Dodaj do ulubionych

Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszelką...

27.10.20, 22:24
... cenę.

Nie wiem czy poleje się krew pod kościołami, ale nawet jeżeli koszczuj od tego zupełnie nie upadnie, to zostanie zaginiony do narożnika prawicowo-nacjonalistyczna-kibolska bandyterka.

Kościół z partią, partia z kościołem. Do samego końca jednego, drugiego a może obojga.

Kłaniam się nisko.
Obserwuj wątek
            • oby.watel Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 02.11.20, 13:53
              Dziękuję za sugestię co zawsze mogę. Mam świadomość, że mogę szukać informacji gdzie indziej i nie muszę zaglądać akurat tam. Problem jednak polega na tym, że nie na wszystkim wypada żerować. Podłością są próby zbicia kapitału na śmierci czy rewolucji. A ponieważ takie działania za nieetyczne, to i nie wykupię prenumeraty w nieetycznym medium.

Napisałem do pań, żeby zadbały o swoją stronę domową, bo wiadomości z marca chluby im nie przynoszą, a na Wyborczą liczyć nie można. Ciekaw jestem czy będzie odzew.
              • walmart.ca Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 02.11.20, 16:30
                oby.watel napisał:

> nie na wszystkim wypada żerować. Podłością są próby zbicia kapitału na śmierci
                > czy rewolucji.

w kapitalizmie wszystko, albo prawie wszystko, jest towarem (commodity) – a informacja bardzo cenna jest

> A ponieważ takie działania za nieetyczne, to i nie wykupię pren
                > umeraty w nieetycznym medium.

Ty wstrętny neo-bolszewiku...
                • oby.watel Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 02.11.20, 18:56
                  walmart.ca napisał:

> w kapitalizmie wszystko, albo prawie wszystko, jest towarem (commodity) – a
                  > informacja bardzo cenna jest

Oczywiście! Ale towar bywa czasem trefny. Swego czasu Michnik łkał, że mu wbili nóż w serce zabierając reklamy spółek skarbu państwa. Wygrana rewolucji to powrót tych reklam, więc warto ja popierać. Bo może się okazać, że jak w przypadku mediów narodowych będą reklamodawcy, a nie będzie czytelników.

> Ty wstrętny neo-bolszewiku...

To zarzut, obserwacja, obelga czy komplement?
          • walmart.ca Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 02.11.20, 13:02
            Wczoraj późnym popołudniem Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przedstawiła postulaty organizacji. Cytujemy je w oryginale:

>> Wypierdalać z oświadczeniem Przyłębskiej (czyli przyznania, że oświadczenie Julii Przyłębskiej z czwartku 22 października 2020 nie jest wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego)

>> Wypierdalać z Przyłębską (aby Julia Przyłębska przestała pełnić funkcję prezesa TK)

>> Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego

>> Chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego, w całości

>> Chcemy prawdziwego rzecznika praw obywatelskich

>> Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury

>> Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji

>> Chcemy pełni praw człowieka i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami

>> Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół

>> Chcemy dymisji rządu

Powołujemy Radę Konsultacyjną jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać bałagan po PiS

W środę ogólnopolski Strajk Kobiet
            – Podobnie jak w 2016 r. nie idziemy do roboty, do szkoły, na uczelnie. Nie otwieramy też firm. Organizują się również branżowe związki zawodowe i wielu innych. Nie mamy kontroli nad przynajmniej częścią tych działań, i bardzo dobrze. Ludzie się organizują. Tam, gdzie nie można zamknąć firmy, podobnie jak w 2016 r., w wielu miejscach panowie zamierzają wziąć w środę dyżury za koleżanki – mówi Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

To Lempart rzuciła w zeszłym tygodniu hasło do środowego Strajku Kobiet. Tak jak cztery lata temu, kiedy poderwała Polki do strajku i manifestacji przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji. Wtedy na ulice wyszło ok. 200 tys. osób.

• diabollo Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 28.10.20, 07:11
      Krótko mówiąc prezesimmus Kaczyński dnia 27 pażdziernika ogłosił Stan Kościelny na terenie całego kraju.

I dla koszczuja katolickiego to chyba bardzo źle.

Jestem zaskoczony, zbudowany i pełny podziwu dla młodzieży. Wyrosło nowe pokolenie dużo lepsze i madrzejsze od mojego. Czapki z głów.
      30 lat nachalnej katolickiej agitacji wydały owoc stukrotny.

Kłaniam się nisko.
      • diabollo Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 28.10.20, 20:21
        Wściekłe ataki... czyli demontracje, skandowania haseł i napisy na murach.
        Kościoły w cale nie płoną jak na to zasłużyły analogicznie do komitetów.

Co jest z kolei dowodem na to, że żadnego boga ani sprawiedliwości nie ma.
        Ale tłumaczyć takie rzeczy ateistyczno-nihilistycznym panom katobiskupom, to jak tłumaczyć rodzicom jak się dzieci robi.

Kłaniam się nisko.

Kłaniam się nisko.
            • oby.watel Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 29.10.20, 11:59
              diabollo napisał:

> Lewica staje przy demonstrujących, ba bierze udział w demonstracjach, no ale Ty
              > chyba bardzo lewicy nie lubisz więc nie zauważasz.

Ponieważ jesteś daleko więc możesz nie widzieć zarówno tego, co dostrzegam jak i tego, czego nie dostrzegam, więc pozwól się poinformować, że jak najbardziej dostrzegam wkład lewicy. Niestety, poza pustymi hasłami i frazesami nic nie idzie. Dlatego pisząc o opozycji nie wspominałem o lewicy, ponieważ ona jedyna stanęła otwarcie po stronie protestujących i próbuje coś na protestach ugrać. A ponieważ sytuacja jest jaka jest, więc jeśli wyłoni się jakiś prawdziwy przywódca na miarę czasów, to będzie siłą rzeczy musiał mieć lewicowe poglądy, prawda? Jedno wiadomo na pewno — nie będzie to ani Czarzasty, ani Biedroń, ani Zandberg, który notabene zapadł się pod ziemię. Po prostu to nie ten format. Z nadzieja spoglądam w stronę p. Martę Lampert. Żeby dziś byc przywódcą nie można być zakutym łbem, zafiksowanym na jednej jedynej, jedynie słusznej wizji. Trzeba oczywiście mieć swoje poglądy i umieć do nich przekonywać innych, ale trzeba także umieć się wycofać, przyznać, że się nie miałom racji.
              • oby.watel Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 30.10.20, 18:42
                grzespelc napisał:

> To zapewne Obywatel.
                >
                > Pieprzy głupoty, bo nie bierze udziału.
                >
                > Też już słyszałem to hasło, że niby to lewica zawłaszcza protest.

Najpierw trzeba zamknąć oczka, zatkać uszka, a potem nie czytając dawać odpór. O zawłaszczaniu nie było mowy, ale czy to ma znaczenie dla kogoś, kto boi się rozmowy, dyskusji?
      • suender Re: Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel 29.10.20, 13:34
        diabollo:

> Kaczyński wezwał do obrony kościołów za wszel

Gdyby Biuro Organizacji Protestu powołało Służbę Porządkową Protestu (skrót: SPP), ubranych w specjalne stroje z napisem na plecach SPP, które by wyłapywali spośród maszerujących wyrzucali ze swych szeregów zwykłych chuliganów, rozrabiaczy i zadymiarzy, albo też prowokatorów, co kościoły bezczeszczą, nabożeństwa okultystycznymi krzykami przerywają, czy wnoszą tam na kartonach obelżywe bazgroły, czy malują mury i ogrodzenia poświęconych przybytków pokracznymi i dziwacznymi hasłami.

Dopóki tego organizatorki nie załatwią, to taką oczyszczającą robotę musi za nie wykonać porządkowa służba kościelna (ale na pewno nie zbieranina narodowców z odległych parafii). Innej rady chyba nie ma.

Jedno tylko organizatorki tłumaczy, że w ferworze pracy związanej z w miarę dużą "imprezą" mogły o tym obowiązku zapomnieć. Czuje iż jak się ogarną, jak przyjrzą się nagraniom z haniebnych profanacji i prowokacji, to pójdą po pomysł do głowy i w następnych tygodniach marszów się coś takiego nie powtórzy..
        Pośród nich są też roztropne umysły, co wiedzą iż taki wpadki im szkodzą i stosownie zareagują. Ot, - tyle na razie.

Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka