Dodaj do ulubionych

Dlaczego opozycja przegrywa?

11.08.20, 14:20
krytykapolityczna.pl/felietony/maciej-gdula/opozycji-brakuje-wiarygodnosci/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Dlaczego opozycja przegrywa? 11.08.20, 14:44
   Maciej Gdula nie zjednoczył się i wygrał. Można? Można! Chociaż... Gdyby się zjednoczył, to wygrałby bardziej. Wynika to wprost z ordynacji. Ale nie tylko. Wynika to także z faktu, że gdzie się dwóch (i więcej) bije, tam trzeci korzysta: Lewica 12,56% głosów, 10,65% mandatów. Ale czy to ma znaczenie, skoro można dorobić do głodowej diety poselskiej publikując bajki, które nie powstałyby gdyby nie wsparcie darczyńców?
   • walmart.ca Re: Dlaczego opozycja przegrywa? 11.08.20, 19:37
    Twoja zjadliwa 'analiza' może trafić jedynie do wzdychających za czasami PoPisu, od kórych to czasów (pomstowanych na i przklinanych także i przez Ciebie - posty wcale tak szybko nie znikają ) PiS Pol. dem. większ. był uwolnił.

    Jak długo dla opozycji celem ... jest przejęcie władzy, a nie głębsza zmiana i urządzenie Polski w taki sposób, żeby było w niej miejsce dla każdego tak długo nie będzie ona wiarygodna i warta głosu

    Dokładnie, jak pisze Gdula.
    • oby.watel Re: Dlaczego opozycja przegrywa? 11.08.20, 21:00
     Polityk, który nie rozumie, że mając jednego wroga nie przestrzegającym żadnych reguł można się rozdrabniać, skakać sobie do oczu, powinien zająć się czymś innym. Tylko dureń może przekonywać, że można toczyć normalne, demokratyczne spory w kraju, w którym wszystkie kluczowe instytucje i sądy podporządkowane są władzy. Co Gdula zrobił w Sejmie poza pobieraniem diety? Jaką sprawę załatwił? Oczywiście poza nieobecnością na ważnym głosowaniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka