Dodaj do ulubionych

Jednak tąpnęły sondaże...

28.10.20, 20:14
PISda dobrze poniżej 30%

Jeszcze nie idzie na dno, ale mocno zanurkowała na barana razem z koszczujem katolickim.

Kłaniam się nisko
Obserwuj wątek
      • diabollo Re: Jednak tąpnęły sondaże... 31.10.20, 08:25
        Jak sam wiesz, czcigodny Grzespelcu, od już kilkunastu lat odbijamy się od ściany katozabobonnej i konserwo-zakuto-pałowej-prawicowej. Zawsze na forach byliśmi w znikomej mniejszości.
        (A ja nawet używałem wulgaryzmów w piśmie na długo zanim to stało się modne).

I nagle widzę na ulicach całej Polski wielkie tłumy kobiet, młodzieży, która domaga się tego, co my postulowaliśmy na forum KIR kilkanaście lat temu, co wtedy spotykało się z takim wielkim katooburzeniem, to z jednej strony bardzo dziwne uczucie, no a z drugiej takie uczucie nadzei? Jak patrzę na tych wspaniałych protestujących, którym ciągle grożą represjami, to czuję po prostu... wzruszenie. Wspaniali ludzie. Czapki z głów.

Patriarachat i katofaszyzm w Polsce nie upadł, ale wyraźnie zatrząsł się w posadach.

Przed PISSdą bylismy takim społeczeństwem nie tylko zakłamanym na swój temat (dalej jesteśmy i wszystkie takie są), ale byliśmy jak społeczeństwo-dziecko przekonane o swojej niewinności i przez to pozbawione wszelkiej moralności, pełne okrucieństwa.

Może to rzeczywiście jest tak, że przez faszyzm społeczeństwo musi przejść, żeby społecznie dojrzeć, właśnie jak dziecko musi przejść przez świnkę, odrę a potem syfilis, żeby stać się dojrzałym człowiekiem. Może właśnie obserwujemy taki proces dojrzewania polskiego społeczeństwa i żeby było śmieszniej w wyniku buntu młodych.

Kłaniam się nisko.
        • diabollo Re: Jednak tąpnęły sondaże... 31.10.20, 08:43
          No i ta prawdziwa odwaga, protestujące kobiety i młodzież naprawdę ryzykują prawdziwe represje z więzieniami i aresztami, ryzykują wyrzucenia z pracy, ze szkół, ze studiów, ryzykują w koncu pobicie na ulicy przez katolicki aktyw złożony z faszystowskich bandytów skrzykniętych przez reżim i koszczuj katolicki.

To nasze pokolenie i wcześniejsze stare perdołowate dziadersy doprowadziliśmy do tego, że znowu trzeba wielkiej odwagi, żeby przeciwstawić się katolickiemu reżimowi.

O, już wiem co czuję: to kiełkująca nadzieja pomieszana z wielkim wstydem.

Kłaniam się nisko.
          • grzespelc Re: Jednak tąpnęły sondaże... 02.11.20, 21:13
            Coś już się czuło wcześniej, bo urodzeni w latach 90. nie chodzą do kościoła a i na religię też co raz mniej. Więc trzeba było jeszcze tego impulsu i wybuchło.

Ja się czuję fajnie wśród nich i myślę, że się urodziłem 20 lat za wcześnie. To jest taka zmiana społeczna, jakiej chciałem.

A co do tych represji to trochę przesadzasz, na razie skończyło się na spisywaniu, ale klimat jest taki, że ich mało kto w ogóle się boi, raczej się z nich śmieją. Są oczywiście jakieś pojedyncze historie tu i tam.

Co dalej - zobaczymy, niestety daleko do wyborów, chyba trzeba będzie po prostu czekać, aż oni się rozpadną jak SLD w 2004 r. Może to i lepiej, że to będzie proces powolny?
    • oby.watel Re: Jednak tąpnęły sondaże... 03.11.20, 14:55
      Najzagorzalsi zwolennicy PiS-u niestety dziesiątkuje covid. A młodzież nie chodzi do kościoła, bo prawdziwi Polacy stoją na czatach i nikogo nie wpuszczają. Czy można było wymyślić coś genialniejszego? Wielu boi się iść na mszę, żeby nie zostać okrzykniętym lewakiem i nie zostać pobitym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka