Dodaj do ulubionych

Kiedy badać hormony tarczycy?

06.02.12, 22:56
Znalazłam w archiwum wątek na temat, sporo mi się wyjaśniło, ale nadal mam wątpliwość.

Tarczyca mi się właśnie wściekła, stan zapalny, lewy płat w pół roku zmniejszył się o połowę z 6 do 2,72 ml, prawy stoi na 4 ml., tsh podskoczyło do prawie 7 (norma max 4,2), ft3 z ponad 100% w miesiąc spadło do 20%, ft4 niewiele lepiej... Jak to mówią - masakra jakaś...

Po obejrzeniu tych najnowszych wyników, czyli od 20 stycznia 2012 systematycznie (choć bardzo powoli) podnoszę sobie dawkę i jednocześnie przenoszę łykanie Letroxu na wieczór. Do L50 rano na czczo i ze wszystkimi szykanami dodawałam po 12,5 ale wieczorem, no i bardzo ładnie zniosłam tę podwyżkę. Teraz łykam L50 rano, a L25 (połówkę tabletki L50) na noc, kilka godzin po kolacji. W zamierzeniu chcę brać całość wieczorem, czyli następny tydzień L37,5 rano i L37,5 wieczorem, potem 25 rano i 50 wieczorem itd. Docelowo ma być całe L75 wieczorem. A potem po miesiącu badanie wielkiej trójcy.

>>> Czy jeśli oddam krew około 10 rano to będzie ok? <<<

Wątek zarchiwizowany jest tu:
- forum.gazeta.pl/forum/w,94641,107382236,107382236,Kiedy_badac_hormony_.html

harmoniak 17.02.10, 09:58 zarchiwizowany
> Czytałam, że czas od przyjęcia tyroksyny do momentu pobrania krwi powinien wynieść co najmniej 10 godzin.

djpa 04.03.10, 21:48 zarchiwizowany
> (Endo) Powiedziała, że hormony najlepiej badać na czczo i bez tabletki, a jeśli naprawdę się tak nie da, o to tej samej porze dnia.

Czy dobrze sobie kombinuję?
Obserwuj wątek
    • anka.83 Re: Kiedy badać hormony tarczycy? 07.02.12, 12:06
      Czemu chcesz brać wszystko wieczorem? Rozumiem, duża dawka rano, malutka popołudniu, ale wszystkiego na wieczór bym nie brała. No jestem ciekawa, co Ci z tego eksperymentu wyjdziesmile

Druga sprawa - jeżeli badanie zrobisz o godz 10, to i tak jest to zbyt mała przerwa między tabletką. Nie będziesz mogła więc używać poprzednich wyników badań, jako punktu odniesienia (bo tryb dawkowania jest wyraźnie inny). Możesz oczywiście brać te tabletki, tak, jak chcesz (pod warunkiem, że będzie Ci to służyć; btw, co na to endokrynolog?), ale od nowa niestety będziesz uczyć się relacji wyniki badań-samopoczucie.
      • djpa Re: Kiedy badać hormony tarczycy? 07.02.12, 13:16
        Jesienią kilka razy zdarzyło mi się wziąć wieczorem przed trudnym dniem w pracy 6.25E. Spałam świetnie, zdecydowanie lepiej niż bez E wieczorem, budziłam się wypoczęta i wyspana, gotowa na intensywny dzień pełen pracy. Obecnie tego nie stosuję, w pracy dni są teraz podobne smile
      • pies_z_laki_2 Re: Kiedy badać hormony tarczycy? 08.02.12, 20:45
        Endo nic nie wie... Dziś dowiedział się tylko o podwyżce dawki, a o tym kiedy łykam nawet się nie zająknęłam... Nie ze strachu, raczej zapomniałam... Podwyżkę dawki zapisał tuż koło styczniowych wyników - akcept bez uwag.

Anka, masz rację, że trzeba się uczyć od nowa, ale z drugiej strony wieczorne łykanie daje mi cały dzień na ew. łykanie suplementów, jakoś tak równiej się rozkłada obciążenie dla żołądka chemią (cokolwiek mamy w słoiczkach, pudełeczkach czy blistrach, jest to bardziej czy mniej sztuczne, albo z dodatkiem chemii). A trochę tego biorę z powodu kuracji antybiotykowej niby już zakończonej, ale teraz odtwarzam probiotykami florę bakteryjną w kiszkach, reperuję nadwątloną wątrobę (po jednej kapsułce dziennie, ale mam zastosować trzy rózne środki przez trzy miesiące, czyli został mi jeszcze miesiąc łykania), łatam stawy krzemem, mózgownicę miłorzębem, niedobory witaminowe tabletkami, antyoksydanty i kwasy nienasycone itd. itp. Razem garstka dziennie. Wszystko za wiedzą zakaźnika, internisty i endo. I wszyscy oni mają pełny wgląd w moje wyniki i objawy, więc teoretycznie wiedzą co robią.

No nie wiem, może rzeczywiście lepiej dzielić na części? Ale wtedy trzeba pilnować dwóch terminów łykania hormonu, a ja bym chciała choć na chwilę zapomnieć, że wciąż mi coś dolega, chciałabym skupić uwagę na czymś innym, niż łykanie prochów... i żeby mnie już nic nie bolało, ani żołądek, ani stawy, ani szyja...

Eh, jak to czytam, to sama sobie współczuję smile Ale dzisiaj jest dość specyficzna sytuacja, nastrój więc mam pod wściekłym Azorem... może jutro mi przejdzie...
    • tomaszek21_6 Re: Kiedy badać hormony tarczycy? 23.05.12, 08:06
      a bo ja wiem, musisz iść do lekarza z takimi pytaniami, nie warto ryzykować na forum. Mimo tego polecam Ci zajrzeć tutaj: hormonwzrostu.edu.pl/2012/04/14/pytania-o-hormony/ wiem, że powtarza się tam wątek o tarczycy co jakiś czas, ale musisz samemu poszukać.

JEDNAK PAMIĘTAJ, ŻE NIC NIE ZASTĄPI WIZYTY U LEKARZA !
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka