Dodaj do ulubionych

Lex Tusk jak moskiewska ust. o agentach zagraniczn

03.06.23, 05:38
"Przypomnę wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie rosyjskiej ustawy o agentach zagranicznych". Hanna Machińska ocenia "lex Tusk"

Na ostatnim szczycie Rady Europy Andrzej Duda zobowiązał się do bezwzględnego przestrzegania europejskiej konwencji praw człowieka. "Lex Tusk" ją łamie
Uczestniczyłam w posiedzeniu senackiej Komisji Ustawodawczej oceniającej ustawę o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-22.

Wszystkie opinie wybitnych ekspertów zewnętrznych, Biura Analiz, Dokumentacji i Korespondencji Senatu były jednoznacznie negatywne.

Ustawę, słusznie, oceniono jako akt naruszający polską konstytucję, prawo UE, w tym Kartę Praw Podstawowych i europejską konwencję praw człowieka.

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,29818058,przypomne-wyrok-trybunalu-w-strasburgu-w-sprawie-rosyjskiej.html#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka