Dodaj do ulubionych

Domek letniskowy pod Warszawą - zabezpieczenie

28.08.15, 11:50
Posiadamy domek letniskowy pod Warszawą (w odległości 40 km od Warszawy), nad zalewem. O ile latem spędzamy tam dużo czasu, o tyle zimą stoi on pusty. A że jest dobrze wyposażony, stanowi pewnie łakomy kąsek dla potencjalnych włamywaczy. I tutaj pytanie, jak to zabezpieczyć... Pani z ubezpieczalni powiedziała, że polisa nie pokryje wszystkiego, bo w domu nie trzyma się kosztowności.... a tam jednak trochę tego jest.
Obserwuj wątek
  • estor11 Re: Domek letniskowy pod Warszawą - zabezpieczeni 31.08.15, 10:03
   Możliwości są spore, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że system alarmowy nie uchroni Cię w 100% przed włamaniem. Wprawdzie ktoś kiedyś przeprowadził badania wśród osadzonych włamywaczy i wyszło, że 7 na 10 rezygnuje z wejścia gdy stwierdzi alarm - jest więc jakaś funkcja prewencyjna.
   Poczytaj sobie może o Satel Micra? Najlepiej gdyby jakiś monter się wypowiedział. Z tego co wiem, to są to niezawodne urządzenia. Tutaj znalazłem trochę więcej informacji na ich temat www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/
   Ceny zaczynają się od 1000 zł w górę.
   • nowosads Re: Domek letniskowy pod Warszawą - zabezpieczeni 02.09.15, 12:00
    Jeżeli miałbym polecić jakiś system alarmowy, to tylko SATEL który jest dobry i niedrogi. No i jest to polski produkt.
    Działa w oparciu o sieć GSM, a więc gdyby do czegoś doszło, to otrzymasz powiadomienie na SMS. Możesz zakupić sobie system z trochę bardziej zaawansowanymi funkcjonalnościami ni Integra i komunikować się za pośrednictwem GPRS/HSDPA za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie czy laptopie.
    Jeżeli miałoby dojść do włamania to kwestia jest taka, czy będzie mógł ktoś pojawić się na miejscu w krótkim czasie - najlepiej jakaś firma ochroniarska.
   • hipnotyze Re: Domek letniskowy pod Warszawą - zabezpieczeni 24.10.17, 20:11
    Wykonanie systemu zabezpieczeń technicznych nie jest prostym zadaniem do montażu kamer i alarmów w Warszawie i okolicach polecam www.qnet.com.pl/telewizja-przemyslowa-cctv.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka