Dodaj do ulubionych

DZIWNY przypadek-proszę o poradę

01.04.20, 17:26
Witam,
2 endokrynologów załamuje nade mną ręce i nie są w stanie określić co mi dolega...
gdy nie zażywam leków, tsh szybko wzrasta do poziomu 5,5 przy normie do 4,2
staje się spowolniony, osłabiony, umysł pracuje niesłychanie wolno...
Z kolei, gdy zażywam euthyrox lub letrox w dawce 25 lub nawet 12,5
jestem strasznie nadpobudliwy, niespokojny, rozdygotany, metabolizm bardzo przyspiesza-musiałbym co 1,5 coś jeść. Do tego przy euthyroxie pali mnie klatka piersiowa i serce pracuje bardzo niespokojnie.

Już sam nie wiem czy mam brać te leki, czy nie.
Czego to może być przyczyna?
Gdy opisuje lekarzom objawy, to patrzą na mnie jak na ufoludka i nie wiedzą jaka jest tego przyczyna.
Jeden z lekarzy mówi, że to może subkliniczna niedoczynność, ale nie potwierdził tego.
Do tego od wielu lat mam oczy podkrążone jak jakiś narkoman, ciągle czuje słabość i pobolewanie mięśni,
mam ciągle nawracające infekcje i problemy gastryczne.

Poradźcie coś proszę smile
Obserwuj wątek
    • laura.phys Re: DZIWNY przypadek-proszę o poradę 01.04.20, 18:40
      Może masz towarzyszące gigantyczne niedobory witamin z grupy B

      Tezyczke-Niedobory magnezu lub i wapnia witaminy d3

      Insulinoopornośc

      Zazwyczaj wykonujemy badania takie jak:
      Poziom b12
      D25oh
      Wizyta u neurologa i badanie w kierunku tezyczki
      Zakup 75g glukozy i wykonanie krzywej insulinowej i glukozowej.
      Ferrytyny

      A najważniejsze! tarczycy nie leczysz na podstawie samego tsh tylko ft4 ft3 i ewentualnie poziomu tsh inaczej jesteś jak ślepy we mgle.
            • madami Re: DZIWNY przypadek-proszę o poradę 04.05.20, 13:58
              Pewnie problem jest bardziej wieloczynnikowy ale
              - na forum były osoby, które miały podobne reakcje na syntetyczny hormon i one szukały po prostu innych preparatów, czasem jest to kwestia np. substancji pomocniczych w jednym i ich brak w drugim
              - może potrzebujesz zwyczajnie czasu, ja np. wprowadzałam hormon bardzo powoli bo mnie z kolei wirowało w głowie, czułam odrealnienie, i zamiast 50uq podzieliłam tabletki na 4 części i łykałam po jednej z nich tak długo aż poczułam się ok, wtedy dorzuciłam drugą ćwiartkę i znowu czekałam aż poczuję się lepiej, w ten sposób doszłam do dawki docelowej, trwało to długo ale zdecydowanie zmniejszyło dziwne uczucie i jazdy z samoppoczuciem. Mam wrażenie, że wygłodniały organizm - pozbawiony hormonu poczuł się jak na haju wink i musiał sie dopiero przyzwyczaić do hormonalnej normalności.
              • helnajt69 Re: DZIWNY przypadek-proszę o poradę 04.05.20, 19:57
                A jakie inne preparaty wchodzą w grę? Brałem letrox i jest dokładnie to samo. Jak długo brałaś ćwiartkę? I czy po niej tez miałaś objawy? Mnie zastanawia to, że biorę 12.5 i mam po tym niezle jazdy...
                Może to reakcja organizmu, który nie ma niedoczynności? No ale z drugiej strony mam tsh ponad 5 i bez leków jestem spowolniony do granic możliwości. Dawka jest tak śmiesznie mała, że lekarze dziwią się że mam po niej takie objawy. Mam dość :x
                • madami Re: DZIWNY przypadek-proszę o poradę 05.05.20, 13:36
                  Ja się dziwię, że lekarze się dziwią....

                  No każdy organizm jest inny i może inaczej reagować.

                  tu masz opis preparatów z lewotyroksyną
                  www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=511

                  niestety ale nie pamietam jak długo wprowadzałam hormon, chyba kilka miesięcy, może z pół roku - coś koło tego
          • laura.phys Re: DZIWNY przypadek-proszę o poradę 07.05.20, 05:36
            Czy robiłeś już badanie krzywej insulinowej i glukozowej? To są kluczowe badania i chociaż kortyzol rano żeby sprawdzic nadnercza
            Zawsze działasz w obrębie trojkata tarczyca-insulina-nadnercza.
            A tak kręcisz się w kółko i nie ma poprawy. Zrób badania i skontaktuj się s dobrym endokrynologiem który pod uwagę bierze tez insulinę i patrzy na funkcje nadnerczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka