Dodaj do ulubionych

Anty woke - cd...

27.06.23, 17:20
Po całych dekadach jak prawica nam opowiadała, że w Anglii nie będzie już można mówić w urzędach "mama i tata'", po dekadach jak prawica straszyła krwawym terrorem plitycznej poprawności, nastały czasy strasznego terroru lewicowego (i to w krajach anglosaskich, gdzie podobnie jak w PL lewica politycznie się nie liczy) o nazwie: WOKE.

I wiecie co? Woke, jak te bzdury z zabranianiem mówienia "mama i tata", działają...

Jak się wymyśla 'woke" i straszy przerażone lewicowym terrorem społeczeństowo:

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,29911107,juz-nie-tylko-plec-dzieci-identyfikuja-sie-jako-koty-panika.html
Już nie tylko płeć. Dzieci identyfikują się jako koty. Panika moralna w UK to znak czasów
Natalia Waloch


Szkoła, z której wyszła informacja o dziewczynce-kocie jest kontrolowana, w debatę włączyli się premier Rishi Sunak oraz szef Partii Pracy

Przez media w Wielkiej Brytanii przetacza się moralna panika z powodu rozkładu norm obowiązujących w szkołach, a konkretnie nowych reguł, pozwalających dzieciom na identyfikowanie się wedle uznania. Debata wybuchła po tym, jak media poinformowały, że uczennica Rye College w East Sussex zapragnęła identyfikować się jako kot, zaś koledzy, którzy wobec tego protestowali, zostali zrugani przez nauczycielkę, która powiedziała, że ich poglądy są nikczemne, a oni powinni poszukać sobie innej szkoły, jeśli nie odpowiadają im zasady college’u, do którego uczęszczają. W ciągu kilku dni w sprawę zostali wmieszani politycy najwyższego szczebla, wśród nich szef Partii Pracy Keir Starmer, pytanie o sprawę zostało skierowane też do premiera Rishiego Sunaka, a konserwatywna deputowana Izby Lordów Kemi Badenoch zażądała, by w szkole wszczęto dochodzenie.

"Telegraph" zamieścił artykuł zatytułowany: "Dziewczynka-kot: dzisiejsza kultura afirmacji zawodzi dzieci" oraz utrzymywał, że przeprowadził dochodzenie, w wyniku którego podobno okazało się, że nagłośniony przypadek z East Sussex nie jest odosobniony:

młodych ludzi identyfikujących się jako zwierzęta ma być więcej, co gorsza, zakłócają lekcje, gdyż domagają się prawa do komunikowania się wyłącznie za pomocą zwierzęcych odgłosów np. miauczenia. Oprócz kotów młodzież ma też żądać uznawania za psy, dinozaury i legendarne stworzenia.
Obszerny tekst tematowi poświęcił Piers Morgan, szalenie znany dziennikarz i prezenter, który oprócz pracy w tabloidach ma też na koncie własny format w CNN. Morgan przekonuje, że sytuacja jest już tak zła, że dzieci identyfikujące się jako zwierzęta mogą nosić do szkoły ubranka dla kotów, podczas gdy uczniowie uważający się za ludzi są karani za tak drobne przewinienia, jak nazbyt rozpięta koszula. Dziennikarz jest oburzony postawą nauczycielki, choć zaznacza, że większość pedagogów zapewne chce postępować dobrze, tylko boją się, by nie paść ofiarami "nowej bigoterii" i cancel culture. Na koniec Morgan postuluje, że to dziecku identyfikującemu się jako kot należałoby zaproponować, że zgodnie ze swoimi preferencjami zostanie zamknięte w klatce z innymi kotami, z którymi będzie się gryźć i drapać, dostanie na obiad kawałek tuńczyka, na spacer będzie wyprowadzane na smyczy, a zamiast z toalety będzie korzystało z nieczyszczonej przez kilka dni kuwety.

"Ręczę wam, że jeszcze przed podwieczorkiem, zacznie się identyfikować jako człowiek" - kończy triumfalnie Morgan.

Jak donosi "Guardian", po kilku dniach takiej publicznej debaty ministerstwo edukacji wysłało urzędnika państwowego na kontrolę do college’u. W dyskusję włączyła się też felietonistka dziennika Nesrine Malik w tekście "It doesn’t matter if a girl identified as a cat (she didn’t). The issue is how post-truth politics exploits it" (Nie ma znaczenia, czy dziewczyna uważała się za kota (nie uważała). Sęk w tym, jak wykorzystała to polityka oparta na postprawdzie). Tak naprawdę w college’u z East Sussex żaden z uczniów nie utrzymywał bowiem, że jest kotem. Podczas prowadzonej na lekcji dyskusji światopoglądowej uczniowie wzięli na tapet kwestię płci i - rozprawiając, na ile płeć jest czymś stricte biologicznym, a na ile tożsamościowym - chwytali się różnych retorycznych argumentów. W pewnym momencie jedna z dziewcząt użyła figury retorycznej z kotem. Ten fragment lekcji nagrała inna z uczennic i wrzuciła go na TikToka, gdzie szybko stał się wiralem. Wideo podchwyciło Fox News, a potem inne prawicowe media. Kiedy dyskusja stała się już naprawdę gorąca, sprawa przebiła się do mainstreamu i tak zahaczyła aż o parlamentarzystów i premiera.

Malik na wstępie felietonu przeprasza za to, że pisze o czymś, co nie miało miejsca, ale uważa, że sprawa jest na tyle ważna, że należy się jej przyjrzeć. Dziennikarka podkreśla, że nikt w college’u nie twierdził, że jest kotem, nie było z tego powodu też żadnych niesnasek między uczniami.

Zauważa, że słowa nauczycielki o wydaleniu ze szkoły brzmią dla niej niepokojąco, ale tylko dlatego, że zdradzają jej niewłaściwą, zamkniętą postawę wobec debaty na trudny temat.
Felietonistka "Guardian" wskazuje, że tego rodzaju awantury są niebezpieczne, bo nawet, jeśli ponad wszelką wątpliwość okazuje się, że sytuacja była nieprawdziwa, społeczne emocje zostały już wzburzone i część ludzi zostaje z poczuciem, że istota rzeczy nadal pozostaje problematyczna, nawet jeśli konkretna sytuacja była fake newsem.

Malik przypomina podobne nieprawdziwe informacje, które podnosiły ciśnienie brytyjskiej opinii publicznej, a potem okazywały się kłamstwami: wbrew plotkom Uniwersytet Cambridge nie był zmuszony do wyrzucania z listy lektur książek białych autorów, muzułmański kierowca autobusu nie wypraszał pasażerów z pojazdu po to, by się pomodlić o konkretnej godzinie, a Irakijczyk rzekomo złapany z bombą nie dostał odszkodowania za niesłuszny pobyt w areszcie.

CDN...
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Anty woke - cd... 27.06.23, 17:21
   Nasrine Malik wiąże wszystkie te sytuacje oraz ostatnią awanturę o dziewczynę-kota z niebezpieczną tendencją we współczesnej polityce, gdzie poważną debatę o kluczowych dla państwa i obywateli sprawach takich jak odpowiedzialne polityczne decyzje, system edukacji czy kwestie ekonomiczne, coraz częściej zastępują spory związane z szeroko pojętym stylem życia, do którego należą też kwestie tożsamości (nie tylko płciowej). Dziennikarka zauważa, że tego rodzaju historie, jak ta o szkole z East Essex, są "tanie w produkcji", ich korzenie na ogół sięgają fałszywek krążących w mediach społecznościowych. Do tego są bardzo na rękę politykom zbijającym na nich łatwy kapitał i podnoszącym sobie zasięgi dzięki umieszczeniu swojego nazwiska przy nośnym temacie.

   W efekcie nie tylko politycy poprawiają sobie wizerunek i rozpoznawalność, ale też wpływają na nastroje społeczne.
   "Koszty tego są wysokie – pisze Nasrine Malik. - Nie tylko w odniesieniu do naszej zdolności do negocjowania nieuchronnych zmian w nowoczesnym, współczującym społeczeństwie, ale też w odniesieniu do ludzi, których dotyczą te fabrykowane wiadomości: imigrantów, mniejszości rasowych i seksualnych, osób potrzebujących zasiłków."

   Sytuację takich osób publicystka określa jako pełną sprzeczności: z jednej strony jako przedstawiciel takiej grupy masz nie mieć potrzeb, nie pokazywać swojej odmienności, nie wymagać nowych sposobów działania, a jednocześnie masz wierzyć, że Wielka Brytania naprawdę jest wyjątkowo tolerancyjnym i liberalnym krajem.

   Sprawę dziewczyny-kota skomentowała też w prasie aktywistka i prezenterka Natasha Devon, która zapewniła, że jako osoba zajmująca się zdrowiem psychicznym młodzieży odwiedza co najmniej trzy placówki tygodniowo i nigdy nie spotkała ucznia, który identyfikowałby się jako zwierzę. Devon podkreśliła, że awantura na Wyspach została rozdmuchana po to, by dokonać delegitymizacji młodych osób transpłciowych.

   www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,29911107,juz-nie-tylko-plec-dzieci-identyfikuja-sie-jako-koty-panika.html
   • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 28.06.23, 05:41
    Przedstawiam Ci aktywistkę Human Rights, a obecnie panią Prezydent Human Rights Campaign, Kelley Robinson. Czy ona jest Right, Left czy Woke? Jak myslisz?

    en.wikipedia.org/wiki/Kelley_Robinson
    www.youtube.com/watch?v=VrhYd9mF_tg
    www.youtube.com/watch?v=qV1OQmRg6HQ


    Osobiscie nie znosze Cruza, jak i większości Republikanów, ale po takiej dawce nonsensu z ust lewicowej działaczki, samodefiniujacej się jako Woke - Cruz normalnie jest uosobieniem zdrowego rozsądku... Jak Ci się wydaje- ile osób zareaguje pozytywnie na "odpowiedzi" Pani Kelley. I kim byłyby te ewentualne, hipotetycznie pozytywnie reagujące osoby?

    Ona nie jest prawdziwa lewica? Jak nie jest, jak jest... Jest nawet Marksistką, bo skąd by wzięła ten optymizm, tę wiarę w przyszłość, w lepszego człowieka jutra, lepiej wyedukowanego, wyzwolonego z uprzedzeń...

    Sorry, masz racje, prawdziwa lewica nie ma i nie podziela żadnej ideologii woke, bo woke... bo woke to wlasciwie religia. A lewicy nie jest przecież po drodze z żadnym opium.

    Jeśli czas pozwoli, podeśle przypadki wokeizmu w amerykańskim życiu akademickim... To właśnie takie typy jak pani Robinson, na zasadzie antytezy, wykreowały na mega gwiazdy o dużej sile rażenia przeciętnością ludzi jak Peterson
    • diabollo Re: Anty woke - cd... 28.06.23, 08:09
     Czcigodny Wallmarcie,
     Przeczytałem z Twojego linku z Wiki kto to jest pani Kelly Robinson (pierwszy raz słyszę, więc jestem chyba bezstronny):

     Robinson became the president of the Human Rights Campaign (HRC) in late 2022. She is the first queer Black woman to lead the organization.[2] Robinson has stated that she will focus on issues such as voting rights, reproductive rights, LGBTQ+ rights, living wages and health care; she will focus on the voices and concerns of impoverished people.[2][13] In one interview, Robinson stated that HRC was planning to work towards the passage of the Respect for Marriage Act.[14] In one of the first interviews that she gave as HRC president, to El Pais, Robinson addressed the rise of hate acts against LGBTQ communities.[15] In the month of December of the year 2022, Robinson testified before Congress on the rise of anti-LGBTQ+ extremism and violence.[16]

     Właściwie można tylko całować ziemię, po której stanęła jej stopa...

     Nie mam czasu w tej chwili słuchać Teda Cruza (znam doskonale typa, republikański pretendent do prezydentury, skrajna populistyczna prawica, faszysta, God-Guns-Freedom), przesłucham w całości.

     Domyślam się, że Kelley z pozycji Human Rights broni LGBTQ+ przed przemocą skrajnej prawicy, a Ted wyciąga problemy z dupy jak ten, że kobiety nie mogą korzystać ze sracza, bo w damskim sraczu zgwałci ją facet przebrany za kobietę podający się za trans, ewentualnie koniec sportu, bo chlopy będą udawać baby i najwięsze Dobro Narodowe jak Amerykański Sport za sprawą takich "marksistów kulturowyh" jak Kelley zostanie zniszczony...
     Przesłucham całość.

     Jeszcze kilka lat temu sraczka i przemoc prawicy szła w gejów, i wtedy też były argumenty z dupy, że jak będą małżeństwa homo to następnym krokiem będą postulaty legalizacji małżeństw mężczyzny z kozą.
     Najwyraźniej to minęło po legalizacji małżeństw homo na Zachodzie, ludzie się przyzwyczaili i trudno straszyć sąsiadami, którzy są małżeństwem lesbijek, że nas zjedzą i porwą dzieci na msturbację i krew na macę.

     Ale widzę, że teraz sraczka i przemoc prawicy idzie na ludzi trans czy niebinarnych. Cwane. To nieliczna grupa, większość ludzi takich sąsiadów nie ma.

     Czcigdodny Wallmarcie, to jest właśnie ten straszny gender, to jest ta straszliwa "tęczowa zaraza" przed którą ostrzega pan Jędraszewski.
     Ted Cruz stoi dokładnie tam gdzie stoi biskup Jędraszewski, obawiam się że i Ciebie wystraszyli i Ty - chyba przez nieuwagę - stanąłeś tam, gdzie Jędraszewski.

     Te prawicowe paniki moralne mają trochę różne funkcje. W USA chodzi oczywiście o straszenie lewicą/czarnymi/mniejszościami oczywiście w celach politycznych, ale przede wszystkim, żeby podzielić społeczeństwo, ponapuszczać na siebie i tym samym odsunąć uwagę od faktycznego problemu USA, że 1% oligarchii rucha bez mydła całą resztę i oligarchia ma ma takie środki i taką włądzę, że przejęła wszystkie władze demokratyczne i zrobiła z amerykańskiej demokracji wydmuszkę.

     W Polsce i Rosji ta "tęczowa zaraza" oczywiście też służy do straszenia i dzielenia społeczeństwa w celach politycznych, ale - co trochę absurdalne bo w US czy UK rządzi prawica, czasem skrajna prawica - to taka ruska narracja, że "zgniły Zachód" umiera, zwariował, skrajne lewactwo zniszczyło zachodnie chrześcijaństwo, tylko my (Polska, Węgry, Rosja) pozostaliśmy zdrowym, chrześcijańskim społeczeństwem bez "ciapatych" i zachodnich szaleństw. Na pohybel Unii Europejskiej, nie będą nam w obcych językach uczyli naszych dzieci masturbacji...

     Kurwa, to strasznie przygnębiające, ale niestety na Twoim przykładzie, czcigodny Wallmarcie, widać, że te prawackie, typowo faszystowskie kampanie strachu i szczucia działają...

     Kłaniam się nisko.
     • diabollo Re: Anty woke - cd... 28.06.23, 10:32
      Wysłuchałem pierwszego filmiku i bingo Ted płacze, że sport kobiet jest martwy, bo chłopy udajace baby będą zdobywać trofea i wyeliminują kobiety z ich kobiecego sportu. Ted wygląda na mało usportowionego, ale płacze w imieniu swoich dwóch córek, którym woke zabiera możliwość uprawiania sportu.
      Kelley za dużo się nie wypowiada, Ted chce od niej tylko yes or no, czy kobiety różnią się od mężczyzn.

      Kelley rozsądnie zauważa, że pytanie jest głupie i nie można prostacko odpowiedzieć tak/nie bo to zależy od kontekstu. Organizacje sportowe mają swoje przepisy, których się trzymają.

      A propos czytałem gdzieś kiedyś o badaniach o tych różnicach pomiędzy kobietami i mężczyznami i tam wyszła statystycznie jedna wyraźna różnica: mężczyźni znacząco częściej od kobiet się masturbują. Poza tym statystycznych tóżnic między kobietami i mężczyznami nie ma...

      Tak przypomniał mi się stary wpis Orlińskiego, kiedy woke jeszcze nie było woke tylko dyktaturą politycznej poprawności. Szczególnie na uczelniach.

      ekskursje.pl/2019/07/cenzura-politycznej-poprawnosci/
      Kłaniam się nisko
      • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 28.06.23, 13:14
       diabollo napisał:

       > Wysłuchałem pierwszego filmiku i bingo...
       (...)
       > A propos czytałem gdzieś kiedyś ...

       A propos czego? Kelley zauważającej rozsądnie?

       Konstatuję ze zdumieniem, że i Tobie też chyba lekarz potrzebny... Dajmy sobie spokój.

       OK. Jestem anty-woke, jestem anty-ideologia (jakakolwiek), która, usadowiona w wygodnym fotelu, ględzi o naprawie świata...
       • diabollo Re: Anty woke - cd... 28.06.23, 13:44
        A propos czego? Kelley zauważającej rozsądnie?

        Czcigodny Wallmarcie, to a propos pytania wielkiego amerykańskiego skrajnie prawocowego filozofa, Teda Cruza:
        "Odpowiedz na pytanie tylko tak lub nie: czy kobiety różnią się od mężczyzn?"

        Kłaniam się nisko.
       • grzespelc Re: Anty woke - cd... 29.06.23, 09:35
        Stary, no weź się ogarnij. Nie masz racji w sposób tak oczywisty, że ja nie wiem, jak można nie zauważyć...
     • diabollo Re: Anty woke - cd... 28.06.23, 13:16
      Drugi filmik jest już po prostu nudny, jakiś prawicowy truglodyta pędzi na koniu, a raczej na tej spotrcmence, którą przyprowadził Ted Cruz na to przesłuchanie Kelley, no więc ta sporcmenka chyba w zawodach uczelnianych zremisowała z kobietą trans, czyli z chłopem udającym babę. I straciła tytuł zwyciężczyni, kraj się zawalił.
      Chuj wie o co chodziło w tych zawodach, jakie były zasady, Kelley nie ma o tym też pojęcia i tych zawodów nie organizowała.

      Ale Kelley jest winna. Jest krowożerczą woke, ktora prowadzi najlepszy kraj świata (który ma tylko problemy komu dać pozłacaną blaszkę za zwycięstwo w szkolnych zawodach) na skraj przepaści.

      Aha, Kelley jest czarna jak smoła. Gdyby nie te wszystkie fanaberie lewaków ze znoszeniem niewolnictwa czy choćby "rozsądnej" segregacji rasowej (proste pytanie tak lub nie: czy biali różnią się od czarnych?), no więc gdyby czarni znali swoje miejsce (za torami) to Ameryka by nie upadała przez straszliwy woke.

      Kłaniam się nisko
      • grzespelc Re: Anty woke - cd... 29.06.23, 09:36
       "(proste pytanie tak lub nie: czy biali różnią się od czarnych?)"

       Dzwonię po karetkę dla Walmarta.
       • diabollo Re: Anty woke - cd... 29.06.23, 12:49
        Dziękuje, czcigodny Grzespelcu.

        Już byłem poważnie zirytowany na siebie, że coś ze mną nie tak, że piszę wręcz truizmy i nie potrafię wyjaśnić spraw prostych jak drut i jasnych jak słońce...

        Niemniej mocno wierzę w czcigodnego Wallmarta, że się w końcu pokapuje, że to nie ja próbuję zrobić go w chuja, ale zupełnie w chuja został już zrobiony przez skrajną, prawacką propagandę.

        To żaden wstyd. Uleganie manipulacji to rzecz niezwykle powszechna, nawet u bardzo inteligentnych i wykształconych ludzi. Wszystkim to się zdarza.
        Miarą wielkości intelektualnej jest dostrzeżenie manipulacji i odrzucenie jej.

        A ludzie potrafią nawet porzucać taką manipulację jak katolicyzm, stąd się bierze moja wiara, że ktoś tak inteligentny jak czcigodny Wallmart poradzi sobie z "woke", tym bardziej, że "odczarowanie" prawackich woke-czarów dostał na talerzu.

        Kelley Robinson skończyła studia socjologiczne i gender studies.
        Spokojne tłumaczenie Kelley politycznym tryglodytom jak Ted Cruze czy ten drugi (to chyba jakiś kolejny 25ty Kennedy?), którzy w ogóle nie chcą zrozumieć o co chodzi z tym genderem, chcących tylko zdyskredytować "woke" było widokiem przygnębiającym.

        Nie wiem na ile algorytm youtuba oddaje rzeczywistość, po otwarciu tych dwóch linków od czcigodnego Wallmarta youtube zasypał mnie amerykańsko-prawackim medialnym linczem na Kelley Robibson.

        Jeszcze wczoraj rano nie wiedziałem, że Kelley istnieje, dzisiaj martwię się co ten wspaniał człowiek musiał przeżyć zgarniając tak potężne ciosy.
        Czapki z głów!

        Kłaniam się nisko
  • grzespelc Re: Anty woke - cd... 29.06.23, 09:42
   BTW. u Wielkiego Brata powstała w ich sejmie tzw. komisja Anti-Woke, która zaczęła od przesłuchiwania urzędników rządowych nt. ułatwień w zatrudnianiu mniejszości i osób niepełnosprawnych.

   Bo zatrudnianie ludzi na wózku to takie, woke, fuj, bóg tego nie chce.

   Dlatego u mnie to słowo to synonim czystego dobra, ale na wszelki wypadek zakazuję go używać w mojej obecności.

   • diabollo Re: Anty woke - cd... 29.06.23, 11:58
    Pozwolę sobie wkleić jeszcze raz:

    krytykapolityczna.pl/swiat/znecac-sie-i-uchodzic-za-ofiare-jak-dziala-polityka-maltretowania/
    Kłaniam się nisko
    • diabollo Re: Anty woke - cd... 05.07.23, 10:45
     youtu.be/frZHD6aITcg
     • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 05:11
      Szanowny, nie wiem dlaczego podrzucasz to akurat video, American Fascism And The Groomer Panic?Diabollo? Jeśli w odpowiedzi na 'moje' klipy youtube, to wyjaśniam, że 'moje' klipy dot. bardzo konkretnej sytuacji, gdzie w kobiecym pływaniu, transkobieta remisuje z kobieta (n.b.: zanim 'stal/a sie' Lia Thomas, ten Len czy Leon rywalizował z marnymi rezultatami w męskim) i to trans Lia dostaje medal, a nie kobieta, bo LGBT and lewicowi progresiści użyli swoich progresywnych muskułów - to mozna zamknac popularnym w Stanach (i nie tylko) wrzaskiem transkobiet: "Transwomen are Real Women!" I ja uważałem i dalej uważam: Otóż nie! Nie są!

      Obejrzałem 'Twoje' video uważnie i uważam, że nie wnosi nic do naszej rozmowy o woke-ismie. Jeśli Twoja ostatnia kontrybucja ma sugerować, ze widzisz moja anty woke postawę jako równa faszystowskiej to nie mamy o czym rozmawiać.
      Mam nadzieje, że się zrewanżujesz i też Uważnie Obejrzysz i wysłuchasz:

      www.youtube.com/watch?v=gqzU_AQicMI

      A tu na temat woke (dzis bardziej ideologii czy religii) John McWhorter (n.b. czarny!)
      www.youtube.com/watch?v=4-1YgTn_lCk
      www.youtube.com/watch?v=bvikt3Ynsss

      I nie podrzucaj rozhisteryzowanych 'antyfaszystowskich' i 'antypopulistycznych' woke-populizmów, bo zaczynasz brzmieć jak high priest nowej głupiej religii... Trochę powagi i uczciwości, panie Diabollo. T/h.
      • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 07:35
       Szanowny, nie wiem dlaczego podrzucasz to akurat video, American Fascism And The Groomer Panic?Diabollo? Jeśli w odpowiedzi na 'moje' klipy youtube, to wyjaśniam, że 'moje' klipy dot. bardzo konkretnej sytuacji, gdzie w kobiecym pływaniu, transkobieta remisuje z kobieta (n.b.: zanim 'stal/a sie' Lia Thomas, ten Len czy Leon rywalizował z marnymi rezultatami w męskim) i to trans Lia dostaje medal, a nie kobieta, bo LGBT and lewicowi progresiści użyli swoich progresywnych muskułów - to mozna zamknac popularnym w Stanach (i nie tylko) wrzaskiem transkobiet: "Transwomen are Real Women!" I ja uważałem i dalej uważam: Otóż nie! Nie są!

       Czcigodny Wallmarcie,

       Gdzie się odbywały te zawody pływackie? Co to były za zwody? Kto je zorganizował? Jaki był regulami tych zawodów? (Możesz nam zalinkować?) Czy zawodnicy rywalizowali zgodnie z regulaminem zawodów? Czy ktoś ma pretensje do organizatorów zawodów? I dlaczego ma pretensje do ludzi w ogóle nie mającymi nic wspólnego z tymi zawodami basenowymi?
       Czy zawodnicy znali regulamin/zasady według któych występują i według których odbywają się zawody?
       Czy występ w zawodach był obowiązkowy?

       Kłaniam się nisko.
      • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 07:40
       Nie postrzegam Twojej"postawy antywoke" jako faszystowskiej.
       Widzę Cię jako ofiarę faszystowskiej paniki moralnej. Wiem, że nie Ty jesteś oszustem, nie jesteś. To Ty zostałeś oszukany.

       Kłaniam się nisko.
      • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 07:46
       No i tak na drugą nóżkę:

       www.youtube.com/watch?v=7ApjSrB6E1c
       Kłaniam się nisko.
       • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 11:58
        diabollo napisał:

        > Widzę Cię jako ofiarę faszystowskiej paniki moralnej. Wiem, że nie Ty jesteś os
        > zustem, nie jesteś. To Ty zostałeś oszukany.

        Masz oczywiście prawo do własnej opinii, ale dla mnie jest to - pardon me - patronising bullshit. Oczywiscie, żadnego z podrzuconych przeze mnie video (szczegolnie Mc Worther) nie raczyles... bo to rightwing crap..., eh?
        • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 12:44
         Bardzo mi przykro, że tak to odbierasz (że patronising bullshit).

         Dokładnie wszystkie ostatnie Twoje linki obejrzę jak będę miał trochę czasu.

         Ale czy Ty znalazłeś co to były za zawody basenowe (uczelniane?).
         Szkoły wyższe najczęściej w US są to firmy prywatne, które po prostu robią biznes i ich prywatne prawo organizować sobie zawody jakie chcą i dlaczego prawactwo czepia się prywatnej działalności gospodarczej?
         I to w kraju takich absurdalnych freak-sportów:

         youtu.be/LHAHS27D-s8

         Czy tam się zgadzają wagi zawodników? Nie, bo zasady pozwalają.

         No więc jakie były zasady/regulamin uczestnictwa w tych zawodach w których owa Lia Thomas wygrała?

         Że też muszę to tłumaczyć ja - Europejczyk Tobie - mieszkańcowi Western Hemisphere.

         Kłaniam się nisko.
         • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 13:12
          A we w ogóle czy amerykańskie federacje sportowe to nie są prywatne, niezależne firmy, które organizują swoje eventy sportowe według uznania i zysków, i federalni senatorzy i kongresmani dopóki nikt nie zginie to mogą sobie te federacje co najwyżej cmoknąć?

          Można jednak zrobić panikę medialną z niczego i jeszcze dorobić do tego ideologię "woke".
          Prześlicznie oligarchia Was tam Ameryce rozgrywa (nie mówię, że nas w Europie oligarchia nie rozgrywa smile, ale... Was jakoś dziwaczniej).

          Kłaniam się nisko
          • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 13:24
           Czy mężczyźni różnią się od kobiet?

           youtu.be/W6XS_vzI2V0

           Czy Ted Cruze dostanie sraczki i rzuci się Rejtanem na taką niesprawiedliwość?

           Nie, nie dostanie i się nie rzuci, bo tu nie chodzi o żaden sport czy "sport" ale szczucie publiki na czarnych, lewaków, w tym sezonie na trans czy inne mniejszości.
           I wmawianie ludziom, że Ameryka nie jest już great nie przez rządzącą oligarchię, ale przez niejaką Lia Thomas i czarne, lewackie, potężne i tajne siły, które za nią stoją.

           Kłaniam się nisko.
         • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 13:34
          Chcesz powiedzieć, że tu trzeba jakichś dalszych uzasadnień i więcej informacji, żeby co... bardziej zamulić obraz?...

          Czy ty nie widzisz oczywistego absurdu i niesprawiedliwości - facet i kobieta - remis - facet (czujący się kobieta) kończy z medalem - kobieta bez. Jakie zasady i regulaminy? I co one maja do rzeczy. Chodzi nie o to, ze razem plyneli, chodzi o faworyzowanie trans over cis - dlaczego?

          Jak to ujela Navratilowa w video, ktore Ci podeslalem wczesniej - "wygrywalam z młodszymi, silniejszymi, wyższymi kobietami; ale z mężczyzną przegrywam - biologia!"

          www.swimmingworldmagazine.com/news/riley-gaines-i-left-there-with-no-trophy-after-tie-with-lia-thomas-kentucky-standout-disappointed-with-ncaa/

          • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 14:10
           Rzeczywiście prawackie jaja jak berety.

           Po pierwsze... guess what? The Daily Wire...
           Gdzie ja o tym słyszałem i kto to finansuje...?


           :In the 200 freestyle final at the NCAA Women’s Championships last month, Kentucky senior Riley Gaines finished tied for fifth with Penn’s Lia Thomas, the transgender swimmer who was the center of attention at the meet because she was allowed to compete against cisgender females under NCAA rules.

           Co to jest NCAA?

           pl.m.wikipedia.org/wiki/National_Collegiate_Athletic_Association

           A teraz najlepsze: to w cale nie jest tak, że "chlop udający babę" wygrał zwycięskie trofeum, a "uczciwa baba" ktora zajęła drugie miejsce chodzi po prawackich mediach i płacze...

           To chodziło... o piąte miejsce... a właściwie szóste.
           Zatem na podium i nawet za podium były same cis-baby i żaden chlop udajacy babę jakoś im nie zaszkodził.

           Posumujmy: federacja sportowa prywatnych szkół wyższych ma powszechnie znane zasady umożliwiające stary osób trans.
           Z łapanki do tych zawodów nie biorą, uczestnictwo w ramach znanych regul jest dobrowolne.

           Osoby trans w cale nie dominują kobiecych rozgrywek, jedna baba z szóstego miejsca rzuca się, że nie dostała piątego miejsca oddając swoje medialne usługi skrajnej prawicy. Piękny początek amerykańskiego snu republikańskiej kariery politycznej za kasę miliarderów.

           Kłaniam się nisko.
           • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 15:06
            I ta niesprawiedliwość pt szóste miejsce zamiast piątego w zawodach szkolnych to jest ten straszny WOKE, który toczy Amerykę, to jest ta największa niesprawiedliwość jaką kiedykolwiek widziała Ameryka i to jest przyczyna dla której Ameryka nie może być great again...

            Jak taka manipulacja może działać?... a jednak działa.

            Kłaniam się nisko
            • diabollo Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 16:01
             Dalej nie wiemy jakie są te zasady startów osób trans w zawodach NCAA w pływaniu kobiet. Ewidentnie jednak Ameryka upada bo te zawody kobiet zdominowały chlopy udające baby:

             www.ncaa.com/sports/swimming-women/d1

             Kłaniam się nisko
             • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 07.07.23, 20:04
              Przy okazji Twoich 'analiz' moich linków (Cruz ze sraczka, prawacka histeria, prawacki faszyzm, i całować glebę, po ktorej stapala Human Right activist moron unable to answer Yes or No na pytanie czy mężczyźni różnią się od kobiet) dobrze byloby sie blizej przyjrzec Twemu woke-obrońcy, z ostatnio przesłanego przez Ciebie video (i drugiego), który mówiąc o trans powołuje się na science - facet klamie i obawiam sie, ze robi to świadomie... Ten spokoj, to opanowanie i ta poza - i naukowe analizy sukcesów medycznych w transitioning, co za woke-lewicowe posturing... Słyszałeś o zamknięciu Tavistock Centre w Londynie?

              www.theguardian.com/society/2021/may/02/tavistock-trust-whistleblower-david-bell-transgender-children-gids

              www.bbc.com/news/uk-62335665

              Keira Bell, who brought a High Court case against Tavistock challenging its use of puberty blockers, said she was pleased it was closing, adding: "Many children will be saved from going down the path that I went down."

              There were rising referrals and a long waiting list but at the same time some former staff were raising concerns about the way it operated.

              Then, former patient Keira Bell went to court saying she had not been challenged enough about her decision at 16 to take drugs that began her transition from female to male - a decision she later regretted.

              Earlier this year, Dr Cass's report said there was a lack of understanding about why the type of patients the clinic was seeing was changing, with more female to male patients and more autistic children. Dr Cass also highlighted inconclusive evidence to back some of the clinical decision making.


              Myślę że ofiar tego woke entuzjazmu jest więcej, ale pewnie nie mają odwagi sie ujawniac...
              • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 08.07.23, 00:19
               From the Guardian article on Tavistock scandal:

               The trust’s review delivered its report in February 2019. Initially, Bell was not allowed to see it. He was then given 30 minutes to read its 70 pages (it was later leaked to him in full). “There was still no data. It mentioned intimidation, but no action was [to be] taken. However, it did acknowledge the inappropriate involvement of trans ideology groups in the work of the service.
               • diabollo Re: Anty woke - cd... 08.07.23, 09:25
                Czcigodny Walmarcie,

                Nie wiem nic o Travistock i czy to słusznie, że zostło zamknięte czy nie.

                U nas też zamknięto możliwość przeprowadzania w szpitalach aborcji, ale z nauką nie ma to nic współnego tylko ze zwycięską ideologią.

                Od tego właśnie jest nauka i od tego są gender studies i od tego są nauki medyczne żeby takie sprawy badać i w drodze konsensusu naukowego ustalać np. rozsądny i odpowiedni wiek na tranzycję i to jeszcze w zależności od przypadku.
                Przecież decyzje o "korekcie płci" podejmowano/podejmuje się zaraz u noworodka i nie zawsze były/są to słuszne decyzje.

                NIemniej ja się na tym nie znam, Ty się na tym nie znasz, Ted Cruze się na tym nie zna. Nie zna się Jordan Petersen. Zna się na tym napewno od nas tu przedstawonych dużo lepiej Kelley Robinson bo studiowała gender studies. I przykro patrzeć jak ingnoranckie półgłowki jak Ted Cruz pomiatają ekspertem Kelley Robinson (a za nim całe faszystowskie amerykańskie prawactwo).

                Niemniej jednak pewnych rzeczy o sprawie, która Cię tak zbulwersowała możemy być pewni:

                1. Kobiety z powodzeniem rywalizują z mężczyznami na wielu płaszczyznach i w wielu rolach społecznych, również w sporcie.
                Przykład z życia: pykałem kiedyś sobie trochę w tenisa i pewnie 90% kobiet grających w tenisa było ode mnie lepsze.
                Dzisiaj trochę sobie biegam (a właściwie truchtam) po 8-10km i z pewnością zdecydowana większość biegających kobiet jest ode mnie szybsza i lepsza.
                W sporcie wyczynowym to może być bardziej skomplikowane, niemiej sport wyczynowo-zawodowy to społeczna patologia i patologiczna metoda robienia pieniędzy z show. Sport wyczynowy to dziwaczna ideologia z dupy (cały ruch kibicowski) w żanym aspekcie nie mająca tyle wspólnego z rzeczywistoścą: rzeczywistych fizycznych zdolności ludzkiego organizmu czy całej kibicowskiej otoczki kompletnie oderwanej od rzeczywistości.
                Sport zawodowy ma się tak do jakiejkolwiek wiedzy o człowieku, jak walki kogutów z ortnitologią.

                2. Lia Thomas nie jest mężczyzną, jest kobietą trans. To że została dopuszczona do zawodów kobiecy wynikało z jakiś przemyślanych zasad NCAA i widać, że były to słuszna decyzja bo w sporcie amatorskich NCAA Lia Thomas konkuruje z cis-kobietami dokładnie na tym samym poziomie.
                Nie jesteśmy specjalistami i nie znamy dokumentacji medycznej Lia Thomas, NCAA zna tę sytuacji napewno lepiej niż Ty, ja czy Ted Cruz i podejmuje jak widać zupełnie słuszne decyzje.

                3. NCAA to federacja sportu amatorskiego prywatnych szkół wyższych w USA.
                Ma swoje zasady i regulaminy w tym dopusza osoby trans do zawodów znowu na jakiś zasadach z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że te zasady są przemyślane i rozsądne. Studenci przynajmniej w ogromnej większości dzisiaj są bardziej otwarci i bardziej świadomi dyskryminacji dlatego jako klienci prywatnych przedsiębiorstw - uczelni wyższych - domagają się lepszego traktowania dotychczas dyskryminowanych mniejszości.
                I te przedsiębiorstwa prywatne i ich federacje sportowe dostosowują się do oczekiwań płacących ciężką kasę studentów. "Nasz klient, nasz per pan".

                4. Panika moralna pt. trans kobiety (udawane przez mężczyzn kobiety) rywalizują nie fair z kobietami w sporcie albo podglądają kobiety w damskich toaletach, a poza tym mogą je zgwałcić to są sztucznie wymyślane problemy z dupy.
                Zupełnie nieprawdziwe!
                Prawica to pompuje w celach politycznych, miliarderzy płacą miliony, żeby takimi bzdurami ogłupiać społeczeństwo z setek onlajnowych platform, gazet i telewizji.

                To jest zupełnie to samo co prawackie bzdury o tym, że już nie wolno mówić "mama i tata" czy wszystkie bzdury brexitowe (pamiętasz?) o krzywiźnie bananów w UE, o tym, że po brexicie NHS będzię miał tygodniowo więcej 350 milionów funtów więcej, o tym, że UE ogranicza brytyjski biznes, a poza tym 50 milionów Turków przeniesie się do UK bo Turcja właśnie wstępuje do UK, etc, etc.

                To jest dokładnie to samo. Idiotyzmy z dupy wzmacniane prawackimi tubami medialnymi za ciężkie setki milionów pchane w te tuby przez miliarderów.

                Kłaniam się nisko.
                • diabollo Re: Anty woke - cd... 08.07.23, 10:03
                 Posłuchałem Twoich linków i tego po prostu nie da się słuchać, ręce opadają.

                 Lewica nie przegrywa w dzisiejszym świecie ze prawicą bo "lewica zatraciła słuch społeczny i zajmuje się LGBT+ zamiast nierównościami społecznymi".

                 Lewica przegrywa politycznie w dzisiejszym świecie bo nie ma tylu setek milionów na propagandę od miliarderów, jakie ma prawica na propagandę.

                 Kłaniam się nisko.
                 • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 08.07.23, 12:56
                  A, dziękuję... i doceniam Twoje przemyślane odpowiedzi... Pozostaniemy jednak po przeciwnych stronach tego woke-płotu... I bardzo dobrze! Wyobraź sobie, że i tu się zgadzamy - co to by byla za nuda

                  Have a nice day!
                  • diabollo Re: Anty woke - cd... 08.07.23, 16:48
                   A nice day to you, too.
                   • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 08.07.23, 20:56
                    No i na zakończenie niewątpliwie miłego dnia, polecam, bo naprawde warte poznania/przeczytania (bo napisane przez ludzi, którzy się na tym znają lepiej nawet niż Kelley Robinson):

                    skepticalinquirer.org/2023/06/the-ideological-subversion-of-biology/

                    www.youtube.com/watch?v=kSTRcbZoRrc
                    • diabollo Re: Anty woke - cd... 09.07.23, 00:36
                     Czcigodny Wallmarcie,

                     Dziękuję bardzo za tych "sceptyków" "naukowych".
                     Co oni właściwie chcą Tobie i mi wytłumaczyć?
                     Jeżeli dobrze rozumiem, to chodzi o to, że transpłciowość nie istnieje i najpewniej to spisek lewaków.

                     Czcigodny Wallmarcie, długo jestem na tym forum i widziałem już bardzo dziwne tezy. Pewien czcigodny Suender, wielki katolik, twierdził, że homoseksualizm w przyrodzie (naturze danej przez dobrego katoboga) nie istnieje, to wymysł (guess what) szatana i ludzi służących szatanowi.

                     Woke to wymysł szatana i lewaków, którzy chcą zniszczyć Great America.

                     A tak zupełnie poważnie według Ciebie dlaczego ta Lis Thomas udaje tę babę?
                     Jest w szajce niszczycieli Ameryki czy chodzi jej tylko o piąte miejsce w szkolnych zawodach Kentucky i wkurzenie tej blondyny, której przypadło szóste miejsce?

                     O co jej chodzi? Według Ciebie?

                     Kłaniam się nisko.
                     • diabollo Re: Anty woke - cd... 09.07.23, 00:51
                      "Scientifical scepticism" against left ideology in biology...

                      Ja pierdolę...

                      Kłaniam się nisko.
                      • diabollo Re: Anty woke - cd... 09.07.23, 01:00
                       Czcigodny Wallmarcie, czy Ty wysłychałeś tych Twoich linków od sceptyków "global warming" i zwolenników "inteligentnego projektu"?

                       Ktoś przejął kontrolę nad Twoim kontem?

                       Kłaniam się nisko.
                    • grzespelc Re: Anty woke - cd... 09.07.23, 11:16
                     Drogi Walmarcie,

                     Soro już o filmikach, to zapewne chodzi o to, co w filmie, komentowanym przez tego gościa tu:
                     www.youtube.com/watch?v=tDUHKDVvCOM
                     W Rosji nie ma woke, tam najlepiej, tak?

                     • diabollo Re: Anty woke - cd... 09.07.23, 13:48
                      smile
                      • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 00:28
                       Co można powiedzieć na taaakie argumenty od was, Diabollo & Grześ?... Przyszlo pare pomyslow do glowy, ale... I thought better. Panowie, jesli Jerry Coyne i Centre for Inquiry są dla was za tru...er, znaczy, za nudne, to polecam przystępniejsze i (na pewno!) zabawniejsze video:

                       www.youtube.com/watch?v=schuzjknjYE

                       a zwlaszcza to:

                       www.youtube.com/watch?v=saQFCz8u-Hk

                       alez bardzo prosze, cala przyjemnosc po mojej...
                       • grzespelc Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 02:18
                        Nie chce mi się. Szkoda czasu na bzdury.
                        • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 05:07
                         Oh, Grzespelc, nie bądź taki łołkista- czołgista... moze to video with Ricky Gervaise:

                         www.youtube.com/watch?v=8n7rmcIfDm0
                         • diabollo Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 07:55
                          Ta dziewczyna przecież prostuje i krytykuje prawacką paranoję, która jak widać działa w Ameryce.
                          To znaczy, że już Cię puścił "anty-woke" i przestałeś błądzić intelektualnie?

                          U nas w Europie też są próby recyclingu tych amerykańskich bzdur, ale raczej w Europie Zachodniej to jest political-freak margines.
                          Niestety z wyjątkiem Polski, gdzie to rządzący mainstream z Kaczyńskim i Jędraszewskim, którzy obiecują obronę Polski przed taka zachodnią deprawacją.

                          A propos, jak prawica krzyczy, że dzieciom staje się wielka krzywda ze strony lewicy (że są porywane na krew na macę, że są "seksualizowane" i uczone masturbacji, czy teraz zmienia im się płeć na skutek lewackiej manipulacji), to faszyzm jest już u drzwi, a gdzieniegdzie już w salonie.

                          Polecam wykłady z ekonomii Roberta Reicha na Uniwersytecie Berkeley, które zalinkowałem. Wiedza za darmo i prosto z Oświecenia.

                          To lepiej tłumaczy co się stało z USA (a USA podobnymi trendami zaraziły cały świat), a nie filimiki prawackich tępaków czy pseudonaukowych świrów "sceptycznych" wobec ustaleń naukowych wobeck których panuje zupełny naukowy konsensus.

                          Kłaniam się nisko.
                         • diabollo Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 07:55
                          www.youtube.com/playlist?list=PLOLArO56vjuoeaIPzKQibBDbx2m_Rfsit
                         • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 11:17
                          Albo Wasz angielski nie jest taki as it's cracked to be, albo całkiem Wam... przyszło (i zostało) całować glebę po której stąpała św. Kelly Robinson
                         • diabollo Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 13:48
                          Czcigidny Wallmarcie,
                          rzeczywiście ostatnich linków nie oglądałem, bo zaprawdę powiadam Ci, wolę posłuchać pana Reicha, czegoś się dowiem, ale co może mi powiedzieć komik ten czy drugi, który nie rozumie z czego się śmieje?

                          Odpuść już ten temat, bo błądzisz, czcigodny.

                          A ziemia po której stąpały stopy Kelley Robinson jak najbardziej nadaje się do całowania. Albo choć, panowie, czapki z głow.

                          Nie nie wrusza mnie zupełnie reprezentacja Polski w piłkę kopaną ani jak wygrywa (co się chyba nigdy nie zdarza?) ani jak przygrywa.

                          Wzrusza mnie jak jasny chuj, kiedy ktoś jak Kelley Robinson staje sama naprzeciw całej amerykanskiej machinie propagandowej prawicy i ma odwagę mówić z pozycji Oświecenia i bronić Oświecenia i zostaje za to medialnie linczowana - też przez (guess what) wydawałoby się "liberalnych" komików - to mnie to emocjonalnie rozpierdala.

                          Kłaniam się nisko.
                         • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 15:16
                          Odpuść już ten temat, bo błądzisz, czcigodny.

                          Powiedział High Priest of Lołk (w obronie martyrki Oświecenia, K. Robinson!)
                         • diabollo Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 15:47
                          Schlebiasz mi (żem the high priest of woke, bardzo dziękuję), ale masz rację, że ten amerykanski "woke" to wszystko, co jako Oświecenie jest propagandowo przekręcane, demonizowane i odrzucane przez skrajną, faszystowską US prawicę jak widać już w mainsteamie. I jak zawsze z faszyzmem - wylansowana do mainstreamu przez oligarchię i za miliardy oligarchii.

                          Kłaniam się nisko.
                       • grzespelc Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 13:16
                        Drogi Wallmarcie,

                        Postanowiłem jednak wysłuchać pana Mahera, znam człowieka, nie jest głupi. Problem jest taki, że pan Maher, tak jak cała prawica, najzwyczajniej stawia chochoła. Nie ma żadnej ideologii woke. Trudno zrozumieć, dlaczego ten człowiek się na to dał złapać.
                        Pytania, które zadaje, wbrew temu, co ta dziewczyna mówi, są na poziomie 15-latka. A już tekst, że za chwilę będzie 100% LGBT - zwykły robol wykazuje więcej myślenia przy kopaniu rowów.
                        • walmart.ca Re: Anty woke - cd... 11.07.23, 15:19
                         Ja rozumiem, czas to pieniądz, a czas mecenasa to ho ho pieniądz... ale przecież mogłeś to zrobić po pracy, bardziej wyluzowany, może byś lepiej pojal intencje pana Mahera...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka