Dodaj do ulubionych

Polska na kryzysie straci mniej niż inni.

18.05.20, 14:14
next.gazeta.pl/next/7,151003,25953116,piatkowski-polska-na-kryzysie-straci-mniej-niz-inni-dogonimy.html#s=BoxMMt1

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Polska na kryzysie straci mniej niż inni. 19.05.20, 09:58
   O jacie! Czyli Emilewicz miała rację gdy mówiła, że dzięki koronawirusowi Polska stanie się potęgą ekonomiczną nie tylko w Europie, nie tylko na świecie, ale w całym Układzie Słonecznym! 300 miliardów! To robi wrażenie. Dodać do tego należy 500 miliardów, które zyskała dzięki uszczelnieniu luki vatowskiej i przyszłość rysuje się świetlana. Szkoda, że o tych pieniądzach wie tylko Piątkowski. Gdyby rząd wiedział, że je ma, to by możne wspomógł przedsiębiorców i bezrobocie nie rosłoby w szalonym tempie.

   Neobolszewiccy ekonomiści przekonują, że państwo nigdy nie zbankrutuje, bo zawsze może dodrukować sobie pieniędzy, że dług publiczny nie istnieje, bo to wirtualne pieniądze, że można zadłużać się w nieskończoność (jkak, skoro dług publiczny nie istnieje?), a obsługa długu nic nie kosztuje. Nie chcą tylko wyjaśnić jednego: jak można "zwiększyć zadłużenie", w sytuacji gdy nikt nie kwapi się pożyczać?

   Podziwu godna jest wiara neobolszewickich ekonomistów, że ich bracia, narodowi-socjaliści, mając do dyspozycji 300, 500 czy 1000 miliardów wydadzą je z sensem i z pożytkiem dla kraju. Komuniści pożyczali jak szaleni i co? I zbankrutowali. Bo na tym to polega — jeden zainwestuje tysiąc i po kilku latach ma firmę wartą miliony, inny ma miliony i po kilku latach jest bankrutem.

   --
   Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka