Dodaj do ulubionych

Zaszczepić ich na siłę...

31.01.22, 13:07

next.gazeta.pl/next/7,151003,28057160,zaszczepic-ich-na-sile-czyli-kara-dla-zlych-glupich-i-krnabrnych.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Zaszczepić ich na siłę... 31.01.22, 15:43
   A po drugiej stronie mamy często do czynienia z pragnieniem, żeby sprawę załatwić jakimś cudownym technokratycznym rozwiązaniem. Na przykład zaszczepić wszystkich na siłę i wtedy będzie porządek, pandemia się skończy.

   Nawet osesek gdyby umiał mówić to by powiedział, że przymus szczepień nie załatwi żadnego problemu. Mamy przymus szczepienia na polio i rokrocznie setki tysięcy dzieci umiera albo staje się kalekami. Podobnie jest z odrą, ospą, trądem i wieloma innymi chorobami. Wścieklizna zabija tych, którzy się zaszczepili, niezaszczepieni nawet nie wiedzą, że zachorowali. Niemniej jednak ciekawa rozmowa lewicowego pismaka z propisowskim antyszczepionkowcem. Oczywiście informacja kolportowana przez naukowców, że wirus wtedy mutuje, gdy ma gdzie do dr. Mateusza Piotrowskiego nie dotarła? A przecież na tym nie kończy się lista złotych myśli:

   Tak jak przyzwyczailiśmy się do wirusa i tego, że umierają ludzie, tak samo możemy się przyzwyczaić do zmian klimatu.

   Doprawdy? Członek chrześcijańskiej wspólnoty Formacja Transformacja (od kiedy Diabolcio zrobiłeś się takim zagorzałym zwolennikiem sukienkowych i ich komilitonów? Ziemia jest jeszcze okrągła w Twych oczach?) jest w stanie przyzwyczaić się do wiatru zdmuchującego mu brykę z autostrady, wywracającego domy? Jest w stanie przywyknąć do deszczu, który w kilka minut miasto zamienia w jezioro? Do upałów przekraczających 50°C i dewastujących uprawy susz? Do ziemniaków w cenie złota?

   Politycy PiS przyjęli wobec pandemii strategię udawania, że nic się nie dzieje. I to w sytuacji, kiedy mamy skalę zniszczenia biologicznej substancji narodu na poziomie wojennym. Powiem językiem prawicy: to jest polityka antypolska. Z kolei opozycja - głównie PO i okolice - poza okrzykami, że rząd robi źle, nie proponuje nic konkretnego. Nie potrafię powiedzieć, jaki oni mają program radzenia sobie z wirusem. Politycznie zyskują, że zapchała się służba zdrowia i panuje chaos, bo mogą krytykować rząd. I to im wystarcza. Po co ogłaszać jakieś konkrety, skoro można tym wkurzyć część wyborców. Na tym tle najodważniejsza jest lewica, bo jako jedyna coś jasno proponuje i zgłasza ustawę o obowiązkowych szczepieniach.

   Trudno nie zgodzić się z tym, gdyby nie konkluzja powtarzana przez pisowskich aparatczyków jak mantrę,

   że osoby zaszczepione również roznoszą wirusa, więc to nie jest panaceum.

   Jakim trzeba być... chrześcijańskim doktorem, żeby powtarzać takie brednie? Pasy w samochodzie także nie chronią przed śmiercią lub kalectwem w wyniku wypadku, kapok nie chroni przed utonięciem, hełm przed spadającą cegłą, modlitwa przed nieszczęściem. Nawet głupek wie, że szczepionki nie chromą przed zakażeniem, ale przed ciężkim przebiegiem choroby.

   my proponujemy odwrócenie logiki: reagujmy na najwcześniejszym etapie każdej fali i wygaszajmy pierwsze ogniska wirusa.

   Cały świat reagował na najwcześniejszym etapie, nawet do lasu zabronili chodzić. Pomogło jak umarłemu kadzidło. Ale w sumie to wszystko jest proste jak konstrukcja cepa, bo przecież Glapiński powiedział, a doktor uwierzył, że Polska dysponuje nieprzebranymi zasobami gotówki. Nic tylko brać i wydawać.

   W Polsce wymagałoby to dofinansowania Sanepidu, wypłacania ludziom stu procent pensji za okres kwarantanny, trzeba by też zorganizować kwarantanny hotelowe, bo to pomaga chronić domowników, trzeba polepszyć mechanizmy wentylacji szkół i miejsc pracy. Na wczesnym etapie możliwe są lokalne zamknięcia, nie jest konieczne zamrażanie całego kraju. Zamiast wiecznie "żyć z pandemią", po zduszeniu wirusa można żyć normalnie, niemalże jak przed jej wybuchem. To się udało w atlantyckich regionach Kanady, które wybrały strategię eliminacji wirusa. Miały zdecydowanie niższe straty w ludziach, niż inne kanadyjskie prowincje, które zdecydowały się na "życie z wirusem", wypadły też znacznie lepiej, gdy chodzi o wskaźniki PKB, a nawet wolności obywatelskie, swobodę poruszania się, korzystania z usług, organizowania wydarzeń kulturalnych. Tak można było zrobić w Polsce.

   Jakim trzeba być imbecylem, żeby porównywać kraj, w którym na jednym kilometrze kwadratowym mieszkają niecałe 4 osoby z krajem w którym tych osób jest 124?

   To wszystko pozwala zrozumieć dlaczego wygumkowano przynależność do chrześcijańskiej wspólnoty Formacja Transformacja. Amen.
  • oby.watel Re: Zaszczepić ich na siłę... 31.01.22, 16:14
   Rosjanie wyszli naprzeciw postulatom doktora i antyszczepionkowców i przygotowali dowód na to, że mają rację.

   EpiWakKorona, jedna z trzech stosowanych w Rosji szczepionek na koronawirusa, nie tyle pomaga, co szkodzi. Ci, którzy ją przyjęli, zakażają się znacznie częściej niż ludzie w ogóle niezaszczepieni.

   wyborcza.pl/7,75399,28058825,co-w-rosji-piszczy-rosyjska-szczepionka-przeciw-covid-19-szkodzi.html
   • diabollo Re: Zaszczepić ich na siłę... 01.02.22, 09:02
    Rozmówca Sroczyńskiego nie jest przeciwnikiem szczepień, wręcz przeciwnie. Mówi, że nakaz szczepień nie wystarczy.
    Wiele problemów społecznych bierze się z tego, że większość w ogóle nie czyta, a wielu z tych co czyta, czytać nie potrafi i nie rozumie co czyta

    Kłaniam się nisko.
    • oby.watel Re: Zaszczepić ich na siłę... 01.02.22, 11:35
     diabollo napisał:

     > Rozmówca Sroczyńskiego nie jest przeciwnikiem szczepień, wręcz przeciwnie. Mówi
     > , że nakaz szczepień nie wystarczy.
     > Wiele problemów społecznych bierze się z tego, że większość w ogóle nie czyta,
     > a wielu z tych co czyta, czytać nie potrafi i nie rozumie co czyta

     Wiele problemów bierze się stąd, że czytającemu wydaje się, że rozumie, bo zinterpretował tekst i wyczytał coś, czego w nim nie ma. Zacytowałem fragmenty i skomentowałem. Ty wciskasz prawdę objawioną nie popierając jej niczym poza swoimi fantazjami. Zwłaszcza, że nigdzie nie napisałem, że doktor jest przeciwnikiem szczepień. Napisałem że powiela bzdury kolportowane przez pisowskich antyszczepionkowców. Jesteś doskonałym przykładem braku umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka