Dodaj do ulubionych

Spirala niesprawiedliwych długów

09.11.22, 07:35
krytykapolityczna.pl/kraj/zadluzenie-spirala-niesprawiedliwosci-ikonowicz/
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Spirala niesprawiedliwych długów 09.11.22, 07:50
   Wpędzanie części społeczeństwa w chroniczną biedę to jest decyzja polityczna.
   Chodzi o to, żeby cała reszta się bała i nie podskakiwała ze strajkami, żądaniami płacowymi, domaganiem się cywilizowanego państwa społecznej gosporaki rynkowej, jak to stoi w Konstytucji (Konstytucja jak wiadomo w Polsce jest nieużywana).

   Tylko potem nie ma się co dziwić, że wściekłe, latami żyjące w strachu społeczeństwo dyszy żądzą odwetu, zemsty na kimkolwiek i do władzy wynosi faszystów.

   Tak, "demokratyczna" ćwierćinteligencjo. Dopóki nie zrozumiesz tych w sumie prostych spraw, że bez socjalizmu nie ma żadnej demokracji tylko faszyzm, tak długo w Polsce będą rządziły jak nie Kaczor, to Ziobro z Kurwinami, a jak estetycznie się znudzą to przyjdą jakieś Sikorskie z Syriuszami w koalicji z Kłopotkiem, żeby jednak przekonać wściekłe 40% społęczeństwa, że faszystowski hardcore ziobrowy może nie lepszy, ale robi lepsze igrzyska z paleniem czarownic i linczowaniem wrogów ludu - przynajmniej trochę nerwy uspokaja.

   Kłaniam się nisko.
   • grzespelc Re: Spirala niesprawiedliwych długów 11.11.22, 01:59
    A ja mam wrażenie, ,że oni naprawdę wierzyli w te bzdury, że przypływ podnosi wszystkie łodzie itd., i że jak tylko się rozwiniemy, to wszystkim będzie dobrze, jeszcze tylko trzeba kolejny raz bardzie obniżyć podatki przedsiębiorcom i tylko czekać na super-efekty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka