Dodaj do ulubionych

Jak załatwić reparacje od Niemców?

03.11.21, 08:35
ekskursje.pl/2021/11/jak-zalatwic-reparacje-od-niemcow/
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Jak załatwić reparacje od Niemców? 04.11.21, 10:58
   Z ciekawych komentarzy:

   SKĄD SIĘ WZIĄŁ TEN NIESZCZĘSNY "MARKSIZM KULTUROWY" KTO TO WYMYŚLIŁ?

   Oidp, I shit you not, Adolf Hitler. Tylko jako „bolszewizm kulturowy” (Kulturbolschewismus). Że zgniłe dekadenckie żydowskie elity niszczo cywilizację zachodu i niemieckiego ducha, itd itp.

   Innymi słowy ma ta światła idea prawie równo 100 lat.

   I przy okazji jest to synteza do antytez a’propos „kto odpowiada za ten reakcyjny syf, Rosja czy Stany” – odpowiadają faszyści, spinający sobie z dzióbków. Rosyjscy amerykańskim dają kasę z petrodolarów od oligarchów, amerykańscy rosyjskim – zasięgi i gadające głowy. Świetna symbioza (i korzystna dla wszystkich, czy to big oil wspierającego GOP, czy dla Rosji, która bez petrodolarów nie istnieje).

   ***

   Przecież to jest wprost z manifestu Breivika, nawet jeśli on to skądś wyciągnął a nie sam wymyślił, to odpowiada za spopularyzowanie. Prawiczka zresztą Breivika sobie ceni i o tym prawie że wprost mówi.

   ***

   Adolf wymyślił, fundamentalistyczna amerykańska prawica (oidp głównie Breibart i przyjaciele) odkopali, Breivik nadał temu rozgłos kiedy zrobił to co zrobił, ale spopularyzował tak naprawdę Peterson. Bo o ile Breitbart to mimo wszystko nisza, a na manifest terrorysty otwarcie ma odwagę powołać się tylko najbardziej, hmm, edgelordowa prawica (raczej 4chan niż mainstreamowe media), o tyle jak wyszedł Peterson cały na biało jako uczony mędrzec-filozof objaśniający świat, to nagle koncepcja została zlegitymizowana i wciągnięta do mainstreamu jako warta dyskusji. Już nie mówiąc o tym, jakie ten typ ma zasięgi w sieci (ile mln wyświetleń etc).

   ***

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka