Dodaj do ulubionych

Spruchniały kult Wojtyły

21.11.22, 13:04
oko.press/troglodyci-nie-dorosli-do-papieza-czyli-polska-jako-toksyczna-rodzina-sprochnialy-kult-jpii
Obserwuj wątek
    • walmart.ca Re: Spruchniały kult Wojtyły 21.11.22, 16:26
      Bardzo, bardzo fantastyczny esej Jacka Dehnela. Jestem prawie pewien, ze GW odmówiła publikacji tego tekstu (ostatecznie p. Dehnel, znany pisarz, publikował wielokrotnie w Gazecie, więc naturalną koleją rzeczy zaproponował im i to małe arcydzieło, ale chyba za wcześnie - gazeta potrzebuje jeszcze paru lat...) - moze dlatego, że pan J. Dehnel dopuścił się małego zaniedbania:

Dopóki Wojtyła żył, pozycja patriarchy była właściwie nienaruszalna. Kult „największego Polaka” (a także myśliciela, dowcipnisia, poety i kajakarza) plenił się setkami pomników, ulic i szkół imienia... Pan zapomniał o narciarzu
      • diabollo Re: Spruchniały kult Wojtyły 22.11.22, 07:20
        smile
      • diabollo Re: Spruchniały kult Wojtyły 28.11.22, 21:32
        Miałeś rację, czcigodny Wallmarcie, że GW odrzuciła ten tekst.

Kłaniam się nisko.
        • diabollo Re: Spruchniały kult Wojtyły 28.11.22, 21:32
          youtu.be/Vsmgp06klEs
          • grzespelc Re: Spruchniały kult Wojtyły 30.11.22, 00:03
            Nie bardzo mi się ta wypowiedź podoba. To nie Wojtyła osobiście gnębił te wszystkie dzieci, tylko rodzina, nauczyciele, sąsiedzi, koledzy. Nie zrzucajmy tego na Wojtyłę, każdy ma swój rozum. Wojtyła gadał, co gadał, ale każdy jest odpowiedzialny za siebie.
            • diabollo Re: Spruchniały kult Wojtyły 30.11.22, 07:30
              Tak, pomniki Wojtyły zwalić, ulice Wojtyły zamienić na ulice Ofiar Wojtyły.

Ale coś w tym jest, że nasza polska ćwierćinteligencja zrobiła z Wojtyły bałwana kultu, Wielkiego Polaka i największego filozofa, moralistę i co gorsza z jego pierdoletowej ideologii zrobiła ideologię państwa, to rzeczywiście sprawa, która najwięcej mówi o polskiej ćwierćinteligencji, niż o tym komediancie i przebierańcu i gdzie leży paląca potrzeba zmian (w mentalności naszej polskiej ćwierćinteligencji).

Kłaniam się nisko.
    • diabollo Re: Spruchniały kult Wojtyły 29.11.22, 07:39
      Oczywiście wiem, że się pisze "spróchniały".

Kłaniam się nisko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka