Dodaj do ulubionych

Rządy mają moc...

22.03.21, 12:35
next.gazeta.pl/next/7,151003,26905548,rzady-maja-moc-po-30-latach-wladza-nad-rynkami-wraca-w-rece.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Rządy mają moc... 22.03.21, 12:40
   W światowej ekonomii mogą zachodzić ruchy tektoniczne, a redakto Gadomski z Gazety Wyborczej wraz z liczą rzeczą dziaderskiej yntelygencji i tak "swoje wiedzą".

   Oświecenie w Polsce zawsze miało pod górkę, za to zabobony zawsze znajdowały ogromne poparcie.

   Kłaniam się nisko.
   • oby.watel Re: Rządy mają moc... 22.03.21, 19:47
    A potrafiłbyś wyjaśnić dlaczego PRL zbankrutowała? Przecież komuniści robili dokładnie to, co uważasz za słuszne i zbawienne czyli i pożyczali, i rozdawali pieniądze na prawo i lewo.
    • diabollo Re: Rządy mają moc... 23.03.21, 07:11
     Dla tego samego dlaczego zbankrutowała kapitalistyczna Brazylia, Meksyk, Argentyna, etc, etc.
     Do dzisiaj biedniejsze od Polski.

     Porównuj porównywalne.
     Polskę PRL prównuj do podobnych biedaków kapitalistycznych i wtedy się okaże, że biedaki kapitalistyczne skończyły jak biedaki, a Polska jest bogada, bo po pierwsze industrializacją i edukacją PRLu, a potem lewackie dotacje z UE + dostęp do kołchozowego rynku UE.

     Kłaniam się nisko.
     • diabollo Re: Rządy mają moc... 23.03.21, 09:19
      Pod koniec lat 70tych w wyniku kryzysu naftowego i backlashu prawactwa, które właśnie wymyśliło neolib, żeby chronić interesy elity, oprocentowanie obligacji skoczyło ponad 20%. PRL Gierka majacy zagraniczne kredyty stanął na skraju bankructwa
      Gdyby dzisiaj relatywnie bardziej zadłużona III RP musiała płacić 20% od swojego zadłużenia, to III RP znalazłaby się w jeszcze większej zbankrutowanej dupie niż Gierek. A czcigodny Oby.watel z redaktorem Gadomskim po dziadersku dalej widzieliby wszędzie dookoła PRL po 30 latach od jego upadku i turbokapitalizmu III RP.

      Kłaniam się nisko.
      • oby.watel Re: Rządy mają moc... 23.03.21, 20:56
       Argumentacja typowo pisowska. Zawsze oni są winni, nigdy my. Ale to przelewanie z pustego w próżne. PRL zbankrutowała, a nie stanęła na skraju bankructwa. Nie da się rozmawiać z kimś, kto żyje w swoim wyimaginowanym świecie.
      • grzespelc Re: Rządy mają moc... 31.03.21, 01:21
       Na Zachodzie nie było wiele lepiej. Mało się mówi o tym, że w połowie lat 70. przerwy w dostawie prądu czy braki paliw były też w Wlk. Brytanii i chyba paru innych krajach Europy Zach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka