Dodaj do ulubionych

Obrońcy demokracji

27.04.21, 07:51
krytykapolityczna.pl/kraj/radiukiewicz-obroncy-demokracji-%e2%88%92-tozsamosc-zbiorowa-komitetu-obrony-demokracji/
Obserwuj wątek
  • grzespelc Re: Obrońcy demokracji 30.04.21, 01:11
   Jedną tylko mam uwagę. Z niezrozumiałych dla mnie powodów pani bagatelizuje niedogodności, z którymi się spotykaliśmy, w postaci a to najpierw bluzgów w necie i co gorsza na żywo, a to potem represji policyjnych.
  • oby.watel Re: Obrońcy demokracji 30.04.21, 11:49
   Na świecie od zarania dziejów utrzymuje się podział na tych, którzy wiedzą i umieją i dzielą się z innymi wiedzą i umiejętnościami — nauczycieli, i tych którzy nie wiedzą i nie umieją i należy ich uczyć — uczniów.

   Ludzie zawsze się dzielą. A jak się nie dzielą, to dzielą ich inni, mądrzy ludzie. I podzieliwszy wyciągają bardzo mądre wnioski z podziału, który wymyślili. Ale gdy przyjdzie co do czego, to zamiast dzielić się wiedzą i edukować postulują by zabraniać i karać.
   • diabollo Re: Obrońcy demokracji 01.05.21, 11:16
    Na świece może tak, w Polsce niestet nie.
    Inteligencja za II RP w większości była ciemna, tępa i faszystowska (endecka) i antysemicka (getta ławkowe na uniwersytetach), tylko mniejszość inteligecji (czapki z głów) popierało PPS.

    Za III RP większość inteligencji była ciemna, tępa, narodowokatolicka, kochała papieża, walczyła o "ochronę życia" i wspomagała kościół katolicki ile się da. bo ten kościół to miała być gwarancja tresury ciemnego ludu, żeby nie popadł w nihilizm, no i gospodarczo większość inteligiencji była neoliberalna i wielbiła papieży neolibu: Korwina i Balcerowicza.

    Największym nieszczęściem Polski zawsze była głupota jej elit, szlachty, później elit i inteligencji, która aspirowała do elity pogardzając "ciemnym ludem".

    To zawsze się kończyło dyktaturą faszystowskią (sanacją Śmigły-Mościcki) w II RP i dyktaturą faszystowską (PIS).

    Kłaniam się nisko.
    • oby.watel Re: Obrońcy demokracji 01.05.21, 15:05
     Może w Polsce jest tylko ciemna inteligencja, bo jasna wyjechała i z pełnym oddaniem służy bauerowi? A może nie wystarczy gardzić tymi, którzy nie wiedzą, nie rozumieją, szydzić z nich, lecz należy ich edukować, tłumaczyć im, wyjaśniać? No bo chyba inteligencja to nie brak umiejętności polemizowania? To chyba nie bezmyślne powtarzanie w kółko tych samych frazesów, tłumaczenie wszystkiego w najbardziej prymitywny sposób przez wskazywanie stale tych samych, choć niekreślonych winnych? Jeśli szlachta była tak głupia, to czemu mądrzy chłopi nie wzięli spraw w swoje ręce i nie pokierowali sprawami kraju? Tym bardziej, że pan był jeden, a chłopów kilku. Potem przez bez mała pół wieku rządzili wraz z robotnikami i... też nic nie zdziałali. A teraz postawili na PiS — pomazańców Kaczyńskiego poparło 56%, KO 17%., PSL 12% Lewicę 7,5% mieszkańców wsi i małych mieścin, czyli niemal całe zaplecze intelektualne kraju.

     Niestety, dzisiejsze elity wywodzą się głównie z ludu, a nie ze szlachty. To głównie nuworysze z komunistycznego awansu społecznego. Trzeba uczciwie przyznać, że bez mała pół wieku indoktrynacji nie poszło na marne. Homo sovieticus został tak głęboko wdrukowany, że spora część społeczeństwa jest przekonana, że wierzy w Boga, a nie w idee socjalizmu. Dlatego na żadne zmiany nie ma co liczyć. To będzie gniło, aż zgnije. Podobnie zwierzę trzymane całe życie w klatce — wypuszczone na wolność zginie.

     Tak zupełnie off the record, wybacz ciekawość, ale czy Ty swoje przemyślenia masz gdzieś spisane i tylko je wklejasz? Bo odkąd pamiętam piszesz stale to samo, a zapytany o coś konkretnego wiejesz z podkulonym ogonkiem gdzie pieprz rośnie udając, że Cię tu wcale nie było? Bo wiesz, pojawił się tu trzeci "dyskutant" i podzielił nas na dwie kategorie, siebie skromnie zaliczając do trzeciej — tych, którzy mówią nie mając nic do powiedzenia. To ci dopiero inteligent! Czuję się przy nim niczym wiejski głupek.
     • diabollo Re: Obrońcy demokracji 02.05.21, 07:37
      Czcidgodny Oby.watelu,

      Nie twierdzę, że dzisiejsza inteligencja nie pochodzi od ludu. Z resztą szlachta zwasze też nie pochodziła bezpośrednio od Ducha Świętego tylko od ludu.

      Twierdzę, że dzisiajsza inteligencja/klasa średnia jest tak samo ciemna, głupia, zabobonna i ma patologiczny stosunek do klasy ludowej i fatalny wpływ na państwo polskie zupełnie tak samo jak kiedyś szlachta.
      I jeżeli to państwo polskie znowu upadnie to tym razem jak kiedyś szlachcie, będziemy mogli podziękować naszej tępej inteligencji/klasie średniej.

      Kłaniam się nisko.
      • oby.watel Re: Obrońcy demokracji 02.05.21, 10:53
       diabollo napisał:

       > I jeżeli to państwo polskie znowu upadnie to tym razem jak kiedyś szlachcie, bę
       > dziemy mogli podziękować naszej tępej inteligencji/klasie średniej.

       Czyli komu? Nie musisz odpowiadać. Ale spróbuj odpowiedzieć na inne, kluczowe pytanie: czy jeśli wpadniesz do szamba, to będziesz zastanawiał się kto nie zabezpieczył klapy i szukał winnego Twojego położenia, czy raczej będziesz szukał sposobu wyjścia z sytuacji? Dlatego zanim zaczniesz dziękować naszej tępej inteligencji/klasie średniej podziękuj sobie za bierność i bezczynność. Siedzisz sobie wygodnie na fotelu pasażera, wiedzieć, że kierowca zasnął za kierownicą i pędzi wprost ku przepaści i zamiast budzić go nic nie robisz, bo wiesz kto ponosi winę za katastrofę? W której sam też możesz zginąć?
    • kisssmyass Re: Obrońcy demokracji 05.05.21, 15:01
     drogi Diabollo, upraszczasz sobie zbytnio, jak zwykle. II czy III RP wsadzasz w dwie linijki. Deprecjonujesz walkę wolność, stawiając jej wymaganie abssurdalne, irracjonalne, ba, zabobonne właściwie, ażeby była również walką o jakość. Teraz jest walka o Jakość!
     W III RP Kościół nie był zabobonny tylko inteligentny. Na tamten kontekst sytuacyjny, historyczny. Teraz KK jest zabobonny. Czasy się zmieniają, akcenty rozwojowe też. Ale rozwój trwa. Cierpliwości! Ażeby urosło coś dobrego i pożywnego, niejedno gówno jest przydatne! Muszą umrzeć wszystkie świętości i autorytety ażeby człowiek mógł wytkształcić w sobie trwałą wiarę w siebie, aktywność umysłową, odpowiedzialność, jakość....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka