Dodaj do ulubionych

Wracamy do korzeni

04.11.20, 18:19
Jeśli przyjęta właśnie przez Sejm ustawa wejdzie w życie, będzie można odmówić sprzedaży środków do regulacji poczęć, czyli całej antykoncepcji barierowej, jak prezerwatywy czy spirale. Średniowieczne korzenie chrześcijaństwa wylazły w środku Europy. Kolejny krok w drodze do eliminacji tego narodu...
Obserwuj wątek
    • diabollo Re: Wracamy do korzeni 05.11.20, 07:38
      Kiedy socjaldemokracja nie podoba się inteligentom, lud wynosi do władzy dyktaturę, u nas to dyktatura katolicko-faszystowska.

Już jesteśmy w katofaszystowskiej ciemnej d... Nie wiem tylko czy to bardziej stabilny układ dyktatorskiej władzy na dekady, czy też tymczasowa i przyspieszona lekcja demokracji dla naszej inteligencji?
      Postawa i protesty kobiet i młodzieży napawają optymizmem - a sondaże wprost przeciwnie.

Kłaniam się nisko.
      • oby.watel Re: Wracamy do korzeni 05.11.20, 09:40
        Gdyby socjaldemokracja polska nie fraternizowała się Kościołem, gdyby mniej szastała publicznym groszem, gdyby nie upierała się przy bolszewickim aparatczyku, to byłaby znaczącą siłą w parlamencie. Bo nie jest w stanie na populizm przelicytować ani PO ani PiS.

Niestety, protesty nic nie dadzą, bo protestują setki tysięcy młodych, a wybierają miliony starych, których o zdrowy rozsądek posądzać nie sposób.
    • oby.watel Re: Wracamy do korzeni 05.11.20, 12:43
      Dziwne. Przejrzałem ustawę i nie ma w niej mowy o tym, o czym donosi Polityka. Martwi mnie to, bo uważałem Politykę za pismo wiarygodne i rzetelne. Z ustawy:

Cytat
      5. Farmaceuta i technik farmaceutyczny mogą odmówić:

1) wykonania każdej usługi farmaceutycznej, o której mowa w art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zawodzie farmaceuty, jeżeli jej wykonanie może zagrażać życiu lub zdrowiu pacjenta lub innych osób;

2) wydania produktu leczniczego, wyrobu medycznego lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, jeżeli:

a) powziął uzasadnione podejrzenie, że:
      – produkt leczniczy, wyrób medyczny lub środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który ma zostać wydany w ramach usługi farmaceutycznej, może być zastosowany w celu pozamedycznym,
      – recepta lub zapotrzebowanie, które mają być podstawą wydania produktu leczniczego, wyrobu medycznego lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, nie są autentyczne,

b) zachodzi konieczność dokonania zmian składu leku recepturowego na recepcie, do których farmaceuta albo technik farmaceutyczny nie posiada uprawnień, i nie ma możliwości porozumienia się z osobą uprawnioną do
      wystawiania recept,

c) od dnia sporządzenia produktu leczniczego upłynęło co najmniej 6 dni – w przypadku leku recepturowego sporządzonego na podstawie recepty lub etykiety aptecznej,

d) osoba, która przedstawiła receptę do realizacji, nie ukończyła 13. roku życia,

e) zachodzi uzasadnione podejrzenie co do wieku osoby, dla której została wystawiona recepta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka