Dodaj do ulubionych

Tsh 4.780 i leki

15.01.17, 15:21
Witam mam 29 lat tsh 4.780 internista przepisał euthyrox N 175 pol tabl dziennie. Ft 4 15,38. Badania robione w szpitalu w czwartek zabrała mnie karetka puls 167 wzbudził że snu czestoskurcz nadkomorowy, nie mogli uspokoić serca. Podobne epizody jakieś trzy lata temu ale o mniejszym nasileniu. W przeciągu kilku ost miesięcy przytyłam 5kg a zawsze miałam z tym problem. Mam problemy z sercem,mega sucha skórę, paznokcie się rozdwajają,zawroty głowy i anemie. Nie wzięłam leków bo znajoma mówi że duża dawka. Co robić?
Obserwuj wątek
    • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 15:35
      Sadzac z wynikow TSH masz niedoczynnosc tarczycy. Podaj prosze normy do wynikow ft4.

Jesli chodz o hormon -euthyrox, jesli wczesniej nie bralas, to NIE ZACZYNAJ OD TAK DUZEJ DAWKI!!
      Hormon wprowadzamy od malych dalew 12 -25 mcg. Nigdy od tak wysokich, bo to niebezpieczne dla serca.
      Bylas diagnozowana w kierunku hashimoto?
      • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 15:38
        Zglos sie szybko do rodzinnego powiedz mu o diagnozie i porros o recepte na hormon w niskiej dawce -25. Zacznij brac 12 i po 1(2) tygodniach jesli sie bedziesz lepiej czuc to zwieksz dawke do 25.
        Koniecznie zajmij sie anemia, jeslimasz wyniki ferrytyny i b12 to podaj prosze z normami, jesli morfologia jest poza narma to tez podaj wyniki.
        • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 15:58
          To właśnie rodzinny przepisał tak duże dawki hormonu. Wyniki tsh 4,780 przy normie 0,270-4,200. Tyroksyna wolna ft4 15,31 przy normie 12-22. Morfologia hemoglobina 12 przy normie 12-16. Mcv 81,7 przy normie 83,0-103,0, Mch 26,5 przy normie 28-34,0. Potas 3,56 przy normie 3,50-5,10. Sód 140 przy normie 136-145. Reszta ok
            • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 16:46
              Masz problemy z nietolerancja pokarmowa?
              Moze masz stan zapalny jelit/celiakie i stad problem z zelazem, ale tez anemia jest czesta w nieleczonej niedoczynnosci poniewaz do wchlaniania i asymilacji witamin i mineralow hormon t. jest konieczny.
              Masz juz przepisany jakis specyfik z zelazem?
              Powinnas zazywac regularnie inaczej puls sie nie unormuje. Przyspieszony puls towazyszy anemii.
              Doraznie mozesz sie wspomoc magnezem. Masz niski potas wiec tez jakis potas by sie przydal, mozesz regularnie pic sok z pomidorow i jesc banany - powinno pomoc.

Powinnas sie skonsultowac z endokrynologiem, skoro rodzinny jest nieobeznany w temacie tarczycy.
              Powinnas miec wykonane badania w kierunku hashimoto, chociaz usg tarczycy.

Przede wszystkim powinnas zaczac uzupelniac hormon, ale tak jak napisalam zaczynajac od malej dawki.

Przy problemach tarczycowych wystepuja niedobory witamin i mineralow, oto
              lista badan do wykonania:
              Witamina b12
              witamina d-25-oh
              ferrytyna- ale tu juz wiemy ze masz anemie Fe bo widac ja z morfologii
              wapn calkoity wapn zjonizowany
              magnez.

Mozeszz pojsc do apteki i wymienic poprosic farmaceutke by zamiast tej dawki wydala tobie mniejsza, np 50 lub 25, wtedy mozesz dzielic tabletki, 50 na cwiartki a 25 na polowe. Na mniejsza dawke sie moze zgodzic, w druga strone moze byc problem.
              • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:04
                Nietolerancje pokarmowa możliwe że mam bo częste bóle brzucha, przelewanie w jelitach, sekrety jelit aż do biegunki i zdarzało się że prawie mdlałam w takich sytuacjach.
              • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:06
                Przyczyny anemii szukane już dawno i nikt nic nie znalazł. Nie wiąże akcji z sercem z anemia bo nie raz było tak że miałam żelaza np 10 ferrytyna 2 i nie było problemów z sercem
                • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:09
                  powinnas zrobic badania na nietolerancjie i w kierunku celiakii, czesto wystepuje przy hashimoto, to tez choroba autoimmunologiczna.
                  przy anemii, dlugo utrzymujacej sie pojawia sie przyspieszony puls, bo organizm domaga sie tlenu, a brak czynnika transportowego-hemoglobiny, wiec nadrabia czestoscia tloczenia krwii.
                  • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:14
                    Tylko jak trzy lata temu miałam atak serducha anemii akurat nie było (jeszcze nie wróciła po ciąży). Teraz było bardzo nie ciekawie cztery dawki leku i serce dopiero się uspokoiło. To martwi mnie najbardziej
                      • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:29
                        na celiaklie, na wstepne badania przeciwcial moze cie skierowac rodzinny, tak mysle, na biopsje lelita juz chyba gastrolog lub mozesz wykonac badania prywatnie.
                        Jesli problemy z waga trwaja dluzej to mozesz miec tez problemy z insulina, to tez problem wystepujacy przy tarczycy.
                        Tutaj sprawdzamy krzywa glukozowa i insulinowa (3 punktowa), lub chociaz insuline na czczo. Jesli wynik bedzie na czczo >6 i krzywa glukozowa jest nieprawidlowa to masz problem z insulina. Warto sie temu przyjrzec, to nieleczona tarczyca i wysokie poziomy insuliny prowadza do PCOS i zespolu metabolicznego, z tego juz trudniej wyjsc dieta, a w poczatkowym etapie problemu mozna sobie latwo pomoc dieta o niskim IG.
                • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:11
                  Internista zapisał preparat z magnesem i potasem, żelazo też ale mam brać miesiąc lub ciągle przy miesiączkach jak chce. Dodam że jesienią brałam dwa miesiące tardyferon,było ok a znów spadło. W środę idę do kardiologa biorę narazie metocard ale źle się czuję. Zobaczymy co on piwie zapewne powtórka badań. Czy samo tsh może wskazywać na niedoczynność? Mam obawy przed braniem nawet małych dawek leków. Czy nie lepiej najpierw zrobić pakiet tarczycowy?
                  • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:17
                    Masz ft4 w dolnej granicy oraz TSH~5, co oznacza niedoczynnosc.
                    Pakiet tarczycowy to wlasnie TSH, ft4 i ft3. Wyniki wskazuja na niedostateczna ilosc hormony tarczycy T4, ktory uzupelniasz talbetka-euthyroxem zawierajaca wlasnie hormon T4.
                    Staramy sie aby hormony byly w srodku normy, zarowno ft4 jak i ft3, a tsh gdzies w ok. 1.

Pocczytaj prosze watki na forum, jest to kopalnia wiedzy dla osob z problemami tarczycowymi.
                    • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:24
                      Dziękuję za pomoc. Znam się na wielu chorobach ale powiem że w temacie tarczycy jestem ciemna nikt z całej rodziny nigdy nie chorował.Moze kardiolog by przyjrzał się wynikom i zapisał dobre dawki leku? A może mógłby zlecić mi resztę badań na tarczyce bo znajoma mówiła że nawet internista może więc nw czemu tego nie zrobił. Ps ma forum nie znalazłam wątku by ktoś miał tsh jak ja
                      • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 17:36
                        Badania podstawowe na tarczyce to TSh, Ft4 i ft3,
                        Wazne jest tez usg tarczycy i przeciwciala obecne (okresowo) w hashimoto
                        anty-tg i anty-tpo.
                        Gravesa raczej nie masz, sadzac z wynikow a tutaj bada sie TRAB. O innych badaniach nie wiadomo mi nic, no potem sa juz rFt3 etc, ale ty problem masz juz wykazany i teraz musisz zazywac hormon i regularnie badac tsh, ft4 i ft3 aby dostosowywac dawke do objawow i wynikow.
                        Mysle ze kardiolog moze wypisac recepte na mala dawke hormonu, powiedz ze dostalas na duza dawke odrazu i nie chcesz robic szoku organizmowi, zreszta kardiolog powinien wiedziec ze nie wprowadza sie hormonu od duzej dawki.
                        Na formum jest mnostwo ludzi z tsh powyzej normy. Nie mozliwe abys nie znalazla nikogo z tsh powyzej 4.
            • agnieszka_ania1975 Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 19:01
              Hej u mnie też wieczna anemia, przyczyny do dzisiaj nie znaleźli. Ferrytyna mimo suplementacji dolna granica normy. Wyniki Hemoglobiny poprawiły się po wywaleniu całego nabiału - wyszła mi nietolerancja laktozy silna i alergia na mleko krowie.
              Kłopoty żołądkowe można mieć też od celiaki tak jak napisała laura,phys, mi p/a wyszły ujemne (gastrolog może je przepisać) - ale powiedziała, że tylko gastroskopia z pobraniem wycinków (o ile trafi na :uszkodzone: kosmki) może potwierdzić/wykluczyć.
              Są też badania genetyczne określające predyspozycję do zachorowania, ja nie mam tych dwóch podstawowych genów, za to trzeci jakoś powiązany wyszedł (HL-DR4). Jeśli nie wyjdą ci geny, to na 99% można wykluczyć. Ale zostaje ten jest ten 1 % - haha - także mimo reklam to badanie w moim przypadku niewiele wnosi.
              Dodatkowo byłam u alergologa - może być jeszcze nieceliakalna wrażliwość na gluten - tu badań jak narazie nie ma żadnych, po prostu jak wykluczą alergię i nietolerancję=celiakię to ewentualnie biorą to pod uwagę. DZiennikarze ośmieszali NCGS, że to wymysł itp. ale poczytaj badania aktualne, artykuły - jednak lekarze biorą to pod uwagę.
              Mi jeszcze alergolog powiedziała, że z doświadczenia widziała u ludzi z Hashimoto taką reakcję. Można na 6 mcy do 2 lat przejść na dietę bg, zobaczyć czy jest poprawa i potem małymi ilościami wprowadzać gluten i obserwować. U mnie poprawa nastąpiła jeśli chodzi o problemy jelitowo-zołądkowe i co mnie zdziwiło - przeszły mega bóle stawów.
              Próbować zawsze można. Niestety nie pomogło to na braki B12 i żelaza jednak. Tyle, że mniej supli potrzebuję. też mam problem z przyśpieszonym pulsem, więc jak zaczęłam brać hotmon to jak piszą dziewczyny od 12,5 i stopniowo co parę tygodni - bo serce lata jak....
              jak próbowałam po pół roku zwiększyć dawke z 50 na 60,5 to wylądowałam na nocnym dyżurze z częstoskurczem ! lekarka przepisała metocard zk, ale nie chciałam się faszerować dodatkowo. Ta lekarka akurat też choruje na Hashi i bierze to cały czas, bo ma właśnie taki problem, jej pomaga. Niestety są dni z wysokim pulsem/częstoskurczem/ nawet jak nie ma anemii..... Potas, magnez, wapń all w normie teoretycznie.
              Natomiast lekarz na nocnym dyżurze sugerował chwilowy wyrzut "dodatkowy" hormonów z tarczycy uszkadzanej przez p/a.
              • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 19:15
                Ja mimo anemii zawsze miałam hemoglobine ok, żelazo niskie a czasami praktycznie wcald ferrytyna zawsze niska. Z tą dieta byłoby mi ciężko bo jem dużo nabiału, pieczywo, owsiane itp mięsa dużo nie jem. Mogę poprosić interniste o skierowanie do gastrologa lub alergologa w sumie tylko co powiedzieć żeby dał. Miałam trzy razy w życiu gastroskopie.
                • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 19:22
                  Co do serducha to gdyby było to zwykle szybkie bicie nie przejelabym się, ale mdlałam puls 167 na min serce biło coraz szybciej miałam wrażenie że wyskoczy, do tego duszność i jakiś atak leku paniki. W dodatku obudzilo mnie to w śnie byłam sama z 5latka w domu okroone przeżycie. Lekarz z karetki podłączyć ekg i próbował uspokoić serce dwie dawki leku i nadal walilo, więc zabrali do szpitala tam zaczęłam znów bardzo słabo się czuć kolejna dawka leku i nic.Wiec królowa elektronika magnez hydroxyzyna 30 mg i zwolnilo po prawie trzech godz do 100 na min. Takich atrakcji nie życzę nikomu myślałam że umrę sad Mam brać metocard 25 mg trzy razu dziennie biorę raz wieczorem bo bardzo zbija mi ciśnienie ledwo 100/50, do tego boli serce i słabo mi. Teraz ciśnienie 116/64 i puls 74 niewiem czy wziąć na noc metocard czy może tylko hydroxyzyne (też mam brać) boję się że znów zbije mocno ciśnienie a z drugiej strony boję się zasypiac bez lekusad Niewiem co robić.
    • konsta-is-me Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 20:24
      Internista upadl na glowe lub chce cie wykonczyc, szczegolnie przy tych problemach z pulsem.
      Dawka jest ogromna, a juz zaczynanie od polowki 175...
      Nawet te 12,5 mcg moze dac przejsciowe kolatanie serca I podwyzszony puls.
      Ja bym zaczelam nawet od mniejszej.
      To nie jest jakas niedoczynnosc alarmujaca, nie musisz juz dzis, natychmiast brac leku.
      Najpierw bym poszla do endokrynologa I wyjasnila tez skad te problemy z sercem.
      • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 20:47
        W środę mam kardiologa więc może on coś podpowie. Endykrynolog prawdopodobnie za kilka miesięcy i niewiem czy tyle mogę czekać bez leku?! A brać na własną rękę nie chce
              • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 15.01.17, 23:05
                konsta przeczytaj prosze kilka watkow na forum i nie pisz tutaj bzdur ze w niedoczynnosci niewystepuje przyspieszony puls, bo wystepuje i jest to wielokrotnie na forum poruszane, poza tym wysokosc tsh nie jest miara niedoczynnosci, to ze mialas tsh 80 a autorka watku ma 5 nie oznacza ze jej stan jest "lzejszy"!
                • konsta-is-me Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 06:06
                  Uspokoj sie wreszcie-nigdzie nie napisalam ze stan autorki jest lzejszy, bo ja mam 80 tsh!
                  Nikt nie moze sie wypowiedziec oprocz ciebie?
                  To po co istnieje to forum?

Wciaz uwazam, ze tak wysoki puls jest duzo grozniejszy niz niedoczynnosc rzedu 5.
                  I nie wierze ze sama niedoczynnosc wywoluje az taka tachykardie.
                  Podwyzszanie dawki lekow -owszem, niemniej nie az tak, o ten problem ci chodzi?

Jestes endokrynologiem?
                  Wyjasnij w takim razie, prosze, dlaczego mechanizm i poziom tsh NIE jest miara niedoczynnosci?
                  Juz nie chce mi sie , po raz kolejny powtarzac, ze ft tez daje o tym Informacje, ale wytlumacz wreszcie raz, dlaczego tsh sie nie liczy?

I tak-istnieje cos takiego jak lzejsza lub glebsza niedoczynnosc, podobnie, jak w przypadku wielu innych chorob.

Puls rzedu 102 jest tachykardia, podobnie jak tsh rzedu 5 jest niedoczynnoscia, niemniej puls 102 z reguly nie jest bezposrednio zagrozeniem zycia, a , dajmy na to 200 juz tak.

Uwazam ze autorka powinna zdecydowanie skonsultowac sie z endo I kardiologiem przed braniem leku, ktory czesto na poczatku wywoluje przyspieszenie akcji serca.
                  Nie zwalac na tarczyce - niestety niedoczynnosc nie powoduje braku innych chorob.

• laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 08:26
                      ze autorka watku powinna udac sie do endokrynologa, co napisalam juz wczesniej a sama pisala wczesniej ze do kardiologa udaje sie na dniach wiec uzyska pomoc. Mam taka nadzieje, pozdrawiam.
                      Wyniki tsh i ft4 z normami sa umieszczone powyzej.
                      • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 15:40
                        Dziś kolejny atak serducha sad Dźwignelam i gotowe. Serce rozpędzalo się jak szalone, na szczęście drzwi obok mieszka chrzestna mojej córki. Wzięłam metocard, hydroxyzyne dwie tabl magnezu i leżałam z kompresem po pół godz puscilo. Moja mama dzwoniła do znajomej lekarki i ona powiedziała że niedoczynność nie dawałam takich objawów na serce. Wolałabym żeby to była ona bo wtedy regulacja hormonów i byłoby dobrze
                          • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 16:34
                            Mialas wykonywane badania gospodarki zelazem TIBC UBIC?

Przy dlugo nieleczonej tarczycy sa problemy z sercem. Ale na 100% nic nie wiadomo bez szczegolowych badan. Moze byc prozaiczny niedobor elektrolitow. Czy ekg mialas chociaz na pogotowiu?
                            Moze udaloby Ci sie ta wizyte przyspieszyc.

A jakie masz cisnienie przy tym szybkim pulsie?
                            • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 16:53
                              kilka linkow do poczytania o wysokim pulsie w niedoczynnosci:

forum.gazeta.pl/forum/w,94641,133353698,133353698,Pomozcie_wysoki_puls_w_niedoczynnosci_tarczycy_.html
                              forum.gazeta.pl/forum/w,94641,106613506,106613506,Meska_tarczyca.html#p162255494

powinnas miec dobrze zdiagnozowany problem z tarczyca, nie wiemy czy to hashimoto. Ponadto jest jeszcze watek elektrolitowy tzn. tezyczka z niedoboru magnezu i/lub wapnia, czsto wystepuje przy problemie tarczycy.
                              • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 18:24
                                Ekg robiło pogotowie i szpital. Wyszedł czestoskurcz nadkomorowy, później jak udało się uspokoić serce ekg było wporzadku. Z badań miałam tylko morfologie, sod potas itp tsh ft4. Ale wyniki podalam wyżej. Kardiolog w środę a do tego czasu chyba się wykończe sad. Biorę metocard od dziś trzy razy 25mg plus hydroxyzyne boję się kolejnego ataku
                                • agnieszka_ania1975 Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 19:08
                                  Nie bój się, to tylko podnosi ci puls. Wiesz nie biorę metocardu, chociaż mam nadal skoki, ale ja tak miałam już 10 lat temu przy pierwszych objawach niedoczynności przy TSH = 2, lekarze zignorowali tarczycę, obwiniając anemię. Na EKG wychodziła tachykardia i "niemiarowość" nie wiem o co chodzi, ale kardiolog nic nie znalazł. Jak zaczekasz do wizyty u kardio parę dni bez brania hormonu to już różnicy ci nie zrobi. A jak będzie już wynik, że serducho ok to tak jak radzą dziewczyny nawet od 6,5 zaczynać. Ja musiałam bardzo powoli wchodzić, 12,5 brałam 6 tyg bo serce świrowało, potem kolejne 12,5 i dopiero przy 37,5 jak mi niedoczynnośc z ponad 5 zeszła na 3 zaczęło być łatwiej TSH niestety nie odzwierciedla naszego samopoczucia, u mnie już przy 2 były objawy, a w okolicach 4 - masakra, kłopoty z pamięcią (a pamięć miałam słonia), tachykardia, zmęczenie, drętwietnie, prądy po plecach, potem kłopoty z chodzeniem, bóle stawów, mięśni jak po łażeniu po górach, kłopoty żołądkowe - mdłości, stany bliskie omdlenia itp. nawet puchnięte i bolesne stawy, szuranie nogami. Obleciałam już prawie cały zestaw i powiem tak, że jak TSH zeszło do 2 w ciągu ponad 10 m-cy objawy prawie całkiem zanikły. Narazie nie zwięszkam dawki z uwagi na serducho. Z leków to hydroxyzynę też dostałam na nocnym dyżurze - ale mnie wybudziła panika, drżęnie, skok ciśnienia + puls i myślałam że już przechodzę na tamten światsmile seriosmile
                                  kilka dni wcześniej robiłam TSH było ok. 2,5 a ja miałam objawy jak w nadczynności - jeszcze silniejsze zmęczenie (prawie cały czas leżała), zawroty głowy, duszności, biegunka itp. bezsenność i dziwne lęki, mdłości takie, że musiałam wmuszać w siebie jedzenie.
                                  Też dostałam od razu na miejscu hydroxynę i na kilka dni odstawiłam zupełnie LETROX, bo zmniejszanie dawki nie pomogło. A 2 dni po na wizycie u neurologa metocard.
                                  Jak poczułam bardziej objawy niedoczynności - przymulenie i senność, a nie nakręcenie zaczęłam znowu od 12,5 pod 2 tyg. 25 potem po tyg. 37,5 a potem znowu na 50 i narazie stoję na tej dawce.
                                  Także jak widać TSH nie odzwierciedla często naszego faktycznego stanu przy rzucie/ataku przeciwciał - bo to sugerował lekarz.
                                  Są osoby, które mogą mieć TSH o wieeele większe i czuć się dobrze, a ja jak widać reaguję już przy "niewielkich zmianach". Każdy jest inny i musi słuchać swojego ciała.
                                  Dlatego nie stresuj się dodatkowo, będzie dobrze smile
                                  Mi jeszcze puls nakręca zmiana pogody, a jak idą "wiatry" nawet w górach to w sercu kłuje i wariuje.
                                  Daj znać po wizycie u kardio - może coś mądrego poradzi to i ja skorzystamsmile smile ?
                                  A do alergologa lekarz POZ cię może skierować, natomiast celiakię to gastrologa dziaka, sama gastro nie starczy - musi być pobranie wycinków do analizy. 3maj się i mega spokoju życzę - będzie dobrze, choć te objawy "sercowe" potrafią wykończyć człowieka . Dobrze, że jeszcze nikt nie sugerował mi nerwicy ;P Haha smile
                                  • agnieszka_ania1975 Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 19:15
                                    acha tę hydroxyzynę wzięłam raz - to obniża ciśnienie ale dodatkowo uspokaja = nie jest mi na szczęśćie potrzebne tym bardziej, żę skutki uboczne mogły być takie jak moje objawy - kołatanie serca i drżenie. Nie sugeruję, że ty masz tego nie brać. Ale czy czytałaś ulotkę? I czy możesz przyjmować jednocześnie oba leki? Metocard'a nie brałam, bo po kilku dniach ciśnienie wróciło do normy (a mam od normalnego 120/70 do niskiego 90/50 przy pulsie od 80 do ok. 110) - ja się bałam ,że mi za bardzo obniży.
                                    Jak trafiłam na dyżur było 130-140. Ferrytyna niska, żelazo niskie... Kurcze może faktycznie z tym żelazem coś na rzeczy jest....
                                    • agnieszka_ania1975 Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 19:25
                                      A masz ciśnieniomierz? Mi w tej chwili kołacze, ale chyba zmiana pogody się szykuje... Czasem sobie mierzę. Wtedy miałam już ekstra natarcie - objawy takie jak ty kiedy wylądowałaś na pogotowiu. Ja wiem nie jest to fajne, naprawdę niefajne. Staram się oddychać głęboko, mam jeszcze skoliozę - i zastanawiałam się czy to może jakoś nie jest powiązane. Poodychaj głęboko i zmierz puls, jak będzie wysokie zawsze możesz przecież wezwać pogotowie. A za ile dni ten kardiolog?
                                      • agnieszka_ania1975 Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 19:35
                                        Dobra doczytałam że w środę . To 3mam kciuki, żebyś wytrzymała.
                                        A co do objawów żołądkowych które opisałaś wcześniej, to jak tak miałam przez niet. laktozy, z czasem nawet w tabletce i w produktach z minimalną ilością, to kończyło się wiadomo jak - a sery to była moja miłośćsmile czy lody smile Spóbuj odstawić na 2 tyg. i zobaczysz objawy - tylko bardzo dokładnie trzeba czytać etykietki - nawet chleb, wędliny z reguły zawierają cosik z mleka.
                                    • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 16.01.17, 19:51
                                      Kama a nie masz dodatkowo spadku cukru wtedy puls tez skokowe przyspiesza, masz tak jakiś czas po posilkach, czy nie widzisz związku? Puls i poty mogą sugerować nieducukszenie rownież, co wiąże sie z tarczycą.
                                          • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 17.01.17, 10:14
                                            Tarczycy dokładnie nie przebadany. Tylko serce. Jest jakiś szmer dziwny. Wypuścili mnie z podejrzeniem przetrwało otworu przegrody międzypredsionkowej lub zespół Barlova. Z tym że echo ma robić kardiolog w przychodni. Znów duże dawki leków, zmiana leku na stałe i do domu. Pan dr powiedział że możliwe że przez jakiś czas ich będę odwiedzać bo trzeba będzie dożylnie wyregulowac serce. Już sama nw co o tym myśleć. Powiedzieli ze moim tsh by się nie martwili
                                            • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 17.01.17, 10:36
                                              rozumiem, jesli znajdziesz chwile, to przeczytaj dokument z tego linku i zrob test,

www.chorobytarczycy.eu/files/test_czy_masz_niedoczynnosc_tarczycy.pdf

To test na hashimoto, gdzie jedna z towarzyszacych chorob jest wlasnie zespol Barlowa. Nie odpuszczalabym dalszej diagnostyki tarczycy. Jesli to hashimoto, to wiele by wyjasnilo.

Musisz szukac dobrego endokrynologa i kardiologa.
                                            • magdalenkaa35 Re: Tsh 4.780 i leki 17.01.17, 11:01
                                              Wspolczuje Ci bardzo,również mialam takie przeboje.Ale będzie ok z czasem to sie uspokoji.Rob prosze jak dziewczyny radza,podnos daweczke bardzo powoli.Ja podnosze6,25 co 4 tyg.Trzymam za Ciebie kciuki.
                                                  • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 10:51
                                                    Mam duzo objawów tezyczki jawnej, ale ja bardziej myślę że u mnie ze to faktycznie jakąś nerwica. Za dużo na głowie plus te ataki, wystaraszylam sie i się przelałosad.
                                                  • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 10:40
                                                    Wizyta ok pani dr nie"olała" serce bije miarowo więc to nie arytmia. Jest szmer w punkcie erba i muszę zrobić echo i holtera żeby znaleźć przyczynę. Dziwi ja to że nie wyszło to w ciąży tylko teraz. Możliwe że lekarze do tej pory słyszeli coś i mieli w nosie. Narazie mam radzić sobie lekami na stałe plus doraźne i sor jakby było źle. Echo na początku marca. Niestety wczoraj wieczorem znów jak zostałam sama z córką zaczęłam się trzasc jakby z zimna i scisnelo mi mocno brzuch klatkę i nie mogłam się rozluźnić koleżanka podpowoedziala że to ataki paniki /nerwicy i myślę że ma dużo racji. To okropne uczucie i kolejny wieczór z rzędu tylko wczoraj ze zdwojoną siła ledwo oddychalam sad To okroone uczucie i bardzo mnie męczy. Wzięłam hydroxyzyne melise i zasnelam w kkncu, na dłuższą metę nie dam tak rady sad
                                                  • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 10:54
                                                    ja mysle ze to nie panika/nerwica tylko tezyczka wlasnie (niedobor Ca, Mg), tezyczka moze byc wynikiem dlugo nieleczonej niedoczynnosci.
                                                    Jesli bedziesz miala mozliwosc to wykup nawet sama badania Ca2+ Ca calkowitego, Mg oraz witaminy D-25-oh.
                                                    To wiele wniesie.
                                                    Czy omawialas z kardilogiem wyniki tarczycowe?
                                                  • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 13:22
                                                    Tak mam iść do internisty po mniejsze dawki leku, ale najpierw skontrolowac tsh. Spróbuję wyciągnąć choć na usg tarczycy skierowanie. Po przeciwciała chuba ogólny niemoże dać?
                                                  • konsta-is-me Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 15:20
                                                    Ja pytasz o przeciwcial anty Tpo I anty Tg ogolny nie da.
                                                    Da tylko na tsh I ft.
                                                    Moze dac tylko PANSTWOWY endo,i wtedy jest na fundusz, lub po prostu prywatnie mozna zrobic, bez skierowania -platne ok 30 zł za kazde.
                                                  • magdalenkaa35 Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 17:57
                                                    Jak Twoje serduszko?Ja juz przywykłam,poczatkowo mialam z tym zwiazany duzy stres.mam wrazenie ze teraz na hormonie jest jakby ciut lepiej jesli chodzi o serce.Ale mam inne rewelacje niestety
                                                  • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 19:51
                                                    "Ale I tak opis bedzie malo precyzyjny, jesli nie zrobione przez endo."

Ale to nie prawda, radiolog tez moze dobrze wykonac i dokladnie opisac usg. Skad przekonanie ze usg wykonane przez radiologa bedzie mniej precyzyjne?
                                                  • konsta-is-me Re: Tsh 4.780 i leki 19.01.17, 22:22
                                                    Bo od radiologa dostalam byle jaki opis, a od endo konkretny I szczegolowy.
                                                    Poza tym endo niejako troche lepiej " wie gdzie zajrzec", czemu sie przyjrzec itp
                                                    Zreszta wiele razy slyszalam taka opinie od chorych.
                                                  • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 21.01.17, 09:27
                                                    Myślę że jak naprawdę będzie się coś działo z tarczyca to i radiolog będzie widział. Zobaczymy czy dostanę skierowanie bo jakoś wątpię a do endo niema szans się dostać
                                                  • konsta-is-me Re: Tsh 4.780 i leki 27.01.17, 13:14
                                                    Ft za niskie i tsh jednak trochę za wysokie.
                                                    Tzn.nie ma tragedii, kwestia jak się z tym czujesz.
                                                    Jeśli po lekach gorzej, to bym odpuściła.
                                                    Niedoczynność jest taka "na granicy normy",
                                                    Niektórym nie przeszkadza, niektórzy już narzekają.
                                                    W każdym razie to jeszcze na razie nie jest "Red alarm", można to zakwalifikować jako leciutka niedoczynnosc.
                                                    Nie zagraża życiu wink
                                                  • laura.phys Re: Tsh 4.780 i leki 27.01.17, 21:09
                                                    Kama zignorowalabym sugestie konsty i zajęła się diagnostyka w kierunku hashimoto i leczeniem niedoczynnosci tarczycy, bo jesli tego nie zrobisz będziesz miała poważne problemy zdrowotne.
                                                  • konsta-is-me Re: Tsh 4.780 i leki 27.01.17, 21:24
                                                    Kama już ma problemy zdrowotne.
                                                    Nie strasz jej bez sensu.
                                                    Niech lekarze zadecydują jak ma się leczyc, --nie forum.
                                                    My nie jesteśmy od stawiania diagnoz na odległość ani zalecen jak się leczyć.
                                                  • agnieszka_ania1975 Re: Tsh 4.780 i leki 28.01.17, 21:49
                                                    Dokładnie, ja przy takich wynikach nie funkcjonowałam, na szczęście trafiłam do lekarza, który leczy objawy, a nie określa skali po wynikach ;P
                                                    Ale będziesz pewnie musiała pod kontrolą kardio?
                                                    Ja jak pisałam wchodziłam baardzo powoli, a i tak dwa razy miałam akcję - jakby nadczynność i kłopoty z sercem i pulsem i stanem jakbym już miała umierać. + kilka mniejszych. Pocieszę cię może, że po roku doszłam do dawki 50, TSH mam ok. 2 i czuję się o niebo lepiej - nareszcie żyję. mimo anemii, leukopenii i problemów z pulsem itp.
                                                    Dla mnie było warto - chociaż po drugiej akcji sercowej endo zastanawiała się czy nie odstawić na pewien czas, ale ja się zdecydowałam pozostać. TSH się potem samo trochę obniżyło - ale staram się zdrowo odżywiać, zaczęłam solidnie uzupełniać niedobory żelaza,kw. foliowy b12, wapń, magnez itp. i oczywiście wit. d
                                                    3mam kciuki za dobrą diagnozę i trafne leczenie smile
                                                    Może spróbuj przynajmniej od wyrównania niedoborów, może i serducho się uspokoi? Acha, u mnie zawsze wychodzi na EKG niemiarowość. Zaintrygował mnie ten zespół barlowa.
                                                  • kamanika Re: Tsh 4.780 i leki 29.01.17, 23:28
                                                    Byłam u kardiologa echo będzie 09.03, holter 5.04 i usg tarczycy też. Internista przy tsh 4.780 zapisała leki ale ja boję się je brać ze względu na sercesad Bardzo boję się tych ataków sad Niewiem czy iść ze świeżym wynikiem do internisty czy czekać do usg do kwietnia. Zespół Barlova też mnie to ciekawi bo kardiolog nie wyjaśniła mi nic co do czego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka