                  Bagatela - Restauracja, ul. Matejki 3, Gliwice (w tej akurat kiedyś
                  jadłem - niedrogo i smacznie)

Wyeliminowałem:
                  Business Pub sp. z o.o. Restauracja, Rynek 12, Gliwice -
                  właścicielkę wywalono z lokalu za notoryczne niepłacenie czynszu, a
                  moasto sprzedało kamienicę ... jej mężowi (zapewne za ukradzione
                  wcześniej pieniądze)!

W podsumowaniu: nie stołuję się w gliwickich restauracjach, więc nie
                  mogę ocenić, czy zasługują na swoją nazwę. Po jednym przypadku,
                  kiedy to właścicielce najwyraźniej odbiło, trudno posądzać ich
                  właścicieli o niewłaściwe prowadzenie swoich lokali.

> wpadłeś znowu tylko tak, żeby sobie pobredzić, wtedy możesz się
                  nie wysilać

Nigdy nie wpadam ot tak, żeby sobie pobredzić, a ty najwyraźniej
                  masz z tym jakiś problem, skoro nie umiałeś sam szybko znaleźć co i
                  jak. A może z założenia próbowałeś rżnąć głupa i ci nie wyszło?
                  • sss9 Re: pr51 nie umie uzywać nóg i mózgu 16.04.09, 17:07
                    tego się spodziewałem.:) cała twoja wiedza o Gliwicach pochodzi wyłącznie z
                    internetu? Mc Donald's, Conieco, a nawet kebab bar na Zwycięstwa mienią się
                    restauracjami.:D
                    słuchaj, może przyjedź w któryś weekend do miasta i przespaceruj się od dworca
                    do Rynku. opowiesz wtedy co widziałeś naprawdę, a nie co udało ci się
                    wygooglować. może nawet barwnie opiszesz jak smakował obiad w restauracji U
                    Lorda, która zawsze była pubem i nie istnieje od wielu miesięcy. pompuj synek
                    koło i w drogę, na podbój miasta! :D
                    • pr51 sss9 jak zwykle niewybrednie bredzi 17.04.09, 00:23
                      > tego się spodziewałem.:) cała twoja wiedza o Gliwicach pochodzi
                      wyłącznie z
                      > internetu?

Przodujesz w wymyslaniu idiotyzmów na mój temat. Tego też się
                      spodziewałem po tobie.

> Mc Donald's, Conieco, a nawet kebab bar na Zwycięstwa mienią się
                      > restauracjami.:D

Jak nasze prawo na to pozwala, to się i mienią. A co to ma do
                      rzeczy? Czy ja je wymieniłem wśród restauracji na Rynku? Jeżeli
                      sobie pozwalasz na takie aluzje, to widocznie rozum ci spadł poniżej
                      pasa i mocno się tam trzyma.

> słuchaj, może przyjedź w któryś weekend do miasta i przespaceruj
                      się od dworca
                      > do Rynku. opowiesz wtedy co widziałeś naprawdę, a nie co udało ci
                      się
                      > wygooglować.

Mam ciekawsze rzeczy, niż węszenie, czy jakieś indywiduum wypatrzyło
                      na Zwycięstwa restaurację, czy nie. A najwyraźniej celowo pominęło
                      te wokół Rynku, co łatwo wykazałem.

> może nawet barwnie opiszesz jak smakował obiad w restauracji U
                      > Lorda, która zawsze była pubem

Nie opiszę, bo nie odczuwam potrzeby stołowania się gdziekolwiek
                      poza domem. Wyraźnie to napisałem, ale najwyraźniej wolisz rżnąć
                      głupa i udawać, że o tym nie wiem.
                      • sss9 Re: sss9 jak zwykle niewybrednie bredzi 17.04.09, 01:15
                        pr51 napisał:
                        > Przodujesz w wymyslaniu idiotyzmów na mój temat. Tego też się
                        > spodziewałem po tobie.

ciekawe i rozśmieszające, bo sam napisałeś, że nie znasz z autopsji lokalizacji
                        i rzeczywistego stanu i oferty gliwickich restauracji. to wychodzi, że sam
                        jesteś mistrzem w idiotyzowaniu siebie. gratulacje. :)

> Mam ciekawsze rzeczy, niż węszenie, czy jakieś indywiduum wypatrzyło
                        > na Zwycięstwa restaurację, czy nie. A najwyraźniej celowo pominęło
                        > te wokół Rynku, co łatwo wykazałem.

ROTFL
                        użył głupek googla i "wykazał". :D specjalnie nie komentuję twojego śledztwa
                        dot. restauracji na Rynku, bo widzę, że nie masz o nich jak i o wszystkich
                        pozostałych nawet bladego pojęcia. dlatego zaprosiłem ciebie, ofiaro
                        internetowych nieścisłości do odwiedzenia miasta, że tak powiem "na żywo" i
                        organoleptycznego przekonania się o czym raczyłeś pieprznąć powołując się na
                        internetową wyszukiwarkę. z twojej wsi PKS chyba też dowozi? :)

> Nie opiszę, bo nie odczuwam potrzeby stołowania się gdziekolwiek
                        > poza domem. Wyraźnie to napisałem, ale najwyraźniej wolisz rżnąć
                        > głupa i udawać, że o tym nie wiem.

???KUKU??? że niby ja rżnę głupa i udaję, że ty nie wiesz o tym, że nie
                        odczuwasz potrzeby jedzenia poza domem o czym jasno napisałeś, czy rżnę głupa
                        udając, że ty o tym rżnięciu nie wiesz??? halo, komunikujesz się z własnym
                        mózgiem zadając pytania?
                        to jest naprawdę piękne... piękne inaczej, ale co mi tam. :D

a jednak jak napisałeś, kiedyś jadłeś w Bagateli (zapewne pod przymusem), którą
                        zapamiętałeś jako sympatyczną i tanią. i wiesz, ja już się turlam, ale pozwól,
                        że cały zwinę się w dywan zaraz po tym, kiedy przypomnę ci googlarzu, że U
                        Lorda... to możesz sobie zrobić co najwyżej skan z googla na deser. i tyle. :)

zajmij się tym łuskaniem, albo pszczelarstwem. albo się wypałuj, ot co! :D
                        • pr51 Re: sss9 jak zwykle niewybrednie bredzi 17.04.09, 08:32
                          > ciekawe i rozśmieszające, bo sam napisałeś, że nie znasz z
                          autopsji lokalizacji
                          > i rzeczywistego stanu i oferty gliwickich restauracji. to
                          wychodzi, że sam
                          > jesteś mistrzem w idiotyzowaniu siebie. gratulacje. :)

Czy bredzenie sprawia ci przyjenmność? I co z tego, że nie znam? A
                          ty znasz? A według ciebie, to w jakim celu istnieją restauracje?
                          Żeby o nich pisać na Forum? Chcesz mieć lepsze informacje o
                          restauracjach, to kup se przewodnik Pascala, kapujesz?

> użył głupek googla i "wykazał". :D

A cham skomentował.

> specjalnie nie komentuję twojego śledztwa

Już to właśnie zrobiłeś, jak przystało na rasowego chama.

> bo widzę, że nie masz o nich jak i o wszystkich
                          > pozostałych nawet bladego pojęcia

Nic nie widzisz, a wyłącznie insynuujesz, bo tak ci wygodnie, żeby
                          uzasadnić włsne chamstwo. Spadaj, jak nie umiesz dyskutować.
                    • kronopio77 Re: pr51 nie umie uzywać nóg i mózgu 17.04.09, 09:22
                      sss9 napisał:

> tego się spodziewałem.:) cała twoja wiedza o Gliwicach pochodzi wyłącznie z
                      > internetu? Mc Donald's, Conieco, a nawet kebab bar na Zwycięstwa mienią się
                      > restauracjami.:D
                      > słuchaj, może przyjedź w któryś weekend do miasta i przespaceruj się od dworca
                      > do Rynku. opowiesz wtedy co widziałeś naprawdę, a nie co udało ci się
                      > wygooglować. może nawet barwnie opiszesz jak smakował obiad w restauracji U
                      > Lorda, która zawsze była pubem i nie istnieje od wielu miesięcy. pompuj synek
                      > koło i w drogę, na podbój miasta! :D

:))))))))
                        • kronopio77 Re: > :)))))))) 17.04.09, 13:52
                          > Inteligentne jak rzadko kiedy. sss9 nabredził, a ty cieszysz się z
                          > jego bredzenia. Wyborne.

To znów tylko towje zdanie :) Ja twierdzę, że trafił w sedno :)

To jak? Będzie dziś spacerek? :))
                          • pr51 Re: > :)))))))) 17.04.09, 16:01
                            > > Inteligentne jak rzadko kiedy. sss9 nabredził, a ty cieszysz się
                            z
                            > > jego bredzenia. Wyborne.

> To znów tylko towje zdanie :)

Żałujesz, że prawdziwe?

> Ja twierdzę, że trafił w sedno

Dokładniej, to w sęk. Żeby trafić, to jeszcze trzeba wiedzieć do
                            czego, kapujesz?

> To jak? Będzie dziś spacerek? :))

Dzisiaj praca, a spacerek przez dwa dni, ale daleko, daleko od
                            Gliwic. W sympatycznym towarzystwie, bez gliwickiego oszołomstwa.
        • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 17.04.09, 16:07
          > Poczytaj sobie kolego trochę o tym mieście, jak wyglądało przed
          > wojną

Dziwne życzenie. Czytałem jeszcze wtedy, jak to było oficjalnie
          zabronione. Myslisz, że jak poczytam więcej, to coś się zmieni?

> a potem broń ZF i całą jego
          > sitwę.

Coś ci się Hannes pozajączkowało. To ZF wprowadził do Polski
          socjalizm? A może obecny pazerny kapitalizm? Co ma prywatny interes
          restauratorów i dziwne zwyczaje gliwiczan do sitwy ZF?

Których fusów używasz do wróżenia, że bronię jakiejś sitwy?
          Powinieneś je od razu reklamować, bo wyniki masz fatalne.
      • kronopio77 Re: Co się stało z tym miastem?? 14.04.09, 08:39
        Zdaje się, że porównałem miasta z tej samej ligi, więc nie bardzo Cię rozumiem. Wiem, że Wrocław to inna bajka. Mój post miał zaś na celu opisanie rozczarowania dwóch osób, które zapamietały to miasto zupełnie inaczej. Nic więcej. Myślałem, że głos kogoś z zewnątrz zainteresuje tu kogoś więcej poza forumowymi zadymiarzami.
        • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 16.04.09, 13:17
          > Myślałem, że głos kogoś z zewnątrz zainteresuje tu kogoś więcej
          poza forumowymi zadym
          > iarzami.

A tymczasem forumowi zadymiarze milczą. Jak teraz nie widzisz
          restauracji w centrum, a dawniej widziałeś, to chyba masz kiepską
          pamięć.
          • kronopio77 Re: Co się stało z tym miastem?? 17.04.09, 09:27
            > A tymczasem forumowi zadymiarze milczą. Jak teraz nie widzisz
            > restauracji w centrum, a dawniej widziałeś, to chyba masz kiepską
            > pamięć.

W głównym poście nie pisałem akurat o restauracjach - ten temat wyszedł później, ale ty, rezcz jasna, widzisz tylko to, co chcesz widzieć.

A skoro jesteśmy przy temacie restauracji - tu skompromitowałeś się już doszczętnie (forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=93791123&a=94125845 i forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=93791123&a=94126848 ), więc daruj sobie :) Tobie naprawdę przydałby się spacer po Gliwicach w niedzielne popołudnie - zdecydowanie za duzo czasu spędzasz przed komputerem :)
            • pr51 Re: Co się stało z tym miastem?? 17.04.09, 13:28
              > W głównym poście nie pisałem akurat o restauracjach - ten temat
              wyszedł później
              > , ale ty, rezcz jasna, widzisz tylko to, co chcesz widzieć.

Widzę wszystko kochanie, a przynajmniej bardzo dużo, co nie oznacza,
              że zamierzam wszystko tu opisywać, bo byś się zanudził na smierć.
              Weź sobie książkę telefoniczną, to efekt będzie taki sam, jakbym to
              ja się tak rozpisał, rozumiesz?

> A skoro jesteśmy przy temacie restauracji - tu skompromitowałeś
              się już doszczętnie

sss9 po chamsku bredzi jak najęty, a ja się kompromituję. Wniosek
              inteligentny inaczej, niestety.

> zdecydowanie za duzo czasu
              spędzasz przed komputerem :)

Nic nowego nie napisałeś. Jak się pracuje przy kompie, to i w
              przerwach pisze się być może za dużo, ale na spacerze przerwa by się
              za bardzo wydłuzyła. Na razie mam inne priorytety spacerów,
              ciekawsze od centrum Gliwic, gdzie wolę słuchać śpiewu ptaków, a nie
              cienizny forumowej.
    • pr51 ps. 21.04.09, 09:19
      Właśnie byłem w Lublińcu. Krótko, więc nie miałem możliwości
      sprawdzenia szczegółów. Wokół rynku są 3 kebaby i 1 restauracja,
      wyglądająca na spelunę dla czarnych charakterów. W jednym z kebabów
      kiedyś jadłem - smacznie, choć niezbyt tanio. Skoro w Lublińcu jest
      tak samo, jak w Gliwicach, to widocznie takie są upodobania ludności.

> po tym, co zobaczyłem w Gliwicach, chyba
      > znów zagłosuję na Uszoka ;)

Masz skojarzenia godne polskiego robola. Według ciebie, to Uszok
      utrzymuje w Katowicach restauracje i tłamsi kebaby?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka