Dodaj do ulubionych

zioła przy niedoczynności tarczycy

07.07.13, 18:48
nie znalazłam zbyt wiele na ten temat, ciekawi mnie wasza opinia właściwie na temat dwóch rodzajów:

1. zioła wspomagające pracę tarczycy
czytałam o takiej mieszance, co wy na to?

Ziel rdestu ptasiego (Hb. Polygoni avic.)
Owoc dzikiej róży (Fruct. Rosae)
Owoc jarzębiny (Fruct. Sorbi)
Kora dębu (Cort. Quercus)
Liść pokrzywy (Fol. Urticae)
Liść orzecha włoskiego (Fol. Juglandis)
Korzeń kozłka (Rad. Valerianae)
Korzeń lukrecji (Rad. Glycyrrhizae)
Porost islandzki (Lichen. islandic.)

2. zioła odwadniające
podobno zioła moczopędne zalecane przy niedoczynności, ponieważ zatrzymujemy wodę, polecacie coś konkretnego? mniszek, pokrzywa? czy lepiej jakieś mieszanki?
Obserwuj wątek
    • muktprega1 Re: zioła przy niedoczynności tarczycy 10.07.13, 22:16
      A wiesz zaintrygowałaś mnie tematem, mam fajną książkę "Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie" Aleksandra Ożarowskiego, postudiuję i zobaczę. Wydaje mi się, że byłby sens w jakiś sposób zadbać o wątrobę, gdzie się m.in przemiana dokonuje.
      Jakaś praktyka?
      • mama_dorota Re: zioła przy niedoczynności tarczycy 11.07.13, 15:41
        W książce "Leczenie chorób tarczycy" dr Cabot polecała ostropest plamisty dla regeneracji i ogólnego poprawienia stanu wątroby. Można kupić w postaci "na herbatę" zdaje się jako nasiona, ale jest też dostępny jako silimarol. Ja kupiłam na all z Puritan's Pride takie kapsułki z ostropestem. Wyszło chyba najtaniej, bo przy okazji kupiłam żelazo. Tam jest przedstawiona cała kuracja, nie tylko ziołowa, ale głównie dietetyczna, której przeprowadzenie ma mieć wpływ na przemianę. Najpierw dieta bezglutenowa i bezmleczna, potem po kilku tygodniach już bezglutenowa do końca życia.

Moja mama przed kwalifikacją do leczenia wzw jadła kwiaty (4-5/dzień) mniszka lekarskiego, też polecane na zapalenie wątroby w jakiejś książce i to jej poprawiło samopoczucie, a co więcej, śledziona się zmniejszyła dość znacznie, do normalnych rozmiarów.

Ale na samą tarczycę nie wiem co można stosować. Też jestem ciekawa.
    • plama50 Re: zioła przy niedoczynności tarczycy 17.01.15, 18:42
      Zioła owszem ,pomagają przede wszystkim na układ trawienny , ale musicie pamiętać że nie są one obojętne i kumulują się w organizmie , czasami mogą narozrabiać , Niektórych ziół i leków nie można łączyć tak samo jak z ziołami , przy innych wychodzić na słońce np: dziurawiec uczula . Ja osobiście przedawkowałam krwawnik i od tej pory ziółka traktuję jak lek , tylko z opóźnionym działaniem .

• pindzia.lindzia Re: zioła przy niedoczynności tarczycy 18.01.15, 05:34
      Ja bym uważała z tą mieszanką, lukrecja podnosi poziom kortyzolu, a w pierwszym etapie zmęczenia nadnerczy ma się za wysoki kortyzol, więc można sobie jeszcze zaszkodzić tą mieszanką, poza tym lukrecja zatrzymuje sód w organizmie, jeśli ktoś ma skłonności do obrzęków to ta mieszanka to strzał w stopę. Reszty ziół nie znam za bardzo, ale strach pomyśleć, co bym napisała jakbym znała wink

Odwadnianie się to też droga donikąd, bo traci się sód i potas, a uwierzcie, są bardzo ważne. Ja mam niedobory, wyszło mi w analizie włosa, we krwi różnie to wychodzi, a momentami ledwo się na nogach słaniam.

Jest parę rzeczy, które można zrobić:
      a) ustawić wolne hormony na 60-90% i zbić TSH do zera, żeby zmalał atak na tarczycę
      b) dieta przeciwzapalna, najlepiej Autoimmunologiczny Protokół Paleo, chyba że komuś samo Paleo wystarczy, są tez suplementy (selen przede wszystkim)
      c) uzupełnić ferrytynę, B12, D3

Punkt a) i b) już powinien wystarczyć na samą opuchliznę, co do ogólnego, dobrego samopoczucia to tylko dodać punkt c), jeśli nadal jest źle to pozostają mgliste rejony diagnozy nadnerczy i tutaj już trzeba płacić za profil dobowy ze śliny, bo tutaj chodzi o niuanse niedostrzegalne przez Polskich lekarzy i badania, a nie Addison czy Cushing, bo to są rzadko występujące skrajności, a też zanim lekarze je wykryją w Polsce to człowiek latami się męczy, a wyniki ma "w normie".

Z takich suplementów dobrych dla wszystkich i zawsze, to pozostaje Omega-3, witamina C i selen, można brać w ciemno, ale tutaj dawka i rodzaj naprawdę robi różnicę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka