Dodaj do ulubionych

Jak załapać się na wirusa

22.03.20, 12:14
Jak załapać się na wirusa i cieszyć życiem wiecznym u boku Pana.

Jak powszechnie wiadomo, jedynym powodem ciągłej obecności tu, na ziemi, braci i sióstr w Chrystusie Panu, jest absolutny zakaz samobójstwa – samobójstwo jest grzechem, to jeden z najcięższych grzechów. Jest, co prawda, odrobina ludzkości w ludzkich panach pasterzach katolickiej trzody, bo umożliwiają powołanie się na okoliczności łagodzące – nr 2282 katechizmu Kościoła Katolickiego mówi: "Ciężkie zaburzenia psychiczne, strach lub poważna obawa przed próbą, cierpieniem lub torturami mogą zmniejszyć odpowiedzialność samobójcy" Tak czy siak samobójstwo jest grzechem i raczej drogą do piekła, bo na pewno nie do nieba.

Gdyby nie ten drobny szkopuł, wszyscy katolicy by się na pewno masowo przenosili tam, do raju raczej, niż cierpieli tu, na tym padole łez i zgrzytającego uzębienia.

Ale koronawirus wszystko zmienia! Bo tu jest ich, chrześcijan, moment, no, panie, golden opportunity. Do dzieła bracia i siostry w ChaPe. Do szpitali. Do domów starców, pomagać zarażonym w podeszłym wieku, albo chociaż być obok, pocieszać, czytać im Dobrą Nowinę. Jest ogromna szansa, że Pan Adonai nie przejży waszych autentycznych motywów, i da się nabrać. Tyle już razy dał...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka