Dodaj do ulubionych

Wrócił stary, nagi Tusk

07.07.21, 07:43

krytykapolityczna.pl/kraj/wrocil-stary-nagi-tusk/
Obserwuj wątek
   • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 07.07.21, 11:56
    Galopujący Major ma całkowitą rację. Tusk nie powinien wracać, bo wystarczy, że wrócili Czarzasty, Biedroń i Zandberg. Niezrozumiale jest tylko, że mimo, iż działali wspólnie i w porozumieniu, opowiadali o klimacie, LGBT, kobietach, aborcji, to ledwo ledwo przekroczyli próg wyborczy. Doradzał wraz ze Sroczyńskim: Wyborcy PO i Nowoczesnej są wściekli na własne partie za sprowadzanie wszystkiego do "dej głosa przeciw Jarkowi". Z ulgą poprą lewicę, jeśli się do nich choć trochę uśmiechnie. Nie tylko się uśmiechali, złote góry obiecywali. I co? I ledwo przekroczyli próg. Teraz wraz z PiS-em dureń galopując wali w Tuska w najlepszym stylu TVP. Ćwiczy przed dołączeniem do p. Ogórek, która — przypomnę — kandydowała na stanowisko prezydentki Polski z ramienia lewicy.
    • diabollo Re: Wrócił stary, nagi Tusk 07.07.21, 14:29
     Jeżeli rządy PO skończyły się tak fatalnie, bo faszystowską większością PISdy u koryta, to PO i Tusk chyba powinni wytłumaczyć co chcą robić inaczej, żeby ich kolejne rządy nie skończyły się jeszcze gorzej nazistami u koryta.

     Ale, wiem, od dawna bronię Tuska i PO, którzy są tyljo zakładnikami swojego debilnego elektoratu średnioklasowego, który uważa, że socjal i podatki to Zło, a "wartości chrześcijańskie" i JP2 to Dobro.

     Nieszczęściem Polski jest głupota czy wręcz debilizm klas społecznych, które z racji formalnego wykształcenia i samooceny maja być najmądrzejsze.

     I to jest właśnie elektorat Tuska i PO.

     Kłaniam się nisko.
     • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 07.07.21, 14:51
      Rządy faszystów zawdzięczamy neobolszewikom pod wodzą Zandberga, którym zachwycali się lewicowi i lewicujący publicyści. Piali tak bardzo z zachwytu, że Zandberg uwierzył, że Razem może iść osobno. Sam przerżnął i SLD zatopił odbierając mu głosy. Owszem, Tusk ciężko pracował na przegrana PO, ale drugie zwycięstwo narodowych-socjalistów to już zasługa idiotów, którzy uznali, że osobno osiągną więcej niż razem. Trzeba być bezrozumnym debilem, żeby rozbijać koalicje licząc na lepszy wynik skoro d'Hondt premiuje dużych i karze małych. Przecież Czarzaste, Zandbergi, Biedronie i Kosiniaki z Kamyszami startując z jednej listy także by się dostali, z tą różnicą, że w liczniejszym gronie. Mądry dzieli się po zwycięstwie. Idiota przed.
   • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 07.07.21, 12:24
    Brawo. Jedni bezkrytycznie popierają neobolszerwików z Razem, inni narodowych-socjalistów z PiS. Niestety, tych drugich jest więcej. Problem polega na tym, że jeśli rozsądni odsuną durniów od władzy skorzystają na tym wszyscy, ale apologeci durniów i roztaczanych przez nich wizji będą niezadowoleni. Galopujący Major, Sroczyński, Orliński i inni nie pójdą po rozum do głowy nawet wtedy, gdy zostaną zakneblowani, zbanowani lub uciszeni w dowolny inny sposób.

    Dzieje się tak dlatego, że każda ideologia bezmyślnie i bezrefleksyjnie wyznawana i traktowana jak prawda objawiona rzuca się na mózg. Człowiek opętany nią nie jest w stanie odróżnić co ma sens, a co jest mrzonką. Sondaże i wybory jednoznacznie wskazują, że tylko część, i to znikoma lewicowej agendy znajduje uznanie w oczach społeczeństwa. Mimo to zadufanym w sobie jełopom wydaje się, że oni i tylko oni lepiej od ludzi wiedzą czego ludziska chcą i co ich uszczęśliwi. Ani Orliński, ani Major nie chcą przyjąć do wiadomości, że to nie działa, że wylewanie krokodylich łez nad biednymi na bolszewicką modłę nikogo nie przekona zwłaszcza, że PiS robi to zdecydowanie sprawniej i skuteczniej, a więc nie tędy droga. Nie są w stanie pojąć, że skoro wychwalają PiS pod niebiosa względnie pod mauzoleum Lenina za 500 plus to po co ktoś ma głosować na lewicę, skoro PiS dał, a lewica obiecuje, że da? Zarówno Major jak i Orliński i wielu innych zachowuje się tak, jak pewien facet, który wiedział doskonale, że Józek to pijak, partacz i obibok, a mimo to zatrudnił go, bo to szwagier żony. No i Józek tak mu wyremontował łazienkę, że wszystko poodpadało po tygodniu.

    Rozsądny analizuje powrót Tuska pod kątem ewentualnych korzyści, zmian. Dureń nie jest w stanie wyrwać się poza swoje ograniczenia i oczekuje wyłącznie spełniania jego oczekiwań. Marzy mu się, żeby PO pod wodzą Tuska miała takie poparcie jak lewica pod wodzą Czarzastego, mniejsze od Konfederacji Korwina Mikkego? I co na tym zyska? Co to zmieni w jego życiu? Jedno jest pewne — PiS przy pierwszej okazji zlikwiduje media niezależne. Krytykę polityczna zostawi, bo pożyteczni idioci, którym wydaje się, że są niezależni a wspierają PiS z całych sił są bezcenni. PiS uprawiając proputinowską politykę, wyprowadzając Polskę z Unii działa na korzyść kremla, Orlińskie, Majory uprawiając propisowska politykę, bijąc wraz Kurskim w swoich działają na korzyść PiS-u.
  • diabollo Re: Wrócił stary, nagi Tusk 08.07.21, 07:46
   wyborcza.pl/7,75968,27299073,ryzykowny-powrot-taty.html#S.main_topic_2-K.C-B.4-L.1.glowka

   Jacek Żakowski

   Ryzykowny powrót Taty. Żaden kraj nie skorzystał na strategii polaryzacji

   Donald Tusk nie musiał ("wracać"), a teraz już musi ("wygrać"). Mocno trzymam kciuki. Ale ryzyko jest duże. Dla niego i dla nas.

   Dla Tuska, bo jeśli opozycja przegra kolejne wybory, będzie to znów „wina Tuska". A jeśli PiS przegra - będzie to zasługa całej opozycji, z Szymonem Hołownią na czele.

   Dla wszystkich powrót Tuska może oznaczać cofnięcie przebudowy obozu demokratycznego, która po pięciu latach wyraźniej ruszyła. Hołowni zawdzięczamy przełamanie polaryzującego Polskę duopolu PO - PiS. Trzaskowskiemu, Budce i Schetynie zawdzięczamy wychodzenie PO poza topniejący krąg sierot po Tusku. Czarzastemu winni jesteśmy wdzięczność za reanimowanie lewicy, bez której populiści byli jedyną ofertą dla słabszych ekonomicznie wyborców.

   Powrót Tuska zatrzyma tę przebudowę obozu demokratycznego, a mozolnie budowany dorobek może popsuć. Tym bardziej że w czasie sobotniego błyskotliwego entré Tusk ani słowem nie wspomniał, czemu jego zdaniem PO poniosła tyle porażek ani dlaczego zaczęła sondażowo tracić na rzecz PiS-u, nim jeszcze wyjechał do Brukseli i nim padło hasło 500+. Brak wiary w siebie, o którym Tusk wspomniał, nie wszystko wyjaśnia.

   Sądząc z retoryki kilku pierwszych dni, Tusk postawił na polaryzację, która dała sukces najpierw PO-PiS-owi, gdy walczył z SLD, UW i PSL, a potem parokrotnie PO w walce z PiS-em i PiS-owi w walce z PO.

   Strategia polaryzacji bywa efektywna, ale żaden kraj na niej nie skorzystał. Bo ważne staje się „kto", a nie „co", więc rozgrzani plemiennymi emocjami wyborcy idą w dym za absurdalnymi hasłami. Takimi jak 3x15, zniesienie immunitetów, okręgi jednomandatowe czy likwidacja Senatu, co postulowała PO, wygrywając w 2007 r., albo jak „zamach smoleński", obniżenie wieku emerytalnego, likwidacja gimnazjów i „Polska w ruinie", które głosił PiS, wygrywając w 2015 r.

   Jeżeli Tusk chce, by polska polityka wróciła na tę drogę, to mamy spory kłopot. Jest prawdopodobne, że mir Wielkiego Tuska pozwoli mu to zrobić. A gdy go nie było, my - zaczynając na niemal jałowej politycznej ziemi - zdążyliśmy się dorobić nie tylko nowego pokolenia politycznych liderów, ale też nowego politycznego myślenia wychodzącego poza walkę toporami i zarzucającego sieci poza mury plemion. Dzięki temu opozycja zdobyła solidną sondażową przewagę nad obozem władzy i dużą szansę na sukces w następnych wyborach, gdyby były choć trochę uczciwe i gdyby opozycyjne partie umiały przyjaźnie rywalizować, jak na Węgrzech.

   CDN...
   • diabollo Re: Wrócił stary, nagi Tusk 08.07.21, 07:47
    Oferując swoje przywództwo Platformie i całej opozycji, Donald Tusk bierze ogromną odpowiedzialność. Jest prawdopodobne, że wzmocni PO. Ale to będzie korzystne dla Polski tylko, jeśli Platforma wzmocni się kosztem PiS-u albo jeśli przyciągnie osoby dziś niezdecydowane. A jest bardziej prawdopodobne, że Tusk przyciągnie część wyborców Hołowni lub odda mu część wyborców PO niechętnych twardej polaryzacji.

    Tusk był przez ostatnie lata jak wisząca na ścianie teatralna strzelba, która musi kiedyś wystrzelić. Doczekaliśmy tego. Ogień z tuskowej lufy buchnął. Skutek będzie zależał od tego, czym będzie strzelał i do kogo trafi. A tego wciąż nie wiemy.

    wyborcza.pl/7,75968,27299073,ryzykowny-powrot-taty.html#S.main_topic_2-K.C-B.4-L.1.glowka
    • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 08.07.21, 12:40
     Donald Tusk jest politykiem światowego formatu. Powrót i kilka konferencji osiągnął to, do czego Schetyny, Budki, Czarzaste, Zandbergi, Kosiniaki-Kamysze i inni "przywódcy"" nie potrafili doprowadzić przez ostatnie 6 lat. Dotąd bowiem cała opozycja dreptała posłusznie pięć kroków za PiS-em lub rzucała się na ochłapy, które jej rzucał względnie wskazał palcem. Wrócił Tusk i to PiS drepcze posłusznie za nim, reaguje na to, co mówił. Zamiast opowiadać jak to na kongresie członkowie partii pochylali się troską nad ciężką dolą rodaków trzeba było pospiesznie zneutralizować oskarżenie o kradzież. Zamiast chełpić się sukcesami trzeba było reagować na zarzut, że przedstawiciele władzy w tajemnicy knują jak kraść tak, żeby nie było widać. Powrót Tuska obnażył mizerne kwalifikacje pozostałych liderów i pokazał ile Trzaskowski musi się jeszcze nauczyć.
     • walmart.ca Re: Wrócił stary, nagi Tusk 08.07.21, 17:51
      Ho ho HO! łudy płemieł, na którym wszystkie parszywe kundle wieszałeś kilka lat temu, przeobraził się w 'światowego formatu' polityka, chyba głównie dzięki swojej 6-letniej nieobecności w polityce w Polsce.
      A tu wraca i bum! - wraca, panie i drżyjcie Pis(d)olutki... Jesteś zabawny, mówiąc eufemistycznie...
      • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 08.07.21, 20:31
       A co to ma do rzeczy, że wieszałem (i wieszam)? Popełnił w moim mniemaniu mnóstwo błędów, rozwalił system emerytalny, zniszczył rynek farmaceutyczny, wywozu śmieci. Jednak miał siedem lat żeby pójść po rozum do głowy. Poza tym jest jedynym politykiem zdolnym nawiązać równorzędną walkę z Kaczyńskim. Zwróciłeś uwagę, że każdy gorliwy pisior albo atakuje Tuska bezpośrednio, albo wiesza psy na jego sympatykach? Teraz chcą zlikwidować TVN za to, że dawała w całości wystąpienia Tuska.
   • walmart.ca Re: Wrócił stary, nagi Tusk 13.07.21, 14:33
    Też uważam, że 'powrót Tuska do polityki' (pewnie żadna instytucja finansowa nie zaproponowala Tuskowi tego, co Greensill Cameronowi: www.reuters.com/article/greensill-capital-david-cameron/greensill-capital-paid-david-cameron-salary-of-over-1-million-a-year-ft-idUSFWN2OO176 ) nie jest dobrą nowiną, a fakt, że i 'opozycja' i 'klasa srednia' tak się tym podniecają tylko źle o nich świadczy...
    • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 14.07.21, 16:30
     Możesz uchylić rąbka tajemnicy ujawniając dlaczego tak też uważasz? Miło by też było gdybyś podał nazwisko tego polityka po stronie opozycji, który jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z Kaczyńskim i wyjaśnił dlaczego dotąd nie ujawnił się.
     • walmart.ca Re: Wrócił stary, nagi Tusk 14.07.21, 23:22
      oby.watel napisał:

      > Możesz uchylić rąbka tajemnicy ujawniając dlaczego tak też uważasz?

      Zadna tajemnica, wiec i nie ma rąbków. Uważam tak, ponieważ z sondaży wynika, że 60% badanych w Polsce, czyli tam gdzie głosy decydują, właśnie ma taki stosunek do 'Tuskowego powrotu', a ja, słysząc jego stare, odgrzewane apercusy, podzielam ich zdanie...

      wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-i-powrot-do-polityki-niepokojacy-sondaz-dla-bylego-premiera/zrytc06?utm_source=www.politico.eu_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

      > Miło by też było gdybyś podał nazwisko tego polityka po stronie opozycji, który jest w sta
      > nie nawiązać równorzędną walkę z Kaczyńskim i wyjaśnił dlaczego dotąd nie ujawn
      > ił się.

      Może i miło by było ale nie widze takiego polityka, (pewnie dlatego, że nie ujawnił się), ani takiej potrzeby (na wet gdyby się ujawnił taki polityk), bo
      to by było missing the point, i nie o to chodzi, nie o nawiązanie równorzędnej walki z Kaczyńskim - przegapiłeś sedno - chodzi o przyszłość Polski, a ta nie należy do Tuska, ale do młodej generacji, w wieku Zandberga, np
      • oby.watel Re: Wrócił stary, nagi Tusk 14.07.21, 23:47
       walmart.ca napisał:

       > Uważam tak, ponieważ z sondaży wynika, że 60% badanych w Polsce, czyli tam
       > gdzie głosy decydują, właśnie ma taki stosunek do 'Tuskowego powrotu', a ja,
       > słysząc jego stare, odgrzewane apercusy, podzielam ich zdanie...

       Jaki odsetek Polaków należy do PO? No bo o tym, że kierowanie się sondażami to populizm w czystej postaci nawet wspominać nie warto. Nie mówiąc już o tym, że kierując się sondażami można wpuścić się w maliny, czego dowodem chociażby sondaże z których wynika, że PO błyskawicznie odrobiła straty do Hołowni.

       > Może i miło by było ale nie widze takiego polityka, (pewnie dlatego, że
       > nie ujawnił się), ani takiej potrzeby (na wet gdyby się ujawnił taki polityk), bo
       > to by było missing the point, i nie o to chodzi, nie o nawiązanie równorzędnej
       > walki z Kaczyńskim - przegapiłeś sedno - chodzi o przyszłość Polski, a ta nie
       > należy do Tuska, ale do młodej generacji, w wieku Zandberga, np

       Naprawdę jesteś przekonany, że można mówić o przyszłości Polski w sytuacji gdy nie ma nikogo, kto mógłby odsunąć PiS od władzy? A może czegoś nie rozumiem i wiążesz przyszłość z PiS-em? Tusk jest jedynym politykiem gwarantującym Polsce przychylność Unii, która bardzo nam będzie potrzebna po dzisiejszym pierwszym kroku na drodze do opuszczenia Unii. Jeśli zaś chodzi o Zandberga, to właśnie on i jego bezdenna mądrość dała PiS-owi większość w 2015 roku. Idąc osobno utopił zarówno siebie jak i SLD. Grubo ponad milion głosów poszło się... Jeśli możesz zaspokoić moja ciekawość, to zdradź jakąż to on przyszłość Polsce zapewni według Ciebie ciesząc się poparciem na granicy błędu statystycznego?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka