Dodaj do ulubionych

Czekając na prześladowanie Muńka Staszczyka

27.04.22, 13:17

krytykapolityczna.pl/kultura/muzyka/staszczyk-mazurek-religia-polska-tlove/
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Czekając na prześladowanie Muńka Staszczyka 27.04.22, 13:45
   Ćwieć inteligencja dziadersów cudownie nawróconych w latach 70 i 80 ubiegłego wieku dalej bezkrytycznie kocha katolicki zabobon.

   A bystrzaki, co się z zabobonu katolickiego otrząsnęly przedwczoraj, oskarżają "ciemny lud" za to, że jako państwo i społeczeństwo wdepnęliśmy w katolicką kupę.
   Nie. W katolicką kupę wepchnęła Polskę katolicka ćwierć inteligencja i katolickie elity polityczne, finansowe, profesorskie, prawnicze, etc, etc.

   Kłaniam się nisko.
    • diabollo Re: Czekając na prześladowanie Muńka Staszczyka 28.04.22, 09:55
     Rozumiem urażenie i sam mam sporo sympatii do KODu. Naturalnie uogólnienia zawsze są krzywdzące, niemniej bez takich uogólnień z miejsca dalej nie ruszymy.
     A uogolniajac pokolenie KODu czy też nasze pokolenie dało dupy i znowu mocno uogólniając wiekszość dalej mocno wierzy, że wszystko było w porząsiu i Kaczor z PISem spadł z księżyca i zniszczył naszą wzorową "liberalną" demokrację.

     A ja twierdzę i utrzymuję, że w PL nigdy żadnej liberalnej demokracji nie było, był janiepawli turbokapitalizm, który kręcił się dopóki ucho się nie urwało. PIS tylko zamaskował patologię przez propagandę i podkręcając janieoawli turbojapi jeszcze bardziej niż przedtem.
     I po naszej, liberalnej stronie (w tym KODiarskiej) nie widać żadnej analizy ani żadnej propozycji rozwiązania polskich problemów społecznych.

     Kłaniam się nisko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka