Dodaj do ulubionych

Tacy mądrzy, a tacy głupi

25.10.21, 07:20
krytykapolityczna.pl/kraj/kempa-sikorski-twittter-spor-polityka-komentarz/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Tacy mądrzy, a tacy głupi 25.10.21, 12:10
   Starcie przekupki z parobkiem to incydent w sam raz dla Galopującego Majora. Mógłby jednak nieco podciągnąć się w języku polskim. Oręż na ten przykład owszem, po niemiecku jest kobietą, ale po polsku nie. Galopujący Major nie wspomina o credo polskich chamów czyli zapewnianiu wszystkich, że muszą być chamscy, ponieważ inaczej interlokutorzy nie zrozumieją. Innymi słowy wrony wychodzą z założenia, że "jak wpadniesz między wrony to kracz jak i one". To ma sugerować, że potrafią inaczej. Dla chama to idealne usprawiedliwienie chamstwa. Ale zagadnienie ma też drugie dno. Otóż we wszystkich partiach bywają osoby — użyjmy eufemizmu — którym z kulturą nie po drodze. Jednak największe ich zagęszczenie notuje PiS. Nawet jak ktoś opuści tę partię, jak Sikorski, to z całym dziedzictwem. Starcie Kępa Sikorski to typowa kłótnia w rodzinie.

   Ciekawe, że i PIS ma alergię na sok z buraka i Major ma alergię na sok z buraka. Na dodatek przekonuje, że konstytucji broniła młoda lewica. Musi PRL-owskiej, bo tylko takiej mogli bronić ludzie zdolni do obrony w czasach, gdy Lis na chleb mówił bep.

   Młoda lewica broniła konstytucji, gdy Ty z Tomaszem Lisem na chleb mówiłeś bep. Pierwsza pikieta Razemków była już w grudniu... 2015. Wiem, bo na niej byłem, Libków za wielu tam nie było.

   Galopujący Major ewidentnie zagalopował się, bo w grudniu 2015 razemki żadnych pikiet nie organizowali, wręcz przeciwnie, przekonywali, że Trybunał Konstytucyjny ludzi nie obchodzi, bo ludzi obchodzi tylko kasa. Ludzi nie obchodzi Trybunał Konstytucyjny, bo państwo już dawno ich zawiodło. Państwa nie było, gdy pracodawca nie wypłacał im pensji, zatrudniał na czarno — przekonywała razumka Marcelina Zawisza na Facebooku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka