Dodaj do ulubionych

Czy można mieć nadczynność i Hashimoto ?

03.12.22, 16:51
Ponieważ dopiero parę dni temu trafiłam do endokrynologa z podejrzeniem choroby tarczycy jeszcze nie wszystko
dokładnie ogarniam w tym temacie.Moje aktualne wyniki wskazują ewidentnie na nadczynność tarczycy,po wizycie u endokrynologa dowiedziałam się ,że prawdopodobnie będę miała Hashimoto. Z tego co zdążyłam wyczytać Hashimoto występuje przy niedoczynności tarczycy....Lekarz powiedział ,że początkowy stan przed Hashimoto to może być właśnie nadczynność.Kazał mi brać selen i D3 przez 3 miesiące.A potem mam powtórzyć badania.Trochę jestem skołowana ,to w końcu jak to jest , mogę mieć nadczynność przy niedoczynności czy trafiłam na imbecyla lekarza? Moje wyniki wraz z normami poniżej, gdyby ktoś z Was zechciał mi odpowiedzieć.

Moje wyniki:

TSH 0,006
FT3 3,27
FT4 1,34
Anti TG 222,130
Anti TPO 53,780

Norma:
TSH 0,350 - 4,940
FT 3 1,51- 3,91
FT 4 0,70-1,48
Anti TG < 4,11
Anti TPO < 5,61
Obserwuj wątek
    • artur11111111 Re: Czy można mieć nadczynność i Hashimoto ? 03.12.22, 18:36
      Twój lekarz patrzy na TSH które jest poniżej normy i tak stwierdził że masz nadczynność tarczycy ale gdybyś miała nadczynność to twoje hormony ft3ift4 powinny być powyżej normy a nie są to jaka nadczynność stan zapalny jest i to ewidentnie widać po wynikach anty z tym selenem i D3 tu akurat dobrze zrobił
    • malwinanatura Re: Czy można mieć nadczynność i Hashimoto ? 16.12.22, 14:22
      Ja mam problemy z zaburzeniami cyklu, nigdy nie wiedziałam kiedy mam owulacje, czy mam i kiedy dostanę okres. Dni płodne ciężko wyliczyć, można wspomagać się jedynie urządzeniami do kontroli cyklu, np. monitor płodności Afrodyta Smart, gdzie w aplikacji której tworzą się wykresy płodności

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka