Dodaj do ulubionych

masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj

30.12.09, 22:54
laczy nas to, ze brakuje nam przedmiotowego narzadusmile watkow coraz wiecej,
forum sie rozruszalo i ja np. zaczynam mylic, kto ma taka sama sytuacje jak ja
i mysle, ze zaznaczenie sie w tym watku ulatwiloby pozniejsze kontakty.
zapraszam i zaczynam - brak tarczycy od 10/2009.
Obserwuj wątek
        • zamostkowa Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 31.12.09, 20:12
          Wpisuję się i ja. Proponuję jeszcze, jeśli to możliwe,
          osobny "folder" dla osób z rozpoznaniem raka. Myślę, że takich wiele
          i że łatwiej będzie się wymieniać doświadczeniem i informacjami dot.
          leczenia.
          Ja jestem bez tarczycy od października 2009, z rozpoznaniem raka
          brodawkowatego. Jestem w trakcie ustalania dawki, w tej chwili biorę
          150, ale docelowa będzie chyba 175 (okaże się po badaniach). Na
          razie czekam na wytyczne dot. dalszego leczenia (konsultacja w
          styczniu.
              • evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 31.12.09, 22:54
                jobenka napisał:

> evk.a - zamierzasz czekac do 6/2010?...sad

pewno że nie,będę musiała prywatnie jak do czasu usunięcia
                teraz kończy mi się 182 dni L-4 i muszę najpierw to załatwić

pytałam na poprzednim i na tym f-m co zrobić z dawką,konkretnie nie
                mam odpowiedzi a rodzinny sugeruje mi obniżenie bo niskie TSH 0,6
                z tego co czytam to chyba powinnam podnieść

co do tuszy smile do 48lat ważyłam 49-47kg,ze szpitała po dwóch
                tygodniach wyszłam z wagą 55kg i tak się trzymałam przez 1,5
                miesiąca a przez ostatnie dwa tygodnie przybyło mi 2-3kg ale jadłam
                mniej,pewnie znowu puchnę jak latem kiedy szłam w niedoczynność

• jobenka Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 31.12.09, 21:56
            zamostkowa - jak uwazam, ze osobny watek dla osob z rozpoznaniem raka jest
            potrzebny, to swietny pomysl - zaloz taki watek!

dziewczyny, widze, ze sa tu 3 kobity, ktore pozbyly sie tarczycy w 10/2009!

dla mnie 150 bylo za malo, a 175 za duzo. teraz testuje wersje 1 dzien - 150 i
            kolejny dzien - 175. badania i konsultacja w przyszlym tygodniu.

zamostkowa, czy ty tez zmagasz sie z nadmiernymi kg? moze sie myle, ale czy na
            dawke ma wplyw nasza waga?
            • zamostkowa Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 31.12.09, 22:23
              Jobenko niestety, w niedoczynności waga poleciała w górę, nim się
              spostrzegłam. Teraz, w okresie świątecznym, trudno się powstrzymywać
              od jedzenia, ale po operacji nie miałam apetytu, nie musiałam
              specjalnie się zadręczać dietą, a mimo to waga mi rosła. Endo
              powiedziała, że po ustabilizowaniu dawki wszystko wróci do normy.
              Zobaczymy. Co do dawki - chyba masz rację, bo przy ustalaniu dawki
              pytano mnie o wagę. A mogę Cię zapytać, skąd wiedziałaś, że 175 to
              było za dużo dla Ciebie? Jakieś objawy czy po prostu badania krwi?
              Trochę się boję, żeby nie przedobrzyć, bo ja mam dawkę podnoszoną co
              7 dni, więc badanie ft3/4 nie pokaże przecież, po której dawce jest
              jakie.
              • evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 31.12.09, 22:58

jobenka napisał:

> evk.a - zamierzasz czekac do 6/2010?...

pewno że nie,będę musiała prywatnie jak do czasu usunięcia
                teraz kończy mi się 182 dni L-4 i muszę najpierw to załatwić

pytałam na poprzednim i na tym f-m co zrobić z dawką,konkretnie nie
                mam odpowiedzi a rodzinny sugeruje mi obniżenie bo niskie TSH 0,6
                z tego co czytam to chyba powinnam podnieść

co do tuszy do 48lat ważyłam 49-47kg,ze szpitała po dwóch
                tygodniach wyszłam z wagą 55kg i tak się trzymałam przez 1,5
                miesiąca a przez ostatnie dwa tygodnie przybyło mi 2-3kg ale jadłam
                mniej,pewnie znowu puchnę jak latem kiedy szłam w niedoczynność
              • jobenka Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 31.12.09, 22:59
                eee, mialas operacje 2 mce temu, nie przytylas az tak duzo. mi chodzilo o wage
                sprzed operacji. mnie nie pytano o wage, na oko lekarz dobral, bo na oko widac,
                ze kg jest za duzouncertain

o tym, ze 175 jest za duza dla mnie dawka powiedzialy badania, ja sie dobrze
                czulam nawet przy tsh >12 i do tego przy takiej niedoczynnosci schudlam 5 kg. mi
                lekarz zleca badanie co miesiac jak na razie, chyba do czasu ustabilizowania
                tsh, ktore chcialby, aby u mnie nie przekraczalo 2.
                    • evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 02.01.10, 16:17
                      dziewczyny jako że w tym samym czasie miałyśmy operację powinnyśmy
                      się podobnie czuć smile w kwesti blizny i wewnętrznego zagojenia rany
                      blizna czasem szczypie ale jest ok.
                      miałam zamostkową i jeszcze w piersiach odczuwam ból przy "szczerym
                      uśmiechu",również po takich czynnościach jak sięganie czegoś z
                      wiszacej szafki czy umycie toalety lub wkładanie ubrań do szafy też
                      odczuwam,o powrocie do pracy (krawcowa) teraz nawet nie marzę

czy Wy też tak macie i któraś już wróciła do pracy
                      --
                      Bez tarczycy od końca pażdziernika 2009
                      Mój wątek
                      • zamostkowa Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 02.01.10, 16:40
                        Ja dostałam zwolnienie do końca roku (ponad 2 miesiące), od
                        poniedziałku idę do pracy sad. Czuję się w sumie nieźle, tylko czasem
                        robi mi się br. ciepło (bez pocenia się), a czasem czuję się tak,
                        jakbym br. mocną kawę wypiła, i to nie jedną. Myślę, że to jeszcze
                        nie ta dawka. A czy macie tak, że po jedzeniu robi się Wam gorąco?
                        Ja zauważyłam, że jakoś po większym jedzeniu (nie mówię o
                        obżarstwie smile) robi mi się gorąco. Czy to jest powiązane z tarczycą?
                        Ciekawa jestem. Evk.a - ja też miałam wole zamostkowe, ale w klatce
                        piersiowej nie odczuwam żadnych dolegliwości, blizna trochę czasem
                        mnie swędzi, ale sądzę, że to po dermatixie (mam bliznowca niestety
                        i muszę smarować). Jedyne dolegliwości, jakie odczuwam, to jakby
                        związane z sercem - chwilowe "walenie", nadciśnienie itp. oraz to
                        uczucie gorąca.
                        • evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 02.01.10, 21:17
                          zamostkowa a jaką pracę wykonujesz że już możesz do niej wrócić
                          na temat ciepła i goraca nic nie mogę powiedzieć bo ciagle jest mi
                          zimno od czasu operacji, nogi i ręce jak lód,serce już mi się
                          uspokoiło na poczatku leczenia w czerwcu i tak do dziś
                          fakt że jednego dnia wzięłam większą dawkę 1,5 tabletki i wtedy
                          serce się odezwało i cieplej mi było ale nie mam pewności czy to po
                          tym letroxie
                          --
                          Mój wątek
                        • jobenka Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 02.01.10, 23:01
                          dziewczyny, ja mam do was pytanie - ile cm ma wasza blizna? moja 12 cm i jest w
                          ksztalcie usmiechu (dzieki bliznowcowi jest to usmiech Agneliny Joliebig_grin

ja mialam operacje 15.10.2009 i wobec braku komplikacji do pracy wrocilam
                          19.11.2009 (praca biurowa) - lekarz liczyl z kalkulatorem i powiedzial, ze w
                          takim wypadku dokladnie tyle sie nalezy.
                          ja bedziecie wracac do pracy, to pamietajcie, ze musicie przed rozpoczeciem
                          pracy isc do lekarza medycyny pracy - ja sie o tym dowiedzialam na forum, ale
                          kadrowka mi potwierdzila). lekarz medycyny pracy poprosil o konsultacje
                          endokrynologa i ten nie widzial zadnych przeciwskazan.

zamostkowa: ja nie mam tego uczucia goraca, ani po jedzeniu ani wogole. dla mnie
                          nowoscia jest marzniecie, co u mnie przeklada sie na normalne zimowe ubieranie
                          sie, bo przed operacja caly rok chodzilam w krotkim rekawku.

evk.a - moja blizna ma lepsze i gorsze dni. czasem boli nawet jak sie klade na
                          bok (nie bez znaczenia ma tu pewnie wielkosc cycawink blizna jest tez tkliwa przy
                          dotyku (wiec tego unikam), albo jak bluzka sie w tym miejscu konczy i jej
                          dotyka. przy usmiechu ani sieganiu po cos - nic nie czuje.

• evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 02.01.10, 23:29
                            moja blizna ma ok.10 cm i też uśmiech smile
                            sama blizna ta widoczna mnie nie boli,czasem czuje "szczypanie" w
                            ciagu dnia a masć stosuję tylko rano i wieczorem ze względu na
                            uczulenie
                            wspominałam o bólu wewnętrznego cięcia,ale to pewnie zależy też od
                            tego jak długo i jakiego dużego potworka się hodowało

--
                            Mój wątek
                                    • jobenka Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 02.01.10, 23:51
                                      evk.a, ostatnio stwierdzilam, ze bez karteczek nie istniejebig_grin jesli nie zapisze
                                      od razu, to potem nie pamietambig_grinbig_grinbig_grin

I usg mialam w 1998 r. - wyszly same torbiele. potem bylam pod opieka konowala,
                                      ktory robil usg tarczycy w pozycji stojacej pacjenta!!! nie widzial wiec nic, a
                                      jak w koncu zrobilam usg prawidlowo w 2005 r. (czyli lezac z odchylona do tylu
                                      glowa), to wyszlo tyle, ze hoho. tarczyca powiekszona, o niejednorodnej
                                      echostrukturze, guzki, torbiele. a najwiekszy wtedy juz > 2 cm. temu guzkowi
                                      lekarz sie przyjrzal glebiej, mialam biopsje i w kazdym usg on rosl
                                      systematycznie - az do 3 cm.
                                      • evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 03.01.10, 00:02
                                        ja na pewno miałam już maleńkie guzki ok.25 lat temu
                                        USG zrobiłam 13 lat temu i wykazało jeden guzek 0,5cm i na drugim
                                        płacie też jeden 1,5cm który dorósł do 3,7cm jak się okazało tego
                                        lata
                                        często przy okazji wizyt z dziecmi u lekarzy zwracali mi uwagę na tą
                                        moją widoczną tarczycę ale ja czekałam do tej pory i to był błąd
                                        --
                                        Mój wątek
                                        • jobenka bylam dzis u lekarza, zmieniam dawke 05.01.10, 21:05
                                          dziewczyny, watek sie rozrasta, proponuje, aby nowy temat w nim sygnalizowac
                                          zmiana tytulu posta, tak, jak to ja zrobilam.

bylam dzis u endo. tsh mam >5. bede teraz brala euthyrox w srode i niedziele 150
                                          mg, zas w pozostale dni tygodnia 175 mg. kontrola w polowie lutego. na
                                          wypadajace wlosy mam jeszcze brak cynk, selen i magnez z witamina b6.

przy okazji pan dr. zainteresowal sie przekroczonymi krwinkami bialymi i zlecil
                                          dodatkowe badania, choc to nie ma nic wspolnego z operacja na tarczyce.

wiecie co, moj lekarz nie bylby popularny na tym forum. on mowi zwykle cos
                                          zupelnie innego, niz opisywane jest w internecie.
                                          czuje sie jednak dobrze, a w glowie mi dzwiecza slowa mojego zaufanego
                                          internisty, aby tego endo sie trzymac.

• evk.a Re: bylam dzis u lekarza, zmieniam dawke 05.01.10, 21:16
                                            to ja mogę tylko Ci pogratulować endo
                                            sama nie mam konkretnie "swojego",głównie rodzinny a czasem
                                            prywatnie (w przyszły poniedziałek) potem mam dopiero w czerwcu
                                            np.wczoraj u rodzinnego mówię o bolących stawach i stanie podobnym
                                            do tego z niedoczynnością jaką miałam wcześniej to zapisał mi
                                            przeciwbólowe-przeciwzapalne
                                            --
                                            Mój wątek
                                            kalkulator
                                              • evk.a Re: bylam dzis u lekarza, zmieniam dawke 05.01.10, 21:28
                                                wiesz jak?
                                                lekarka endo do której chodziłam(ę)prywatnie zwyczajnie kazała mi
                                                pewnego razu przyjść do przychodni,wszystko było ok. tylko potem NFZ
                                                mało jej oferował i nie podpisała umowy na ten rok,tym sposobem
                                                uczciwie zapisana do innego endo na kasę czekam od listopada do
                                                czerwca
                                                --
                                                Mój wątek
                                                kalkulator
                                                  • zamostkowa Re: bylam dzis u lekarza, zmieniam dawke 19.01.10, 10:23
                                                    Jobenko, ja już po kontrolnej wizycie u endo i jeszcze nie doszłam
                                                    do właściwego tsh, a już musiałam hormon odstawić, bo na początku
                                                    lutego mam tzw. mały jod z scyntygrafią. Na razie samopoczucie do
                                                    wytrzymania, aczkolwiek skóra robi się strasznie sucha i powoli
                                                    włosy znów zaczynają wypadać. Ważne, że śpię, bo przed operacją
                                                    miałam straszne kłopoty z zaśnięciem i właściwie spałam 4-5 godzin.
                                                    W pracy nie mam czasu myśleć o samopoczuciu, więc nawet nie
                                                    obserwuję (przynajmniej na razie) jakiś zmian na gorsze po
                                                    odstawieniu hormonu.
                                                  • jobenka maly jod a duzy jod 19.01.10, 18:27
                                                    zamostkowa, czy moglabys mi napisac czym sie rozni (poza dawka) maly jod od
                                                    duzego? jakie sa wskazania?

u mnie juz 3 mce od operacji. jedyna dolegliwosc to wypadajace wlosy, na
                                                    szczescie bardziej widoczne na szczotce, niz na glowie. ale na szczotce tak, ze
                                                    zastanawiam sie, czy lepiej byc lysa czy rozczochrana big_grin
      • k.wita Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 19.01.10, 10:24
        ja tez wyciety lewy plat 22 maja 2009. Obecnie od prawie miesiaca Eurytrox 50mg.
        Od operacji przytylam ok 10 kg;/, zobaczymy czy branie hormonow mi pomoze....
        --
        <Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą
        akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami>
                • evk.a Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 20.01.10, 21:00
                  jobenko nie wiem jakie TSH mój endo uważa za dobre ale czytałam
                  gdzieś w necie że do 1 jest najlepsze,chociaż pamiętam jak przed
                  zabiegiem miałam wynik 0,68 to stwierdziła ze TSH mam idealne

oficjalnie biorę 100 ale tak jak elusia.5 dokładam sobie 2x 0,25 w
                  tygodniu od jakiegoś czasu tzn. od kiedy nie jadam rano śniadania
                  (ok.1,5 miesiąca) tylko pierwsza kawa - ostatnie informacje na ten
                  temat mnie utwierdziły w przekonaniu że kawa za wcześnie
                  --
                  Mój wątek
                  kalkulator
                  • ewelina266 Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 21.01.10, 07:53
                    Obenie jestem na Eurhyrox 100. Waga niestety rośnie, samopoczucie
                    marne. Ogólnie wyglądam jakbym była spuchnieta.
                    26-go jadę na wizyte do polecanego na forum endo - dr Gawryś -
                    Wrocław. Mam nadzieję, ze wprowadzi kurację, która okaże się
                    bardziej skuteczna.
                    --
                    MACIEJ
                    MARTYNKA
                    • leokadia-net Wycięty lewy płat tarczycy i dolny biegun prawego 21.01.10, 12:50
                      Hej,
                      Operację miałam w grudniu 2009. Guz 23 mm znaleziony na usg tarczycy
                      w 2008 i 2 malutkie na drugim płacie, po roku próby zmniejszenia go
                      eutyroxem 12,5 mg (zmniejszył się do 6 mm, ale wrócił do pierwotnych
                      rozmiarów), szybka decyzja o operacji, bo w kolejnej biopsji było
                      podejrzenie guzka pęcherzykowego. Wyniki histopatologiczne
                      wykluczyły zmianę złośliwą. Teraz biorę eltroxin 50 mg, i czekam z
                      wynikami hormonów na wizytę u endokrynologa. Blizna mała, póki
                      co smile, 5 cm - zmierzyłam smile, czuję się świetnie, kompletnie nic mi
                      nie dolega, no może że jest mi ciągle zimno- ale to moze z powodu
                      mrozów -ok. 12 stopni-Warszawa. smile
                      • evk.a Re: Wycięty lewy płat tarczycy i dolny biegun pra 21.01.10, 18:12
                        leokadia-net ja przez pierwszy miesiąc też czułam się
                        świetnie,później ciut gorzej ale nie o tym chciałam napisać
                        jesteś tu pierwszą osobą która wspomniała o ciągłym zimnie,ja też tak
                        mam
                        operację miałam w końcu października i po paru dniach zaczęłam
                        odczuwać zimno,to trwa do dzisiaj
                        miałam bardzo niski wapń i magnez ponizej normy, endo mówiła że to
                        jest tego powodem
                        wapń i magnez biorę od 10 dni ale na razie bez poprawy
                        napisz proszę po wizycie co na ten temat twój lekarz
                        --
                        Mój wątek
                        kalkulator
                          • syl84 Re:Wycięta cała tarczyca 27.01.10, 10:41
                            Na niedoczynność tarczycy leczyłam się przez ok14 lat w grudniu2009roku wyszło
                            coś nie tak na usg z biopsi dokładnie nie wiedzieli co to jest więc dostałam
                            skierowanie na operację Miałam mieć wyciętą tylko część a wycieli mi całość
                            22stycznia tego roku Na razie mam zostać przy tabletkach letrox150pół tabletki
                            Przed operacją zażywałam 4dni w tygodniu letrox100 a przez 3dni pół tabletki
                            letroź150 Teraz czekam na wynik histopatologiczny
                            • zamostkowa Re:Wycięta cała tarczyca 27.01.10, 11:57
                              JOBENKO - dopiero zauważyłam Twoje pytanie o jod. Mały jod to tzw.
                              diagnostyka, najczęściej 3 miesiące po operacji (przy raku, w innych
                              przypdkach nie wiem) kierują na diagnostykę. Polega to na tym, że
                              pierwszego pobierają krew, robią usg szyi i dostaje się tabletkę z
                              jodem; następnego - robiona jest scyntygrafia jodowa szyi, a
                              trzeciego - scyntygrafia całego ciała. Ma to na celu sprawdzenie,
                              czy tarczyca została cała wycięta, czy nic się tam nie dzieje i czy
                              nie ma gdzieś komórek rakowych. Jeżeli cokolwiek zauważą (to zależy
                              od jodowychwytności), - kierują na jodoterapię. Wtedy idziesz na
                              tydzień do szpitala, z tego 3-4 dni spędzasz w izolatce po podaniu
                              dużej dawki jodu (okres pobytu zależy chyba od wydalenia jodu - musi
                              go być poniżej jakiejś liczby). Przy guzie większym niż 1 cm, od
                              razu kierują na tzw. duży jod, do szpitala. Jeżeli masz jakieś
                              pytanie, pisz, jeszcze jestem przed małym jodem, ale dużo czytam na
                              ten temat.
                                • khanka74 Re:tarczyca wycięta 2000 rok 08.02.10, 14:03
                                  Hejka, witam na forum smile.
                                  Chyba jedak to ja jestem weteranem smilez Poznania. W IX 2000 po
                                  biopsji miałam usunięty najpierw pierwszy płat tarczycy lewy na
                                  którym był guzek (okazało sie że to rak pęchcerzykowy) a potem w
                                  grudniu prawy płat - był czysty ale tak podobno sie robi przy raku.
                                  Potem miałam dwa razy dawke jodu i teraz odstawiłam Euthyrox - czuje
                                  się fatalnie i za tydzień mam znowu kontrolny pobyt w szpitalu.
                                  Gdybyście miałay pytania służę pomocą

pozdro

kaska

--
                                  Kaska

www.bobasy.pl/khanka
                                    • syl84 Re:tarczyca wycięta 2000 rok 10.02.10, 19:17
                                      A ja dalej czekam na wynik histopatologiczny miałam operację 22stycznia 2010
                                      Wycieli mi całość a mieli tylko część Na razie czuję się dobrze ale wychodząc ze
                                      szpitala to właściwie o niczym nikt mnie nie poinformował Dużo rzeczy
                                      dowiedziałam się czytając Wasze komentarze Dziękuję
    • irmeline tarczyca wycięta 10/2006 17.02.10, 11:45
      Dzień dobry Wszystkim.
      Przyczyną wycięcia tarczycy były u mnie guzki o następujących
      wymiarach: płat prawy P1 12mm, P2 16mm, P3 7 i 9mm;
      płat lewy L1 4mm, L3 5mm, w cieśni C2 podłużny 14mm.
      Chodziło głównie o guzek w cieśni i o to, że w ciągu roku guzki te
      znacznie powiekszyly się (po urodzeniu przeze mnie dziecka).
      Operacja nie obyła się bez powikłań - miałam porażoną prawą strunę
      głosową i głos odzyskałam dopiero po 3 miesiącach, po dawce 30
      zastrzyków sterydowych i wielotygodniowej rehabilitacji
      foniatrycznej.
      Obecnie biorę Euthyrox 100 przez 6 dni w tygodniu, w niedzielę 150,
      ale czuję, że już nie dam rady z taką niską dawką - od operacji
      przytyłam 7 kilogramów, mam przesuszoną skórę, odczuwam zimno i
      spadek libido. Mam problemy z koncentracją. Do tej pory wyniki TSH
      były w dolnej granicy normy, moja endokrynolog argumentowała, że "u
      młodych osób przez kilka lat po operacji wskazane jest pozostawanie w
      lekkiej niedoczynności, ze względu na ryzyko odrostu guzków". 1 marca
      mam umówioną wizytę. Jakie badania oprócz poziomu TSH powinnam
      wykonać, by "udokumentować" moje kiepski stan psychofizyczny?[/b]
      --
      Carpe diem, carpe noctem
    • jobenka 4 miesiace po operacji 17.02.10, 22:37
      i nastapilo u mnie dobranie dawki euthyroksu (5x w tygodniu - 175, 2x w tygodniu
      - 150) - juhuu. ciesze sie, choc rowniez zastanawiam, czy to na dlugo. pewnie
      kolejna kontrola za miesiac. chyba pojde do fryzjera, zeby cos zrobic z tym
      sianem, ktore spowodowala u mnie niedoczynnosc.
        • jobenka Re: 4 miesiace po operacji 18.02.10, 19:58
          stapelia, co to znaczy dawka 37,5? ty o euthuroxie piszesz? ja dzis bylam na
          kontroli, lekarz powiedzial, ze jest ok. kontrola w czerwcu. I raz osluchal
          mnie, wymacal szyje (oj, okolice blizny wciaz bolesne). do fryca ide w
          poniedzialek smile
          • stapelia Re: 4 miesiace po operacji 18.02.10, 21:36
            ano o euthyroxie - 25 + pół tabletki= 37,5 smile Ja do kontroli idę 2 marca- w
            sumie nie musiałabym ale chce żeby mi usg zrobił bo ćwiczę i chcę wiedzieć że w
            szyi się wszystko elegancko zagoiło.
            --
            pozdrawiam
            Stapelia
            www.chorobytarczycy.eu
    • benz51 Żyję bez tarczycy od 22.11.2008 19.02.10, 11:58
      Letrox nie pomógł mi przez prawie rok(ostatnia dawka 100/125)-a zaczynałam od 50. Ciągle miałam tę koszmarną niedoczynność i byłam non stop spuchnięta. Od 18 listopada 2009 biorę Novothyral 100. Pod koniec stycznia br zrobiłam badania i jestem nadczynna (tsh- 0.251). Przed operacją miałam wole guzowate toksyczne nadczynne+ Gravesa Basedowa. W poniedziałek idę do endo, i z pewnością ciut zmniejszy mi dawkę. Cieszę się, że znalazłam ten wątek. Pozdrawiam wszystkich.
      • harmoniak Re: Żyję bez tarczycy od 22.11.2008 19.02.10, 15:16
        Novo 100 to 100 T4 i 20 T3. Przez to, że nowo zawiera T3 TSH spada poniżej normy
        i nie oznacza to nadczynności!

Niestety badanie tylko TSH przy braniu Novo to pomyłka.

Gdybyś brała samo T4 i miała takie niskie TSH to może by to oznaczało, że
        masz nadczynność -- choć niekoniecznie.

Dlatego zawsze warto badać FT4 i FT3, oprócz TSH.

A jak czujesz się na Novo?
        --
        pozdrawiam, Harmoniak
        Hashimoto+niedoczynność od 2008. Biorę Novo.
        Przewodnik po forum
        Kalkulator %
        Test na niedoczynność
        • benz51 Re: Żyję bez tarczycy od 22.11.2008 19.02.10, 17:44
          Badania Ft4 i Ft3 zrobię koniecznie.Ogólnie źle znoszę te hormony w tabletkach. A już przejście z Letroxu na Novothyral- istny koszmar, przez kilka dni żyłam jak w letargu. Ogólnie od operacji czuję się i wyglądam źle. Mam ciągle problemy z oczami(suche, spuchnięte, czerwone), problemy ze skórą i włosami, uderzeniami gorąca, nerwami i innymi rzeczami. Ale jestem wielką optymistką i wierzę, że jeszcze będzie super dobrzesmileNo i muszę poczytać o ft4 i3, bo kompletnie nie wiem jak to u mnie działa.
      • evk.a Re: Żyję bez tarczycy od 22.11.2008 19.02.10, 17:43
        benz51 ja rok później niż Ty miałam operację,też wole guzkowate
        nadczynne,Letrox 100 też nie pomaga,bardzo mi obniżył się ft3 pewnie
        z tego powodu Ty bierzesz Novothyral,domniemam że zapisał Ci endo a
        nie rodzinny,TSH mam 0,4 i wiele objawów niedoczynności
        czytałam że takie niskie TSH występuje przy niedoczynności wtórnej
        --
        Mój wątek
        kalkulator
        • benz51 Re: Żyję bez tarczycy od 22.11.2008 do evk.a 19.02.10, 18:09
          Operacje miałaś niedawno,więc potrzeba troszkę czasu na działanie Letroxu. W moim przypadku najwyższą dawkę miałam 125, może i mało, ale okropnie byłam opuchnięta i bardzo źle się czułam, więc endokrynolog zmienił mi lek na novothyral. Teraz może ciut lepiej, bo już nie mam tak krwotocznych miesiączek, a co za tym idzie mam żelazo w normie i mniej wypadają mi włosy. Co do niedoczynności wtórnej, to nawet nie dopuszczam takiej myśli. Potrzebujemy jeszcze czasu i odpowiednio dobranej dawki leku. Zdrówka życzę. Trzymaj się, i mam nadzieję,że szybko wrócisz do formy. Szukaj ciekawych zajęć i nie zamartwiaj się, o wynajdywaniu nowych chorób już nie wspomnę. Jak Ci będzie smutno to pisz na prywatny mail. Pozdrawiam.
        • pablo_zielona_herbata Re: Rak Rdzeniasty Tarczycy 05.03.10, 22:13
          Witam serdecznie.
          Miło usłyszeć miłą opinię.
          Myślę, że informacji zawartych na blogu nie będę kopiował, ale
          chętnie odpowiem na każde pytanie.
          Póki co zażywam Eltroxin 100 i czuję się OK. Jedynie parathormon mam
          za niski, ale nie wpływa to na moje samopoczucie.
          A tak swoją drogą to z tarczycą nigdy nie miałem problemu, do jej
          ostatnich dni funkcjonowała prawidłowo i pewnie jeszcze by tak długo
          było gdyby nie ten nieproszony gość co się do niej przyczepił...
          Pozdrawiam bradzo serdecznie.
          Pablo.
    • magus_draco Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 10.03.10, 22:45
      To i ja sie dopisze smile

Bez tarczycy od lutego 2010. Wycinka z powodu guzow w obu platach. Co ciekawe
      wyniki krwi nie wskazywaly na jakiekolwiek problemy tarczycowe (zawsze w
      normie). Same guzki zostaly zdetektowane niejako przy okazji robienia USG tetnic
      szyjnych i kregowych (leczenie nadcisnienia i poszukiwanie jego zrodla). Co
      ciekawe po wycince cisnienie mi spadlo i sie ustatkowalo.
      Teraz jestem na dawce 100 (Eltroxin), aczkolwiek TSH bardzo niskie.
      Za tydzien mam kontrole i powinny byc juz wyniki histo.
      • jobenka magus 14.03.10, 15:05
        magus_draco napisał:

> To i ja sie dopisze smile
        >
        > Bez tarczycy od lutego 2010. Wycinka z powodu guzow w obu platach. Co ciekawe
        > wyniki krwi nie wskazywaly na jakiekolwiek problemy tarczycowe (zawsze w
        > normie).

to chyba nie jest nietypowe. po prostu guzki to jedno, a choroby tarczycy
        zwiazane z nieprawidlowymi wynikami krwi to drugie. ja bylam w takiej samej
        sytuacji, jak ty. lekarz mi powiedzial, ze w czasach sprzed usg wogole nie
        wiedzialabym o chorobie.
        • ansad12.0 Jod czy cięcie? 28.03.10, 21:18
          Jobenka czy możecie pisać kto i gdzie Was operował? Szukam dobrego
          chirurga w Wawie. Mój przypadek jest prosty... na razie. Tarczyca
          wielkości 80 ml, konglomeraty guzków, lewy płat zamostkowy. Hormony
          w normie. Podwyższone przeciwciała pko peroksydazie - 324,9 IU/mlm
          (norma <34) i obniżpone fosforany 2,4 (nrma 2,7 do 4,5). Biopsja ok.
          1 lekarz na 4 chce mi podać jod a trzech chce wycinać całą tarczycę.
          Zdecydowałam się na wycięcie bo mam lekki ucisk na tchawicę.
          Co byście zrobiły z perspektywy swoich doświadzceń będąc na moim
          miejscu z takimi parametrami? Prosze o odpwoiedź. Zależy mi na tym
          by skorzystać z Waszego doświadczenia. Nie chę wywarzać otwartych
          drzwismile z góry dziekuję
          • stapelia Re: Jod czy cięcie? 28.03.10, 21:26
            Nie Jobenka ale też bez kawałka tarczycysmile Masz dużą tarczycę. Pytanie jak dużą
            dawkę jodu musieliby ci dać, żeby ją zniszczyć i żeby się choć trochę
            zmniejszyła. Koniec końców i tak czeka Cię leczenie niedoczynności, czy po
            jodowej czy po operacyjnej. Skutki uboczne i tu są i tu są, po jodzie blizny nie
            masmile oj chyba nie pomogłam sad to taki głos w dyskusji. Ja ponieważ miałam
            operację to chyba bym się na nią decydowała.
            Dlaczego ten 1 lekarz chce jod?
            --
            pozdrawiam
            Stapelia
            www.chorobytarczycy.eu
            • ansad12.0 Re: Jod czy cięcie? 30.03.10, 19:44
              Jedenn lekarz chce jod bo jest z grupy lekarzy "jodujących". W
              efekcvie końcowym i tak czekałaby mnie operacja.
              Jak trudny jest okres dobierania odpowiedniej dawki hormownów?
              • stapelia Re: Jod czy cięcie? 31.03.10, 08:42
                cóż, u każdego to inaczej przebiega - przy dobrych wiatrach ok 3 miesięcy, może
                trochę dłużej przy złych - baaardzo różnie. Ja miałam wycinany kawałek więc nie
                byłam w jakiejś strasznej niedoczynności więc szybko poszło.
                --
                pozdrawiam
                Stapelia
                www.chorobytarczycy.eu
                • jobenka Re: Jod czy cięcie? 31.03.10, 19:33
                  moj endo uwaza operacje jako ostatecznosc - polecam, napisalam o nim w watku
                  polecajacych lekarzy. ja mam wycieta cala tarczyce - do rownowagi hormonalnej
                  doszlam w 4 mce.
            • ansad12.0 Re: Jod czy cięcie? 02.12.10, 23:07
              Dzięki za namiary jednak zdecydowałam się na kogoś innego i bardzo polecam a zaainteresowanym namiary na świetnych lekarzy chirurgów podam na priva.

Długo mnie z Wami nie było. Wczoraj wróciłam ze szpitala po tym ja wycięto mi całego "motyla".
              Był tak duży, że chirurdzy wyciągali go z podstawy czaszki czyli miałam tarczycę na karku czego nie było widać na żadnym usg. Teraz mam trochę problem z wapniem ale jestem dobrej myśli.
              Dziewczyny nie bójcie się wycinania tarczycy.
              Na pewno wrócę do Was. pozdrawiam
    • ingolec Tarczyca wycięta 22.04.2010. (G-B+ łagodne guzy) 18.04.10, 09:48
      Postanowiłam się też zapisać w tym dziale. Mam swój opis choroby na Chorobach
      tarczycy - Ciąć czy nie ciąć.
      22.04.2010. wycieli mi całkowicie tarczycę. Z uwagi na basedowa, wiadomo było że
      będą chcieli wyciąć mi każdą komórkę tarczycy, aby nie odrosła. Po operacji
      okazało się że moje struny głosowe obie się nie ruszają. Dziś już powoli drgają,
      jestem pod stałą opieką laryngologiczną oraz foniatry.
      Niepokoi mnie jednak fakt że drętwieje mi duży palec u nogi, właściwie tracę w
      nim czucie. Czy to może być wynik uszkodzenia przytarczyc?
      Wyniki z 30.04. czyli 8 dni po operacji.
      TSH 1.328 (0,35-4,94)
      FT4 0.47 (0,7-1,48) - 29.49%
      FT3 1,0 (1.71 - 3.71) -35.50%

Dostałam Euthyrox 25 x 1 rano, zdecydowałam się 50.
    • nieco8 Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 25.08.10, 14:29
      Cześć. Postanowiłam się dopisać do wątku, choć mam wyciętą tylko część tarczycy
      ale aż od 1998 r. Miałam wole nadczynne z 1 guzkiem o średnicy 1,3 cm. Ponieważ
      było to tak dawno temu a ja miałam zaledwie 18 lat, nie pamiętam jak się czułam
      przed operacją a jak krótko po. Aktualnie mam problemy z przemianą FT4 w FT3
      oraz anemię z niedoboru b12 i żelaza.
      Mam pytanie, co wasi endykronolodzy mówią o poziomie TSH, jaki powinien on być
      dla osób z wyciętą tarczycą, bo niedawno usłyszałam, że ok 1, żeby nie odrosła,
      ale nie znalazłam na to jeszcze potwierdzenia. Nie byłam jeszcze u wystarczająco
      dobrego endokrynologa i jestem na etapie poszukiwań.
      Tak naprawdę mam wątpliwość, czy były podstawy do operacji, może trzeba było
      jeszcze poczekać, ale byłam młoda i ufałam lekarzom. Może wy wiecie co napisano
      po łacinie w wypisie ze szpitala, cytuję "struma colloides dex. Adenoma
      folliculare lobi sin - glaudulae thyreoideae"
    • monika99_net Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 10.11.10, 19:53
      Witajcie Kochani,
      Od 5 listopada 2010 roku jestem bez tarczycy. Od wczoraj jestem w domu. Jak będzie dalej z moim zdrowiem to zobaczymy smile . Moje odczucia odnośnie operacji i samopoczucie opisałam w swoim wątku, więc zapraszam zainteresowanych forum.gazeta.pl/forum/w,94641,109137418,109137418,Przepraszam_bardzo_za_dlugi_post_Prosze_o_pomoc_.html
      Pozdrawiam
      • zielona201 Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 30.11.10, 19:07
        01.09.2010 - wycieto mi całą tarczycę z powodu wola wieloguzkowego i choroby Gravesa-basedowa. W 2009r miałam podany jod radioaktywny ale nic nie pomógł i zdecydowano mnie operować. Po jodowaniu została mi pamiątka w postaci wytrzeszczu oczu. Po wycięciu tarczycy obecnie leczę oczy.
        Gdybym od razu poszła na operację nie byłoby problemów z oczami, po operacji czuję sie o wiele lepiej.
    • ewelinka2304 Re: masz wyciętą tarczycę? wpisz się tutaj 30.10.16, 20:59
      witam tydzien temu zdiagnozowali u mni rdzeniastego raka tarczycy jestem zalamana szukam jakis podnoszacych na duchy informacji na ten temat i widze ze jest tu duzo ludzi ktorzy wygrali z tym gnojkiem. mam nadzieje ze ja tez bede mogla zaliczyc sie do tego grona . mieszkam w angli i myslalam ze tu jest lepiej niz w polsce ale jednak nie na diagnoze czekalam 4 miesiace ciagle problemy z lekarzami sprzeczne diagnozy istny cyrk. teaz mam juz wynik drugiej biopsji i jest to pewne. czekam na kontak lekarza i pewnie operacjia bo guz jest spory 36 mn.na 17mn. strasznie sie boje mam 3 dzieci dwie corki 6 i 5 lat oraz synka ktory ma 4 miesiace. jestem zalamana nie wiem dlaczego mnie to spotkalo przeciez mam dzieci. .
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka