Dodaj do ulubionych

One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza Czarn

25.09.22, 12:07
krytykapolityczna.pl/kultura/czytaj-dalej/paulina-januszewska-elzbieta-turlej-mezczyzni-meskosc-feminizm-fck-fame-game/
Obserwuj wątek
  • walmart.ca Re: One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza 25.09.22, 12:57
   Chłopcy urodzeni po 1989 roku odwołują się do całkowicie przeterminowanych i mylnie skonstruowanych wzorców ze świata, którego nie mieli szansy poznać. To symptomatyczne, że ich rówieśniczki w badaniach pokazują się jako osoby o bardzo liberalnych poglądach, a oni chcieliby być jak żołnierze wyklęci, przedwojenni gentlemani i średniowieczni rycerze, w szczególności Zawisza Czarny, którego imię najczęściej pojawia się na szalikach i transparentach kibiców. [b]Mało tego, nie przyjmują do wiadomości, że w miażdżącej większości są potomkami chłopów, a nie ziemiaństwa i szlachty.[/b]
   • diabollo Re: One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza 26.09.22, 07:51
    To chyba największa tragedia ludzka: wyzwoleni niewolnicy snują fantazje bycia jaśniewielmożnymi panami.

    Ale to też, przynajmniej w Polsce rezultat indoktrynacji pseudohistorycznej, gdzie prawnuki chłopów pańszczyźnianych uczy się, że "wygraliśmy pod Grunwaldem" albo "przegraliśmy powstania", 'naród z katokościołem, katokościół z narodem" itp, itd...

    Katofaszystowski nacjonalizm to DNA polskiej prawicy (a w PL lewicowość to obelga, prawica regularnie zgarnia 90% mandatów parlamentarnych).
    No i parafrazując poetę, patriotyzm to ostatnia ucieczka łajdaka.

    Przy tej mizerii intelektualnej naszej ćwierćinteligencji (oraz kompletnej tępocie umysłowej polskich elit tak jak od wieki, wieków), na wszelkie społeczne reakcje buntu wobec chujowej rzeczywistości, deklasacji, zjawisku prekariatu, głodu mieszkaniowego, czy generalnie braku perspektyw - będziemy mieli kolejną reakcyjną konfederację barską, czyli "drogi carze/caryco bardzo cię podziwiamy i walczymy nie z tobą, ale z tymi zapadnickimi "reformatorami" ciągle gadającymi o reformach w stylu zgniłego Zachodu / jakobiństwa / LGBT / gender / etc, etc zagrażające naszej świętej rodzinie i świętej wierze katolickiej, a tak się składa, że to ty caryco chyba przez przypadek posadziłaś tych zapadnickich klaunów na naszym tronie. Chcemy im łby poobcinać i na tronie mieć porządnego, reakcyjnego zamordystę, żeby Rzeczpospolita znowu była wielka. Make Poland great again!"

    Kłaniam się nisko.
    • grzespelc Re: One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza 27.09.22, 11:13
     "To chyba największa tragedia ludzka: wyzwoleni niewolnicy snują fantazje bycia jaśniewielmożnymi panami.

     Ale to też, przynajmniej w Polsce rezultat indoktrynacji pseudohistorycznej"

     oraz przemocy symbolicznej, gdzie szlachetny oznacza dobry, opanowanie to zrównoważone zachowanie, a złe zachowanie to chamstwo.
   • grzespelc Re: One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza 27.09.22, 11:15
    "Świat, w którym męskość polega na przemocy, walce z wrogiem, obronie ojczyzny kosztem porzucania kobiet i dzieci oraz ginięciu w imię wyższych celów"

    Autorka absolutnie nieczego z tego nir rozumie,

    Większość facetów też by wolała sobie jechać z dziećmi do Polski, a na śmierc wysłać żonę, w końcu skąd wiadomo, że to nie ona będzie lepszą operatorką drona niż mąż?

    Robienie z tego teorii o porzucaniu dzieci to jednak już kurwa za dużo.
    • diabollo Re: One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza 27.09.22, 11:26
     Czcigodny Grzespelcu, autorka oczywiście opisuje fantazje a nie rzeczywistość. Fantazje inceli, którzy żadnych żon ani tym bardziej dzieci nie mają.

     Dla mnie to też absurdalne, ale to nie wina autorki książki.

     Kłaniam się nisko
     • grzespelc Re: One się emancypują, oni chcą być jak Zawisza 27.09.22, 23:27
      Trochę racja, no ale skąd jej się wzięło, żę chcą porzucićrodziny?

      Założę się, że oni sobie wyobrażają, że po pobiciu wroga triumfalnie wracają do tych rodzin jako superbohaterowie do końca życia wielbienie, a wieczorami przy ognisku synom opowiadają, jak pobili tychtam...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka