Dodaj do ulubionych

Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota.

14.08.19, 07:43
Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. Biskupi muszą ją przegrać

Stanisław Obirek, Artur Nowak

Światowy trend jest oczywisty: związki homoseksualne są legalizowane w kolejnych krajach, a Kościoły, które się temu sprzeciwiają, przegrywają z kretesem. W Polsce też tak będzie.

Artur Nowak – (ur. w 1974 r.) adwokat, publicysta i pisarz, m.in. autor rozmów z ofiarami kościelnej pedofilii „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos” (współautorka: Małgorzata Szewczyk-Nowak). Właśnie ukazały się jego rozmowy z byłymi i obecnymi duchownymi „Duchowni o duchownych”
Prof. dr hab. Stanisław Obirek – (ur. w 1956 r.) antropolog kultury, teolog, historyk, publicysta. Pracuje w Instytucie Ameryk i Europy Uniwersytetu Warszawskiego. Wyświęcony w 1983 r. W 2005 r. po serii krytycznych ocen polskiego katolicyzmu i nałożonych nakazach milczenia wystąpił ze stanu duchownego
Ilekroć Kościoły w Europie Zachodniej starały się nie dopuścić do legalizacji związków homoseksualnych, za każdym razem przegrywały z kretesem.
Zaczęło się bez fajerwerków od Holandii, gdzie 1 kwietnia 2001 roku weszło w życie prawo, na mocy którego dopuszczono małżeństwa osób tej samej płci. W zasadzie bardziej przejęto się tym w Watykanie niż w Holandii, bo tutejsi duchowni od dłuższego już czasu toczyli debaty na temat komunii dla rozwodników, zniesienia celibatu i błogosławienia par homoseksualnych. Przez blisko pięć lat wydawało się, że Holandia pozostanie osamotnioną awangardą. Okazało się jednak, że fala tęczowej rewolucji toczy się przez Europę szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. Reakcją na nią był istny istny festiwal homofobii w wykonaniu szeregu hierarchów na najwyższych szczytach kościelnej wierchuszki.
Hiszpania, Francja, Włochy - fala płynie coraz szybciej
W Hiszpanii na czele krucjaty przeciw mniejszościom seksualnym stanął kardynał Antonio Mario Rouco Varela. Ten bliski polskiemu papieżowi i jego następcy hierarcha, zarażony frankizmem, wspierany przez Opus Dei i Legionistów Chrystusa, widząc, że jego ojczyzna chce iść drogą Holandii, wyprowadził na ulicę tłumy. Osiągnął nawet chwilowy sukces, krzyżując plany premiera Zapatero, który chciał usankcjonować prawo gejów i lesbijek do życia w związkach. Jednak po chwili zadyszki Hiszpanie odrzucili veto Kościoła. 5 lipca 2005 roku Hiszpania stała się trzecim krajem na świecie (po Holandii i Belgii), który dopuścił małżeństwa osób tej samej płci.

Gdy nastał papież Franciszek, kardynał Rouco udał się na wymuszoną emeryturę. Ten łapczywie czerpiący z życia hierarcha mógł się czuć rozgoryczony, kiedy Watykan nakazał mu opuścić wyremontowany za miliony euro penthouse w Madrycie. Trzeba go było popędzać, by przestał się pławić w luksusie. Z uwagi na obsesje dotyczące spraw seksu i gejów nadano mu przydomek „Rouco Siffredi”, nawiązujący do popularnego włoskiego aktora porno Roco Siffrediego.
18 grudnia 2008 roku temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej jako prawa człowieka stanął na agendzie ONZ. Dyskutowano na ten temat od lat. Narody Zjednoczone ostatecznie opowiedziały się przeciwko gwałceniu praw człowieka z uwagi na orientację seksualną. Jednak chcąc się przeciwstawić równouprawnieniu gejów, przedstawiciele urzędującego w tym czasie Benedykta XVI sprzymierzyli się z Iranem i Arabią Saudyjską. Wielu komentatorów uznało to za kompromitację. Sprawa afirmacji gejów była obsesją Ratzingera, który mobilizował nuncjuszy, by torpedowali jakiekolwiek pomysły związane z równouprawnieniem mniejszości seksualnych.
Kilka lat później przyszedł czas na „najstarszą córę Kościoła”. Na czele krucjaty przeciw emancypacji gejów we Francji stanął kardynał Philippe Barbarin. Dziś jest na wylocie w związku z wyrokiem za tuszowanie pedofilii w podległej mu diecezji, choć Franciszek nie przyjął jeszcze jego dymisji. Nie ma jednak wątpliwości, że gdy wyrok się uprawomocni, kardynał odejdzie w niesławie. Nim jednak sprawa ujrzała światło dzienne, kardynał kroczył w 2012 roku na czele pochodów mających zatrzymać projekt francuskiej lewicy mówiący o małżeństwach dla par tej samej płci. Barbarin plótł brednie. Twierdził, że nowe prawo to furtka do stworzenia „małżeństw potrójnych oraz poczwórnych”, preludium do upadku „zakazu kazirodztwa”. Oczywiście jego starania docenił papież Benedykt, który udzielił mu wsparcia. Francuski kardynał był na tyle zdesperowany, że w walce z gejami zbratał się nawet z Virginie Merle, świeżo nawróconą „rzeczniczką Chrystusa”, która swego czasu śpiewała „Zrób mi dobrze dwoma palcami, bo trzy nie wejdą”. Merle stała się kompanką kardynała w trakcie antygejowskich demonstracji. Nie pomogło. Prawo do małżeństwa dla wszystkich zostało ostatecznie przegłosowane 17 maja 2013 roku.


Podobnie skończyły się zabiegi członków włoskiego episkopatu. Na Półwyspie Apenińskim twarzą ruchu sprzeciwiającego się zmianom prawa małżeńskiego był kardynał Angelo Bagnasco. Obecny papież odsunął go od realnego wpływu na funkcjonowanie Kościoła we Włoszech, jednak za rządów poprzednika Watykan go hołubił. Bagnasco porównywał próby usankcjonowania związków homoseksualnych do zgody na kazirodztwo i pedofilię. Jednak włoski parlament po wielu latach batalii przeprowadził zmiany.
Światowa norma to w Polsce jeszcze anomalia
To tylko przykłady. Już ponad 30 demokratycznych państw usankcjonowało prawo do legalizacji związków partnerskich, a nawet homoseksualnych małżeństw. Coś, co nad Wisłą wydaje się jeszcze anomalią, na świecie jest normą. Może więc warto się zastanowić, czy to światowa norma, czy też polska anomalia są bliższe Ewangelii i wartościom, których bronił swoim życiem i słowem Jezus z Nazaretu. Przecież głównym przesłaniem Jezusa było zbliżanie się do wszystkich, a przede wszystkim do marginalizowanych i wykluczonych.
Jest rzeczą zdumiewającą, jak lekkomyślnie wielu księży i biskupów powołuje się na zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa, nawołując przy tym do postaw stojących w sprzeczności z jego nauką i przykładem. Oto abp Białegostoku Tadeusz Wojda odwołuje się patetycznie do „non possumus” kardynała Wyszyńskiego i prowokuje akty przemocy wobec pokojowo demonstrujących swoją tożsamość seksualną osób. W Krakowie abp Marek Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. W Płocku bp Mirosław Milewski puszcza wodze swej homofobicznej fantazji i obwieszcza zagrożenie ze strony „sześciokolorowej ośmiornicy rozlewającej się po Polsce”. Te słowa prowokują akty przemocy wobec mniejszości seksualnych i tych, którzy ośmielają się je wspierać.

CDN...
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 14.08.19, 07:43
   Religijny skansen nad Wisłą
   Ci biskupi żerują na deficytach polskiej świadomości religijnej. Specyficzną cechą naszego społeczeństwa jest katolicyzm zamknięty, o coraz wyraźniejszych rysach fundamentalizmu. Jego prostackim wzorcem jest imperium medialno-szkoleniowe ojca Tadeusza Rydzyka, który od początku narzucił swoim wyznawcom twardą politykę izolacji od innych modeli katolicyzmu. Nie tolerował niesubordynacji, a lojalność hojnie nagradzał. Mentalność oblężonej twierdzy, która na początku lat 90. minionego wieku była postrzegana jako niegroźne szaleństwo nawiedzonego zakonnika, stała się obowiązującym paradygmatem dla niemal całego polskiego katolicyzmu. Księża i zakonnicy, którzy próbują się od tego zdystansować, są stygmatyzowani jako heretycy, zdrajcy i zaprzańcy jedynej prawdziwej wiary praktykowanej przez redemptorystę z Torunia. Po latach niezdecydowania i wątpliwości Rydzyk przekonał do siebie większość episkopatu, a nieliczni bardziej otwarci biskupi milczą, by nie wytykano ich jako tych, którzy „rozbijają jedność Kościoła”. Po 30 latach egzystowania w coraz większej kontrze do demokratycznego i otwartego społeczeństwa polski kler w zdecydowanej większości reprezentuje religijny skansen, którego dekonstrukcja to zadanie na lata.
   Cieszy, że są kapłani, którzy nie idą na kompromisy w sprawach pryncypiów wyłożonych w Ewangelii. Niezawodny ksiądz Wojciech Lemański oraz dominikanie Paweł Gużyński, Maciej Biskup i Tomasz Dostatni mają odwagę publicznie piętnować te głęboko niechrześcijańskie głosy. Protestują też zwykli ludzie. Czy któregoś hierarchę stać będzie, by wreszcie opowiedzieć się po stronie Ewangelii?
   Walka z mniejszościami seksualnymi to misja Don Kichota. Tymczasem dziś Kościołowi jest potrzebny Sobór Watykański III. Potrzebę jego zwołania postulował z górą dziesięć lat temu nieodżałowany Carlo Maria Martini. Ten wybitny jezuita, marginalizowany w czasach pontyfikatów Wojtyły i Ratzingera, nie doczekał papieża jezuity. Jego wezwanie do debaty na temat reformy nauczania w sprawach moralności seksualnej było głosem wołającego na pustyni. Dziś wiemy, że był prorokiem. Swego czasu typowano go na następcę Jana Pawła II. Jego śmiałe idee wyprzedziły epokę.

   wyborcza.pl/7,75968,25084623,krucjata-przeciw-lgbt-to-misja-don-kichota-biskupi-musza-ja.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka
   • walmart.ca Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 05:04
    Ha, co za różne światy... Skansen nad Wisłą, z jego ledami i suenderami, i ten nad rzeką św. Wawrzyńca, na przykład.
    W Prowincji Quebec, takie oto kwiatki: Premier Quebecu, François Legault, planujący po raz pierwszy wziąć udział w Paradzie w Montrealu w najblizszą niedzielę, został poproszony przez członków społeczności LGBTQ, aby trzymał się z daleka od Pride Parade.

    Lagault mówi: „Wciąż mamy wiele do zrobienia na rzecz równości ludzi i upewnienia się, że w Quebecu nie ma homofobii”. A na to rzecznik LGBTQ: „Nie idź z nami, François. To nie jest twoja przestrzeń” (...)
    „Jesteś tak naprawdę wrogiem wolności i równości. Przynosisz strach i ból członkom naszej społeczności”.

    Chodzi o restrykcje immigracyjne i zakaz symboli religijnych w przestrzeni publicznej wprowadzone ostatnio przez rząd prowincji.
    www.cbc.ca/news/canada/montreal/francois-legault-montreal-pride-parade-1.5246927
    • diabollo Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 07:44
     No i sam nie byłbym takim optymistą.
     Popatrzcie na antyaborcję w Polsce! Może być ciemnogród? Może.

     Z LGBT Polska idzie śladami Putina. Metoda copy-paste. W Rosji Putin wprowadził w kodeksie karnym zakaz "promowania homoseksualizmu". W efekcie homoseksualiści za trzymanie się za ręce na ulicy trafiają do kolonii karnych.
     Można? Można.
     Polska zmierza w tym kierunku.

     Akurat znam trochę takie kraje jak np. Zjednoczone Emiraty Arabskie (lista jest długa, żeby nie tyło tylko na Arabów, równie dobrze można mówić o P.R.China, Singapurze, etc).
     Zaprawdę powiadam Wam: w super nowoczesnych miastach wi-fi może być na każdym kroku, na ulicach mogą jeździć ferrari, a rządy to konserwatywne dyktatury prosto ze średniowiecza.
     Można? Można.

     Wolność nie spada z nieba. Wolność trzeba sobie wywalczyć.
     Na razie po polskiej klasie średniej woli walki nie widzę.

     Kłaniam się nisko.
    • oby.watel Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 10:44
     walmart.ca napisał:

     > Chodzi o restrykcje immigracyjne i zakaz symboli religijnych w przestrzeni publ
     > icznej wprowadzone ostatnio przez rząd prowincji.

     Może kanadyjscy LGBT poprosić o azyl w Polsce? Tu cieszyliby się takimi swobodami o jakich w Kanadzie nie mogą nawet pomarzyć. No i symboli religijnych w przestrzeni publicznej nikt nawet nie próbuje zakazywać.

     Jedno niezmiernie zdumiewa. Jak można wyznawać wiarę, która taki sposób zaspokajania potrzeb seksualnych uważa za obrzydliwość i każe karać śmiercią? Nie wspominając już o tym, że ma na koncie miliony ofiar i stale generuje nowe. Osoby LGBT mają pełne prawo żyć i kochać jak chcą. Jednak pedał-katolik budzi obrzydzenie.
  • leda16 Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 10:38
   diabollo napisał:

   > Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. Biskupi muszą ją przegrać


   Jednak nie biskupi przegrają, tylko przestępcy. Posypią się doniesienia do prokuratury a widoczna na zdjęciu gnida nawołująca do zbrodni, będzie potraktowana w kryminale ze szczególną atencją. Możesz do niej dołączyć zacny Diabolo, jeśli wrócisz do Polski i "zawalczysz" o wolność dla plugastwa. twitter.com/EwaZajaczkowska/status/1161648668895789059/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E116166325
   • leda16 Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 11:12
    Nawet za Stalina, za wznoszenie przez polskie dzieci antysocjalistycznych haseł, wolno było karać wyłącznie rodziców. Ach, żeby te dobre czasy znowu wróciły a Państwo wzięło niepokornych rodziców za mordy, władzę rodzicielską im ograniczyło - marzą lewackie media, Marzy i Zuzka Opolska, zachęcając do myślenia życzeniowego jakąś tam psycholog kobieta.onet.pl/wiadomosci/wulgarny-jezyk-i-zachowanie-dzieci-na-marszach-rownosci-w-polsce/n0ex3hd
    • suender Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 12:16
     leda16 15.08.19, 11:12

     > twitter.com/EwaZajaczkowska/status/1161648668895789059/photo/1?
     > ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E116166325

     Podejrzewam, że zaś się na minie będziesz srożyć, - mimo to napiszę:
     To jest klasyczny, wręcz modelowy przykład "mowy miłości, tolerancji i demokracji" w okultystycznym wydaniu.
     Bo prawdziwych homo nie ma!

     Ledo!, ja się już trochę opaliłem, więc radzę Ci też korzystać z kąpieli słonecznych
     w lecie, - w tym gorącym lecie!: www.youtube.com/watch?v=sdytkFL9b4o
    • oby.watel Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 12:33
     leda16 napisała:

     > Nawet za Stalina, za wznoszenie przez polskie dzieci antysocjalistycznych haseł,
     > wolno było karać wyłącznie rodziców. Ach, żeby te dobre czasy znowu wróciły
     > a Państwo wzięło niepokornych rodziców

     Chyba już pytałem, ale ponowię: gdzie można nabyć nową, poprawioną historię, w której kolaboranci nie kolaborowali, a Stalinizm miał ludzką twarz?

     Z odcinaniem głów nie jest taka prosta sprawa. Niedawno w Pruchniku odcięto z pompą głowę współpracownikowi Jezusa kładąc nacisk na fakt, że był Żydem. Grubo ponad rok temu nie odcięto głów politykom tylko dlatego, że po odcięciu nie dałoby się ich powiesić.
     • leda16 Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 14:42
      oby.watel napisał: >
      Chyba już pytałem, ale ponowię: gdzie można nabyć nową, poprawioną historię, w
      > której kolaboranci nie kolaborowali, a Stalinizm miał ludzką twarz?


      Ależ ja nie o tym. Ilustruję przejawy lewackiego totalitaryzmu i wołam o demokrację: Państwo precz od naszych sumień, macic i kieszeni. Demokracja jest zaś tylko wtedy, gdy to obywatele trzymają władzę za mordę.

      > Z odcinaniem głów nie jest taka prosta sprawa. Niedawno w Pruchniku odcięto z p
      > ompą głowę współpracownikowi Jezusa kładąc nacisk na fakt, że był Żydem.


      A cóż ma wspólnego wiązka słomy, z symbolicznym podrzynaniem gardła księdzu katolickiemu o konkretnych danych osobowych, przez...no przypatrz się dobrze żydofilu?
      • oby.watel Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 15.08.19, 20:27
       leda16 napisała:

       > Ależ ja nie o tym. Ilustruję przejawy lewackiego totalitaryzmu i wołam o
       > demokrację: Państwo precz od naszych sumień, macic i kieszeni. Demokracja
       > jest zaś tylko wtedy, gdy to obywatele trzymają władzę za mordę.

       Nie tylko poprawiona historia ale i alternatywna rzeczywistość? Przecież to klechy wspomagane prawicą przyssali się do macic oraz kieszeni

       > A cóż ma wspólnego wiązka słomy, z symbolicznym podrzynaniem gardła księdzu
       > katolickiemu o konkretnych danych osobowych, przez...no przypatrz się dobrze
       > żydofilu?

       Naprawdę nie wiesz co ma wspólnego symboliczne podrzynanie gardła Żydowi i biskupowi, równie symboliczne wieszanie i wystawianie aktów zgonu politykom o konkretnych danych osobowych? Czyli nie tylko z odpowiedziami na najprostsze pytania masz problem...
       • leda16 Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 16.08.19, 22:19
        oby.watel napisał:
        Przecież to kle
        > chy wspomagane prawicą przyssali się do macic oraz kieszeni.


        US to klechy, a faceci mają macice. Ot, sedno Twojego rozumienia rzeczywistości.

        >
        > Naprawdę nie wiesz co ma wspólnego symboliczne podrzynanie gardła Żydowi


        Jakiemu znowu żydowi? Cóż Ty tak obsesyjnie o tych żydach nawijasz, jakby Ci pejsy rozum przysłoniły. Idź na forum żydów polskich i tam im wchodź bez wazeliny. No, ale skoro żyd to kukła ze słomy, gdzież leży problem? Natomiast biskup Jędraszewski, który nazwał po imieniu tęczową zarazę jest człowiekiem żyjącym obecnie z przynależnym Mu szacunkiem jako istocie ludzkiej, czyli żadną wiązką słomy, którą bez niczyjej szkody można codziennie w kominku podpalać. Zaś ponieważ każdy polityk to sprzedajna, k...a rwąca do koryta, więc w ramach wprowadzania ustroju demokratycznego należy ich realnie chwycić za twarz i krytykować ile wlezie.
        • oby.watel Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 17.08.19, 11:05
         leda16 napisała:

         > US to klechy, a faceci mają macice. Ot, sedno Twojego rozumienia rzeczywistości

         Nie odnosiłem się do rzeczywistości, którą kreujesz, ale do komentarza. Czyżbyś miała kłopoty z percepcją nawet tego, co sama piszesz?

         > Jakiemu znowu żydowi? Cóż Ty tak obsesyjnie o tych żydach nawijasz, jakby Ci pe
         > jsy rozum przysłoniły. Idź na forum żydów polskich i tam im wchodź bez wazeliny.

         Po co mam gdziekolwiek chodzić, skoro tutaj mogę podziwiać mistrzów wchodzenia, o dorównaniu którym nawet nie mam co marzyć? A tak zupełnie na marginesie — z którym pprzykazaniem dekalogu, z jaką wartością chrześcijańska zgodne jest wyganianie kogokolwiek z domu, forum, ojczyzny? Rada byś usłyszeć od męża "jak ci się nie podoba, to wyp...ad do mamusi i jej wchodź bez wazeliny"?

         > No, ale skoro żyd to kukła ze słomy, gdzież leży problem?

         Naprawdę nie rozumiesz? Lata zakuwania paciorków i nic? Pustka? Ale coś przecież kołacze, ponieważ sama napisałaś, że to nie jest realne, lecz symboliczne podrzynanie gardła. Jest różnica między symbolicznym podrzynaniem gardła kukle słomianej i plastikowej?

         > Natomiast biskup Jędraszewski, który nazwał po imieniu tęczową zarazę jest
         > człowiekiem żyjącym obecnie z przynależnym Mu szacunkiem jako istocie ludzkiej,
         > czyli żadną wiązką słomy, którą bez niczyjej szkody można codziennie w kominku
         > podpalać.

         Rozumiem. Następnym razem należy poderżnąć gardło kukle ze słomy. Niemniej jednak Jedraszewski mówił nie tylko o czerwonej zarazie, ale także i czarnej. Jeśli wszystko dzieje się z woli bożej, to przejęzyczenie Jędraszewskiego było natchnione przez samego stwórcę. Ale polscy katolicy samego Jezusa pogoniliby (Idź do żydów i ich nauczaj), gdyby im zaczął prawić o miłosierdziu, miłości bliźniego, szacunku, tolerancji i temu podobnych pierdołach.

         > Zaś ponieważ każdy polityk to sprzedajna, k...a rwąca do koryta, więc w ramach
         > wprowadzania ustroju demokratycznego należy ich realnie chwycić za twarz i
         > krytykować ile wlezie.

         Na razie ustrój demokratyczny jest wyprowadzany. Można bez żadnego problemu odtworzyć wszystkie loty Tuska sprzed 10 lat, a nie można Kuchcińskiego sprzed roku.
         • leda16 Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 17.08.19, 13:15
          oby.watel napisał:
          > Nie odnosiłem się do rzeczywistości, którą kreujesz, ale do komentarza. Czyżbyś
          > miała kłopoty z percepcją nawet tego, co sama piszesz?


          Czyżbyś nie rozumiał różnicy między rzeczywistością przez siebie kreowaną a faktami, prawem i danymi osobowymi?


          A tak zupełnie na marginesie — z
          > którym pprzykazaniem dekalogu, z jaką wartością chrześcijańska zgodne jest wyga
          > nianie kogokolwiek z domu, forum, ojczyzny?


          Ktoś Cię stąd wygania? Naprawdę nie rozumiesz różnicy między wyganianiem a dobrą radą zwłaszcza, że na tym forum przytakuje Ci zaledwie parę ateistycznych trolli. Tam uzyskasz zaś pełne zrozumienie dla swoich filożydowskich postaw.


          Jest różnica między symbolicznym podrzynaniem gardła kukle sło
          > mianej i plastikowej?


          Masz to wyjaśnione niżej, po raz drugi.
          >
          > > Natomiast biskup Jędraszewski, który nazwał po imieniu tęczową zarazę jes
          > t
          > > człowiekiem żyjącym obecnie z przynależnym Mu szacunkiem jako istocie lud
          > zkiej,
          > > czyli żadną wiązką słomy, którą bez niczyjej szkody można codziennie w ko
          > minku
          > > podpalać.


          > Rozumiem. Następnym razem należy poderżnąć gardło kukle ze słomy.


          Rozumiesz? Niestety, tak Ci się tylko wydaje smile Daj Ci Boże zdrowie, bo na rozum za późno.


          Niemniej jedn
          > ak Jedraszewski mówił nie tylko o czerwonej zarazie, ale także i c
          > zarnej
          .


          A konkretnie, bo ten link nie działa.


          Ale polscy katolicy samego Jezus
          > a pogoniliby (Idź do żydów i ich nauczaj), gdyby im zaczął prawić o miłosierdzi
          > u, miłości bliźniego, szacunku, tolerancji i temu podobnych pierdołach.


          Za to o takich pierdołach w odniesieniu do seksualnych dewiantów prawi Hartman a polscy Katolicy nie tylko go nie wyganiają, ale nawet utrzymują godnie ze swoich podatków. Masz więc najlepszy dowód na katolickie miłosierdzie - ten żyd rzuca w nich kamieniami a Oni w niego chlebem.


          > Na razie ustrój demokratyczny jest wyprowadzany.


          Na razie nie rozumiesz jak wygląda życie w ustroju demokratycznym.
          • oby.watel Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 17.08.19, 20:52
           leda16 napisała:

           > Czyżbyś nie rozumiał

           Ponieważ ja nie rozumien niczego, a Ty rozumiesz wszystko, choć niczego nie potrafisz wyjaśnić, tak sobie myślę, że dalsza konwersacja nie ma najmniejszego sensu. No bo jeśli czegoś nie rozumiem, to nie zrozumiem jeśli mi ktoś powie, że nie rozumiem.
        • walmart.ca Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 17.08.19, 20:03
         leda16 napisała:

         > (...) Natomiast biskup J
         > ędraszewski, który nazwał po imieniu tęczową zarazę jest człowiekiem żyjącym ob
         > ecnie z przynależnym Mu szacunkiem

         Ha, ha... on purpurat, a ty katotroll, taka różnica, poza tym żadna - taki sam chamowaty głąb:

         wyborcza.pl/7,75968,24827835,ile-sa-warte-profesorskie-tytuly-dostojnikow-kosciola.html#a=190&c=8000
  • edico Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 21.09.19, 15:02
   Wcześniej czy pózniej społeczeństwo odpowiednio zweryfikuje. Z jeszcze większym animuszem atakowali wszelkie informacje o skandalach pedofilskich w Kościele katolickim. Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że padające słowa z ust dostojników kościelnych kryją za sobą własne interesy. Wszystko to zmierza do zapanowania nad cielesnością i płciowością człowieka poprzez serię ustanawiania restrykcyjnych zakazów i nakazów. Wydaje się być to swego rodzaju patentem całego chrześcijaństwa a zwłaszcza zaś w jego katolickiej wersji. Z wielu niewzruszalnych swoich prawd Kościół katolicki musiał zrezygnować i to samo czeka kolejne utopie czy toczoną walkę z sprzeczne z prawami innych do decydowania o sobie. W tej nagonce o związkach homoseksualnych w samym Watykanie jakoś nie słychać, chociaż nie jest to tajemnicą.
   • diabollo Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 21.09.19, 22:21
    Czcigodny Edico,

    Bardzo chciałbym podzielać Twój optymizm.

    Politykom-biskupom czy politykom partii władzy oczywiście nie chodzi o kontrolę seksualności społeczeństwa/ludu samą dla siebie. Ich nasza seksualność zgrzewa, wszak są sami seksualnie jeszcze bardziej pokręceni niż średnia krajowa. Nie wspominając o podwyższonej pedofilności kleru.

    Im zawsze chodzi o czystą władzę. A jak kiedyś tłumaczył mi przyjaciel z Dalekiego Wschodu, że wg. konfucjonizmu władza implikuje pieniądze, czysta władza (korupcja) to najszczersze dążenie.
    A pieniądze bez władzy (np wygrana z loterii) są chuja warte i wręcz i tak ich nie ma.
    Tyle konfucjonizm.

    Choć z naszym katokościółem i każdym biznesem opartym na zabobonie jest podobnie.
    Polscy biskupi są przerażeni, strach ich zżera od rana do nocy i we śnie, że stracą w Polsce władzę (u nas, na Zachodzie to się nazywa "władza symboliczna"). Ta władza daje im gigantyczne pieniądze. Biskupi się boją (słusznie), że bez władzy stracą i pieniądze i zostaną żebrakami.

    PISSda-prezes jest wirtuozem strachu, od razu zwęszył śmierdzący strach biskupów. I zaproponował im deal: chłopaki, ja wam pomogę zachować władzę symboliczną, a wy mi pomóżcie zachować władzę faktyczną, polityczną.

    Obie władze posikały się ze szczęścia i nadziei i wpadły sobie w objęcia.

    I stąd ta seksualna paranoja.
    Każdy człowiek ma jakąś swoją seksualność. Narzucając standardy seksualne kontroluje się całe społeczeństwo, i łatwiej zarządzać konfliktem seksualnym niż np. niedofinansowaną służbą zdrowia.

    Kłaniam się nisko.
    • edico Re: Krucjata przeciw LGBT to misja Don Kichota. 22.09.19, 01:19
     Szanowny Diabollo

     Spoglądam na ten cyrk piso-religijny jak na niczym nie uregulowaną przestrzeń między chaosem a kosmosem, w której w takiej sytuacji nie ma zjawisk nie możliwych. Skoro sięgnąłeś do Konfucjusza, warto zauważyć, że już w umysłach naszych praprzodków zaświtała idea, że oprócz bytu jest także niebyt: "Wtedy istnienia (sat) nie było, ani nieistnienia (asat)".

     Wprawdzie mądrości te przekazywano ustnie, ale utrwalone pózniej słowa pieśni Bhagawadgity nakazują bóstwom upewnić swych następców co do faktu, że "Nieistnienie nie może zostać powołane do bytu, a istnienie nie może przestać być" Jest to co najmniej trudne o ile w ogóle możliwe do wyobrażenia przez ludki umysł dostosowany do funkcjonowania w fizycznym świecie przedmiotów. Stąd też w wielu tradycjach duchowych pojawiła się cyfrologia (jedyny bóg, dwie formy absolutu, np w chrześcijaństwie dwie bestie Apokalipsy czy chrześcijańska twórca Orygenesa, sześć dni stworzenia, dwunastu apostołów, liczba 666 w Apokalipsie, 5000 bochenków chleba czy 144 tys. dusz zbawionych.

     Bez względu na interpretację w sensie mataforycznym i zastosowaną metodykę osiągania celu ideologicznego, wielu w tych dywagacjach znajduje pocieszenie w swej takiej czy innej egzystencji. Słusznie zauważyłeś, że kontrola seksualności jest jedynie funkcją ideologicznego definiowanie celów i środków pożądania takich czy innych zachowań. W wydaniu KEP można to potraktować jako konceptualne dążenie do przysporzenia światu jak największej ilości katolików, a reszta...

     Z modeli rzeczywistości wytworzonych przez inne kultury można się wiele nauczyć pod warunkiem przezwyciężenia snobizmu i ksenofobii, a o to samego KEP nie podejrzewam. Być może zbyt optymistycznie oceniam to zjawisko, uważam jednak, że tylko ogólna świadomość społeczna była, jest i będzie rzucała światło i ujawniała niedostatki w podejściu do rzeczywistości.

     Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka