Dodaj do ulubionych

Dlaczego publicysta „Wyborczej”

17.03.21, 08:33
Dlaczego publicysta „Wyborczej” kopiuje najgłupsze kalki z prawicowych szmatławców?


krytykapolityczna.pl/kraj/gadomski-kultura-uniewazniania-polemika-radomski/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Dlaczego publicysta „Wyborczej” 17.03.21, 10:43
   Kwintesencja bełkotu:

   Pod pozornie zdroworozsądkowym myśleniem publicysty skrywa się bowiem głęboko konserwatywna wizja, a krytyka kultury unieważniania jest tak naprawdę próbą narzucenia cenzury ułatwiającej głoszenie własnych poglądów.

   Jedynie słuszne są poglądy lewicowe i lewicowa kultura unieważniania i przekonywania, że od czasów kamienia łupanego panowała równość i demokracja i nikt nikogo nie dyskryminował. Neobolszewicy są lepsi od liberałów i konserwatystów, bo chcą wyrzucić z listy lektur to, co oni chcą zostawić i zostawić to, co oni chcą wyrzucić? W neobolszewickich łbach nie mieści się, że jeszcze kilka wieków temu Afryka była kontynentem nieznanym, pełnym tajemnic? Podobnie jak Ameryka? Historie, pełną przemocy, dyskryminacji, mordów, gwałtów też będą poprawiać?

   Dlaczego żaden neobolszewik nie dostrzega ani pogardy dla kobiet, ani rasizmu, ani homofobii, ani barbarzyństwa i wielu innych strasznych rzeczy w Biblii? Dlaczego nie domaga się skreślenia jej z listy lektur, choć szkodliwość pomieszczonych w niej "nauk" bije na głowę "Krzyżaków", "Potop", "W pustyni i w Puszczy", "Dziadów", "Chłopów" i "Lalkę" razem wzięte?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka