Dodaj do ulubionych

Silne osłabienie przy hashimoto

14.04.15, 21:13
Witam!
Sześc lat temu po porodzie zachorowałam na poporodowe zapalenie tarczycy.
Od tego czasu czuję się bardzo źle.Mam ciągłą niedokrwistość,niski potas,tężyczkę-próba tężyczkowa wyszła dodania.Moje mięśnie są jak z waty.Jestem tak osłabiona ,że nie mogę rano wstać z łóżka,ból głowy w czole,zawroty dezorientacja,silna nerwowość.W grudniu ze względu na te mięśnie trafiłam do szpitala na oddział neurologiczny w kierunku miasteni.Próba miasteniczna wyszła dodatnia,przeciwciał przeciwko acetylocholinie brak,grasiczaka też niema.Na podstawie próby miastenicznej wystawiono diagnozę zespół miasteniczny w niedoczynności tarczycy.Zapisali tabletki mytelase i mimo braku poprawy odesłali do domu.
Czuję się coraz gorzej.Moja endokrynolog twierdzi ,że tarczyca jest wyrównana.
A oto moje wyniki:
FT4 15,96 norma(12-22)
FT3 3,38 norma (3,9-6,7)
TSH 1,39
Obecnie biorę letrox 50
Może ktoś mi coś doradzi i pomoże sad
Bardzo proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • djpa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 14.04.15, 21:52
      Hej smile
      Też kiedyś nie miałam rano siły ręką ruszyć, ale chyba aż tak źle jak z Tobą nie było... Ale będzie lepiej, głowa do góry - jest tu nas sporo takich, co tylko w łóżku by leżeli, a teraz mają się dużo lepiej smile

Czy dobrze przepisałaś wyniki badań? Czy na pewno fT3 jest poniżej normy? Skoro endo powiedział, że tarczyca wyrównana, to fT3 chyba nie mogło być poniżej normy?

Gdybyś mogła od razu przeliczyć wyniki na procenty smile
      I napisać jak leczysz tężyczkę, czy badałaś poziom witaminy D3, ferrytyny i witaminy B12.
      • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.04.15, 13:41
        Witaj smile
        Tak FT 3 jest poniżej normy .Moja endo twierdzi ,że na hormony się nie patrzy i widocznie takie jest zapotrzebowanie organizmu na FT3.Ale to chyba bzdura.
        FT4 15,96 norma (12-22) 39,60%
        FT3 3,38 norma (3,9-6,7) 18,57%
        Tężyczkę leczyłam przez 3 miesiące tak:6 tabletek magnezu dziennie,calperos 10001 xdziennie na noc,Witd ponieważ miałam niedobór 18,2 ng/ml.Teraz mam 42,7ng/ml więc się podniosła i biorę nadal devikap.Ale w czasie tej kuracji miałam silne biegunki i czułam się fatalnie .Przerwałam to leczenie.A później wyszedł ten zaspół miasteniczny.Biorę teraz tylko 2 tabletki magnezu.
        Ferrytyna 6 ng/ml norma ( 10-291).Więc baznadziejna .Biorę Sorbifer durules.Ale cięzko mi ją podnieśc.
        wit B12 581,1 PG/ML norma( 197-866)
        Robiłam jeszcze DHEAS 322,4 NORMA (60,9-337) .endo twierdzi ,że w porządku.
        Już niewiem czego się łapać i od czego takie złe samopoczuciesad
        • zanyen Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.04.15, 14:31
          Jeżeli ft3 jest takie niskie, to na pewno wszystko się kiepsko przyswaja. To nieprawda, że ft3 się nie liczy - przecież to właśnie jest ten hormon aktywny biologicznie, od którego wszystko zależy, ft4 służy w organizmie głównie jako zapas do produkcji ft3. Ft3 na poziomie -18% to jest już naprawdę alarmująca rzecz.

Tak samo musisz uzupełnić niedobory - ferrytyna już nawet nie ma siły płakać - anemia jak nic, hemoglobina pewnie nisko albo zaraz zleci na łeb, tężyczka też świadczy o dużych niedoborach i pewnie 3 miesiące tych niedoborów nie uzupełniły.

Ft3 i ferrytyna - to moim zdaniem priorytet na ten moment. Jedno jest powiązane z drugim - bez ferrytyny ciężko o dobrą konwersję do ft3, a odpowiedni poziom ft3 jest potrzebny, żeby organizm coś wyłapał z żelaza, ale jakoś powoli na pewno da się to uzupełnić.

Nie wiem, w jaki sposób dokładnie mogłabyś podnieść poziom ft3 - czy przez zwiększenie dawki letroxu, czy przez dodanie tego hormonu w Novo, nie znam się na tym, ale pewnie osoby bardziej doświadczone coś podpowiedzą wink Ale na pewno NIE MOŻESZ mieć poziomu ft3 poniżej normy, bo będzie tylko coraz gorzej. A z poważnych powikłań wychodzi się dłużej i trudniej.

Powodzenia wink
            • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.04.15, 14:51
              Właśnie niewiem od kiedy mam tak niskie FT3 ale tak źle czuję się już dosyć długo.
              Muszę koniecznie zmienić lekarza,ale trudno znaleźć sensownego.Wybieram się do dr Krzemkowskiej.Ale ona ma opinie pół na pół.Jestem z Torunia może ktoś zna dobrego?
              A słyszał ktoś o naturalnej tarczycy WP THYROID.Może ktoś bierze.Tam są właśnie dwa hormony.
              Dziękuję bardzo za odpowiedzi:
              • zanyen Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.04.15, 17:56
                Nie kombinowałabym teraz z naturalną tarczycą, zdaje się, że jest droższa, trudniej dostępna, nie wiadomo, jakie dawki zawiera i u niektórych może prowokować rzuty hashimoto.

Skoro djpa mówi o recepcie na Novo, to faktycznie najlepiej proś, kogo się da o recepty na Novo i Letrox - w razie problemów z dawkowaniem dziewczyny na forum na pewno pomogą.

Powodzenia wink - i zajmij się tymi hormonami, bo chodzenie w takim stanie absolutnie zdrowe nie jest.
        • djpa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.04.15, 14:36
          Złe samopoczucie jest od tragicznie niskiego fT3.
          To nie prawda, że "tarczyca jest wyrównana".
          fT3 to aktywny hormon.
          Oczywiście, że na hormony się patrzy. Przecież po coś się je bada, prawda? Moja endo patrzy na fT3 i fT4 i jest jedną z najlepszych endo w Polsce. Poza tym jest lek Novothyral, który oprócz tyroksyny (fT4) zawiera też trijodotyroninę (fT3).
          Poproś o kroplówki z magnezem. Podobno to świetna sprawa smile
          • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 16.04.15, 12:17
            Ta naturalna tarczyca może i ryzyko nie wiem .Mam do tego bardzo obfite miesiączki trwające ok 7 dni.
            Pewnie tu przyczyna niskiej ferrytyny ale kto to wie .Też nie wiem jak sobie z tym poradzić.Hormony podobno zabronione przy chorobach auto .
            • finka77 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 17.04.15, 08:37
              kaira10
              Rok temu miałam ft3 poniżej normy i również czułam sie podobnie do Ciebie , dzięki radom djpa pojechałam do Gdańska i dostałam novothyral i powiem Ci że moje samopoczucie zaczęło powoli się poprawiać , choć dalej mam problem bo miałam za niską dawke euthoryxu , w tamtym roku miałam 2 razy polekową nadczynność i zmniejszyłam dawkę i przez ostatni rok brałam troche mniej tyroksyny niż w poprzednich latach ze względu na to że zmieniłam dietę (nie jadłam glutenu kilka miesięcy),ale teraz juz jem gluten bo chce zrobić sobie jeszcze raz gastroskopię z biopsją żeby potwierdzić lub wykluczyć celiakie ,bo wyszło mi że mam zespół złego wchłaniani 1 stopnia i wyczytałam że jak biopsja była pobrana z jednego miejsca to gastroskopia do powtórzenia .I myślę że znowu pogorszył mi się stan śluzówki i zaczęłam zle wchłaniać tyroksynę i stąd znowu potrzebuję większej daki euthoryxu.
              Mimo tego że biorę novo moje samopoczucie dalej kiepskie ,zwiększyłam euthyrox i zero poprawy ,bo myśle że to przez tężyczkę ,mam wapń zjonizowany poniżej normy,jestem przed próbą tężyczkową.
              Tak jak dziewczyny radzą znajdz lekarza co da novothyral ,ale też trzeba będzie podnieść dawkę euthoryxu i zadbać o podniesienie żelaza no i zająć sie tężyczką bo pewnie nadal ja masz ,pisałaś ze miałaś biegunki po magnezie ,może słabo Ci się wchłaniało,ja również mam biegunki po magnezie jak biorę w dużych dawkach .Jak dalej będziesz miała problem z tężyczką i niedoborem żelaza sam novothral może nie pomóc.Przynajmniej u mnie tak jest .
              • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 17.04.15, 10:10
                Witam!
                Też jestem na diecie bezglutenowej.Jak przeszłam na tą dietę ,to przez miesiąc wydawało mi się ,że czuję się lepiej.Miałam więcej energii,ale po jakimś czasie złe samopoczucie wróciło.
                Czy badanie wapnia ,a wapnia zjonizowanego to co innego?
                Możesz podać mi namiary na tego endo w Gdańsku?.
                Bo wynik wapnia mam taki
                2,25 mmol/l norma (2,15-2,50)
                A mimo to wynik próby tężyczkowej dodatni.Magnez bardzo trudno uzupełnić tym bardziej ,że mam zespół miasteniczny -za dużo też nie mogę go brać.Gastroskopię też bym musiała zrobić.Mam wrażenie ,że mam duże niedobory.Ale trudno jest to wszystko wykryć.

• czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 17.04.15, 10:29
      Kairo, problemem jest nie tylko tezyczka jawna z niedoboru wapnia ale i utajona z niedoboru magnezu. Poczytaj:
      emg-neurolog.pl/pages/tezyczka/
      Czy diagnoza miastenii jest na 100% pewna?
      Na Twoim miejscu, zanim jeszcze znajdziesz kogos kto zapisze Novo podjelabym probe z podniesieniem Euthyroxu i bardzo mocna kuracja zelazem na recepte. Moze Twoja przemiana jeszcze ruszy. Chyba, ze bedziesz miec szczeszcie i szybko znajdziesz kogos kto nie bedzie strachliwy i przepisze Novo. Ta Twoja endo jest do kitu. Nie wiem jak mozesz miec ustawiona tarczyce kiedy czynny hormon jest ponizej normy.
      Wapn calkowity i zjonizowany to dwa osobne badania. Zjonizowany jest bardziej wartosciowym badaniem ale robia je tylko w labach przyszpitalnych.
      • finka77 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 17.04.15, 20:27
        kaira10
        ja wapń całkowity mam w normie ,obniżony zaś zjonizowany
        Wapń zjonizowany 0,96 mmol/l ( 0,98 - 1,13 ) -13.33 %
        Wapń całkowity 2,2 mmol/l 2,1 2,6 N
        Badanie robiłam w laboratorium Diagnostyka
        Leczę się u polecanej tu na forum dr Mizan Gross ale pani doktor nie przyjmuje teraz nowych pacjentów ,otwiera rejestrację dla nowych pacjentów w styczniu.Z Gdańska to wiem że dziewczyny polecają jeszcze panią dr Rachoń .

czupakabra27
        to jak ja mam wapń zjonizowany poniżej normy to czy to jest już tężyczka jawna ,czy to tak samo sie leczy jak tężyczkę utajoną ,boję się ataku tej tężyczki ,czuje sie fatalnie osłabienie ,mrowienie w nogach i rękach szumy w głowie ucisk w głowie i tak czasem jak bym miałam jakiejś padaczki dostać ,psychicznie też nie najlepiej.
        Czy powinnam robić próbę tężyczkowa czy w moim przypadku nie trzeba ,nie byłam z tymi wynikamiu lekarza bo wizyte u ogólnego mam we wtorek ,może powinnam pójść do neurologa jak najszybciej ,bo planuje dopiero po próbie tężyczkowej która mam 4 maja,robię ja sama prywatnie.
        Obecnie biorę
        2x1 claperos 1000 ,dewicap 2x po 4 krople czyli 4000 i 2 x2 slow mag czasem 3 x 2 tabl ale mam po takiej dawce biegunkę.
        • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 20.04.15, 09:57
          Brak wapnia=tezyczka jawna. Masz wszystkie objawy. Do proby tezyczkowej trzeba odstawic wapn, magnez, wit D na co najmniej 4 dni. Inaczej moze byc falszywie negatywny wynik. Moim zdaniem to badanie nie jest Ci wcale potrzebne, bo wszystko jest oczywiste ale moze jakiegos lekarza to przekona. Bedziesz miec papier. Mnie on i tak nic nie dal, bo i tak suplementacje musze sobie sama ustawiac. Neurolog powiedziala, ze wynik mam dodatnie "od stresu". Bez komentarza.
          Zrob sobie oliwe magnezowa. Moze to bedzie lepsze jesli chodzi o magnez.
      • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 20.04.15, 19:42
        Diagnoza miastenni została postawiona na podstawie EMG próby miastenicznej.Przeciwciała przeciwko acetylocholinie ujemne,brak grasiczaka.Tężyczka też wychodzi w EMG.Jedno z drugim się trochę kłóci .W tężyczce potrzebny magnez ,przy miastenni zabroniony.Całymi dniami czuję się bardzo źle-ucisk w czole ,brak koncentracji,zagubienie,niepokój,osłabienie mięśni,silne zmęczenie.Około godz 19stej samopoczucie trochę się poprawia.Może wiesz od czego to zależy?
        • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 20.04.15, 21:07
          Tez tak mialam ale przyczyny nie znam. Moze to tylko kwetia zegara biologicznego. Okolice 19 to zwyzka energii w ciagu doby. Mozesz miec tez cos nie tak z nadnerczami. Pisze z telefonu wiec kiepsko z przegladaniem postow wyzej ale czy mialas sprawdzany chociaz kortyzol krwi rano i popoludniu?
          Oczywiscie, mozemy sobie tutaj kombinowac a i tak najwazniejsze jest teraz podniesienie ft3 i zelaza. Im szybciej tym lepiej.
          Jaki dokladnie magnez bralas?
          • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 21.04.15, 11:08
            Tak kortyzol badałam rano i mam niski
            188,7 nmol/l norma 171-536.Magnez brałam i biorę 2 tabl na noc MAGNEB6 bo to podobno jest lek a nie suplement.Badałam jeszcze DHEAS 322,4 norma 60,9-337.Endo powiedziała ,że oczywiście to dobry wynik ,ale ja już jej nie wierzę ; (
                • finka77 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 22.04.15, 11:27
                  czupakabra27
                  dzięki za odpowiedz,zrobię już tą próbę właśnie po to żeby mieć to na papierze ,bo mam problemy z jelitami i chce załatwić sobie kroplówki z magnezem.U mnie to pewnie przez stres miałam go ostatnie 1,5 roku bardzo dużo .No chyba że jeszcze przez problemy z jelitami mam zespół złego wchłaniania 1 stopnia i tak się zastanawiam czy ten brak wapnia jest przez niedobór magnezu ,czy przez złe wchłanianie wapnia ,czy jedno i drugie.Dziś mam wizyte u gastrologa to może mnie zmobilizuje do zrobienia kolonoskopii ,choć muszę najpierw lepiej się poczuć.
                  • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 22.04.15, 11:34
                    Nie pamietam czy sprawdzalas juz pasozyty, szczegolnie lamblie. Zawsze przy zlym wchlanianiu to powinno byc wyjasnione. Badania kalu najlepiej robic w labach weterynaryjnych.
                    Troche nasmiecilysmy u Kairy. Kairo wybaczsmile Finko, jak bedziesz po wizycie u gastro pisz juz w swoim watku.
                    • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 23.04.15, 22:23
                      czupakabra
                      Oczywiście ,że możecie pisać 😊
                      Byłam u nowego endo dr Krzemkowska z polecenia.Ja jestem z Torunia
                      Stwierdziła ,że na takie wyniki jak mam nie powinnam sie aż tak źle czuć .
                      Bo nie jest to jakiś koszmar .Ale postanowiła mi zmienić LETROX 50 na
                      NOVOTYRAL 75 1/4 tabletki
                      0,5 tabl JODID 100
                      SELEN200
                      CALPEROS 1000 1 tabl dziennie
                      Powiedziała ze ten miąższ tarczycy nie wyglada jej zupełnie na haschimoto i dlatego ten jod.Przeciwciala miałam na początku TG 715 !!!,a TPO w normie.Ale to było 5 lat temu.Później anty TPO się trochę podwyższyło.Mialam wrażenie ze jak mi zapisywała te leki to nie była do końca przekonana .Za miesiąc mam zrobić TSH,CA I FOSFOR.😕
                      Niewiem co myśleć?

• czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 24.04.15, 08:34
                          Czy zalatwilas sobie recepty na cd Sorbiferu? Ile go bierzesz i kiedy.

Ft3 i ft4 musisz badac sama. To najwazniejsze parametry. Przy Novo TSH prawdopodobnie spadnie Ci ponizej normy i lekarz ktory nie zna tego leku moze tego nie udzwignac psychiczniewink Byly juz tutaj takie przypadki. Lekarz zapisal, nie znal leku i pozniej mieszal pacjentowi w hormonach kazac natychmiastowo odstawiac.
                            • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 25.04.15, 23:03
                              Nie chce Cie straszyc, chodzi o to zebys poczula sie lepiej. Jesli bierzesz Sorbifer w odstepie mniejszym niz 4h od hormonow zaburzasz ich wchlanianie.
                              Spadek TSH ponizej normy, jesli ft3 i ft4 sa w normie i nie ma objawow nadczynnosci, jest bez znaczenia. Biore t4 i t3, moje TSH jest prawdopodobnie zerowe ale czuje sie ok, ft4 i ft3 mam w normie. TSH nie badam, bo jest to w przypadku lykania t3 niepotrzebne wydawanie kasy.
                              Jak dotad znosilas podnoszenie dawki t4? Mocno reagowalas, czy bez sensacji?
                              • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 26.04.15, 12:12
                                Przy podnoszeniu dawki nie czułam sie jakoś inaczej .Biorę 5 ty dzień novothyral i nie czuje żadnej poprawy .Jestem nerwowa cała zdrętwiała i płaczliwa .Te mięśnie mi niedająca żyć .Wczoraj cały dzień przeleżałam w łóżku .Nawet jaj z kimś rozmawiam to cała drętwieje,Mówię ci straszne uczucie .Wiesz może po jakim czasie zadziała ten novothyral ?Czy juz działa ?Niewiem juz jak sie ratować 😐
                                • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 26.04.15, 15:14
                                  Moim zdaniem zamiana 50mcg t4 na 18,75mcg t4 i 3,75 mcg t3 to wielka szkoda dla Twojego organizmu. Teoretycznie nie powinno sie manipulowac dawka t3 i t4 rownoczesnie ale spokojnie moglas brac Letrox50+1/4 Novo75. Na Twoim miejscu od razu dolozylabym polowe Letroxu50 a za pare dni juz pelna tabletke plus Novo. Kiedy bierze sie t3, ft4 lubi spadac. Jesli ft4 Ci spadnie poczujesz sie jeszcze gorzej.
                                  Nie jestem lekarzem i moge pisac tylko z perspektywy osoby bioracej t4+t3 od kilku lat. Staralabym sie wrocic do starej dawki Letroxu+Novo i natychmias przenioslabym branie Sorbiferu na popoludnie. Za to rano, np. po sniadaniu selen. A pozniej juz tylko cierpliwe czekanie. Po 4 tyg zrob badanie ft3,ft4.
                                • djpa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 26.04.15, 15:52
                                  Słuchaj Czupakabry!
                                  Branie żelaza i tyroksyny skutkuje tym, że nic się nie wchłania, ani żelazo, ani tyroksyna. Moja znajoma to przerabiała... Poczytaj ulotkę Euthyroxu, jeśli masz, w ulotce Letroxu też o tym powinno być. Bardzo źle świadczy o endo, jeśli o tym nie wie, i tak Ci kazała brać.

Tak samo słuchaj czupakabry co do Novo i Letroxu. smile Sama widzisz, jak źle się czujesz teraz, a przecież endo po pierwsze nie powinna szkodzić.
                                      • niuska_19 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 27.04.15, 21:32
                                        Witaj kaira10. Czytając twój post czuję jakbym widziała siebie. U mnie też wszystko zaczęło się po porodzie tj. 5 lat temu i trwa do dzisiaj. Totalne osłabienie mięśni, nogi i ręce jak z waty. Okropne zawroty głowy. Uściski w głowie, Ból gałek ocznych, duszności i jeszcze wiele wiele innych. Tak samo jak ty, nie mam siły rano wstać z łóżka, a wieczorem niestety jest jeszcze gorzej. po godzinie 19 czuję się jak Zombie, nie mam siły chodzić, A wieczorne obowiązki wykonuję ledwo żywa. Oczywiście też robiłam mnóstwo badań, obeszlam wiekszosc lekarzy i tez wysyłali mnie do psychiatry. Ale nie wierzyłam im! Dopiero miesiąc temu mimo prawidłowych wyników tsh, które robiłam kilka razy w ciągu tych 5 lat udałam się do Endo i usg wykazało przewlekłe zapalenie tarczycy. Lekarka przepisala mi Letrox 50, wit d. Przez jakiś czas było całkiem znosnie, a wczoraj znów masakra😢
                                        • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 27.04.15, 21:55
                                          Dziewczyny, pamietajcie ze z tarczyca nie ma tak ze dobiera sie dawke i ona jest na zawsze. Na poczatku trzeba robic czesto badania. Nie tylko gole tsh ale ft3 i ft4. Pozniej jak sytuacja sie ustabilizuje robi sie badania przed wizyta u lekarza albo jak czujecie ze cos nie tak.
                                        • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 28.04.15, 17:47
                                          Witaj niuska 19.Rzeczywiście jakbym czytała swoje objawy.Też przeszłam tą drogę co ty.Wiecznie po lekarzach i wszyscy ręce załamują.Mam wielu znajomych którzy chorują na tarczycę ,ale tak aż źle się nie czują.Wydaję mi się ,że winne jest to przewlekłe zapalenie i z czasem jest coraz gorzej.A jak z twoimi mięśniami?
                                          • niuska_19 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 28.04.15, 20:07
                                            Z moimi mięśniami jest różnie. Ostatnio troszeczkę lepiej. ale nadal często odbiera mi siłę w rękach i nogach-tak jakby od łokci poniżej i poniżej kolan😳Często Kiedy idę czuję że mam nogi jak z waty. też pytałam neurologa o miastenie,ale porobila jakieś próby i mówiła że to nie to. Ja też mam tak jak mi zjem czegoś w ciągu 2 godzin czuję że zaraz zemdleje. Ostatnio Endo powiedziała mi że mam dość wysoki cukie, mimo że od 3 lat praktycznie go nie jem. Ale ponoć przy tarczycy są też problemy z glukoza. Gdyby parę lat temu ktoś mi powiedział że w wieku 30 lat można czuć się na 80 pewnie bym go wysmiala. Ot! Tak los potrafi płatać figla😢 a jak ty się czujesz?pzdr niuska_19
                                            • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 29.04.15, 17:12
                                              A widzisz u mnie próba miasteniczna wyszła dodatnia,masz szczęście ,że u ciebie tak nie jest.Mnie te mięśnie to aż pieką,podbródek strasznie drętwieje.A jeszcze rok temu objawu podbródka nie miałam.Nie mogę z tego wyjść.Nie pamiętam kiedy powiedziałam "dziś czuję się dobrze".
                                              Jestem bardzo nerwowa z tego powodu i ciągle płaczę.sad
                                            • czupakabra27 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 29.04.15, 18:15
                                              Niuska, MUSISZ zrobić 3 punktową próbę glukoza/insulina z obciążeniem 75g glukozy. Jeśli masz hipoglikemię reaktywną, to może być niebezpieczne dla życia nawet. Nie można polegać na tym, że endo coś mówi na pdst. cukru na czczo. Badanie jest koniecznością.
                                              • niuska_19 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 29.04.15, 21:19
                                                Czupakabra, co to znaczy ta 3 punktowa próba? Pomiar cukru w odstępach 1 godzinnych? Rzeczywiście jak pamiętam to parę lat temu jak normalnie jadłam słodycze, słodzilam itp to nie czułam się aż tak tragicznie. Ale ważyłam wtedy 15 kg więcej dlatego te ograniczenia wprowadziłam. Dla mnie najgorsze są takie ściski W głowie, uczucie jakbym miała za chwilę dostać jakiegoś wylewu, zawroty głowy, zapadanie nawet kiedy leżę. No i te mięśnie😳 myślisz że cukier może to wywoływać?
                                                • niuska_19 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 29.04.15, 21:41

Właśnie trochę poczytałam o objawach hipoglikemii i Rzeczywiście prawie wszystko mi pasuje:
                                                  Drżenie, niepokój, nerwowość,
                                                  Kołatanie serca,uczucie gorąca,Zimne ręce i stopy
                                                  Rozszerzenie źrenic,kiedy źle się czuję robią się ogromne,Nudności, wymioty,
                                                  Nieprawidłowy stan umysłowy, zaburzenia koncentracji,
                                                  Drażliwość, agresja, wściekłosc,
                                                  Zmęczenie, osłabienie, apatia,
                                                  Splątanie, zaburzenia pamięci, zawroty głowy
                                                  Niewyraźne widzenie,
                                                  Trudności z mówieniem, zaburzenia mowy
                                                  Zaburzenia koordynacji, czasami mylone z "pijaństwem"
                                                  Ataki paniki,
                                                  Omdlenia
                                                  Ogromne łaknienie słodyczy.
                                                  Jak dobrze że istnieje to forum. Żaden lekarz nie wpadł żeby zbadać mi nawet cukier!! Badanie zrobię w poniedziałek!
                                                  • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 07.08.15, 09:34
                                                    Witam was ponownie w tragicznym stanie.Jestem po zmianie letroxu 50 na novothyral 75 1/4 tabletki..Niewiem już czy to wina leku ,ale moje objawy mnie wykańczają..Do mojego silnego osłabienia doszły mi jeszcze drżenia wewnętrzne całego ciała łącznie z głową,niedowłady nóg.Jak schodzę po schodach to nogi sie trzęsą na boki .Spowolnienie ruchowe.Silne uczucie ucisku na klatce piersiowej igardła,niemożność połykania.Zaczęłam juz brać pramolan na noc ,ale śpię bardzo płytko.Niewiem gdzie juz szukać pomocy.😢
                                                    Moje wyniki przy novotyralu to:
                                                    TSH 1,72 (0,27-4,2)
                                                    Ft3 5,19 (3,9-6 ,7)
                                                    Ft4 teraz nie robiłam ,ale FT 3 podniosło sie na nothyralu z 3,38 na 5,19
                                                    TSH Na novothyralu podniosło sie z1,39 na 1,72
                                                    Może ktoś mi pomoże ?

• ada1214 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 07.08.15, 11:55
                                                    A co z wapniem? Bo opisujesz klasyczne objawy niedobory wapnia.
                                                    Inne mineraly ktore maja wplyw na przewodnictwo miesniowe to cynk i magnez oraz witaminy B. Bierzesz zelazo, tak? Nie wiem jak innym, ale mi przy braniu zelaza, juz doslownie po kilku dniach, cynk leci na leb, na szyje, co daje objaw wrecz lekkiego paralizu.
                                                    W mojej ocenie masz kolosalne niedobory wszystkiego- nie dziw sie wiec, ze organizm sie zalamuje. Jezeli z cukrem tez masz problemy- wskazywalo by na niedobory chromu. Masz niski kortyzol- zmeczone nadnercza, co z kolei wiaze sie z brakami wit. B, E, C, magnezu.

Ja zawsze zalecam jakies calosciowe badanie pierwiastkowe- np. analize pierwiastkowa wlosa. Mi bardzo pomoglo. Ogarnia ogolny stan "wysycenia" oganizmu prawie wszystkimi mineralami i wtedy latwiej ukierunkowac suplementowanie.
                                                  • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 09.08.15, 22:45
                                                    Witaj Ada!
                                                    Jeżeli chodzi o wapń to mam 2,25 norma (2,15-2,50). Mam tężyczkę ,ale suplementowałam sie juz chyba wszystkim i nie ma poprawy.
                                                    Magnez 0,92(0,70-1,05)
                                                    Cholesterol całkowity mam podwyższony 223 norma(do 190).
                                                    Potas 3,8norma(3,5-5,1)
                                                    Ferrytyna 6 (10-291)-wynik z grudnia
                                                    Wit.d 47,2
                                                    Hemoglobina glikowana 4,74 norma(4,80-6)
                                                    Nie biorę aktualnie żelaza ponieważ hemoglobina podskoczyła do 14 ,ale niewiem jak stoi teraz ferrytyna.Bylam jeszcze u jednej lekarki która twierdzi ze winę za te niedobory ponoszą pasożyty.Zaczęlam oczyszczanie organizmu i dałam radę tylko 2 tygodnie i dwa razy pogotowie było.Moj organizm nie dał rady . Czułam sie przed oczyszczaniem fatalnie i po niemoglam dojść do siebie .Myslalam ze oczyszczanie będzie proste ,ale sie nie udało.Jeżeli chodzi o analizę włosa to jest wiarygodna?Warto to zrobić ?

• jurmik Re: Silne osłabienie przy hashimoto 07.08.15, 12:33
                                                    Dlaczego nie zbadałaś FT4 także? Jak bierzesz i FT4 i FT3 - bo taki jest skład Novotyralu, to powinnaś badać obydwa hormony. Bierzesz Novotyral, więc dość mocno Ci się podniosło FT3, a TSH wcale nie spadło, tylko też poszło do góry, zatem pewnie masz bardzo niskie FT4 (co jest zrozumiałe, skoro zamiast 50 bierzesz ok.19 czyli znacznie mniej (w Novothyralu 75 jest 75 FT4 czyli 1/4 to ok.19).
                                                    Wiemy, że FT3 jest bardziej aktywnym hormonem, od dawna miałaś go na bardzo niskim poziomie (poniżej normy), więc może organizm przyzwyczaił się do tych niskich poziomów i ten skok do ponad 5 daje takie objawy?
                                                    Ja bym brała trochę Letroxu i trochę Novotyralu - Letrox 50, a Novotyralu mniej czyli 1/8 tabletki - może tak byłoby lepiej?
                                                    Dziewczyny pisały wcześniej o zmęczonych nadnerczach i miałaś dość niski kortyzol - a badałaś kortyzol w dobowej zbiórce moczu? Z tego, co wiem, to jest dokładniejsze badanie niż tylko 1 pomiar we krwi.
                                                    A jaką masz teraz ferrytynę - 60-70 czy dużo mniej? A witaminę D i wapń masz w normie?
                                                  • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 09.08.15, 22:54
                                                    Witaj jurmik!
                                                    Wzięłam dzisiaj połówkę letroxu 50 i 1/8 novothyralu.Niewiem czy nie za dużo letroxu.Dzisiaj cały dzień mam trudności z przełykaniem ,drętwiejącym podbródkiem i uciskiem na klatce.Kortyzol badałam tylko z krwi.Ferrytyna 6 ,ale to wynik z grudnia musiałabym zrobić świeży.Wit D 42,7.Wapń 2,25 norma (2,15-2,50).Pozdrawiam
                                                  • laura.phys Re: Silne osłabienie przy hashimoto 10.08.15, 22:18
                                                    Witaj Kaira, masz bardzo dobry poziom wit D, ale objawy o ktorych piszesz to objawy niedoboru witamin z grupy B, poczytaj koniecznie charakterystyke tych witamin. w znacznej czesci tez objawy pasuja do niedoboru ekektrolitow (Ca2+, Mg2+) ale te suplementujesz/suplementowalas i nie pomoglo. Oslabienie miesniowe wystepuje przy niedoborze bodaj b1 lub b2. Nie wiem w jakim stanie sa twoje jelita i czy masz odpowiednia flore jelitowa,, ktora produkuje te witaminy. Moglabys sprobowac czy suplementacja jakims kompleksem witamin B nie pomoze troche na te oslabione miesnie. Ja mialam tez objawy miasteniczne, ale wrocialam do multiwitaminy ciazowej i b kompleks i narazie jest ok, chodziaz bywaly chwile ze nie moglam utrzymac nic w dloni, i rece byly totalnie bezwladne. Ty nie masz przeciwcial miastenicznych, ani grasiczaka wiec ewidentnie czegos w organizmie brakuje. Swoje tez robia hormony, ale tu juz nie pomoge z dawowaniem, nota bene, ktoras z witamin z grupy B bierze tez udzial w syntezie tyroksyny. Sproboj z witaminami B, lub jakims zestawem multiwitaminowym dla kobiet w ciazy. Elevit jest bez jodu, prenatal bardzo dobry, ale z jodem, obie maja 60mg zelaza. Moze ktos ma tu doswiadczenie z niedoborem B i neurologicznymi aspektami ich niedoboru to troche wiecej podpowie. pzdr
                                                  • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 10.08.15, 23:21
                                                    Witaj Lauro.Dziekuje serdecznie za odpowiedź.
                                                    Kupiłam dzisiaj Urydynox to witaminy z grupy b.Bralam je juz wcześniej ,ale może za krótko bo tylko miesiąc .Spróbuje jeszcze raz.Wogóle często jestem bardzo roztrzęsiona,że nie mogę na miejscu usiedzieć i zero odporności na najmniejszy stres .Odrazu robię sie cała z waty.Brak mi juz sił do walki .Objawy w ciagu dnia zmieniają sie kilkakrotnie.I te okropne duszności .Moze ktoś miał takie neurologiczne objawy ?

• laura.phys Re: Silne osłabienie przy hashimoto 11.08.15, 11:34
                                                    Kaira w urydonoxie nie ma wszystkich B, np b2 i biotyny, pozatym zalecaja brac jadna dzienne a dawki poszczegolnych witamin sa niewielkie. Porownaj z zaleceniami B compositum np , jakie tam sa dawki w tabletce i ile tabletek zalecaja dziennie. Pozatym trzeba pamietac ze witaminy B szysbko sie wyplukuja z organizmu, niektore po kilku godzinach, wiec trzeba w miare regularnie i nie robic dlugich przerw. Co do objawow miastenicznych i niedoboru witamin to napisze jak bylo u mnie.
                                                    Wykonalam badzania elektrolitow, magnez oraz wapn zjon. mialam w normie, a objawy miasteniczne na przemian z tezyczkowymi (skurcze, taka jakby sztywna klatka piersiowa) wystepowaly, myslalam ze to niedobor witaminy D, sprawdzilam poziom D, faktycznie niewystarczjacy, zaczelam suplementowac, troche sie poprawilo po kilku miesiacach skora przestala byc wysuszona na wior ale, nie oslabienie miesni poprawilo sie tylko troche. Zrobialam "test alkoholowy". Wiadomo alkohol wyyplukuje elektrolity, ale tez kasuje witaminy B. kawa je kasuje tez, a pije jej sporo, dziennie 3 filizanki nawet i raczej mocnej. Ale co do testu... Obserwujesz czy oslabienie miesniowe nie poglebia sie po wypiciu lampki (niewielkiej) wina, lub innego trunku w malej ilosci. Ja po wypiciu niewielkiej ilosci wina bylam jak z waty, najgoorzej bylo 3, 4 godziny po, stwierdzilam ze skoro nie moze to byc spowodowane niedoborem elektrolitow (potas tez w gornej granicy), to chyba te witaminy B. Pondto zawsze mnialam probem z jelitami, stan zapalny, slabe wchlanianie - a to jest zwiazane rowniez ze zniszczeniem flory bakteryjnej jelit, ona stanowi ochrone scian jelit, szczelnosc i pomaga wchnaniac sie odpowiednim zwiazka, antybiotyki zaostrzaja objawy. Dodatkowo halitoza,ewidentnie cos bylo u mnie nie tak. Przeszlam na diete bezzbozowa, na bezmlecznej bylam juz od wieku nastoletniego, nietoleruje bialaka mleka krowiego. Poprawa niesamowita - nie mam zaparc, biegunek, trawienie jak w liceum smile, w ustach nic sie nie zbiera i oddech swiezy, brzuch nie jest napiety i nie boli. Wiecej energii. Na odbudowe flory mozesz brac coziennie kilka kropli biogaii, tez pomaga, ale najlepiej kiszonki wlasnej produkcji, ogorki, kapusta, zczynasz z nieielka iloscia, moga wystapic na poczatku biegunki i wzdecia, bo troche czasu zabiera zkolonizowanie jelit przez dobre bakterie, ale kiszonki powinny byc prawe codziennei. A zdrowe jelita w chotobie hashimoto to podstawa. Zdrowe jelita to tez odwowiednie wchlanianie jonow wapnia w jelicie. Dodatkowo, ogranicz tluszcze roslinne (oleje wszelkiegio typu, mozna troche oliwy z oliwek lub rzepakowego, lnianego), na rzecz zwierzecych (maslo i smalec niewielkiej ilosci do gotowanie, zup, smazenia, bardzo stabilizuje, uklad nerwowy i jelita) Tluszcez roslinne w takiej ilosci jaka spozywamy do dzis do diety weszly gdzies w latach 60tych, wczesniej do przygotowywania potraw sluzyy tluszcze zwierzece (szczeglnie w naszej szerokosci geograficznej). Kazdy przypadek jest inny,ale mysle ze przy odpowiedim dawkowaniu tyroksyny i uzupelnienieu niedowborow i poprwwieniu ich wchlanialnosci poprzez zdrowe jelita, z dobra flora, powinnas odczuc poprawe. Na mnie podzialalo, Tobe tez tego zycze, pzdr
                                                  • muszla25 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 13.08.15, 08:35
                                                    Też się tak męczyłam jak wy 2 lata!! a to tężyczka a to to a tamto...i co się okazało.... to potas...serio, nic więcej. ona daje właśnie takie objawy a nawet jeszcze gorsze. Spróbujcie diety wysokopotasowej, zakupcie katelin i spróbujcie. jest duża szansa, że wam te objawy przejdą w 3 dni. Mi ze stanu totalnej waty potrafi katelin postawic w 30 min do normalności. I nie wolno pić kawy, zero, on wypłukuje potas.
                                                  • djpa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 13.08.15, 19:01
                                                    Ciekawe, nie mam problemów ze słabością mięśnie, ale wypróbuję potas.
                                                    Robią na zimę przeciery pomidorowe. Po wypiciu szklanki takiego przecieru czuję jak siły mi przychodzą. A podobno przecier pomidorowy ma dużo potasu.
                                                  • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 14.08.15, 13:38
                                                    Lauro dziękuję za twoje podpowiedzi kupiłam wit.b compositium dwa dni temu i biorę.Zobaczymy.Biorę do tego lek na miastenię metylase ,ale i po nim nie czuję poprawy.Najpierw brałam pół tabletki ,od wczoraj całą tabletkę .Rano obudziłam się strasznie sztywna i te drżenia całego ciąła,sztywna klatka i podbródek jakby sparaliżowany.Dzisiaj o 11 wzięłam kolejną połówkę i objawy jeszcze bardziej nasilone.Czuję jakby po tej tabletce mięśnie napinały się od środka,a wokół były słabe.To jakiś koszmar.Może rzeczywiście to brak potasu jak pisze muszla.Pytanie tylko dlaczego się nic nie wchłania.Od trzech tygodni pije ocet jabłkowy
                                                    przed posiłkami i powinno byc trochę lepiej ,a nie jest. Potas mam
                                                    3,8 norma( 3,5-5,5).Kawy nie piję wogóle.Niewiem próbuję już wszystkiego.sad
                                                  • jurmik Re: Silne osłabienie przy hashimoto 14.08.15, 15:17
                                                    Ja myślę, że najważniejsze jest uzupełnienie ferrytyny - jak w zimie miałaś 6, to teraz nie możesz mieć 80, a tyle plus minus powinnaś mieć. Sprawdź i zacznij brać żelazo - ale nie jako dodatek do różnych witamin, tylko w osobnej tabletce, tylko nie rano, a najlepiej wieczorem lub po obiedzie.
                                                    I sprawdź jednocześnie potas - czy masz niski, czy jednak nie.
                                                    Czy dalej bierzesz troszkę Novotyralu? Jest lepiej? Za kilka tygodni trzeba sprawdzić całą trójkę tarczycową i będzie wiadomo, czy bierzesz tyle, ile potrzebujesz.

• kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 14.08.15, 23:07
                                                    Biorę od tygodnia 1/8 novothyralu 75 i pół tabletki letroxu 50.A wcześniej brałam przez 3 miesiące 1/4 novothyralu.A jeszcze wcześniej około roku 1 tabletkę letrox 50.Już sama niewiem czy dobrze zrobiłam bo nic lepiej nie jest.
                                                  • jurmik Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.08.15, 09:49
                                                    Ja upieram się przy swoim - sprawdź ferrytynę i uzupełnij żelazo - wiem po sobie, jak bardzo to pomaga. Kiedyś miałam z tym problemy, ale od dłuższego czasu pilnuję, by ferrytyna nie spadała mi poniżej 70 (a w zeszłym roku jesienią miałam nawet 130) i czuję się bardzo dobrze. Widzę też, że jak mam dobrą ferrytynę, to nawet przejściowe pogorszenie wyników tarczycowych nie daje jakiegoś spadku formy.
                                                    Są tu może podobne do mnie, które potwierdzą, jak ważne jest uzupełnianie żelaza?
                                                  • laura.phys Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.08.15, 13:30
                                                    Kaira, po wzięciu tabletek na miastenie zostały ci objawy tezyczkowe, czyli wchłanianie lub podaz ca i mg jest u Ciebie niedostateczna. Ja jescze na objawy watowych mięśni zamierzam kupić jakiś preparat z Cholina i inozytolem, to są prekursory acetylocholiny, która potrzebna jest właśnie do prawidłowej funkcji mięśni, ale tez ogólnie pomaga na układ nerwowy. Ale ja nie biorę nic na obiawy miasteniczne, bo po przejściu na dietę bezzbozowa są praktycznie niezauważalne. Narazie, odpukać. Po co pijesz ocet? Ja nie toleruje octu, ból brzucha i bolące pryszcze mam po nim.To ze zakwasza żołądek uważam za szamanski mit. Jeśli masz problem z mała ilością soku żołądkowego to kup jakaś herbatek ziołowy na to, w aptece coś poleca zrób. Poza tym jeśli mas niski kortyzol i zmęczone nadnercza to nie ograniczaj zbytnio solenia. Narazie biorę elevit vit d vitaminy b z biotyna, mg i ca w małej ilości plus dieta bezzbozowa bezmleczna i kieszonki oraz ograniczenie tłuszczu roślinnego. Na tym zestawie żyje sie całkiem znośnie.
        • magdakami Re: Silne osłabienie przy hashimoto 07.01.16, 20:10
          Też cierpiałam na podobne osłabienie,
          Po pierwsze odnośnie Novothyralu, może nie zadziałać gdy masz tak poważne niedobory ferrytyny. Wymagany poziom ferrytyny w chorobie Hashimoto to 60-70 ng/ml !!! Niestety, nie wielu lekarzy o tym wie iż jest to wymagana norma. Kiedyś również miałam tak niski poziom ferrytyny oraz FT3 , dziewczyny z forum namówiły mnie na Novo, niestety czułam się fatalnie,serce waliło jak cholera , do tego doszła bezsenność, koszmar. Twoje objawy wskazują na problem z nadnerczami. Niestety, badania kortyzolu z krwi nie są miarodajne i wykazują jedynie ekstremalne choroby nderczy jak choroba Addisona. Kłopot z konwersją, osłabienie, rozbudzanie się wieczorem wskazuje na zachwiany rytm kortyzolu.
          Warto zrobić badanie kortyzolu ze śliny. Jest to badanie drogie ale na prawdę warto! Załączam link
          sklep.hashimoto.pl/pl/c/Dobowy-profil-kortyzolu-i-DHEA/14
          Wejdź na www.hashimoto.pl/
          jeśli znasz angielski to polecam stronę www.stopthethyroidmadness.com
          to jest istna kopalnia wiedzy, chyba żaden lekarz w naszym kraju nie posiada takiej wiedzy. Niestety, Hashi to choroba ogólnoustrojowa, więc trzeba leczyć cały ogranizm, a nie tylko patrzyć na wyniki hormonów tarczycy.
          Ważny jest poziom wit B12 która odpowiada za metabolizm czerwonych krwinek, więc jeśli masz niską ferrytynę to i na pewno niski poziom wit B12. Nawet poziom w górnej granicy normy nie jest wystarczający. Warto suplementować ale tylko w formie methylocobalminy - 1000 mcg, cyjanokobalmina to syf. Ja kupiłam z firmy Oxford Vitality, czasem sprzedają na Allegro.
          Porządnych supli niestety nie kupimy w aptece, dawki są wręcz śladowe, nic nie daje taka suplementacja.

Tak więc popracuj nad niedoborami oraz nadnerczami.

• agnes.3232 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 21.08.15, 18:38
      Kaira10, jeżeli masz tarczycę wyrównaną i wyniki w porządku to może spróbuj coś ziołowego. Może to być preparat z żeń-szeniem który działa korzystnie w przypadku uczucia zmęczenia a do tego wspomaga układ odpornościowy. Uzupełnij też magnez!
    • magdakami Re: Silne osłabienie przy hashimoto 07.01.16, 20:15
      eż cierpiałam na podobne osłabienie,
      Po pierwsze odnośnie Novothyralu, może nie zadziałać gdy masz tak poważne niedobory ferrytyny. Wymagany poziom ferrytyny w chorobie Hashimoto to 60-70 ng/ml !!! Niestety, nie wielu lekarzy o tym wie iż jest to wymagana norma. Kiedyś również miałam tak niski poziom ferrytyny oraz FT3 , dziewczyny z forum namówiły mnie na Novo, niestety czułam się fatalnie,serce waliło jak cholera , do tego doszła bezsenność, koszmar. Twoje objawy wskazują na problem z nadnerczami. Niestety, badania kortyzolu z krwi nie są miarodajne i wykazują jedynie ekstremalne choroby nderczy jak choroba Addisona. Kłopot z konwersją, osłabienie, rozbudzanie się wieczorem wskazuje na zachwiany rytm kortyzolu.
      Warto zrobić badanie kortyzolu ze śliny. Jest to badanie drogie ale na prawdę warto! Załączam link
      sklep.hashimoto.pl/pl/c/Dobowy-profil-kortyzolu-i-DHEA/14
      Wejdź na www.hashimoto.pl/
      jeśli znasz angielski to polecam stronę www.stopthethyroidmadness.com
      to jest istna kopalnia wiedzy, chyba żaden lekarz w naszym kraju nie posiada takiej wiedzy. Niestety, Hashi to choroba ogólnoustrojowa, więc trzeba leczyć cały ogranizm, a nie tylko patrzyć na wyniki hormonów tarczycy.
      Ważny jest poziom wit B12 która odpowiada za metabolizm czerwonych krwinek, więc jeśli masz niską ferrytynę to i na pewno niski poziom wit B12. Nawet poziom w górnej granicy normy nie jest wystarczający. Warto suplementować ale tylko w formie methylocobalminy - 1000 mcg, cyjanokobalmina to syf. Ja kupiłam z firmy Oxford Vitality, czasem sprzedają na Allegro.
      Porządnych supli niestety nie kupimy w aptece, dawki są wręcz śladowe, nic nie daje taka
      • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 09.01.16, 21:07
        Witam >Jak udało Ci się podnieść ferrytynę.Jak biorę żelazo to podnosi się tylko hemoglobina w morfologii. DHEAS mam na poziomie 322 norma do 337..Wt B12 581,1norma (197-866).Od kilku miesięcy mam duże problemy z przełykaniem.Uczucie kołka w gardle mam na codzień.Czasami już myślę ,że pomnie tak mnie przydusi.I te słabe mięśnie ,bóle w kroczu przy chodzeniu,drętwienie podbródka.sad Jestem bez siły.CZy ktoś może miał problem z przełykamiem?
          • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 10.01.16, 22:42
            Lauro biorę teraz wit d devikap 5 kropli w tym miesiącu z k2mk7.
            Magne b6 2 tabl dziennie,wit C wit bcomplex Solgar -zaczynam brać.Leków na miastenie narazie nie biorę,ponieważ miałam wrażenie ,że mi nie pomagają.Napinały mi dziwnie mięśnie i sztywniał mi podbródek jeszcze bardziej.28 stycznia jestem zapisana jeszcze na wycięcie mięśniaka.I niewiem czy nie zrezygnować z operacji,czy niech oni sami podejmą decyzję.Dzisiaj cały dzień mam słabe napięcie mięśni i na wieczór atak w postaci zwiotczenia i kołatania serca ,który po godzinie przechodzi.Gdy chodzę po schodach mam silne drżenia nóg.Tego objawu nie miałam jeszcze kilka miesięcy temu.Już myślę ,że może to Borelioza?pozdr K
            • laura.phys Re: Silne osłabienie przy hashimoto 10.01.16, 22:52
              robilas ostatnio badania poziomu wapnia zjonizowanego i calkowitego, parathormonu?
              zajrzyj prosze na moj watek, "Moj wapniowo-magnezowy problem", opisuje tam, ze mam reakcje a la miasteniczna i problemy z przelykaniem, kontrolowaniem przelyku, gdy np wezme wieksza dawke wapnia, normalnie wapn mam w dolnej granicy normy lub ponizej. Nie wiem,mysle ze moze byc cos na rzeczy u Ciebie z zaburzeniem rownowagi magnezowo wapniowej, u mnie tez. Nie wiem, czy to tezyczka, czy jakies inne problemy w gospodarce wapnia.
              Dlatego pytam o twoje wyniki.
              Jesli wapn masz niski to K2 nie jest dobrym pomyslem bo moze nasilac niektore objawy nierownowagi magnezowo-wapniowej.
              • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 11.01.16, 21:03
                Wapń całkowity w normie 2,25.Zjonizowanego nigdy nie robiłam.2 godz temu miałam znowu atak kołatanie serca,ścisk w gardle jeszcze większy niż w ciągu dnia,drętwienie brody .Boże musiałam zatrzymać sie samochodem.Hydroksyzyna tylko trochę mnie uspokoiła .Dalej mam duszność i ledwo oddycham.Mierzę teraz temp i mam 37,2.Co to jest ,moze to przez novothyral,może wpadam w nadczynność ??????
                • laura.phys Re: Silne osłabienie przy hashimoto 11.01.16, 23:03
                  Calkowity,to ja tez mam w normie. Tylko spadki zjonizowanego (wtedy samopoczucie jak w tezyczce)a po zazyciu wiekszej ilosci wapnia objawy jak w miasteni.

Jesli temperatura jest podwyzszona to prawdopodobienstwo nadczynnosci intnieje.
                  A jakie masz ostatnie wyniki tarczycowe i witaminy D?
                • magdakami Re: Silne osłabienie przy hashimoto 12.01.16, 18:29
                  Jeśli bierzesz Novothyral a masz problem z nadnerczami i niską ferrytyną to możesz mieć właśnie takie objawy jak kołatanie serca, trzęsiączka, osłabienie. Kiedyś też próbowałam Novothyralu w niskiej dawce i niestety był to koszmar!
    • sara.teresa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.01.16, 13:59
      Witam, przepraszam, że wtrącam się na cudze forum, ale przeczytałam większość komentarzy i wciąż nie mogę znaleźć nic - w stosunku co do swojego przypadku.. Może ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć i trochę ograniczyć moje obawy. Mianowicie: mając ok 13 lat - wykryli u mnie Hashimoto. Leczyłam się cały czas.. Nigdy jednak nie spadło mi poniżej 10 (brałam euthyrox w dawce nawet 200). Mimo to, czulam się niezle. Pozniej moja Pani Endokrynolog przestala przyjmowac (miala wypadek samochodowy i byla w tragicznym stanie) i poszlam do endo na NFZ (wtedy babka mi chyba przedawkowala - przestraszylam sie i przestalam brac leki). Pozniej zaszlam w ciaze i znow (dla dziecka) zaczelam sie leczyc. Pozniej znow przestalam. dzis, tj 15.01.16 jestem po kolejnej wizycie u dobrego lekarza (juz zmienionego) i chce Wam przedstawic wyniki:
      MORFOLOGIA:
      MCHC - 31.5 (norma: 32.2-35.5)
      EOZYNOCYTY - 1.00 (norma 0.04-0.36)
      % EOZYNOCYTÓW - 12.9 (norma 0.7-5.8)
      - reszta w normie,
      OB - (w normie)
      GLUKOZA - 104 (norma 70-99)
      TSH - 70.855
      USG:
      Tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo o wymiarach:
      prawy płat: 24x23x51 mm (obj 14ml)
      lewy płat: 20x22x68 (obj 15 ml)
      cieśń: 10 mm

W lewym płacie w biegunie dolnym zmiany ogniskowe hiperechogeniczne, o wym 10x5mm z unaczynieniem brzeżnym oraz poniżej 7x5mm, poza tym miąższ tarczycy o niejednorodnie obnizonej echogeniczności (zapalenie tarczycy). W okolicy cieśni powiększony węzeł chłonny o wym 15x6mm, w biegunie dolnym prawego płata powiększone węzły chłonne o wym 10x5mm, 8x7mm, 14x4mm. Po lewej stronie powiekszone wezly chlonne w dolnym biegunie tarczycy o wym 12x8mm, 16x10mm, 11x6mm.
      Po stronie prawej powiekszone wezly chlonne; w okolicy kąta żuchwy o wym 26x10mm, wzdłuż MOS-a o wym 10x5mm. Po stronie lewej powiekszone wezly chlonne; w okolicy kąta żuchwy o wym 23x8mm, wzdłuż MOS-a o wym 13x4mm. Duze naczynia szyjne bez cech patologii.

Z tym ze, mojej lekarce duzo rzeczy sie nie zgrywa.. Stwierdzila ze chyba wykrywa "guza", lecz wykryc to moze tylko biopsja. I teraz moje pytanie; CZY MAM SIĘ BAĆ TYCH WYNIKÓW? Czy wszystko ze sobą gra, i ewentualnie: czego bać się najbardziej? Dziś dodzwonilam sie do najlepszego endokrynologa w OLSZTYNIE i tez uslyszalam ze wyniki są : tragiczne. Czy grozi mi operacja?
      • sara.teresa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.01.16, 14:07
        PS; dodatkowo przyznam iz mam chyba wszystkie dolegliwosci, jakie mozna miec; jestem wciąż senna, zmęczona, pocę się nawet bez wysilku i w bardzo szybkim tempie przytylam 10kg (boje sie ze bede tyc dalej) pomimo tego, iz ciagle jem tak jak zwykle (czesto nawet nic nie jem) , ciągle odczuwam zimno.
        Czy po tabletkach to wszystko zniknie? - gdy je bralam, tez odczuwalam powyższe.
    • sara.teresa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.01.16, 14:03
      i jeszcze jedno; FAKT- ciągle źle się czuję, cięzko wstać mi z łozka, jestem "leniwa", przytylam 10 kg - mimo iż ciagle jem tak samo (czesto bywa ze nic nie jem), pocę się nawet gdy nie mam wysiłku fiz. i wciąz czuje te okropne zimno sad myslicie ze jak znów dostane leki to wszystko przejdzie?
      • laura.phys Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.01.16, 20:19
        1. Nie podalas wynikow ft3,ft4
        2. Proponuje zalozyc swoj wlasny watek - nad lista wszystkich watkow jest "zaloz nowy watek" i przekopiowac tam te wpisy, wtedy dziewczyny beda mogly doradzic i poprowadzic.
        3. ewidentnie doszly problemy z gospodarka glukoza (104) i pewnie insulina , trzeba zrobic krzywa insulinowa i glukozowa, zeby zobaczyc jakie to "stadium".
        4. Chyba nie mialas szczescia do lekarzy, teraz czytaj forum i na zalecenia lekarskie patrz krytycznie. Polecamy lekarzy, ktorzy nie ograniczaja sie do analziy TSH.

Narazie wiadomo, ze tarczyca w kondycji fatalnej i TSH duze.
        Czy robilas kiedykolwiek badania przeciwcial anty-tpo, anty-tg? czy ktos badal u ciebie cos poza tsh, w kontekscie tarczycy?

Odpisz prosze juz w nowo zalozonym watku osobistym.
        pzdrL
    • snowwhite06 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 15.04.16, 06:27
      Kaira, przy tylu niedoborach i ft3 ponizej normy, to nic dziwnego, ze masz nogi jak z waty itp...
      U mnie sprawa wyglada inaczej, ale tez mam problem z oslabieniem. Obecnie ide w niedoczynnosc (tsh 2,6 - juz po nim samym widac, ze nie jest ok), ale napady oslabienia zaczely sie jeszcze na wyrownanych hormonach, ktore trwalo przez kilka lat. Poza tym gdy wczesniej mialam niedoczynnosc, tez bylam b.oslabiona, jednak w inny sposob.
      Teraz mam wrazenie, jakby mi wlasnie miesnie odmawialy posluszenstwa, cialo jest chwilami prawie bezwladne, do tego bol kosci.
      W odroznieniu od Ciebie wyniki mam dobre - nie mam anemii, elektrolity tez w normie. Suplementuje d3. Poza tym ob i crp niziutkie.
      • kaira10 Re: Silne osłabienie przy hashimoto 18.04.16, 21:28
        Ja już nie mogę żyć z tymi objawami.Rano budzę się z odrętwieniem całego ciała .Śpię bardzo źle.Dławienia w gardle,drętwienia podbródka,drętwienia i skurcze szyi.Od miesiąca biorę antydepresanty.Mam lęki ,że może w końcu coś mi się stanie.Leki biorę miesiąc i nic nie pomagają.Będę badała się jeszcze w kierunku boleriozy.Western blot w klasie igm wyszedł wątpliwy.Ja czuję się tak jakbym miała porażone mięśnie.Biorę suplementy już dosyć długo i nic.Jestem załamana.Piszę i mam zdrętwiałą szyję i podbródek .Koszmar jakiś.Z domu już nie wychodzę.sad
        • djpa Re: Silne osłabienie przy hashimoto 18.04.16, 21:59
          Kaira, niektóre leki antydepr obniżają fT3, które u Ciebie jest za niskie. Może na zły lek trafiłaś? Powiedz lekarzowi, który przepisywał lek by wybrał Ci taki, który nie obniża fT3. A jeśli masz taki - upewnij się, poczytaj ulotkę.
          Jeśli ostatnio nie badałaś, warto zbadać fT3 i fT4, tsh aby zobaczyć, czy suplementacja coś pomogła.
          fT3 poniżej nomy to paskudna sprawa (miałam), ale jeśli fT3 Ci urośnie (a niedługo urośnie na pewno), to będzie lepiej!
          Czy bierzesz magnez? Pisałaś, że bierzesz D3, ale razem z D3 trzeba brać magnez. Poczytaj o tężyczce utajonej, jeśli coś pasuje, kup porządny magnez, np. mleczan.
          polakuleczsiesam.pl/najlepsze-i-najgorsze-formy-magnezu-w-suplementacji/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka