Dodaj do ulubionych

Przestańcie udawać...

29.04.22, 08:30

krytykapolityczna.pl/kraj/przestancie-udawac-ze-nie-musicie-jesc-i-miec-gdzie-mieszkac/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Przestańcie udawać... 30.04.22, 16:36
   Jak to się dzieje, że neobolszewicy nigdy nie udają, a mimo to mało kto chce na nich głosować? Czy trzeba lepszego dowodu, że ta fałszywa troska o biednych nikogo nie przekonuje? Że najwyższy czas zmienić narrację?
   • diabollo Re: Przestańcie udawać... 01.05.22, 09:52
    Ależ to jest zwyczajnie nieprawda.

    LSD w szczycie swojej popularności zbierało pona 40% głosów a sondażach dochodziło pod 50%.
    A i przecież zwycięstwa wyborcze PISu i jej zadziwiająco wielkie poparcie po 7 latach patologii władzy można tyłumaczyć tylko mocą obietnicy państwa dobrobytu dla ludu a nie tylko dla elit. Oczywiśce PIS jest skrajną prawicą, a nie lewicą i poza retoryką populistyczną pracowicie buduje swoją oligarchię.

    No i problem w tym, że LSD z Millerm w czasie swoich rządów porzuciło lewicowe ideały i przejęło ideologię neoliberalną, bo uważali, że tak jest modniej i wygodniej. Pamiętacie Leszka Millera jako entuzjastę podatku liniowego i Barbarę Blidę jako twarz walki o "prawo własności" i eksmisji na bruk? Krótko móiąc LSD skompromitowało ideę lewicy i zaufania do lewicy samego Ludu, który z braku laku musiał zwrócić się z poparciem politycznym do faszystów.
    Z resztą tak w obronie polskiej rachitycznej lewicy (w Polsce wszak Oświecenie zawsze miało pod górkę i w Polsce Oświecenie dopiero przychodziło narzucane przez zaborców), to równoległy fuck-up z analogicznymi konsekwecjiami zaliczyły największe partie lewicowe w Europie Zachodniej, by tylko przypomnieć takie nazwiska jak Tony Blair czy Gerhard Schröder. Tam lewica dużo mocniejsza i bardziej zakorzeniona w historii też po 20 latach też nie może dojść do siebie i też ma problemy z odzyskaniem zaufania Ludu, który w znacznej częśći skierował swoje poparcie dla faszyzmu obiecującemu przypierdolić złodziejskim elitom.

    Oczywiście w Polsce sprawy nie poprawia tępota naszej ćwierć inteligencji i jej odwieczne problemy z Oświeceniem, więc nasza ćwierć inteligencja nienawidzi lewicy bardziej niż faszyzmu i koszczuja katolickiego i mainstream ćwierć inteligencki zwalcza idee lewicowe w każdym madium (TVP czy TVN tak samo) w sumie prostym jak cep kłamstwem, że Lewica to bolszewizm, Stalin i Mao.

    Kłaniam się nisko.
    • diabollo Re: Przestańcie udawać... 01.05.22, 11:05
     Żeby pozostać najbliżej Prawdy, należy przyznać, że Oświecenie tylko raz polskimi rękami w Polsce było górą - zaraz po odzyskaniu niepodłości przez II RP z jej Konstytucją marcową. Przez krótką chwilę rodzimi lewacy projektowali ustrój polityczno-ideolwy Polski, niemniej karnawał Oświecenia trwał malutką chwilkę, faszystowska reakcja dostała sraczki i wpadła w szał, i przez skomplikowany dzieje od zabójstwa lewackiego prezydenta do zamachu stanu lewaka Piłsudskiego, który żeby rządzić faszystowską reakcją sam musiał zbudować faszystowską dykaturę, skończyło się jak zawsze w Polsce: Antyoświeceniem.

     Kłaniam się nisko.
    • oby.watel Re: Przestańcie udawać... 02.05.22, 16:06
     Prawda. A bywało, że poparcie oscylowało wokół 100%. Dzięki komunistycznej trójcy świętej za to, że neobolszewicy i ich akolici wierzą, że wszystkie rozumy podjedli, a nie wygrywają dlatego, że wszyscy są ćwierćinteligentami, półgłówkami i debilami. To daje gwarancję, że raz utraconej władzy nie odzyskają nigdy i dzięki bogu, bo gdyby dziś zdobyli władzę za trzy miesiące inflacja przekroczyłaby 100%.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka