Dodaj do ulubionych

Meloni to czerwony Jędraszewski

27.09.22, 11:09

hartman.blog.polityka.pl/2022/09/26/meloni-to-czerwony-jedraszewski/
Obserwuj wątek
    • diabollo Re: Meloni to czerwony Jędraszewski 29.09.22, 11:31
      Zbrojne ramię koszczuja katolickiego zakuwa 17-latkę za napis kredą na chodniku przed kościołem.

torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,28966213,rzecznik-praw-obywatelskich-pyta-policje-dlaczego-skula-17-latke.html?_ga=2.47786660.228917858.1663147260-2069617137.1593408692#S.TD-K.C-B.4-L.1.duzy
      • diabollo Re: Meloni to czerwony Jędraszewski 30.09.22, 07:31
        Rzecznik Praw Obywatelskich pyta policję, dlaczego skuła 17-latkę za pisanie kredą pod kościołem
        RPO
        29.09.2022, 10:19
        Grzegorz Giedrys

Rzecznik Praw Obywatelskich prosi Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu o wyjaśnienia, dlaczego funkcjonariusze skuli kajdankami nastolatkę, która napisała antypedofilskie hasła pod kościołem akademickim na Rynku Staromiejskim.
        Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z własnej inicjatywy sprawę dotyczącą interwencji przeprowadzonej 17 września 2022 r. przez funkcjonariuszy policji wobec 17-letniej Malwiny Chmary. - Ze szczególnym zaniepokojeniem rzecznik przyjął informacje o zastosowaniu wobec małoletniej osoby środków przymusu bezpośredniego, zwłaszcza w sytuacji, gdy z przekazu medialnego nie wynika, aby nie stosowała się ona do poleceń wydawanych funkcjonariuszy policji – pisze Piotr Sobota z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

RPO domaga się wyjaśnień dotyczących zdarzenia, a także informacji, jakie „były podstawy faktyczne i prawne użycia środków przymusu bezpośredniego". - Ponadto proszę o przedstawienie informacji o biegu czynności wyjaśniających i ewentualnie postępowań dyscyplinarnych, wszczętych wobec funkcjonariuszy wykonujących czynności – czytamy w dokumencie przesłanym do Małgorzaty Jorki, komendanta miejskiego policji w Toruniu.

Sprawę skomentowała Malwina Chmara. - Cieszę się, że Rzecznik Praw Obywatelskich z własnej inicjatywy zwrócił się do toruńskiej policji z prośbą o wyjaśnienia – opowiada. - Sama złożyłam już zażalenie na zatrzymanie, swoją drogą według toruńskiej policji niebędące zatrzymaniem, i czekam na reakcję. Nie zamierzam zostawić tej sprawy, ale też nie chcę poprzestać na samym wyjaśnianiu interwencji policji.

Kredą napisała kilka antypedofilskich haseł, policja skuła ją kajdankami
        Przypomnijmy, 17-letnia Malwina Chmara przyjechała 17 września do Torunia na konwent Copernicon. Pod pomnikiem Kopernika trwała właśnie manifestacja wymierzona w środowiska LGBT, która porównywała osoby homoseksualne do pedofilów. Bydgoska aktywistka kupiła w empiku zestaw kolorowych kredek i napisała kilka haseł na chodniku pod kościołem akademickim na Rynku Staromiejskim: "Zostawcie osoby LGBTQ+" oraz "Pedofile w kościele. Ks. Dariusz. Ks. Jerzy Uberman. Ks. Piotr D."

Zatrzymali ją policjanci, którzy według jej relacji postanowili zapytać o zdanie księży z kościoła akademickiego. Jak mówi, chcieli jej postawić zarzuty o obrazę uczuć religijnych. Funkcjonariusze skuli aktywistkę kajdankami i przewieźli na komisariat. Chmara dostała zarzuty z art. 63 Kodeksu wykroczeń, który mówi o rozlepianiu bezprawnych ogłoszeń: "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny".

- Chciałabym, aby wreszcie banery, które pokazuje fundacja stoppedofili stały się zakazane, jeżeli nie ogólnopolsko, to aby przynajmniej miasta lokalnie z tym walczyły – mówi Chmara. - Wiem też, że zbliża się okres wyborczy i chciałabym zwrócić uwagę na to, że jako osoba ze społeczności LGBTQ+ domagam się realnych działań.

Nie chcę, aby politycy i liberalne media wspierali społeczność tęczową, tylko kiedy jest brutalnie zatrzymywana przez policję. Chcę, aby ludzie wspierali nas też, kiedy domagamy się równości małżeńskiej, czy zmiany prawa, ułatwiającej proces korekty płci dla osób transpłciowych.
        Pytania do komendanta miejskiego policji
        Jej sprawą zainteresowała się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która zorganizowała konferencję prasową pod hasłem "Murem za Malwiną". Działaczka Lewicy złożyła wniosek do komendanta miejskiego policji z kilkoma pytaniami. – Czy toruńscy policjanci chronią obywateli czy Kościół? Czy powinni konsultować się z proboszczem podczas swoich interwencji? Czy powinni naruszać godność osobistą młodej osoby, zakuwając ją w kajdanki jak groźnego przestępcę? To, co wydarzyło się w Toruniu, nie powinno w ogóle mieć miejsca. Toruńscy policjanci naprawdę przegięli – mówiła Scheuring-Wielgus.

CDN...
        • diabollo Re: Meloni to czerwony Jędraszewski 30.09.22, 07:32
          Scheuring-Wielgus pod koniec konferencji prasowej wraz ze swoimi współpracownikami napisała na chodniku przed kościołem akademickim w Toruniu kilka haseł: "Murem za Malwiną" i "Solidarni z osobami LGBTQ+".

torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,28966213,rzecznik-praw-obywatelskich-pyta-policje-dlaczego-skula-17-latke.html?_ga=2.47786660.228917858.1663147260-2069617137.1593408692#S.TD-K.C-B.4-L.1.duzy
          • diabollo Re: Meloni to czerwony Jędraszewski 30.09.22, 07:36
            W faszystowskiej Rosji kończyłaby w łagrze, a u nas tylko jakeś skucie, aresztowanie (które nie jest aresztowaniem, nawet nie jest zatrzymaniem) i będzie absurdalny proces karny jak za PRL za zaśmiecanie...

Katofaszyzm w Polsce ciągle do cerkwiofaszyzmu w Rosji się nie umywa, ale trzeba oddac rację ciężko pracuje i bardzo się stara.

Kłaniam się nisko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka