Dodaj do ulubionych

Polski horror akademicki: Collegium Intermarium

29.05.21, 13:19
collegiumintermarium.org/kadra/
Obserwuj wątek
   • diabollo Re: Polski horror akademicki: Collegium Intermari 30.05.21, 09:19
    Na tak zwanym Zachodzie, elity intelektualne kombinowały, co tu zrobić, żeby nasze społeczeństwa nie popadły ponownie w faszyzm i żeby nie było więcej wojen. Kombinowali i kombinowali i wyszła im zachodnioeuropejska socjaldemokracja budowana i podtrzymywana (do czasu) przez socjalistów i chadeków.

    U nas nasze elity cierc intelektualne uwerzyły we własne kłamstwa, że polskie społeczeństwo to dziewica orleańska, którą co najwyżej mogą zgwałcić obcy. Dlatego nam tak samym z siebie żaden faszyzm ani totalitaryzm nie grozi. U nas tolerancja jest dana z natury. Potrzebny jest wysiłek, żeby utwerdzać się w naszej polskiej niewinności, do tego trafił się Wojtyła, który zrobił karerę w koszczuju katolickim co umożliwiło ćwierć intelektualistom odkurzenie i wypromowanie endeckiego mitu o wyjątkowości zanurzeniu Polaków w ideologii katolickiej. Reżim PRLu inaczej po prostu nie mógł, naiwny nacjonalizm był niezbędnym narzędziem władzy sprawowanej przecież bez mandatu wyborczego.
    Ten naiwny już kato-nacjonalizm został jednak przejęty, rozwinięty i wzmocniony przez wszystkie elity III RP i naszą cwierć-inteligencję. Doszedł do tego naiwny antykomunizm bez komunizmu piętnujący wszelki postęp i politykę wspólnotową jako bolszewizm, leninizm, stalinizm i Koreę Północną.

    Oczywiście były historyczne uwarunkowania społeczne społeczeństwa postniewolniczego i odwieczny polski podział na panów i chamów, który ustanwia całą tożsamość społeczną i stosunek do wspólnoty.

    Na to wszystko akurat w czasie przewrotu PRL-II RP na świecie modna była ideologia neoliberalna, która przypasowała naszym ćwierć-inteligentom jak gin do tonica. Neoliberalizm był ideologią prawackiego reakcjonizmu na tą socjaldemokrację zachodnią wymyśloną jako lekarstwo na faszyzm, socjaldemokrację, która dała te wiele dekad pokoju i imponujący rozwój gospodarczy od gruzów II wojny światowej.

    Przy takich polskich elitach ćwierć intelektualnych, przy takich wyznawanych ideologiach: naiwny nacjonalizm, katolicyzm, neoliberalizm, naiwny antykomunizm bez komunizmu niszczący wszelką lewicę - inaczej niż faszyzmem to się skończyć nie mogło i na razie skończyło się to naszym katofaszyzmem naiwnym i w cale nie jest pewne, czy to nie pójdzie w stronę katofaszystowskiego hardcoru z zamordyzmem a la Łukaszenka.

    Cwierć inteligencja nasza polska niczego nie zrozumiała, niczego się nie nauczyła.

    Jest opóźniona w fazie do Zachodu w przyjmowaniu intelektualnno-ideologicznych nowinek tak o dwie, trzy dekady. Na Zachodzie ideolo neolibu już kona i przeżywa ostatnie kompromitacje, w Polsce to ciągle obok nacjonal-katolicyzmu najważniejsze wyznanie ćwierć inteligenckiej wiary.

    Ze względu o to opóźnienie fazowe czekają nas jeszcze długie lata katolickiej i neoliberalnej ciemnoty w Polsce prowadzących do społecznych i państwowych patologii, miejmy nadzieję, że do jak najmniej nieszczęść.

    Kłaniam się nisko.
    • oby.watel Re: Polski horror akademicki: Collegium Intermari 30.05.21, 10:36
     Jakież to wszystko proste! Aż dziw, że tak wielu geniuszy woli czyścic kible u burżuja zamiast ratować ojczyznę tłumacząc ćwierćinteligentom że jak będą stosowali się do światłych rad, zastosują jedynie słuszne rozwiązania, to osiągną bogactwo i szczęście. Żeby sprawy nie gmatwać nie wspominają jak sobie wyobrażają wprowadzenie swych postulatów w czyn i nie uściślają kto jest ową ćwierć inteligencją. Czy jest nią ten, kto wybiera, czy ten kto rządzi?

     Zachód stara się wypracować rozsądny kompromis między liberalizmem a socjalizmem, próbuje się łączyć zalety obu rozwiązań stając się jednocześnie uniknąć wad. Polski zindoktrynowany geniusz z wypranym mózgiem nie potrafi dostrzec niczego, nie potrafi dyskutować, bronić swoich racji. Stale musi się dowartościowywać, więc wszystkich ma za ćwierćinteligentów, a siebie za geniusza, choć rozwiązania, które proponuje nie sprawdziły się nigdy i nigdzie. Sam nie przyjmuje do wiadomości żadnych argumentów, to oczekuje, że wszyscy podzielą jego choć nawet ich uzasadnić nie potrafi. Jedno wie na pewno — zachodni krwiopijca lepiej płaci.
     • walmart.ca Re: Polski horror akademicki: Collegium Intermari 30.05.21, 12:41
      oby.watel napisał:

      > zachodni krwiopijca lepiej płaci
      >

      To to, dokładnie! Dodałbym jeszcze: i nie wysysa tyle krwi. A jeśli idzie o wyjaśnienia tego stanu rzeczy - cóż, może powinieneś spróbować własnych...
      Albo może to po prostu prosta ewolucja - to znaczy, zachodni homo krwiopijca sapiens jest potomkiem tych erectusów, co to wcześniej zeszli z drzew i wyemigrowali z Afryki, na zachód... Co o tym myślisz?
      • oby.watel Re: Polski horror akademicki: Collegium Intermari 30.05.21, 14:38
       Gdy zachodni krwiopijcy zafundowali sobie narodowy socjalizm nie skończyło się to najlepiej dla całej Europy i nie tylko. Gdy odeszli od utopijnych fantazmatów, wzbogacili się. Dopiero po wzbogaceniu się rozpoczęli socjalne eksperymenty. I to wcale nie jest tak, że jedna ideologia jest z gruntu zła, a druga dobra. Dowodzi tego chociażby powojenna historia Hiszpanii, która nie była socjalistyczna, a mimo to klepała biedę. Niestety, nie ma przykładu kraju, który gardząc elitami i nauką osiągnął sukces.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka