Dodaj do ulubionych

Udział w Strajku Kobiet jest grzechem

01.11.20, 09:57
Rzecznik Episkopatu: Udział w Strajku Kobiet jest grzechem
Jakub Łukaszewski

- Udział ludzi wierzących w demonstracjach, żeby przerywać życie ludzkie, przerywać ciążę, to grzech - powiedział rzecznik Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w Polsat News.

Rzecznik Episkopatu wziął udział w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Prowadzący już na początku spytał, czy udział w protestach Strajku Kobiet jest grzechem. - Zawsze pozostaje pytanie, co ta demonstracja ma dać i za czym jest. Jeżeli jest za tym, żeby przerywać życie ludzkie, przerywać ciążę, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego oznacza, że popełnia grzech - odpowiedział ks. Gęsiak. - Nie powinien tego robić, bo popiera coś, co jest absolutnie niezgodne z nauką Boga - dodał.

Rzecznik KEP: Propozycja prezydenta niezgodna z nauką Kościoła

Rzecznik podkreślił, że "kobieta w ciąży nosi w sobie drugie życie". - Tam jest człowiek, osoba, która ma swoją godność, swoje prawo do życia. A co najważniejsze, to jest osoba bezbronna, która nie ma jak wyrazić swojego sprzeciwu. Dlatego Kościół, który zawsze stoi po stronie słabszych, nie może popierać aborcji - tłumaczył rzecznik KEP.

Dlatego - zdaniem ks. Gęsiaka - propozycja prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca kompromisu, zgodnie z którym byłaby dozwolona aborcja płodów z wadami letalnymi, jest niezgodna z nauką Kościoła. - Nie można wyobrazić sobie sytuacji, z godnie z którą Kościół powie, że tych można zabijać, a tych nie można zabijać. Człowiek jest człowiekiem, nawet ten chory, ten, który ma wadę - mówił rzecznik Episkopatu.

Przypomnijmy, że tuż po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji Episkopat podziękował sędziom TK za zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. A po nasilających się protestach Strajku Kobiet podziękował tym, którzy "odważnie stają w obronie swoich kościołów".

wyborcza.pl/7,75398,26466795,rzecznik-episkopatu-udzial-w-strajku-kobiet-jest-grzechem.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka