Dodaj do ulubionych

FT4 60%, FT3 16% i objawy niedoczynności

06.06.11, 13:36
Mam hashimoto, biorę Euthyrox 50/75 (na zmianę). Moją endokrynolog interesuje tylko TSH a zgłaszane objawy niedoczynności ignoruje. Moje najnowsze wyniki to:
TSH 0,93
FT4 60%
FT3 16%

Mam klasyczne objawy niedoczynności. Co robić? Jakieś dodatkowe badania?
Obserwuj wątek
      • mamarozi Re: FT4 60%, FT3 16% i objawy niedoczynności 06.06.11, 18:21
        Dziękuję bardzo za odpowiedź!
        Wyniki miałam następujące:
        09.2009 - poporodowe zapalenie tarczycy
        TSH 16,5
        aTPO 420
        11.2009 Euthyrox 50
        TSH 2,41
        FT4 28,57%
        FT3 34,02%
        01.2010 dalej Euthyrox 50
        TSH 1,85
        FT4 7%
        FT3 37%
        zmiana lekarza bo poprzedni nie zgadzał się na podniesienie dawki
        03.2010 Euthyrox 75
        TSH: 0.366
        FT4 36%
        FT3 32%
        Endo kazała obniżyć do 50/75 - dodam, że to podobno najlepszy specjalista od tarczycy w regionie (podlaskie). Od tej pory robiłam tylko TSH bo pozostałe badania jej nie interesowały. TSH oscyluje wokół 1. Z powodu ciągle utrzymujących się objawów niedoczynności postanowiłam jednak zrobić FT4 i FT3 i wyszło co wyszło. Rodzinny dodatkowo zlecił mi morfologię, elektrolity i magnez z powodu kołatania serca. Jutro odbieram wyniki. Wizyta u endo pojutrze i nie wiem jak gadać. Zrobię jeszcze ferrytynę i b12.
          • mamarozi Re: FT4 60%, FT3 16% i objawy niedoczynności 08.06.11, 18:30
            Niestety miałaś rację. Wizyta nic nie wniosła. Endo powiedziała, że:
            1. badanie FT4 i FT3 to w moim przypadku niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy
            2. selen mogę sobie łykać lub nie
            3. nie przepisze mi trijodotyroniny bo mi serce wysiądzie
            4. nie zwalać wszystkiego na tarczycę - objawy niedoczynności mogą wynikać z innych problemów (np. anemii)
            5. to, że utyłam 8 kg w ciągu ostatnich 3 miesięcy jest moją winą bo pewnie za dużo jem
            6. w internecie bzdury wypisują
            7. TSH piękne - wizyta za rok
            To mój drugi endokrynolog "państwowo". Wcześniej byłam też u 3 innych prywatnie. U wszystkich ta sama śpiewka. Niestety moja 2-letnia córka też jest w ten sposób leczona.

W badaniach magnez mam poniżej normy. Ferrytyny i b12 jeszcze nie zrobiłam. Kortyzol robi się z rana na czczo?
            • rotkaeppchen1 Re: FT4 60%, FT3 16% i objawy niedoczynności 08.06.11, 23:17
              Wk...ia mnie jak takie rzeczy czytam sad Znaczy, ze tacy lekarze sa i to w wiekszosci.

Na Twoim miejscu podwyzszalabym dawke systematycznie co pare tygodni o 25 i patrzyla na samopoczucie. Mozesz tez dla pewnosci tsh, ft3 i ft4 badac prywatnie, po 5 tygodniach od zmiany dawki. Lykaj koniecznie selen, bo masz slaba przemiane. Tez tak mialam, lykalam gore tyroksyny, ft4 byl ponad norme, a ft3. Odkad lykam selen, jest ok.
              I szukaj dalej lekarza - moze jakiegos poleconego, z jakiejs listy poleconych, czy jak. Nawet jak jest w miesci epolozonym daleko od twojego, nei wazne, do endo nie jezdzi sie tak czesto. Sama znalazlam superlekarza i musze dojezdzac, ale to sie oplaca.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka