Dodaj do ulubionych

Nam się te pieniądze po prstu należą!

14.08.20, 19:30
Gdy w grę wchodzi skok na publiczna kasę zanikają podziały na władzę i opozycję. Nobolszewicy, koalicja populistyczna, narodowi socjaliści wspólnie z chłopami poparli podwyżkę swoich uposażeń i zwiększenie o połowę subwencji dla partii. Za był zarówno Kosiniak-Kamysz Władysław jak i Budka Borys oraz ci, którzy spać po nocach nie mogą tak martwią się losem biednych, ubogich, kobiet, pracujących na śmieciówkach czy wyrzuconych z roboty Czarzasty Włodzimierz, Scheuring-Wielgus Joanna, Żukowska Anna Maria i oczywiście Gdula Maciej, który niedawno na łamach Krytyki Politycznej zastanawiał się dlaczego opozycja stale przegrywa w ogóle, a lewica w szczególności. Właśnie dlatego towarzysze. Przeciw była Wiosna i Konfederacja oraz odsądzana od czci i wiary Klaudia Jachira.
Obserwuj wątek
   • diabollo Re: Nam się te pieniądze po prstu należą! 16.08.20, 12:45
    1. Termin na podwyżki jest fatalny: kryzys, recesja, rosące bezrobocie.

    2. Opozycja dała dupy, wystarczyło, żeby się wszyscy wstrzymali, podwyżki i tak przeszłyby głosami PISSu. Z taktyki, ba ze sprytu w niewielkiej gierce opozycja dostaje niedostateczny.

    3. Idea podwyżek jest zupełnie słuszna. Urzędnicy państwowi powinni bardzo dobrze zaraciać. Albo jest państwo z paździerza, albo jest państwo z prawdziwego zdarzenia. Kropka.

    Kłaniam się nisko.
    • diabollo Re: Nam się te pieniądze po prstu należą! 16.08.20, 12:51
     Gdzieś czytałm, że pomysł żeby płacić członkom parlamentu zrodził się w UK dopiero wtedy, kiedy do tego parlamentu weszły partie w stylu Partia Pracy, z co za tym idzie ludzie z ludu. I musieli się z czegoś utrzymać w Londynie.

     Wcześniej tylko jaśniepaństwo zasiadało w parlamencie, żeby zabezpieczać swoje interesy, żyli natomiast (dostatnio) ze swoich majątków.

     Zatem albo chcemy rządów feudalno-oligarchicznych, albo demokratycznych, W tym drugim przypadku trzeba dobrze płacić parlamentarzystom i urzednikom państwowym.

     Kłaniam się nisko.
    • oby.watel Re: Nam się te pieniądze po prstu należą! 16.08.20, 15:25
     Dodatkowe 114 mld zł (+11,7%) do spłacenia. Ale nie ma się czym przejmować, bo przecież dług publiczny nie istnieje, a swój człowiek w banku zrobi co trzeba — sprzeda złoto, dodrukuje pieniędzy. Na podwyżki dla pomazańców bożych będzie.

     Urban miał racje. Rząd się sam wyżywi. Ale tylko egoistyczny, lewicowy. Prawicowy wyżywi siebie i swoich.
   • oby.watel Re: Nam się te pieniądze po prstu należą! 18.08.20, 12:38
    Major ma rację. Parlament nie może być radą mędrców wprowadzających najlepsze, najrozsądniejsze, rekomendowane przez autorytety naukowe uregulowania, ale populistyczny organ spełniający zachcianki elektoratu.

    Elektorat chce, żeby pedały nie afiszowały się na ulicy, żeby nie było żadnych ograniczeń prędkości, żeby były wyższe emerytury i płace, niższe ceny i podatki i wiele, wiele innych rzeczy. Co na to Budka?
    • diabollo Re: Nam się te pieniądze po prstu należą! 18.08.20, 13:20
     "Elektorat chce, żeby pedały nie afiszowały się na ulicy, żeby nie było żadnych ograniczeń prędkości, żeby były wyższe emerytury i płace, niższe ceny i podatki i wiele, wiele innych rzeczy."

     Wychodzisz z zupełnie fałszywego założenia, że to postulaty elektoratu/ludu.

     Śmię twierdzić, że przytaczasz hasła i postulaty, które głosiły i głoszą polskie elity, polscy rządzący, polscy wielmoże i biskupi.

     Kłaniam się nisko
     • oby.watel Re: Nam się te pieniądze po prstu należą! 18.08.20, 14:27
      diabollo napisał:

      > Wychodzisz z zupełnie fałszywego założenia, że to postulaty elektoratu/ludu.

      Potrafisz wykazać, że założenie jest fałszywe? Strefa wolna od LGBT to ponad 1/4 kraju.

      > Śmię twierdzić, że przytaczasz hasła i postulaty, które głosiły i głoszą polskie elity,
      > polscy rządzący, polscy wielmoże i biskupi.

      Rozumiem, że z elitami jest tak jak z komunistami — do tej kategorii zaliczają się ci, którzy akurat pasują do tezy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka