Dodaj do ulubionych

Hashimoto a peeling kawitacyjny, migdałowy...

25.07.11, 11:07
Czy z chorą tarczycą można poddawać się tym zabiegom. Jeszcze zanim zachorowałam chodziłam na peeling kawitacyjny i dobrze wpływał na moją mieszaną cerę. Wyczytałam w necie, że choroby tarczycy są przeciwwskazaniem, podobnie jest w przypadku mikrodermabrazji. Pozostaje mi tylko peeling migdałowy? W tym przypadku przeciwwskazaniem jest choroba autoimmunologiczna pęcherzyca. Czy ktoś zna się w tym temacie? Dziękuję.
Obserwuj wątek
    • pies_z_laki_2 Re: Hashimoto a peeling kawitacyjny, migdałowy... 02.08.11, 22:24
      O peelingu nic nie wiem, ale endo mówiła mi o drenażu limfatycznym, może się przyda.
      W czasie ostrego rzutu choroby nie należy robić drenażu limfatycznego. Kiedy hormony się unormują, można iść na drenaż.

Można robić sobie laserową epilację, a także manicure i pedicure smile

Gdzieś wyczytałam, że jakaś kobieta z Hashi zmarła w saunie, ale ponoć miała jeszcze nie leczone Hashi w ostrej fazie. No i chodziło o tę jedną jedyną kobietę, więc nie wiem czy to jest przeciwwskazanie. Nie wiem też, czy chodziło o saunę suchą, mokrą, gorącą, czy tylko ciepłą itd.

A dlaczego nie należy robić peelingu? Co w tym miałoby szkodzić?
      • estrela82 Re: Hashimoto a peeling kawitacyjny, migdałowy... 03.08.11, 19:18
        Wyczytałam w internecie, że choroby tarczycy są przeciwwskazaniem do p. kawitacyjnego - chodzi o ultradzwięki. Kosmetyczka mi powiedziała, że te natężenia są niskie i nie powinno to wpływać, ale cholera wie. Ja testuje na sobie p. migdałowy, a jesienią mikrodermabrazja. Z tą sauną to nieprawdopodobne, myślałam kiedyś spróbować... ale mam chorą tarczycę i jeszcze tachykardię to chyba sobie daruje.
        • przeciwcialo Re: Hashimoto a peeling kawitacyjny, migdałowy... 24.11.11, 08:32
          Kiedy byłam w sanatorium to miałam z powodu kregosłupa zlecone masaże, bicze wodne, do masazu zwykłe oliwki.
          Zero solanek, zero goracych kapieli, miałam laser i prady tensa i ultradzźwieki. Lekarka moje Hashi wpisała karte i pod to dobrała zabiegi.
          Tak sobie myslę że skoro prady i ultradźwięki to i u kosmetyczki mozna byle nie przesadzic z iloscia.
          Ja mam generalnie problem z suchą skóra. Smaruję się emolientami, twarz po serii kwasów lekarka zaleciła potraktowac retinoidami. Zaczynam za pare dni. To drugie podejście.
        • a-ga73 Re: Hashimoto a peeling kawitacyjny, migdałowy... 03.07.12, 19:14
          Hej! Kilka dni temu miałam peeling kawitacyjny plus masaż twarzy i maseczka odżywcza. Wcale nie przyszło mi do głowy, że Hashi może być przeciwwskazaniem. Do tej pory nic niepokojącego nie zauważyłam. Nie wiem co na to moja tarczyca, ale samopoczucie po takim zabiegu bardzo na plus (po wszystkim zobaczyłam w lustrze buzię dotlenioną, zrelaksowaną a więc troszkę ładniejszą smile ).
          Myślę, że w przyszłości zdecyduję się ponownie na takie zabiegi, żeby lepiej wyglądać a więc lepiej się poczuć. Uważam, że nie ma co tak bardzo demonizować naszej choroby - przecież nie zamkniemy się przed światem. Ale może się mylę...
          Pozdrawiam serdecznie
    • zuro3 Re: Hashimoto a peeling kawitacyjny, migdałowy... 22.08.11, 22:19
      Witam.Dostałam w prezencie kupon na sześć zabiegów fotoodmładzaniana twarz, dekold i szyje.Zabiegi te polegają na połączeniu światła pulsacyjnego (IPL) i fal radiowych (RF). Nie mam teraz dostępu do swojego endokrynologa-urlop-i nie wiem czy lecząc sie na niedoczynność tarczycy i mając hashimoto i guzki na tarczycy ,mogę ten zabieg zrobić?Czy ktoś ma jakiąś wiedze na ten temat?
      • czupakabra27 laserowe zamykanie naczynek 04.06.12, 10:58
        A co z zamykaniem naczynek? Mam początkowe stadium trądziku różowatego. Zbieram się i zbieram żeby poprawić stan skóry laserem. Nie mam guzków, przeciwciała niskie ale tarczyca się powolutku zmniejsza - teraz 5ml całość.
        Czy Euthyrox lub Novo nie wywoła np. przebarwień? Po antykoncepcyjnych na słońcu przebarwień nie miałam, więc chyba skłonności nie mam, ale zawsze warto spytać.
        • lajfentuzjast Re: laserowe zamykanie naczynek 03.07.12, 10:39
          Generalnie podaje się choroby endokrynologiczne jako przeciwwskazanie do laseroterapii. Na Twoim miejscu nie szuakałabym odpowiedzi na forum tylko poszła do gabinetu wykonującego taki zabieg i porozmawiała ze specjalistą.
          Wybierz dobry salon - zwróć uwagę na to czy pracują w nim LEKARZE, z którymi będziesz mogła porozmawiać oraz na sprzęt. Dobry sprzęt do zabiegów powinien posiadać atesty i certyfikaty jakości.
          • czupakabra27 Re: laserowe zamykanie naczynek 30.08.12, 18:15
            Można zamykać naczynka i zmniejszać rumień laseremsmile Informację mam od pani dermatolog, która wydaje się być godna zaufania. Wiedziała o tym, że autoimmunologiczne choroby tarczycy są związane z trądzikiem różowatym a to już coś.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka