Dodaj do ulubionych

Nie bądźcie obojętni.

30.06.20, 07:41
Adam Michnik

Nie bądźcie obojętni. Los Polski jest w Waszych rękach

Rezultaty pierwszej tury wyborów prezydenckich przyjąłem z nadzieją. Większość głosujących oddała swe poparcie na kandydatów zmiany, i to jest najważniejsze.

Oznacza to bowiem, że Andrzej Duda, wierny żołnierz PiS i Jarosława Kaczyńskiego, może te wybory przegrać.

Głosowałem na Trzaskowskiego dlatego, że był to kandydat zmiany. Ale kandydatami zmiany byli też Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń. Gdyby ktokolwiek z nich znalazł się w drugiej turze naprzeciw Andrzeja Dudy, to miałby mój głos.

Tylko kandydat zmiany może zatrzymać wrogą destrukcję Polski dokonywaną przez PiS. Wiem, że nie przekonam betonowego elektoratu Andrzeja Dudy, który w LGBT widzi nowy, totalitarny bolszewizm. Wierzę jednak w sens przekonywania demokratów, którzy w nadziei na zmianę wsparli innych demokratycznych kandydatów.

I wierzę w sens apelowania do tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze.

Zwracam się właśnie do nich: Nie bądźcie obojętni; pomyślcie, że los Polski jest w Waszych rękach. I pamiętajcie, że za dwa tygodnie możecie się obudzić z ręką w nocniku, czego ani Wam, ani sobie nie życzę.

I przypominam Wam słowa Jana Kasprowicza:

„Rzadko na moich wargach –

Niech dziś to warga ma wyzna –

Jawi się krwią przepojony

Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach

Gromadzą kupczykowie,

Licytujący się wzajem,

Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi

Ten się urządza najtaniej,

Jak poklask zdobywa i rentę,

kto krzyczy, iż żyje dla Niej”.

Ten wiersz warto sobie przepisać i odczytywać w cichości podczas politycznych sporów.

wyborcza.pl/7,75968,26082798,nie-badzcie-obojetni-los-polski-jest-w-waszych-rekach.html#S.koronawirus-K.C-B.0-L.1.gruby
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka