Dodaj do ulubionych

straszny ból głowy na początku leczenia

19.04.20, 07:11
Dzień dobry, jest to mój pierwszy post.
Moje wyniki:

TSH 17,800
FT3 3,29
FT4 0,96
anty TPO 600
anty TG 603

miałam tele- konsultację z lekarzem, od 8 dni przyjmuję Euthyrox 75.
Mam straszny ból głowy (tak na wysokości czoła, skroni) ból jest nie do zniesienia, biorę kilka tabletek przeciwbólowych dziennie. tak naprawdę to budzę się już z bólem.
Proszę o radę czy to jest normalne na początku leczenia?

Obserwuj wątek
      • julkaskomarcelina Re: straszny ból głowy na początku leczenia 21.04.20, 12:36
        Nie wiem czy normalne ale ja też miałam. Ale po miesiącu mniej więcej. Przy czym ja wprowadzałam bardzo powoli Euthyroks od 12,5. Ból pojawił się w okolicach wprowadzenia 37,5. Okolice te o których piszesz. Tabletki na ibupromie i paracetamolu nie działały wcale. Te na migrenę (bez recepty) też nie. Minimalnie pyralgina. Trochę polopiryna C rozpuszczona. Smarowanie skroni amolem dawało lekką ulgę. Generalnie 3-4 miesiące mega ból. Teraz ciut lepiej ale często mam tzw. ciężką głowę. Chodziłam też na masażu bo w sumie nikt nie powiedział że to od leku na tarczycę. Chociaż w skutkach ubocznych w ulotce jest wymienione. Lekarz nie wiedzieli co to za ból. wmawiali mi uwaga przeczulicę i pocieszali że przy nowotworze boli inaczej. Endokrynolog też jakoś nie był przekonany że to od hormonów. Czekam na neurologa. Może dostanę skierowanie na tomograf lub rezonans. Ale w obecnej sytuacji to nie wiadomo kiedy będzie.
        Tez radzę zadzwonić do lekarza. I moim skromnym zdaniem taka dawka jest wielka na początek. Ale ja to dziwnie reaguję na hormon.
    • madami Re: straszny ból głowy na początku leczenia 29.04.20, 18:28
      Ale bierzesz od razu całą tabletkę? Jeżeli z marszu zaczęłaś od 70ug to te bóle głowy to nic dziwnego, spróbuje wprowadzać hormon powoli, organizm był w niedoczynności i nagłe pojawienie się tyroskyny w organizmie jest dla niego szokiem, dawka wprowadzająca to 25ug potem powoli się zwiększa, przyzwyczaja i dopiero wtedy ponownie podnosi aż dojdzie się do dawki docelowej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka