Dodaj do ulubionych

Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu

15.02.23, 16:16
www.theguardian.com/world/2023/feb/15/european-commission-takes-poland-to-court-over-legal-polexit

wyborcza.pl/7,75399,29467161,tsue-zajmie-sie-trybunalem-konstytucyjnym-korespondencja.html#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek
  • walmart.ca Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 15.02.23, 16:20
   I w końcu wykopią Polskę z Unii...
   • diabollo Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 16.02.23, 07:06
    Jak to powiedział pan Tusk, nie będzie polexitu, będzie wypierdol.
    Już Polska jest poza gronem decyzyjnym w UE (na własne życzenie), już wyłączona jest z unijnych programów (KPO), polskie sądownictowo jest wyłączone z sądownictwa UE, a będzie jeszcze gorzej...

    Nasza ćwierćinteligencja dalej nie zrozumiała dlaczego katofaszyści doszli do władzy, nie potrafi zaproponować społeczeństwu nowej umowy społecznej, która brałaby pod uwagę frustracje społeczne, które katofaszyzm do koryta wyniosły... więc PISda szykuje się na trzecią kadencję.

    Kłaniam się nisko.
   • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 16.02.23, 12:07
    A jak mówiłem wiele lat temu znajomym, że na tym polega strategia Kaczyńskiego - to się uśmiechali pod nosem...
    • grzespelc Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 16.02.23, 21:53
     On nie ma żadnej strategii. On zwyczajnie myślał, że Unia nic nie może.
     • diabollo Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 17.02.23, 07:21
      Najgorzej kiedy faszyści (jak Kaczyński czy jeszcze gorzej Putin) głęboko uwierzą we własne kłamstwa i na podstawie tej wiary zaczynają robić politykę.

      Zgniły Zachód upada (Zachód jest w permanentnym kryzysie od 300 lat i na tym polega jego siła, że ten krzys przyjmuje do widomości i tym kryzysem żyje ulegając ciągłym zmianom), UE to "wyimaginowana wspólnota", która też się rozpada, tylko Bastiony Zdrowego Chrześcijaństwa (jak Polska czy Rosja) mogą przejąć przewodnictwo nad Europą i Światem, bo my zachowaliśmy "korzenie chrześcijańskie" i chrześcijański zamordyzm, nie to co te słabe pedały z Zachodu.

      Jednak to znowu nic zaskakującego - wiara we własne kłamstwa dyktatur faszystowskich to reguła - dyktatorzy zawsze odcinają się od informacji zwrotnej, a już chrześcijańsko-konserwatywno-faszystowscy dyktatorzy feedback/informację zwrotną ze swoich działań odbierają wręcz jako Atak na Kościół/Chrześcijaństwo/Ojczyznę/Zdrowy Rozsądek/Historię, you name it.

      To nic nowego. Szkoda tylko, że Polacy muszą uczyć się na własnych błędach, bo nie potrafili się uczyć na uniwersytetach. Co gorsze nauka polskim elitom i ćwierćinteligencji nawet na własnych błędach idzie jak po grudzie i ciągle niczego nie zrozumieli i niczego się nie nauczyli.

      Tak bardzo nasza ćwierćinteligencja chciała zniszczyć wszelki socjalizm i lewicowość, że w ogóle w swoim zaślepieniu nie widziała konsekwecji. Konsekwencją jest faszyzm.

      Albo socjaldemokracja, państwo opiekuńcze, państwo związków zawodowych, umów zbiorowych, państwo inkluzywne dla wszystkich obywateli i demokracja (jak się do tego modelu po drugiej światówce udało zbliżyć Europie Zachodniej), albo korwinowe pierdolety i zniszczenie wszelkiego socjalizmu co juz w średniej perspektywie prowadzi rozpadu i podziałów społeczeństwa, w konsekwencji do faszyzmu.

      Noc faszystowska w Polsce jeszcze potrwa, bo wszystkie przyczyny faszyzmu polskiego dalej maja się świetnie. Przede wszystkichm w głowach ćwierćinteligencji.
      Chciałbym się mylić.

      Kłaniam się nisko.
      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 17.02.23, 10:55
       Dorzucę tylko, że dotyczy to wszystkich dyktatur, a nie tylko faszystowskich.
       • grzespelc Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 17.02.23, 14:31
        Każda dyktatura zmierza w kierunku faszyzmu, a co najmniej jakichś jego elementów. Tak było z sanacją, tak było z Gomułką, tak samo mamy teraz.
      • grzespelc Re: Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu 17.02.23, 14:30
       "Polacy muszą uczyć się na własnych błędach, bo nie potrafili się uczyć na uniwersytetach."

       Problem jest o wiele głębszy. Boomerzy uczyli się na uniwersytetach jeszcze za komuny, gdzie nauki społeczne nie miały wiele wspólnego z nauką.
       W ramach typowego odbicia w drugą stronę, w latach 90. odrzucono wszystko z poprzedniej epoki, w tym marksizm, a dzisiejsze pokolenia uczyły się neoliberalizmu i tak zostało do dziś.
       Dopiero młode pokolenie zabrało się za ucziwe badania, a to znaczy że co najmniej 20 lat trzeba, żeby się coś zmieniło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka