Dodaj do ulubionych

Dudapomoc dla pedofila. A pieniądze dla ofiar na k

06.07.20, 07:29
Dudapomoc dla pedofila. A pieniądze dla ofiar na kupowanie głosów

Wojciech Czuchnowski

Prezydent ma pomagać ofiarom, a nie pod hasłem "scalania rodziny" wpychać je pod jeden dach z oprawcą.

Prezydencki akt łaski jest osadzonym w wielowiekowej tradycji konstytucyjnym prawem głowy państwa. Dla każdego prezydenta to przywilej, ale też wielka odpowiedzialność. Prezydent powinien korzystać ze swoich uprawnień w sposób rozsądny, zgodny z prawem i przyzwoity. Na początku swojej kadencji Andrzej Duda arbitralnie ułaskawił swoich dwóch partyjnych kolegów. Dziś pełnią najwyższe funkcje w rządzie. Nie uznał za stosowne tego tłumaczyć. Dziś, gdy wyjaśnia powody ułaskawienia pedofila, tylko się pogrąża. Stwierdzenia, że „to sprawa rodzinna” i „nie było gwałtu”, zostaną zapamiętane na długo.

Akt łaski to przywilej prezydenta. Jednak w przypadku tak drastycznych przestępstw jak pedofilia prezydent nie powinien go stosować. Trudno sobie wyobrazić powód takiej decyzji. Jeżeli stała za tym prośba pokrzywdzonej rodziny, to tym gorzej. Prezydent ma pomagać ofiarom, a nie pod hasłem „scalania rodziny” wpychać je pod jeden dach z oprawcą.

Andrzej Duda mógł pójść inną drogą. Startując w wyborach 2015 r. organizował „Dudapomoc” – akcję wsparcia dla ofiar przestępstw i potrzebujących porady prawnej. Gdy zasiadł w Pałacu Prezydenckim, „Dudapomoc” zdechła. A choćby w tej sprawie byłaby jak znalazł.

Duda ułaskawił pedofila, ofiary dostają ochłapy
Kancelaria Andrzeja Dudy jest najdroższa w historii prezydenckich urzędów po roku 1990. Wydaje setki milionów złotych na utrzymanie armii urzędników, na gadżety i apaszki, na wyborcze podróże do Trumpa. Promil tych kwot przekazany ofiarom przestępcy, byłby ważniejszy niż cały ten akt łaski.

Środki na pomoc ofiarom trzyma też Zbigniew Ziobro, omnipotentny minister sprawiedliwości tego rządu. Razem z całym PiS jak może wspiera dziś Dudę i broni jego decyzji. Nic dziwnego, to zastępca Ziobry wystąpił o łaskę.

Ofiarom przestępstw Ziobro rzuca ochłapy. Za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości kupuje poparcie na wsiach, gdzie wspiera strażaków, środki z Funduszu "pomagają" też upolitycznionemu CBA w inwigilacji obywateli. Ofiarami - też przy wsparciu Funduszu - ma się zajmować ksiądz egzorcysta.

Im więcej dowiadujemy się o tej sprawie, tym bardziej robi się obrzydliwa. O Dudzie, Ziobrze i rządach PiS ta historia mówi wszystko...

wyborcza.pl/7,75398,26100183,duda-pomoc-dla-pedofila-a-pieniadze-dla-ofiar-na-kupowanie.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka