Dodaj do ulubionych

Policja poszukuje kobiety, która pororoniła

14.06.21, 13:07
Policja organizuje poszukiwania kobiety, która poroniła. Czekamy na powołanie służb kontroli okresu

Policja szuka kobiety, która poroniła. Zachęca do donosów na nią. Media te apele chętnie publikują. W napięciu czekam na powołanie służb kontroli menstruacyjnej, ministerstwa kontroli przebiegu ciąży oraz komisji do spraw zbrodni poronienia. Witajcie w Salwadorze.

W sobotę na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich znaleziono kilkunastotygodniowy martwy płód. Media informują o poszukiwaniach "matki" oraz znalezieniu "zwłok dziecka", policja zaś prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania kobiety, wzywając "każdego, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania".

Media usłużnie publikują apele policji, podając numery telefonów i adresy mailowe, pod którymi można składać donosy. Na kobietę, która poroniła.
"Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki. O zgłaszanie się osób, które w ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka. Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość" – mówi, cytowany przez TVN 24, jeden z policjantów.

"Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Policja gwarantuje anonimowość" - pisze też kolejny portal informacyjnych.

Ta absurdalna sytuacja jako żywo przypomina Salwador, gdzie kobietom grozi więzienie za poronienie. I nie jest to jakieś efemeryczne zagrożenie: Sara Rogel już spędziła dekadę za kratami. Gdy była w ciąży, upadła i boleśnie się potłukła. Straciła przytomność i dużo krwi, odwieziono ją do szpitala, gdzie poroniła. Lekarze stwierdzili obrażenia płodu i zawiadomili policję, która oskarżyła kobietę o umyślne zadanie sobie ciosów w podbrzusze w celu sprowokowania poronienia. Sara trafiła do więzienia.

Polska dzielnie kroczy ścieżką wytyczoną przez Salwador. Policja organizuje nagonkę na kobietę po poronieniu, media chętnie asystują, publikując bzdury w rodzaju informacji o poszukiwaniach "matki" i "zwłokach dziecka". Kobieta w ciąży nie jest matką. Poronienia dotyczą 20 proc. ciąż. W wielu przypadkach kobieta nawet nie wie, że była w ciąży. Bywa - często - że poronienie wygląda jak obfitsze krwawienie. I bywa, że dzieje się nad toaletą, a krew i zakrzepy są po prostu spuszczane wraz z wodą.

Kobieta w Polsce nie jest karana za przerwanie własnej ciąży. Nie ma żadnych sankcji za przeprowadzenie aborcji farmakologicznej, samodzielnie w domu ani w lekarskim gabinecie.
Po co policja szuka tej kobiety? Po co media szczują? W jakim celu tak bardzo zależy wszystkim na ustaleniu tożsamości tej kobiety? Ano w takim, by pokazać, kto tu rządzi. Kobiety, mówi Krystyna Kacpura z Federy, mają się bać. - To polowanie na czarownice i kolejna próba zastraszenia kobiet - mówi. Podkreśla, że kobiecie, która poroni lub przerwie ciążę, nie grozi żadna odpowiedzialność karna.

Oczywiście fundamentaliści antyaborcyjni marzą, by to się zmieniło. Chcą kontrolować kobiety. Co teraz? Powstanie ministerstwo kontroli przebiegu ciąży? Komisja do spraw zbrodni poronienia? Inspekcja aborcyjna? Kontrola menstruacyjna?

Po wyroku TK pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej w październiku 2020 roku na ulice wyszły setki tysięcy ludzi, by protestować przeciwko ingerencji w życie i ciało kobiety oraz traktowaniu nas jako inkubatorów. Kobiety boją się zachodzić w ciążę. Boją się, co będzie, jeśli płód będzie chory lub uszkodzony. Boją się, bo państwo zmusza je do donoszenia takiej ciąży.

Teraz ten strach będzie jeszcze większy. Naprawdę świetna polityka społeczna. Słupki demograficzne wystrzelą w górę. Z całą pewnością. Teraz czekamy na mianowanie nas na Podręczne i przydzielenie nam ciotek Mart, które będą nas pilnować. A jak poronisz - do więzienia. Na przesłuchanie doprowadzi cię policja.

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,27197357,policja-organizuje-poszukiwania-kobiety-ktora-poronila-czekamy.html?_ga=2.75170450.1085577476.1623302846-66682764.1584340826#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.glowka
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Policja poszukuje kobiety, która pororoniła 17.06.21, 14:06
   Kochana prokuratura, taka przejęta. Szuka kobiety po poronieniu z troski

   Po tym, jak policja prowadziła poszukiwania kobiety, która poroniła, publikując apele o znalezienie "matki", przemówiła prokuratura. Pochyliła się nad sprawą, by "upewnić się, że kobiecie nic nie jest" i wykluczyć "brutalne pobicie". Kochana. Taka uważna.

   W ubiegłą sobotę na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich znaleziono kilkunastotygodniowy płód. Media informowały o poszukiwaniach "matki" oraz znalezieniu "zwłok dziecka", policja zaś prowadziła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania kobiety, wzywając "każdego, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania".

   Dlaczego - nie wiadomo. W Polsce kobieta, która przerywa ciążę, nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej. Nawet przy restrykcyjnych przepisach, które obowiązują. Nawet po 22 października ubiegłego roku, czyli po orzeczeniu TK uznającym przesłankę embriopatologiczną za niezgodną z konstytucją.

   Ok. 20 proc. ciąż kończy się poronieniem. W wielu przypadkach kobieta nie wie nawet, że była w ciąży. Biologia.
   I nagle do akcji wkracza policja, organizując bez mała obławę na kobietę po poronieniu. O sprawie piszą media, które publikując apele policji desperacko próbującej znaleźć "matkę". Bo znaleziono "zwłoki dziecka".

   Teraz przemówiła prokuratura, wyjaśniając szlachetne pobudki, dla których policja zachęca do donosów na kobietę. Otóż: "Chcemy wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do poronienia. Żeby cokolwiek ustalić, musimy znaleźć matkę. Musimy się upewnić, czy kobiecie nic nie jest i czy nikt jej nie zmusił do przerwania ciąży" - wyjaśniał prokurator. Rzecznik prokuratury nie wyklucza, że "poronienie mogło nastąpić w sposób samoistny", a płód spłynął w toalecie. Ale "muszą wykluczyć, czy to nie było poronienie np. w wypadku brutalnego pobicia".

   Troska o zdrowie i życie tej kobiety jest wzruszająca.
   Przy okazji stanowi rażący kontrast dla standardowych działań policji i prokuratury w sprawach o przemoc wobec kobiet. W Polsce służby, które teoretycznie ofiary mają chronić, wychodzą z założenia, że przemoc to fanaberia. Tym kobietom, które zgłaszają się na policję, by dostać pomoc i ochronę, zazwyczaj nikt nie wierzy. Miło, jeśli mają obdukcję lekarską, ale to o niczym nie przesądza. Fajnie, jeśli mają jakieś dowody - nagrania czy SMS-y. Dobrze, jeśli są świadkowie. Wtedy - może - ktoś zacznie postępowanie. A potem je umorzy, stwierdzając, że uszkodzenia ciała nie były zbyt duże, może szkodliwość społeczna czynu jest niewielka, a przemoc psychiczna to jakiś wymysł szurniętych feministek. I skazując kobiety na dalsze działania oprawcy, który poczuje się bezkarny.

   Wtedy prokuratura nie jest taka uważna. Nie pochyla się tak refleksyjnie, nie drży o bezpieczeństwo kobiety.
   Jeśli policji i prokuraturze tak bardzo zależy na znalezieniu ofiar "brutalnego pobicia" lub może mało brutalnej, ale regularnej, wyniszczającej i potwornej przemocy, zachęcam do kontaktu z Centrum Praw Kobiet. Tam jest ich wiele. Tyle tylko że prawdopodobnie nie wzbudzą zainteresowania empatycznych służb, bo chodzi "tylko" o kobiety. Nie płody. Bo ochrona życia, o której tak chętnie trąbią konserwatywni politycy i bardziej od nich konserwatywne media, dotyczy w tym kraju tylko płodów. Maltretowane kobiety, a często i ich dzieci, nikogo nie obchodzą.

   PS

   Ponieważ media tak chętnie publikowały kontakt na komendę, by zachęcić do donosów na tę kobietę, która poroniła, publikujemy numer do Centrum Praw Kobiet: 509 790 232. I zachęcamy do kontaktu.

   www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,27212444,kochana-prokuratura-taka-uwazna-szuka-kobiety-po-poronieniu.html?_ga=2.77661716.1621980081.1623907904-66682764.1584340826#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.glowka
  • diabollo Re: Policja poszukuje kobiety, która pororoniła 17.06.21, 14:11
   Reżim kierujący się ideologią katolicką to reżim faszystowskiego kłamstwa, hipokryzji i przemocy.

   Upiory Franco, Salazara i Mussoliniego powstały z grobów i znowu są przy korytach.

   Kłaniam się nisko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka