Dodaj do ulubionych

Kogo bronić przed inflacją? Lekcje z Balcerka

15.07.22, 09:36
krytykapolityczna.pl/kraj/inflacja-scenariusze-po-kryzysie/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Kogo bronić przed inflacją? Lekcje z Balcerka 16.07.22, 09:43
   I co z tej pisaniny wynika, bo nie kumam? PiS powinno walczyć z inflacją czy nie powinno? Bo z wywodu wynika, że wystarczy zakrzyknąć "stoliczku nakryj się" i już. Nie dziwi dlaczego Sutowskiemu bliżej do PiS-u niż do PO. Dziwi, że neobolszewicy nie wyciągają żadnych wniosków z przeszłości, nie rozumieją otaczającej rzeczywistości. Nieodmiennie jak dziady proszalne wyciągają łapy po pieniądze, bo uważają, że jedynym obowiązkiem państwa jest dawać, a jedynym obowiązkiem obywateli jest brać i głosować na tych, co dojo. Balcerowicz wyciągnął kraj z zapaści, w ciągu kilku lat zdusił trzycyfrową inflację. Narodowi socjaliści wraz z neiobolszewikami w ciągu kilku lat doprowadzili do katastrofy, postawili na skraju niewypłacalności.

   Jest jednak światełko w tuneliku. Co prawda to nie wylot lecz pędzący pociąg, ale dla neobolszewików to nie ma znaczenia. Polityka rozdawnictwa skończy się katastrofą. Pytanie czy Polska ogłosi niewypłacalność przed czy po wyborach. Jeśli wraz z lewica zacznie rozdawać, to raczej przed.

   Dlaczego Sutowski i towarzysze nie zapytają tych, których tak fałszywie bronią czy oni wolą teraz bezwartościowe podwyżki, które i tak zeżre inflacja w ciągu kilku miesięcy, czy stabilną sytuację gospodarczą i ceny zmieniające się o góra kilka procent rocznie, a nie miesięcznie? Najpierw gasi się pożar, a dopiero potem wymienia meble. Naprawdę neobolszewicy są tak durni, że tego pojąć nie mogą?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka