Dodaj do ulubionych

Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy?

14.07.20, 01:33
Byłem niby przygotowany na taki wynik (siostra w Polsce miała bardziej na pulsie), ale jednak smutnawo...
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 14.07.20, 07:08
   Moje nastroje są następujące.

   Napisać, że polskie społeczeństwo, a co za tym idzie polska scena polityczna jest kuriozalnie przesunięta na prawo, to nic nie napisać.

   I tutaj nie da się uciec od bardzo istotnej przyczyny (może nie jedynej, ale bardzo istotnej), mianowicie silnego gracza politycznego jakim jest czterdzieści tysięcy chłopa, kompletnie do żadnej uczciwej roboty się nienadających, zrzeszonych w polskim odziale międzynarodowej korporacji o nazwie kościół katolicki.

   Model biznesowy tej korporacji w PL polega na przyspawaniu do państwowego koryta, a wszystko ma opierać się na głębokiej wierze społecznej, że miliardy na czterdzieści tysiące chłopa nienadających się do żadnej uczciwej roboty idą jednak na świątobliwych mężów, którzy przechowują Substancję i Tożsamość Narodu.

   Czterdzieści tysięcy chłopa z koszczuja katolickiego doskonale wiedzą, że żadnymi świętymi mężami nie są (która to tajeminica coraz bardziej trafia do opinii publicznej), no i że ta Substancja i Tożsamość to bujdy na resorach.
   Na domiar złego ze Zgniłego Zachodu nadciąga do Polski straszliwa LAICYZACJA, która utnie państwowe koryto, zabierze sponsorów, zabierze wyznawców i środki do życia, no po prostu ugotuje czterdzieści tysięcy chłopa żywcem.

   I teraz możemy sobie wyobrazić frustrację w kościele katolickim, strach, a nwet panikę i histerię.
   Oni trzęsą się w panice ze strachu.

   Oczywiście nie zamierzają dać się ugotować żywcem.
   To dlatego wyprowadzają swoje krwiożercze kontrataki wyprzedzające ze wszystkich armat i ambon, które tylko mają.
   W efekcie ogłupiają polskie społeczeństwo w jeszcze większym stopniu niż to drzewiej bywało dociskając politycznie polskie społeczeństwo kolanem do prawej ściany.

   Dlatego dzisiaj uczestnictwo w katolickich rytuałach jest aktem politycznym bardziej, niż kiedykolwiek przetem.
   Każda złotówka na tzw. "tacę", każdy chrzest, komunia, ślub, pogrzeb w koszczuju katolickim to akt polityczny bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

   Obawiam się, że dopóty, dopóki koszczuj katolicki nie upadnie, nie zostanie odcięty od miliardów z państwowego koryta, nie zostanie odcięty od wyznawców, tak długo polska polityka będzie wyglądała jak prawicowy mem.

   Polska to mem.

   Kłaniam się nisko.
   • oby.watel Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 14.07.20, 12:56
    Zastanawiam się, czy lewicowy fanatyk jest w stanie dostrzec i zrozumieć rzeczywistość. PiS realizując program lewicy jest według niego prawicą. Choć to właśnie lewica pompowała Kościół i za Gierka, i za Milera, i za Belki, i za Oleksego, i za Kwaśniewskiego. To lewica dała Polsce Konstytucję z już wpisaną do niej wyjątkową rolą Watykanu i pozostawiła religię w szkołach. Jak widać zakute łby można spotkać i na paradach równości, i na marszach niepodległości.
    • diabollo Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 14.07.20, 13:45
     Jaki program lewicy realizuje PIS?

     Skadinąd słuszny Kindergeld istniejący do dzisiaj wprowadził nazizsta Hitler.
     Emerytury i ubezpieczenia emerytalne wprowadził skrajny prawicowy konserwatysta von Bismarck.

     Program lewicy to oczywiście socjal systemowy (a nie promujący dzietność dla rekruta do armii), to bezpłatne i dobrej jakości usługi publiczne (zdrowie, edukacja, transport, media, czynszowe mieszkania, etc) finansowane z progresywnych podatków.
     Lewica to wspieranie pracy w jej nierównowadze do kapitału.
     Lewica to prawa człowieka i równość wobec prawa wszystkich bez względu na pochodzenie etniczne, płeć, wyznanie, orientację seksualną, etc.

     Czyli wszystko, co PIS robi odwrotnie.

     Polacy juz tak mają zryte prawacko berety, że już nie rozumieja co to jest lewica i zaczyna im się pierdolić, że PIS to lewica bo rzucili ludziom ochłapy jak 500plus czy trzynasta emerytura.

     Kłaniam się nisko
     • oby.watel Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 14.07.20, 15:24
      diabollo napisał:

      > Jaki program lewicy realizuje PIS?

      Nieomal cały.

      > Skadinąd słuszny Kindergeld istniejący do dzisiaj wprowadził nazizsta Hitler.
      > Emerytury i ubezpieczenia emerytalne wprowadził skrajny prawicowy konserwatysta
      > von Bismarck.

      I lewicy nie wstyd popierać pomysły nazisty Hitlera?

      > Program lewicy to oczywiście socjal systemowy (a nie promujący dzietność dla re
      > kruta do armii), to bezpłatne i dobrej jakości usługi publiczne (zdrowie, eduka
      > cja, transport, media, czynszowe mieszkania, etc) finansowane z progresywnych p
      > odatków.

      Dlaczego tego ambitnego programu nie udało się zrealizować nigdy nigdzie? Dlaczego zawsze najlepiej na tym wychodzi władza i jej akolici?

      > Lewica to wspieranie pracy w jej nierównowadze do kapitału.

      Doprawdy? To dlaczego lewica zawsze i wszędzie żebrała o ten kapitał u kapitalistów, nigdy nie dopracowała się własnego? Dlaczego wyzyskiwanego robola na Zachodzie było stać na mieszkanie i samochód a robol w Polsce przez dziesięciolecia z trudem wiązał koniec z końcem?

      > Lewica to prawa człowieka i równość wobec prawa wszystkich bez względu na pocho
      > dzenie etniczne, płeć, wyznanie, orientację seksualną, etc.

      Jest wiele krajów, w których lewica nie ma nic do gadania, w których rządzi prawica, a prawa człowieka są przestrzegane. W Polsce lewica równie chętnie łamała prawo jak prawica.

      > Czyli wszystko, co PIS robi odwrotnie.

      Dalece nie wszystko.

      > Polacy juz tak mają zryte prawacko berety, że już nie rozumieja co to jest lewi
      > ca i zaczyna im się pierdolić, że PIS to lewica bo rzucili ludziom ochłapy jak
      > 500plus czy trzynasta emerytura.

      Są tacy Polacy, którym się wydaje, że nie mają zrytego beretu, ponieważ zawsze potrafią odwrócić kota ogonem i nawet Lenina zaliczają do kategorii "krwiożerczy kapitalista" gdy zajdzie potrzeba. Nie są w stanie spojrzeć szerzej, dostrzec niuansów, kolorów. Świat postrzegają jako czarno biały, przy czym zaliczenie do określonej kategorii jest podporządkowane potrzebom chwili. Dlatego jedno i to samo raz jest doskonale czarne, a innym razem śnieżnobiałe.
      • walmart.ca Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 14.07.20, 15:58
       oby.watel napisał:

       > Są tacy Polacy, którym się wydaje, że nie mają zrytego beretu, ponieważ zawsze
       > potrafią odwrócić kota ogonem i nawet Lenina zaliczają do kategorii "krwiożercz
       > y kapitalista" gdy zajdzie potrzeba. Nie są w stanie spojrzeć szerzej, dostrzec
       > niuansów, kolorów. Świat postrzegają jako czarno biały, przy czym zaliczenie d
       > o określonej kategorii jest podporządkowane potrzebom chwili. Dlatego jedno i t
       > o samo raz jest doskonale czarne, a innym razem śnieżnobiałe.

       Yo, yo... Yo! Wiadomo - wiedza o innych to przede wszystkim znajomość siebie
   • grzespelc Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 14.07.20, 22:41
    Oberwał mi się balkon z napisem "Będzie dobrze". Wygrała opcja "Bóg z nami, chuja wami, 3 zdrowaśki, alleluja i do przodu, jazda z kurwami!"

    Z "Mechanicznej pomarańczy" wiemy, że agresja jest potrzebna, żeby się bronić, choć na ogół używa się jej, żeby atakować.

    Do tego można dodać, że strach mamy po to, żeby ocalić życie przed zagrożeniem, ale ostatnio większość używa go po to, żeby dać się wodzić za nos cynicznym skurwysynom w rodzaju Dudy.

    A mówił dżejpitupitu: "Nie lękajcie się!" Ale wtedy, jak raz coś mądrego powiedział, to nie słuchali, za to słuchali jak pierdolił o cywilizacji śmierci...
   • oby.watel TVN-y 15.07.20, 11:58
    Podtrzymuję więc swoją opinię wygłoszoną po pierwszej turze wyborów: chociaż TVN-y bombardują nas Polską podzieloną na zachód i wschód, takie myślenie o Polsce można między (szkodliwe) bajki włożyć i to nawet jeśli pewne fragmenty mapy wyborczej wydają się bardzo wymowne (np. w powiecie pilskim, gdzie granica między wynikiem Trzaskowskiego i Dudy pokrywa się z granicą II RP). Klucz leży jednak w skali urbanizacji danych regionów. Oraz w tym, jak bardzo zmieniło się – in plus – życie ludzi w najmniejszych ośrodkach za rządów PiS.

    Podoba mi się stwierdzenie, bo jest głębokie jak Rów Mariański i dowodzi, że tylko telewizja publiczna informuje obiektywnie i rzetelnie. No i ten klucz, który leży, a który zupełnie przypadkiem pokrywa się z podziałem na zachód i wschód.

    Swoja drogą taki podział to powód do dumy dla lewicy, która nie tylko utrzymała skansen przez 45 lat swoich rządów jako PZPR, ale podtrzymała później jako SLD. Chapeau bas towarzysze. Niestety, feministyczny podział na mądre kobiety i głupich mężczyzn jest o tyle idiotycznych, że różnice mieszczą się w obrębie błędu statystycznego. A podtytuł »Duda zwyciężył głosami starszych panów ze wsi« jest kłamstwem. A Trzaskowski miałby większą szansę na wygraną gdyby — o czym autorka skromnie milczy — aż 15,8% sympatyków lewicy głosujących w I turze na Biedronia nie zagłosowało w II turze na Dudę.
  • oby.watel Re: Jak tam nastroje, rodaczki i rodacy? 19.07.20, 11:51
   Z wyboru A. Dudy cieszą się agencje ratingowe. Na przykład Moody's spodziewa się utrzymania ekspansywnej polityki gospodarczej i fiskalnej, poprzez np. hojne wsparcie finansowe dla rodzin i emerytów, a także wzrost płacy minimalnej. A "to niesie ze sobą ryzyko dla konkurencyjności kraju w średnim terminie". W ten sposób daje do zrozumienia, że taka polityka nie wspiera finansów państwa i w konsekwencji może doprowadzić do obniżenia ratingu Polski. Pocieszające jest to, że kraje grupy wyszehradzkiej nie kierują się ratingami.
   • walmart.ca Robaczki i robacy... 21.07.20, 21:21
    ... są jeszcze na tym świecie gruszeczki i jabłuszka do się w onych zadomowienia.

    www.ofeminin.pl/lifestyle/to-nas-kreci/manuela-gretkowska-po-wyborach-sprzedaje-piekny-dom/3813bxz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka