Dodaj do ulubionych

Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様

26.01.20, 09:27
... ale czy ludzi dobrej woli jest wi臋cej ? Jako艣 mi si臋 to nie wydaje. Telewizja karmi nas filmami, gdzie g贸ruje przemoc, gwa艂ty, morderstwa, wulgarny seks, narkotyki. M艂odzie偶 tak偶e oto ogl膮da, uto偶samia si臋 z bohaterami, herosami, facetami z kaloryferem na klacie, albo dziewczynami o podejrzanej reputacji o nadludzkiej sile. Zanika co艣 takiego jak wsp贸艂czucie, kt贸re rzekomo jest oznak膮 s艂abo艣ci. Czy da to si臋 zmieni膰 ? W膮tpi臋. Ryba si臋 psuje od g艂owy. Dzie艅 dobry Melynarska Ferajno. 鉁嬸煒 Mi艂ej, spokojnej niedzieli.
鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍馃敼鈾笍

Obserwuj w膮tek
    • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 11:55
      Chorzy rodzice produkuj膮 chore dzieci a chory system bazuj膮cy na produkcji kasy produkuje dla chorych ludzi chore rzeczy, jak np. tego rodzaju filmy i k贸艂ko si臋 zamyka.
      Mo偶na tu jeszcze dorzuci膰 uzale偶nienie od kom贸rek, komunikator贸w i niezrozumienie 艣wiata realnego i ju偶 wida膰, jaki to dziwny system jest.
      S艂owo empatia kojarzona jest przez dzieci zapewne z nazw膮 gry komputerowej.
      I r贸wnie偶 dzie艅 dobry.
      Czy jako艣 tak.
          • znikam_wracam Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 12:50
            A co teraz wygl膮da niezdrowo? Wygl膮da INACZEJ - ale oni jako艣 sobie z tym radz膮. To, 偶e my nie nad膮偶amy - to jeszcze nie pow贸d do g艂oszenia niezdrowo艣ci.
            呕e tak odwo艂am si臋 do wcze艣niejszego wpisu - opr贸cz film贸w o gwa艂tach jest pierdyliard film贸w innych. Sam wybierasz, co ogl膮dasz. W szczeg贸lno艣ci filmy o superbohaterkach - s膮 pe艂ne w膮tk贸w empatycznych...
            • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 12:56
              Wszystko zasadza si臋 na tym, 偶e to s膮 tylko filmy. A 偶ycie to nie film, tylko z regu艂y jazda po bandzie. Film nie boli. Przy tym nie chodzi艂o mi konkretnie tylko o filmy, lecz ludzi sprawiaj膮cych wra偶enie niezbyt sprawnych umys艂owo. Przynajmniej takie wra偶enie sprawia wi臋kszo艣膰 kom贸rkowych zombie, wchodz膮cych z upodobaniem pod pojazdy wszelkiego rodzaju.
              • znikam_wracam Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 12:59
                No i co, zdrowiej by艂o jak hodowa艂o si臋 prawdziwych gladiator贸w do prawdziwej 艣mierci na 偶ywo?...
                艢wiat si臋 zmienia. Jak pijacy wchodzili pod pojazdy to by艂o lepiej? Pieszym si臋 w dupie przewraca nie tylko przez kom贸rki ale i ich og贸lny kult. To samo rowerzy艣ci. I co zrobisz? Nic nie zrobisz. Przystosuj si臋 albo id藕 do wi臋zienia. Ewolucja. Spo艂eczna.
                • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 13:21
                  Gladiatorzy to by艂 historycznie ma艂o licz膮cy si臋 epizod w skompromitowanym cesarstwie rzymskim, rozdmuchany jednak przez krety艅skie filmy, w kt贸rych leje si臋 litrami filmowa farba, znaczy krew. Pijacy wchodzili i wchodzi膰 b臋d膮 pod pojazdy, niestety dzi臋ki kom贸rkom w ma艂ych r臋kach robi膮 to coraz cz臋艣ciej trze藕we dzieci, uza艂e偶nione od kom贸rkowego szale艅stwa. Polecam opracowania na temat, jak szybko mo偶na dziecko uzale偶ni膰 od kom贸rki, jaki to ma na nie wp艂yw i jak przebiega leczenie uzale偶nienia takiego dzieciaka. Bo tak, tutaj m贸wimy ju偶 o prawdziwym uzale偶nieniu, wywo艂uj膮cym w m贸zgu objawy na艂ogu. A mimo to kom贸rki nie s膮 dozwolone od lat 18tu, albo nawet 15tu, chociaz tak powinno by膰. Debilni rowerzy艣ci, bo i tacy s膮 w艣r贸d nich, oraz terror przez nich wywo艂ywany to temat na nast臋pne tysi膮c wpis贸w na forum.
                  A ewolucji pono膰 nie ma.
                • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 14:57
                  Gladiatorzy... a teraz si臋 nie hoduje r贸偶nych strace艅c贸w? Sporty ekstremalne, boks i jego odmiany.... mas臋 zawodnik贸w jak m贸wisz "si臋 hoduje". Tak by艂o, jest i b臋dzie, dop贸ki b臋dzie na nich zapotrzebowanie... no i oczywi艣cie ch臋tni. Ale to wszystko promil tylko....
      • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 14:53
        "Chorzy rodzice produkuj膮 chore dzieci..." I tak, i nie. Cz艂owiek to bardzo z艂o偶ona istota, skomplikowana. Ka偶dy ma inny charakter, upodobania, zainteresowania. Dla dziecka autorytetem jest/s膮 rodzice. Ale w miar臋 dojrzewania, te autorytety si臋 zmieniaj膮. I wszystko zale偶y od tego kto stanie si臋 takim autorytetem. Mo偶e to by膰 jaki艣 m膮dry cz艂owiek, ale dla niekt贸rych mo偶e by膰 i bandzior... A nawet i polityk. "Widzisz ojciec, ca艂e 偶ycie zapierdalasz i g贸wno masz. A ja si臋 ustawi艂em big_grin mam samoch贸d, fors臋, nie napracuj臋 si臋, wystarczy, 偶e dzia艂am w partii przy szefie. A ty co? Nic nie masz, bo nie umiesz korzysta膰 z tego co 偶ycie daje big_grinbig_grin... " Albo autorytet bandzior. Zaimponowa艂 fors膮, w艂adz膮 i tak si臋 stara艂 go na艣ladowa膰, 偶e wkr贸tce ucze艅 przer贸s艂 mistrza... koniec cz臋sto do przewidzenia. Nikt si臋 takim nie rodzi. Zmienia si臋 pod wp艂ywem r贸偶nych czynnik贸w i wychowanie nie ma na to wp艂ywu... Chocia偶 w niekt贸rych przypadkach to wychowanie ma du偶e znaczenie... (np. alkoholizm rodzica/c贸w, czy rodzinny interes typu mafia). Ale i wtedy bywa, 偶e dziecko wyro艣nie na ca艂kowite przeciwie艅stwo rodzica...
        Ka偶da epoka ma swojego "bzika". Tak by艂o kiedy wymy艣lono radio, samoch贸d i tak by艂o kiedy wymy艣lono komputer czy kom贸rk臋. Takie czasy. Idziemy 艣lepo za post臋pem.
        A co do pieszych, kierowc贸w samochod贸w, rowerzyst贸w i innych u偶ytkownik贸w dr贸g - wszyscy s膮 tacy sami. Ka偶dy jest dla siebie 艣wi臋t膮 krow膮 - a najgorsi nietrze藕wi - i zmotoryzowani i piesi.
        • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 15:00
          Zwyk艂y probierz trze藕wo艣ci przy kierownicy znacznie poprawi艂by sytuacj臋 i zmniejszy艂 ilo艣膰 pijanych kretyn贸w za kierownic膮. Za艣 rodzice wywieraj膮 bardzo wielki wp艂yw na dziecko. I czasem jeszcze po wielu latach dziecko nie mo偶e si臋 z tego wszystkiego otrz膮sn膮膰. Niekt贸rzy w og贸le nie powinni mie膰 dzieci.
              • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 21:07
                Dzi艣 dzieciom wszystko wolno, to s膮 skutki jak na tacy. Pij膮, bij膮, zabijaj膮 i to wina rodzic贸w ? Oczywista nie ca艂a m艂odzie偶 jest zepsuta, ale ... jestem za czynn膮 2 letni膮 s艂u偶b膮 wojskow膮, a nie takim przedszkolem jak obecnie. Wojsko uczy 偶ycia i niejeden gagatek wychodzi艂 na prost膮, albo deklarowa艂 pozostanie w armii. Starsze roczniki do dzi艣 z rozrzewnieniem wspominaj膮 wojo i raczej na z艂e im to nie wysz艂o. Dzisiaj m艂odzie偶 si臋 nudzi, to imprezki, w贸dencja, 膰panie i seksowanie. I wolno im, wszak to wolny kraj, ale jaka pociecha z takich gagatk贸w ? Ani w pracy, ani w domu, a jakby tak nie daj bo偶e by艂o pospolite ruszenie, to tragicznie to widz臋. 馃榾
                    • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 21:40
                      A w wojsku 膰pania nie ma???? Gdzie ty 偶yjesz! Zdobycie zawodu?... mo偶e kiedy艣... Oczywi艣cie, 偶e to strata czasu. Przez ten czas, ten co ma si臋 uczy膰, to si臋 wi臋cej nauczy, nie straci czasu. Dla tego co nic nie chce i wojsko nie pomo偶e i nie zmieni. Chyba, 偶e na jeszcze gorszego suspicious A jeszcze da膰 bro艅 do r臋ki takiemu frustratowi... suspicious
                      • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 21:46
                        Ja tak tylko dorzuc臋 od siebie:
                        Wczoraj, 70 km ode mnie 26-letni typ zastrzeli艂 6 os贸b, wszystko to cz艂onkowie rodziny. Ojciec, matka, dziadkowie, ciotka, wujek.
                        Niemiec, 偶eby nie by艂o 偶e jaki艣 ciemnosk贸ry.
                        I co mu brakowa艂o? Co mu odbi艂o? Nikt nie zauwa偶y艂?
                        A mo偶e by艂o za dziecka za du偶o wpierdol?

W ka偶dym razie wojska nie uwa偶am za najgorszy mo偶e spos贸b wychowania, ale te偶 nie ka偶dy do wojska si臋 nadaje, to te偶 musisz Gryfie, przyzna膰.
                        • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:13
                          leziox napisa艂:

> Ja tak tylko dorzuc臋 od siebie:
                          > Wczoraj, 70 km ode mnie 26-letni typ zastrzeli艂 6 os贸b, wszystko to cz艂onkowie
                          > rodziny. Ojciec, matka, dziadkowie, ciotka, wujek.
                          > Niemiec, 偶eby nie by艂o 偶e jaki艣 ciemnosk贸ry.
                          > I co mu brakowa艂o? Co mu odbi艂o? Nikt nie zauwa偶y艂?
                          > A mo偶e by艂o za dziecka za du偶o wpierdol?
                          >
                          > W ka偶dym razie wojska nie uwa偶am za najgorszy mo偶e spos贸b wychowania, ale te偶 n
                          > ie ka偶dy do wojska si臋 nadaje, to te偶 musisz Gryfie, przyzna膰.
                          馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼

Kiedy艣 si臋 m贸wi艂o : dupa nie szklanka. I to prawda. Dzi艣 偶adnej kary ma艂olaty nie ponosz膮, s膮 bezkarni jak 艣wi臋te krowy i bywa, 偶e rodzina si臋 boi takiego wykoleje艅ca, a kiedy dochodzi do tragedii, wtedy si臋 pr贸buje obwinia膰 rodzic贸w. Mam na my艣li rodzin臋 normalnie funkcjonuj膮c膮, nie patol臋. Nie ka偶dy zab贸jca pochodzi z rodziny patologicznej. Je艣li natomiast chodzi o wojo, to wiadomo, 偶e psycholi, czy z niepe艂nosprawno艣ci膮 do armii nie wezm膮, ale bywa tak, 偶e z ciapy mo偶na wykrzesa膰 co艣 i si臋 okazuje, 偶e jako 艂膮czno艣ciowiec czy sanitariusz 艣wietnie sobie radzi. Bywa tak偶e, 偶e ci napakowani na si艂owniach to cieniasy i niejednokrotnie lebiody lepiej si臋 spisuj膮 od nich. Kwestia podej艣cia do ka偶dego osobnika wyzwala w nich poczucie w艂asnej warto艣ci. Gangusy osiedlowe potrafi膮 w woju przyhamowa膰 sw贸j temperament i wyj艣膰 na ludzi. Uwa偶am , 偶e s艂u偶ba w armii daje wiele mo偶liwo艣ci i chocia偶 nie jest doskona艂a, to nie jest tak偶e beznadziejna. Mamusie p艂acz膮, kiedy syn czy c贸rka wst臋puj膮 do wojska, a m艂odzi ? Wst臋puj膮 i nie p艂acz膮. Co艣 w tym jednak jest.
                      • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 21:55
                        Ja nie pisa艂em o ca艂ej m艂odzie偶y. Ci co chc膮 si臋 uczy膰, to da膰 im pole do popisu i zdobyciu dobrego wykszta艂cenia, ale swo艂ocz, kt贸ra si臋 gzi i ani pracy, ani zawodu, wtedy do woja ! Kto艣 Tobie naopowiada艂 bzdur, pewnie jaka艣 偶yciowa ciapa, kt贸ra do 艣ciany gw贸藕d藕 wbija na odwr贸t, 艂ebkiem. Gdyby by艂o tak 藕le w woju jak piszesz, to nie pcha艂yby si臋 do niego kobiety, a jest ich ju偶 do艣膰 sporo. A WAT ? To dla cymba艂贸w? To mamusie broni膮 synusi贸w przed wojem i powielaj膮 takie bzdury zas艂yszane od nieudacznik贸w 偶yciowych. 馃槒
                        • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:00
                          Ale偶 nie o to chodzi! S膮 wielbiciele wojska, kt贸rzy "od ma艂ego o nim marz膮" big_grin I tacy b臋d膮 dobrymi 偶o艂nierzami. Ale nie tacy, kt贸rych na si艂臋 wcielaj膮 do wojska. Z niego nigdy nie b臋dzie dobrego 偶o艂nierza. B臋dzie tylko po to, 偶eby odb臋bni膰 jak najszybciej ten przymus... i byle jak...
                          • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:20
                            Kolejny kwiatek z mojego patologicznego podw贸rka na kt贸rym si臋 wychowa艂em.
                            Byli tacy, kt贸rzy trafili do woja na dwa lata. Przedtem pili, kradli, chuliganili.
                            Wr贸cili z wojska. Pili, kradli, chuliganili jeszcze bardziej, kolejnym krokiem by艂 pobyt w wi臋zieniu. Istniej膮 na 艣wiecie ludzie niereformowalni, dla kt贸rych nawet pobyt w Alcatraz, a nie tylko w wojsku, nigdy nie by艂by odpowiedni膮 nauczk膮. Jeszcze raz powt贸rz臋, 偶e wojsko to nie jest lek na wszystko, ale niekt贸rym si臋 przyda.
                            A niekt贸rzy swojej szansy nie wykorzystaj膮.
                            Generalnie dobrze jest wg. mnie, gdy s艂u偶ba wojskowa nie jest obowi膮zkowa. Id膮 tylko ci, kt贸rzy chc膮 tam i艣膰 i jest sporo pewno艣ci, 偶e b臋d膮 dobrymi 偶o艂nierzami i fachowcami w swoim fachu.
                            • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:36
                              leziox napisa艂:

> Kolejny kwiatek z mojego patologicznego podw贸rka na kt贸rym si臋 wychowa艂em.
                              > Byli tacy, kt贸rzy trafili do woja na dwa lata. Przedtem pili, kradli, chuligani
                              > li.
                              > Wr贸cili z wojska. Pili, kradli, chuliganili jeszcze bardziej, kolejnym krokiem
                              > by艂 pobyt w wi臋zieniu. Istniej膮 na 艣wiecie ludzie niereformowalni, dla kt贸rych
                              > nawet pobyt w Alcatraz, a nie tylko w wojsku, nigdy nie by艂by odpowiedni膮 naucz
                              > k膮. Jeszcze raz powt贸rz臋, 偶e wojsko to nie jest lek na wszystko, ale niekt贸rym
                              > si臋 przyda.
                              > A niekt贸rzy swojej szansy nie wykorzystaj膮.
                              > Generalnie dobrze jest wg. mnie, gdy s艂u偶ba wojskowa nie jest obowi膮zkowa. Id膮
                              > tylko ci, kt贸rzy chc膮 tam i艣膰 i jest sporo pewno艣ci, 偶e b臋d膮 dobrymi 偶o艂nierzam
                              > i i fachowcami w swoim fachu.
                              馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻

Kiedy艣 brali do woja jak leci. Idiota , menel, alkoholik to by艂o ma艂e piwo. Ka偶dy dostawa艂 jednakowo w dup臋, nawet ten najspokojniejszy i poczciwy. Dzisiaj jest zupe艂nie inaczej. M艂odzi, kt贸rzy maj膮 ochot臋 zasili膰 szeregi armii to ju偶 nie zbieranina z ulicy, ale 艣wiadomi swojego wyboru ludzie. To ju偶 nie to wojsko co kiedy艣, 偶e szczoteczk膮 do z臋b贸w myli kible, czy w 20 ch艂opa mieli zrobi膰 zbi贸rk臋 na piecu, albo musieli 艂azi膰 na czworakach po korytarzu i szczeka膰 jak pies. To nie te czasy, ale i wtedy by艂o fajnie 馃榾 Dla niereformowalnych Wronki, albo Czarne.
                          • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:21
                            coco.franelka napisa艂a:

> Ale偶 nie o to chodzi! S膮 wielbiciele wojska, kt贸rzy "od ma艂ego o nim marz膮" big_grin
                            > I tacy b臋d膮 dobrymi 偶o艂nierzami. Ale nie tacy, kt贸rych na si艂臋 wcielaj膮 do wojs
                            > ka. Z niego nigdy nie b臋dzie dobrego 偶o艂nierza. B臋dzie tylko po to, 偶eby odb臋bn
                            > i膰 jak najszybciej ten przymus... i byle jak...
                            馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼馃敻馃敼

Dzisiaj sami wst臋puj膮 do armii. Nie ma 偶adnego przymusu, dostaje grup臋 i czeka co dalej. Z ka偶dego mo偶na zrobi膰 dobrego 偶o艂nierza, a je艣li zajdzie taka konieczno艣膰, to i przymusem. W wojsku g艂owy nie obcinaj膮 i si臋 nie wymaga rzeczy niemo偶liwych. Ka偶da mamusia sobie wyobra偶a horror wojskowy, a synu艣 chodzi na dziewczynki, niejednokrotnie chlapnie, ale og贸lnie dobrze si臋 spisuje. Mamusia beczy, w czasie kiedy syn z ch艂opakami na kompanii si臋 艣mieje. Ot , taka prawda.
                            • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:44
                              Nie ma co generalizowa膰, ale ka偶dy przymus jest czym艣 niedobrym.
                              Przymus to brak wolno艣ci, przymus to brak mo偶liwo艣ci decydowania danego cz艂owieka o sobie, bo kto艣 chce za niego decydowa膰.
                              A ja zapytam tylko: jakim prawem? Jakim prawem kto艣 chce mi narzuca膰 to co ja mam robi膰, skoro mam inne plany i inne zamiary?
                              Przymus to w ka偶dym przypadku g贸wniana rzecz. Nie tylko w wojsku. Dlatego wspomnia艂em o s艂u偶bie dobrowolnej, ochotniczej. Je艣li kto艣 poszed艂 tam z wlasnej woli - no to morda w kube艂, ucz si臋, 膰wicz i zapierdalaj!
                              A z niewolnika nie ma ani 偶o艂nierza-ani robotnika.
                              • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 22:50
                                呕o艂nierz to nie niewolnik. Ka偶dy normalny w wieku poborowym powinien wiedzie膰 jak si臋 obchodzi膰 z broni膮, bo s膮 czasy, 偶e mo偶e by膰 r贸偶nie, dlatego wspomnia艂em o pospolitym ruszeniu. Kiedy艣 w szko艂ach by艂o przysposobienie wojskowe, a teraz ? Jak da膰 bro艅 do r臋ki laikowi ? W razie wojny / tfu! abym w z艂膮 godzin臋 nie powiedzia艂 / b臋dziemy liczy膰 na pomoc s膮siad贸w ? To ju偶 przerabiali艣my.
                                • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 26.01.20, 23:00
                                  Ja ju偶 nawet przed pierwszymi lekcjami na PO wiedzialem jak poslugiwa膰 si臋 broni膮. Taki g艂upi nawyk, po prostu mnie to interesowa艂o.
                                  Innych nie i nie ma po co kogo艣 zmusza膰, je艣li tego nie chce.
                                  Zolnierz z przymusu to jest niewolnik i tego zdania nigdy nie zmieni臋. To, 偶e w wyniku tresury wpoi mu si臋 pewne nawyki, to jedna rzecz, ale chyba nie s膮dzisz na powa偶nie, 偶e kto艣 taki pokocha wojsko, no bo si臋 go do niego zmusi艂o.
                                  S膮 ludzie wspominaj膮cy latami wojsko jako koszmar (偶eby by艂o jasne, mowi臋 teraz ca艂y czas o dwuletniej przymusowej s艂u偶bie, bo o nowej nie mam poj臋cia), sporo by艂o te偶 takich, kt贸rzy nie do偶yli ko艅ca s艂u偶by, bo si臋 po prostu zabili. Chcesz powiedzie膰 偶e to byli cieniasy? Mi臋kkie fajfusy? A mo偶e byli po prostu zbyt wra偶liwi na wojsko i nigdy nie powinni do niego trafi膰? Statystyka samob贸jstw w polskim wojsku z tamtych czas贸w wcale nie napawa艂a optymizmem, no tyle 偶e by艂a to statystyka do艣膰 dobrze chroniona przed podaniem do publicznej wiadomo艣ci.
                                  Zdaj臋 sobie spraw臋 偶e jako wojskowy patrzysz na to zupe艂nie inaczej, ale mamy teraz czasy, 偶e mo偶na si臋 na te tematy wypowiedzie膰.
                                  Za艣 ka偶da krytyka powinna wp艂ywa膰 na polepszenie sytuacji. To jest tak samo, jak zrobi臋 jaki艣 film i kto艣 powie, 偶e on jest bardzo chujowy, nudny, no wr臋cz paskudny. Je偶eli mi wyja艣ni , dlaczego tak my艣li, przyjm臋 krytyk臋 z wdzi臋czno艣ci膮, jesli natomiast b臋dzie to tylko krytyka dla krytyki, no to nie spe艂ni ona swojego zadania.

• gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 27.01.20, 19:57
                                      Stan na dzi艣 jest taki, 偶e nasze wojsko zosta艂o decyzjami polityk贸w pozbawione szerokiej bazy mobilizacyjnej. Wojsko Polskie nie ma miejsca w koszarach ani do艣膰 sprz臋tu, ani wyposa偶enia , z uzawodowieniem armii zaprzestano szkolenia 偶o艂nierzy rezerwy, co trudno nazwa膰 inaczej ni偶 powa偶nym podwa偶eniem bezpiecze艅stwa pa艅stwa. W wypadku konfliktu na pe艂n膮 skal臋, nawet po osi膮gni臋ciu celu mobilizacyjnego, si艂y operacyjne mog膮 nie wystarczy膰 do obrony integralno艣ci terytorialnej kraju, a nawet jego niepodleg艂o艣ci. Stan liczebny Wojska Polskiego, oraz jego wyposa偶enie nie zda egzaminu w przypadku wojny na masow膮 skal臋. MON wyklucza pojawienie si臋 zagro偶enia wojennego do 2030 roku, uwa偶a te偶, 偶e nie wyst膮pi 偶adne zagro偶enie dla niepodleg艂o艣ci Polski i ca艂o艣ci jej terytorium, nie wiadomo tylko na jakiej podstawie to ustalono. Moimi oczami i umys艂em, nie jest za dobrze, ale ja na to wp艂ywu niestety nie mam.
                                      • leziox Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 27.01.20, 22:08
                                        W sumie m贸zg si臋 lasuje, bo ten co si臋 wypowiada艂, to fachowiec.
                                        W razie pojawienia si臋 zagro偶enia b臋dzie znowu, 偶e nie oddamy ani guzika, w chwili, kiedy rz膮d b臋dzie moczy艂 t艂uste dupy na Karaibach albo w innym ciep艂ym i nie obj臋tym wojn膮 kraju. Ale cieszmy si臋, bo mamy wi臋cej czolg贸w ni偶 Niemcy. A Ruscy wi臋cej rakiet.
                                        Politycy tak w ogole nie powinni miec 偶adnego wp艂ywu na armi臋, tylko fachowcy, wiedz膮cy czego wojsku potrzeba. A tak, co i rusz przychodzi jaki艣 dupek, nawet taki, co nigdy nie by艂 w wojsku i usi艂uje 偶o艂nierzom zawodowym m贸wi膰, co oni maj膮 robi膰. No sorry, ale to kurwa tylko wzi膮膰 karabin i strzela膰.
                                        • gryf-land1 Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 11:13
                                          Wojsko cieszy si臋 zaufaniem 67,7 proc. rodak贸w, NATO - 66,4 proc., policja - 65,7 proc.

Mediom prywatnym ufa natomiast ok. po艂owa Polak贸w (50,2 proc.). Dla por贸wnania mediom publicznym - 34,4 proc.

Zaufanie do s膮d贸w deklaruje 41,1 proc. ankietowanych.

Wyra藕nie spad艂o zaufanie do Ko艣cio艂a katolickiego - wynosi 39,5 proc. i聽spad艂o a偶 o聽13 pkt proc. w聽stosunku do 2017 r.

"Mamy do czynienia z聽erozj膮 zaufania do Ko艣cio艂a. To jest wyra藕nie widoczne" - komentuje szef IBRiS Marcin Duma.

Na ko艅cu stawki znalaz艂y si臋: Trybuna艂 Konstytucyjny - 32,5 proc. zaufania i聽rz膮d - 30,5 proc.

• znikam_wracam Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 11:24
                                            Ufaj膮 wojsku, 偶e co? Pomog膮 w powodzi czy innej kl臋sce 偶ywio艂owej? Oczywi艣cie.
                                            呕e stawi膮 m臋偶ny op贸r obcym zielonym ludkom - te偶 oczywi艣cie.
                                            呕e sami nas obroni膮 - no w膮tpi臋.

Co do s膮d贸w, trzeba wzi膮膰 pod uwag臋, 偶e w procesach cywilnych na dzie艅 dobry 50% jest niezadowolone z wyroku. W karnych - jeszcze wi臋cej.
                                            • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 12:23
                                              Ch艂opy.... suspicious Wg mnie nie ma na 艣wiecie pa艅stwa, kt贸re mo偶e si臋 samodzielnie obroni膰. Nie w dzisiejszych czasach - z broni膮 j膮drow膮 i chemiczn膮. A co do s膮d贸w? zawsze jest przynajmniej po艂owa niezadowolonych - bo wiadomo, 偶e ten co przegrywa nigdy nie jest zadowolony. Kt贸ry z bandzior贸w b臋dzie zadowolony, 偶e zosta艂 skazany? Obawiam si臋, 偶e 呕ADEN! big_grin Co wcale nie 艣wiadczy o pracy S膮d贸w.
                                                • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 13:03
                                                  Nie. Ani USA, ani Rosja, ani Chiny SAME nie dadz膮 rady. Dlatego te偶 zawierane s膮 r贸偶nego rodzaju sojusze. No i zale偶y te偶 ile pa艅stw zjednoczy si臋 przeciwko. Nie ma wojen jeden na jeden... Dlatego m贸wimy o wojnach 艣wiatowych. Kto wie, czy kiedy wojna rozgorzeje pomi臋dzy dwoma mocarstwami, nie obejmie ona ca艂ego 艣wiata. B臋d膮 dwie strony - ale ilo艣膰 sprzymierze艅c贸w b臋dzie ogromna. I wa偶na rola tych ma艂ych - szaraczk贸w. W ilo艣ci si艂a,a one b臋d膮 te偶 musia艂y si臋 broni膰 - przyst膮pi膰 do strony kt贸rego艣 z mocarstw. To b臋dzie "mi臋so armatnie" ale mo偶e przewa偶y膰 szal臋 zwyci臋stwa...
                                                  • znikam_wracam Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 13:10
                                                    Jedno jest zwi膮zane z drugim. Chiny NIGDY nie p贸jd膮 z Rosj膮 na zniszczenie USA - bo b臋d膮 wiedzia艂y, 偶e to one b臋d膮 kolejne. Im wystarczy, 偶e ju偶 dzisiaj de facto kontroluj膮 spory kawa艂ek dalekiego wschodu Rosji.
                                                    I na odwr贸t, Rosja nie zniszczy USA razem z Chinami - bo potem si臋 mo偶e obudzi膰 ograniczona do Uralu, od strony Europy.

• znikam_wracam Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 13:18
                                                    I dalej - za naszego 偶ycia Rosja nie zaatakuje Polski wojskami regularnymi. Ot mo偶e tak troch臋 poszerzy膰 obw贸d kaliningradzki - a je艣li dogada si臋 z Bia艂orusi膮 - zrobi膰 nam ma艂y Donbas na wschodzie. To samo w krajach nadba艂tyckich. Wszystko w imi臋 ochrony ludno艣ci rosyjsko-pochodnej. Ot jak zaj臋li sobie Krym.
                                                    ALE regularna wojna nie le偶y w niczyim interesie.
                                                  • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 13:22
                                                    big_grin to takie nasze rozumowanie. A wystarczy, 偶e na czele mocarstwa (oboj臋tnie kt贸rego) stanie nieobliczalny, inaczej my艣l膮cy przyw贸dca. Nie wiemy co mu strzeli do g艂owy i nasze rozumowanie mo偶e wzi膮膰 w 艂eb. On zadecyduje zupe艂nie nieprzewidywalnie. Polityka - wszystko mo偶e si臋 wydarzy膰. Ambicje polityk贸w nie znaj膮 granic...
                                                  • coco.franelka Re: Dziwny ten 艣wiat ... 馃槙馃寧馃様 28.01.20, 13:44
                                                    Dlatego uwa偶am, 偶e niczego nie mo偶na przewidzie膰 na 100%. Wystarczy jeden szaleniec w stylu Kima i ca艂e nasze rozumowanie wali si臋. Polityka. Tylko polityka, a tej te偶 nie mo偶emy przewidzie膰. A "szale艅cy"? oczywi艣cie - ale to w艂a艣nie polityka. A w polityce nic nie jest jasne, przejrzyste, przewidywalne. Wywiady maj膮 uszy i d艂ugie r臋ce. Dzia艂aj膮 skrycie i podst臋pnie. Nic na tym 艣wiecie nie jest jasne i pewne. Ju偶 jeden cz艂owiek mo偶e du偶o namiesza膰, o czym przecie偶 wiemy z historii. A ka偶dy z nich ma swoje ambicje...

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka