Dodaj do ulubionych

Rak tarczycy - gdzie operować?

27.05.21, 18:38
Witam,

U mojego męża stwierdzono raka brodawkowatego tarczycy kat. VI (biopsja w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach). Końcem czerwca ma zaplanowaną operację usunięcia tarczycy (tamże).

Pytanie - czy znacie i polecacie ten Instytut? Można zaufać specjalistom tam pracującym? Czy może lepiej próbować dostać się do innej placówki, nawet prywatnej? Jeśli tak, to jakiej?

Naczytałam się o możliwych powikłaniach podczas operacji i mam obawy co do efektów zabiegu. Mąż ma dopiero 42 lata, więc chcemy uniknąć ryzyka powikłań, które będą rzutowały na jakość następnych lat jego życia.
Zapewne napiszecie, że powikłania zdarzają się w każdej placówce, ale może jednak jakiś szpital wyjątkowo dobrze wykonuje tego typu zabiegi.

P.S.
Macie może jakieś domysły, co mogło być przyczyną raka tarczycy w tak młodym wieku i to na dodatek u mężczyzny?

Mąż miał wykonane USG tarczycy w 2015 r. (nie pamiętamy dlaczego je wtedy zrobił) i na tarczycy było "czysto'". W 2021 w styczniu i lutym bolało go non stop gardło. Przez pandemię, do lekarza POZ nie mogliśmy się umówić, nie wspominając o innych specjalistach. Tak więc mąż poszedł prywatnie na USG szyi - i wtedy okazało się, że są guzy. Ostatecznie ból gardła okazał się być od refluksu, ale gdyby bólu nie było, to mąż by się nie udał USG i nadal byśmy nie wiedzieli o raku...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka