Dodaj do ulubionych

Niesprawiedliwa transformacja energetyczna

11.06.21, 07:41
krytykapolityczna.pl/kraj/niesprawiedliwa-transformacja-energetyczna-wyhoduje-nam-antyeuropejskich-populistow/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Niesprawiedliwa transformacja energetyczna 11.06.21, 15:06
   Co to znaczy "sprawiedliwa transformacja"? Zwlekanie latami, inwestowanie w węgiel i lament gdy okazuje się, że węgiel nie ma przyszłości? Mjmurek pisze:

   Już dziś wiadomo, że transformacja ta będzie bardziej bolesna, niż musiałaby być, gdybyśmy zabrali się do niej zaraz po wejściu Polski do UE, gdy wiadomo już było, że model energetyki opartej na węglu nie ma przyszłości. Żadna z sił rządzących w tym okresie nie wykorzystała jednak tych kilkunastu lat, by coś z tym na serio zacząć robić.

   Kilkunastu lat!? Wkrótce minie dwadzieścia! Po drodze nie tylko nic nie zrobiono, ale wbrew rachunkowi ekonomicznemu forsowano inwestycje w bloki węglowe. Wystarczy wspomnieć 11,5 miliarda złotych wpakowane w rozbudowę elektrowni Opole przez Tuska. Żeby przeforsować swój idiotyczny pomysł wywalił nawet swojego kolegę i zastąpił go posłusznym aparatczykiem, który zrobił wszystko, co mu kazali. Mówienie teraz o "sprawiedliwej transformacji" to albo kpiny, albo głupota. Na sprawiedliwą transformację było 20 lat czasu. A uleganie górnikom skończy się katastrofą i blackoutem. Bo jak klimat będzie dalej zmieniać się w takim tempie, to kopalnie będą zamykane za pomocą rakiet.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka